Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ÖNCE KIZ ARKADAŞINI SONRA KENDİNİ VURDU
Afyonkarahisar’da önceki gün akşam saatlerinde bir genç, tartıştığı kız arkadaşını pompalı tüfekle yaraladıktan sonra intihar etti. ..

2

Image

İSCEHİSAR'DA ASAYİŞ TOPLANTISI
İscehisar İlçe Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlığında, Kaymakamlık makamında yapıldı...

3

Image

KAZA KURBANLARI EDEBİYETE UĞURLANDI
MHP Emirdağ İlçe Başkanı Abdil Demiral’ın Eskişehir'in Çifteler ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden annesi Server Demiral, kard..

4

Image

22 YIL SONRA TEKRAR BULUŞTULAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunları 22 yıl aradan sonra Afyonkarahisar’da aileleri ile birl..

5

Image

Zeybek sözünü tutuyor
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vaatleri arasında yer alan Millet Bahçesi projesin..

6

Image

BENİM ADIM TÜRKİYE
İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu ekibi tarafından hazırlanan “Benim Adım Türkiye” konulu tiyatro oyunu Zafer Meydanı'nda sahnelendi...

7

Image

TAŞ MEDRESE BÜYÜK BİR KAZANÇ
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilerek kentimize tekrar kazandırılan Taş Medrese’yi ziyaret eden televizyon programcısı, akademisyen Pr..

8

Image

‘Şehit yakınlarının ve gazilerin sıkıntılarına kulak verilmeli’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, şehit yakınlarının..

9

Image

PKK ÇUCUK KATİLİDİR
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, PKK’nın çocuk katili hain bir terör örgütü olduğunu söyledi.

..

10

Image

‘235 milyon TL harcandı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen 3.İl Koordinasyon toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, dönem sonu itibariyle yatırımlara 235 milyon TL p..

11

Image

SEZEN'DEN ZİYARET
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti...

12

Image

HAİNLER SÜRÜSÜ TARİHE GÖMÜLDÜ
Dinar ilçesinde "15 Temmuz'u İyi Anlayalım" konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğretim üyesi Doç. Dr. ..

13

Image

EMEKLİLER EK ÖDEME İSTİYOR
Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere "kira ve yakacak yardımı" adı altında ek bir ödeme yapılması talebinde bul..

14

Image

TÜRKİYE'NİN GELECEK HEDEFLERİ GERİYE DÜŞTÜ
11.Kalkınma Planı hakkında açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Türkiye’nin gelecek hedeflerinin..

15

Image

DEVLETE VE MİLLETE BAĞLI EVLATLAR YETİŞTİRMELİYİZ
15 Temmuz ve Milli İrade konulu konferansta konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, FETÖ tarafından topluma fitne ateşinin atıldığını..

16

Image

ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde öğrenci kayıtları hızla devam ediyor...

17

Image

Motokros pisti şampiyonaya hazırlanıyor
Dünya Motosiklet Federasyonu(FİM) tarafından geçen yıl düzenlenen şampiyonanın ardından Dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Me..

‘Eğitim konusunda desteğe hazırız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Eğitim konusunda desteğe hazırız’


AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar’ın geçiş bölgesi olarak değerlendirilmesinin başarısızlık etkenlerinden biri olduğunu söyledi. Karakaş, “Başarı sıralamasına etki eden tüm parametleri görmemiz lazım. Bununla ilgili bir çalıştay yapılabilir. AKÜ olarak böyle bir çalıştaya Eğitim Fakültesi uzmanlarınca katkı da bulunuruz” dedi
  SİYASET    03.07.2019 17:35:33

Afyon Kocatepe Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette; Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın yanı sıra Rektör Danışmanı Sena Coşkun, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Taner Tükelay da yer aldı. Türkeli Gazetesi Sahibi Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Kurucu Başkanı Hacı Hakkı Özsoy ile Dernek yönetim kurulu üyesi Mahmut Emin Birliktir de ziyarette hazır bulundu.

BASIN ÜNİVERSİTEYE KATKI VERİYOR
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ziyareti nedeniyle AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a teşekkür etti. AKܒnün basın camiasının göz bebeği olduğunu belirten Küçükkurt, “AKܒnün kuruluşuna Afyonkarahisar basının da gerçek manada emeği sinmiştir. Örneğin Hacı Hakkı Özsoy ile birlikte rahmetli amcam İbrahim Küçükkurt üniversitemizin kuruluşuna emeği olan isimlerdir. Sayın Mahmut Emin Birliktir ve diğer basın kuruluşlarının hepsi de AKܒye katkı sağlamış isimlerdir” dedi.

“GEÇMİŞE VEFA İLE YENİ ŞEYLER EKLEYECEĞİZ”
Yönetim olarak kurumsal hafızaya önem verdiklerinin altını çizen Karakaş şöyle konuştu: “Bu anlamda vefayı da önemsiyoruz. Geçmişte yapılan herşeyi önemli sayıyor ve önemsiyoruz. Bundan sonra biz buna ne kata bileceğimizin esas olarak peşindeyiz. Geçmişte ki olup bitenlere takılmadan geçmişte elde edilen olumlu birikimler üzerinde hareket ederek yeni şeyler eklemek istiyoruz. Üniversite-şehir, üniversite-sanayi ilişkisini, üniversite-medya ilişkisine de bu bağlamda bakıyoruz. Geçmişte ki olumsuzlukların arkada kaldığını düşünerek takılmıyoruz. Yeniden geçmişte ki zemin üzerinden yeni nasıl ilişkiler kurabiliriz? Bunun arayışındayız. Bu anlamda samimiyet gösterip irade ortaya koymak istiyoruz. Ne kadar başarılı oluruz onu daha sonra göreceğiz. Ama başarılı olacağımıza inanıyoruz.”

BAŞARI DURUMU ÇALIŞTAYDA MASAYA YATIRILMALI
Afyonkarahisar’ın YGS sonuçlarında il olarak 60’ncı başarı sıralamasında yer alışını akademisyen olarak yorumlayan Karakaş sözlerine şöyle devam etti: “Bu konu kurumsal olarak dışımızdadır. Ama bir akademisyen olarak ilin konumu ve şartları itibariyle daha iyi yerlerde olması gerektiğine inanıyoruz. Biz hep merkezi değerlendiriyoruz. Merkezi baz alarak yüksek beklentilerimiz var. Ancak en fazla beldeye sahip bir iliz. Köy sayımız çok fazladır. İlçelerimiz de sayıca fazladır. Burada ki istatistiği sınırlandırmak gerekir diye düşünüyorum. Bir yorum yapmak için merkezde ve taşrada ki istatistiği net görmek gereklidir. Ancak o zaman daha tutarlı bir değerlendirme yapılabilir. Afyon’un son 15 yılda geçirmiş olduğu gelişim sürecini dikkate aldığımızda başarı sıralamasında ki 60’ncılık sevindirici bir rakam değil. İstatistiği masaya yatırıp hangi alanlarda ciddi anlamda geriyiz bunun analiz edilmesi lazımdır. Afyon bir geçiş alanıdır. Buraya gelen eğitimcinin motive şekilde çalışması şarttır. Birkaç yıl sonra bir yere gitme planlamasıyla buraya verim sağlanmıyor. Nedenlerden biri bu olabilir. Başarısızlık ağırlıklı kırsalda mı merkezde mi? Bunu tam görmek lazımdır. Değerlendirme ve öneriyi bundan sonra yapmak durumundayız. Ama Afyon’un geçiş bölgesi olması başarısızlıkta bir etken diye düşünüyorum. Tüm parametleri ve veriler görmemiz lazım. Bununla ilgili bir çalıştay yapılabilir. AKÜ olarak Eğitim Fakültesi uzmanlarınca katkı da bulunuruz.”>>>Alkan Kurt


  SİYASET    03.07.2019 17:35:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER