Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Azeriler Afyon’daki sistemi örnek alacak

Afyonkarahisar’ın Türkiye’de tek olan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde inceleme yapan Azerbaycanlı heyet, tesisin çalışma sistemini örnek alacaklarını..

2

Image

Emirdağ’a 50 milyon Euro’luk yatırım

Bursa Merkezli bir firma Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne dondurulmuş gıda üzerine 50 milyon Euro’luk yatırım yapacak. ..

3

Image

AFYON’U ATSO temsil etti
Ankara Ticaret Odası ev sahipliğinde ATO Congresium’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde stant açan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Oda..

4

Image

İstanbul basketbol takımına Akhisar Belediyespor talip


Afyon Belediyespor’un mücadele ettiği Basketbol Süper Ligi’nde yer alan takımlardan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un ligden çekilebileceğ..

5

Image

İstişareler sürüyor

AFSÜ Hastanesi’nin hizmet kalitesini arttırmak amacıyla haftada bir istişare toplantısı yapılıyor. ..

6

Image

‘Sizlere minnet borcumuz var’

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Bu ş..

7

Image

Canlı Hayvan Borsası genişletilecek

Şuhut ilçesinde geçmişte sadece tabelası olan Başkan Bozkurt’un yoğun girişimleri sonucu yapımı tamamlanan Canlı Hayvan Borsası’nda genişletme ça..

8

Image

AFSܒye yapılacak yatırımlar görüşüldü

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ile AFSܒye..

9

Image

‘Hedef 5 milyar dolar’

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı’nda konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler konusun..

10

Image

Jandarmadan uyuşturucuya geçit yok

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipleri Dereçine beldesinde yaptıkları çalışmalar sonrası çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi. ..

11

Image

BAL 8.GRUP İLK YARI FİKSTÜRÜAfyonkarahisar’ı Sandıklıspor ve Bolvadin Belediyespor’un temsil edeceği Bölgesel Amatör Lig’in 8.Grubu’nda 2019-2020 sezonu bu hafta o..

12

Image

Sağlık hizmetleri değerlendirildi

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri İl Değerlendirme Toplantısı yapıldı...

13

Image

Gaziler Günü kutlandı

Afyonkarahisar’ın İscehisar ve Sandıklı ilçelerinde Gaziler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
..

14

Image

Aşure duası yapıldı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Afyonkarahisar'ın abide şahsiyetlerinden Mevlana'nın Torunu Sultan Divani Hazretleri'nin anılması amacıyla h..

15

Image

Başkan Şahin’den öğrencilere jest

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Yaz Şenliklerinin son gününde verdiği sözü tutarak, ilçedeki 3 bin öğrenciye verilmek üzere okul idarecil..

16

Image

BİR GÜNDE İKİ ÖDÜL

Afyonkarahisar’da mermer sektörünün en büyük firmalarından biri olan Tureks Mermer’in kurucusu Turunç, dedesinin yanında başladığı ticaret hayatı..

17

Image

Emirdağ heyetinden Bursa çıkarması


Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu beraberindeki heyetle, Bursa’da ziyaretlerde bulundular. ..

“Suç işlemenin önüne geçilmeli” | Gazete3.com.tr
Image

“Suç işlemenin önüne geçilmeli”Artan kadın cinayetleri nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, önleyici tedbirlerin alınması ve caydırıcı cezaların verilmesi konusunda hassasiyetin oluşması gerektiğini dile getirdi.

  SİYASET    24.08.2019 10:46:38


Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, son günlerde artan kadın cinayetleri nedeniyle açıklama yaptı. Şahin, yazılı açıklamasında “Kırıkkale'de yaşanan kan donduran cinayette E.Bulut, 4 yıl önce boşandığı eşi tarafından defalarca kez bıçaklandı, Olay anında E.Bulut'un yanındaki 10 yaşındaki kızı F.B.B'nin annesini o halde görüşü ve ‘Anne lütfen ölme’ diye haykırışı herkesin yüreğini parçalamıştır. Bu olaydan sonra T.Erkol, eşi tarafından 20 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Kızının ise ‘Ben annemsiz uyuyamam ki’ sözleri vicdanlarımızı derinden etkilemiştir. Dünya üzerindeki hiç bir lisan hiç bir kelime bu vahşetleri tarif edemez masumlaştıramaz ve yaşanan acıyı tarif edemez” ifadelerini kullandı.
“ŞİDDETİ CİNAYETİ ANLAYABİLMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR”
“Kadın! İnsanlığımızdan utanılacak düşüncelerin, eylemlerin şiddetin odak noktasına yerleştirilemez ve şiddetin cinayetin aması lakini olamaz” diyen Şahin açıklamasına şöyle devam etti: “Şiddeti cinayeti anlayabilmek mümkün değildir. Toplumun her biriminde aileden okula medyadan basına sivil toplum örgütlerinden resmî kurumlara kanun koyucudan uygulayıcılara kolluğa adalet mercilerine uzanan geniş bir bilinç hassasiyet oluşturmaktır. Önemli olan bir suçun işlenmesinin önüne geçmektir. Önleyici tedbirleri arttırmak uygulamadaki aksaklıkları gidermektir. Kanun koyucunun adalet mercilerinin en ağır cezaları vermesi kamu vicdanını bir nebze olsun rahatlatması caydırıcılığı sağlaması, tüm toplumun her bir ferdin caydırıcılığın haricinde gerekli bilinci hassasiyeti oluşturmasıdır.” >>>Ferhat YÜKSEL

  SİYASET    24.08.2019 10:46:38

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.09.2019
20.09.2019
20.09.2019
OZEL HABERLER