Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

“Bu sonuçlar tehlikenin çanı” | Gazete3.com.tr
Image

“Bu sonuçlar tehlikenin çanı”  SİYASET    23.11.2021 12:45:20

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, yapılan bir ankette insanların farklı partilerdeki insanlarla evlilik, iş, arkadaşlık ve komşuluk gibi konularda birbirinden uzak durma oranına dikkat çekti ve “Ekilen nefret tohumlarının meyve verdiğinin göstergesidir” dedi
Saadet Partisi (SP) Afyonkarahisar Merkez Başkanlığı, haftalık basın toplantısı parti binasında gerçekleşti. Partililerin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan SP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva’nın gündeminde ekonomi vardı.
“MİLLETİMİZİN BİN YILDIR KARDEŞLİK HUKUKU İLE YAŞADIĞI BU TOPRAKLARDA…”
“Ekonomik sıkıntılarımız ortada, lakin memleketimizin derdi bir değil bin burada bu bin dertten bir tanesine daha dikkat çekmek istiyorum” diyen Başkan Ayva, “Ekonomik bunalım, işsizlik, siyasi gerilimler milletimizin kutuplaşması ile sonuçlanmaktadır. Burada 2020 yılında yapılmış olan bir araştırmayı dile getirmekte fayda görüyorum. Bu araştırmaya göre; Araştırmaya katılan insanların yüzde 74,9'u çocuklarının başka bir partinin taraftarlarından biriyle evlenmesini istemiyor. Yüzde 72'si o partinin taraftarlarından biriyle iş yapmak istemiyor. Yüzde 66,6'sı çocuklarının o parti taraftarlarının çocuklarıyla arkadaşlık etmesini istemiyor. Yüzde 60,8'i ise kendini en uzak hissettiği partiye kendini en yakın hisseden biriyle komşu olmak istemiyor. Bu sonuçlar içinde bulunduğumuz tehlikenin çanıdır adeta, milletimizin bin yıldır kardeşlik hukuku ile yaşadığı bu topraklarda ekilen nefret tohumlarının meyve verdiğinin göstergesidir” dedi.
“MİLLETİMİZİN KARDEŞLİĞİNİN TESİS EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR”
Başkan Ayva, çözümü ise şu sözlerle anlattı: “Bu vahim tabloya karşı atılması gereken en önemli adım, siyaset dilinin değiştirilmesidir. Siyasi partilerin birbirini hasım değil rakip gördüğü bir anlayışı ihdas etmektir. Rakiplerin hainlikle, terörle itham edilmediği bir dil kuşanılmalıdır. Bunun neticesinde de ister, helalleşme ister kucaklaşma isterseniz de başka bir şey deyin milletimizin kardeşliğinin tesis edilmesi gerekmektedir.”
“SAĞ TARAFTA ELEKTRİK VE İNTERNET KABLOLARI YER ALTINA ALINMADI”
‘Çavuşbaş Mahallesi’ne niye AFJET ısıtması verilmez’ diye daha önce soru sorduklarını hatırlatan Başkan Ayva, “Havalar soğudu kış aylarına girmiş bulunmaktayız. Afyonkarahisarımızda halkımızın bir bölümü doğalgaz ve AFJET ısıtmasını kullanırken, halkımızın bir bölümü kömür ve odunla kış günlerini geçirmeye çalışacak. Çavuşbaş Mahallesi’nde sol taraf elektrik ve internet kabloları yer altına alınmışken sağ taraf elektrik ve internet kabloları yer altına alınmadı. İllaki buralarda yangın mı çıksın halkımız zarar gördükten sonra mı buraların tamiratı ile ilgileneceksiniz? Burada yaşayan halkımız ikinci sınıf olduğundan dolayı mıdır? Elektrik ve internet kabloları dışarıda ne bakan var ne gören var. Allah aşkına Frig Vadisi ile bu kadar ilgileneceğinize birazda bu mahalle sorunları ile ilgilenseniz. Hangi mahaller mi Kale Mah, Akmescit Mah., Yukarı Pazar Mah. vb. halkımız refah ve huzurlu yaşarsa belediye bize ihtiyaçtır” diye konuştu.
“GEREK GÖRDÜKLERİ MUAMELE, GEREKSE MAAŞ DURUMLARI İYİ DEĞİL”
Başkan Ayva, öğretmenler gününe de bir parantez açarak, “Öğretmenlerimiz her türlü hürmet ve iltifatı hak etmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, öğretmenlerimizin ellerinde yetişmektedir. Fakat bugün ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer ne yazık ki verilmemektedir. Maalesef; gerek çalışma şartları, gerek gördükleri muamele, gerekse maaş durumları iyi değildir. Bu kronik sorunların yanı sıra, bir de şiddet gören, atanamayan, teröre kurban verdiğimiz öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Bu yürek parçalayan durumlar, öğretmenlerimizin içinde bulunduğu acı tablonun en net örnekleridir. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile öğretmenlerimizin hak ettikleri değeri gördüğü bir Türkiye'nin tesis edilmesini temenni ediyor, başta teröre kurban verdiğimiz şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, bütün öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Ayva, faiz konusu üzerinden iktidarı da eleştirdi. >>>Ferhat Yüksel

  SİYASET    23.11.2021 12:45:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER