Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u çok önemsiyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin Afyonkarahisar’ı çok önemsediğini belirterek, “Afyonkarahisar bizim için çok öneml..

2

Image

Motosikletler denetlendi

Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde motosiklet kullanıcılarına yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi...

3

Image

Bu salon 7 gün 24 saat açık

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Merkez Kütüphanesinin, 7 gün 24 saat esasına göre, öğretim elamanları ve öğrencilere hizmet verecek olan okuma ..

4

Image

‘Çimentoda ihracat şampiyonuyuz’

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu’nun çimento sektöründe 50 yılı tamamlaması dolayısıyla yayımladığı kutlam..

5

Image

Özhaseki’den, Tutulmaz ve Zeybek’e ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret..

6

Image

‘KURSUNLAR ÇOK LAZIMSA’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni parti kurmak isteyenlere yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Kendileri bilirler. Yüzlerce açık ..

7

Image

Akademisyenler cübbelerini giydi

Profesör ve doçent kadrolarına atanmış olan akademisyenler için “Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi...

8

Image

ATSO heyetinden Romanya çıkarması

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kaps..

9

Image

Zeybek, Ahilik Kaftanı giydi

Afyonkarahisar’da Ahilik Haftası kapsamında esnaflara verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, Ahilik Kaftanı takdim edildi...

10

Image

‘Çocuklarımız geleceğimizin teminatı’

Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu heyetini makamında kabul eden Belediye Başkanı Mustafa Çöl, çocukların geleceğimizin teminatı olduklarını söy..

11

Image

Dinar’da aşure coşkusu

Dinar Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve Aşure günü vesilesi ile Ulu Cami ve Yeni Sanayi Camisi’nde aşure dağıtıldı. ..

12

Image

Kooperatif sayısı azaldı

Türkiye’de 2019 yılı Ağustos ayında kurulan kooperatif sayısı bir önceki aya göre %14,42 oranında azaldı...

13

Image

AB projesi için ekipman alındı

Bolvadin Meslek Yüksekokulunun (MYO) proje partneri olduğu “WirelessUp!” isimli Avrupa Birliği projesi için ekipman alımı yapıldı...

14

Image

Kamp başlıyor

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar’da Korel Termal Otel’de Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin b..

15

Image

Karakaş, bankacıları ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Vakıfbank Eskişehir Bölge Müdürü Yunus Ayten ile beraberindeki heyeti makamın..

16

Image

‘Yarışı kaybeden yok olur’

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof.Dr. Veysel Eroğlu, ülkemizi ayakta tutabilmenin yolunun güçlü olmaktan geçtiğini belirterek, Biz 2023-..

17

Image

75 bin kap aşure dağıtıldı

Mevlana'nın Torunu Sultan Divani Hazretlerini Anma ve Şifalı Aşure Günü etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar’da 27 ayrı noktada 75 bin kap aş..

“Vatansızlığın ne olduğunu MÜLTECİLERDE GÖRDÜM” | Gazete3.com.tr
Image

“Vatansızlığın ne olduğunu MÜLTECİLERDE GÖRDÜM”Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevinden Genel Kurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan Tuğgeneral Özdemir Şan, “Vatansızlığın ne olduğunu Tabur Komutanlığı yaparken gelen mültecilerin durumunu gözlemleyerek gördüm. Memleketinizden çıktığınızda kimliğiniz, kişiliğiniz kalmıyor. Vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve huzurumuzun kıymetini bilmeliyiz” dedi.
  SİYASET    24.08.2019 11:15:02Genel Kurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt’un yanı sıra; Dernek yönetim kurulu üyeleri Hacı Hakkı Özsoy ve M. Emin Güzbey de hazır bulundu.
“AFYON’UN ÜRETİCİLİĞİ, MARKA ÜRETME KABİLİYETİ VAR”
Afyonkarahisar’daki görevinde iki yılı doldurduğunu dile getiren Tuğgeneral Özdemir Şan, Aslen Aydın Çineli olduğunu ancak Afyonkarahisar halkını ailecek çok sevdiklerini söyledi. Türkiye’nin her köşesini memleket bildiğini belirten Tuğgeneral Şan, “Memleketin her köşesi bizim. Ama Afyonkarahisar’ı ailecek çok sevdik. Aydın’dan ayrılalı yaklaşık 40 sene oldu. Çocukluk yıllarında tanıyıp, baba dostlarımızı hatırlayabiliyoruz. Yeni yetişen gençleri maalesef tanıyamıyoruz. Afyon için daha önce de söylediğim gibi özellikle üreticiliği, marka üretme kabiliyeti var. Üretmek kadar markalaştırmakta önem taşıyor. Markalaştırma sonucu satış yapmak da önemlidir. Bence Afyon bunu başarıyor. Kısmen başardığı bu konuda inşallah daha da iyi olacaktır. İnşallah bu durum diğer illerimize ve bölgelerimize örnek olur” dedi.
“OKUMA VE EĞİTİM ÇALIŞMALARINIZI TAKDİRLE İZLEDİK”
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt, Tuğgeneral Şan’ın görev süresi boyunca Afyonkarahisar’da basının, Afyonkarahisar halkının gönlünde taht kuran kişilerden biri olduğunu belirtti ve “Askerlik görevinizin gerektirdiklerinin yanı sıra özellikle eğitimde, okuma alanında sizi tanıma imkânını bulduk. Okuma ve eğitim çalışmalarınızı takdirle izledik. Yeni atandığınız üst görevinizde inşallah eğitime yönelik çalışmalarınızdaki başarılarınızın devamını diliyoruz” diye konuştu.
“DÜŞÜNEN, ALGI YAPABİLEN BEYİNLERE İHTİYACIMIZ VAR”
Eğitimin önemine değinen Tuğgeneral Şan, şöyle konuştu: “Her yaşta eğitim, okumak, gelişmek zorunludur. Yaş sınırı yoktur. Donanımlı insan olmak önemlidir. Günümüzde teknoloji ve yenilikleri takip edebilmek için okuyan insana ihtiyaç var. Kendisini yetiştirmiş, birkaç yabancı dili bilen, kendi alanında dünya standartlarında eğitim almış, daha iyisini yapabilen insanlara ihtiyacımız var. Düşünen, algı yapabilen, alt yapı oluşturabilen beyinlere ihtiyacımız var. Onun içinde eğitim önemli. Toplumda maalesef birçok sıkıntının kaynağı cehaletten kaynaklanıyor. Onun için mücadele etmemiz gerekiyor.”
“VATAN EVLATLARININ HERBİRİNİ KENDİ EVLADIMIZ GİBİ YETİŞTİRME GAYRETİNDEYİZ”
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında medyanın öncülüğünde iki yıl üst üste gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nın önemine dikkat çeken Şan şunları söyledi: “Kütüphanemize her öğrenim düzeyindeki askerlerimizin okumasına sunmak için kitaplar aldık. Okuma yarışması düzenleyerek ‘kitap kurdu’ adı altında okumayı teşvik ediyoruz. Her ay 3 kitap okuyana takdir belgesi veriyorum. Bunun önemini anlatmaya çalışıyoruz. Uluslar arası alanda makalesi yayınlanan üniversite mezunu çocuklarımız var. Kitaplığımıza her birinin anlayarak okuyabileceği her alanda kitaplar seçmeye çalıştık. Vatan evlatlarının her birini kendi evladımız ve kendi kardeşimiz gibi yetiştirme gayretindeyiz.”
“GÖREVİMİ HEP SEVEREK YAPTIM”
Afyonkarahisar’dan severek ayrıldığını belirten Şan sözlerini şöyle sürdürdü: “Sınırda pusu nöbetlerinde oldukça meşakkatli süreçlerde ama severek görev yaptım. Sözün başında ifade ettiğim üzere Afyonkarahisar’da da severek görevimi icra ettim. İnşallah Allah sağlık verirse gelir geçerken Afyonkarahisar her zaman uğrak noktamız olacaktır. Vatansızlığın ne olduğunu Tabur Komutanlığı yaparken gelen mültecilerin durumunu gözlemleyerek gördüm. İran sınırı tarafında bizzat yaşadıklarım oldu. Memleketinizden çıktığınızda kimliğiniz, kişiliğiniz kalmıyor. Vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve huzurumuzun kıymetini bilmeliyiz” dedi.
ZAFER HAFTASI’NDAN SONRA AYRILACAK
Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon omutanlığı’na atanan Tuğgeneral Osman Alp’in önümüzdeki günlerde ilimize geleceğini ve görev devir teslimini gerçekleştireceklerini belirten Tuğgeneral Şan, “Zafer Haftası programında her iki komutan olarak hazır bulunacağız. Ayrıca Genel Kurmay Başkanlığımızı ve Kuvvet Komutanlıklarımızı temsil eden generallerimiz de burada olacaklar. Zafer Haftası akabinde 31 Ağustos tarihinde yeni görevime başlamayı planlıyoruz” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    24.08.2019 11:15:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2019
21.09.2019
21.09.2019
OZEL HABERLER