Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Jeotermal enerji yatırımları geliştiriliyor
Kalkınma Yatırım Bankasının, Dünya Bankası ile jeotermal enerji yatırımlarının geliştirilmesini desteklediği bildirildi...

2

Image

‘Devletimizin her zaman yanındayız’
MHP İl Başkanı Kocacan, tüm MHP’lilerin devletimizin her zaman yanında olduğunu söyledi..

3

Image

‘Çetinkaya milli kahramandır’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Ali Çetinkaya'nın T..

4

Image

Hibe, teşvik ve krediler anlatıldı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile tüm ilçe müdürlüklerince tarımsal destekler, hibe, teşvik ve krediler hakkında, Merkez ve ilçelerde bilgilendirme topl..

5

Image

‘Tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz’
Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Derya Aşkıner, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtt..

6

Image

‘Sorunları torunlarımıza bırakmayacağız’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar’ın daha iyi ve güzel hale gelmesi için gece gündüz demeden gayret ettiklerini söyleyerek, “Biz sorun..

7

Image

GGK’den hologram eğitimine destek
TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu, Emirdağ’da “Hologram Okullarda” etkinliklerine destek verdi. ..

8

Image

Tarlacı’dan ziyaretler
Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Tarlacı Afyonkarahisar’da temaslarda bulundu
Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardıml..

9

Image

Motosiklet hırsızları yakalandı
Jandarma ekipleri, Afyonkarahisar’da motosiklet hırsızlığı yapan şahısları yakaladı...

10

Image

‘Kıssayı bilmeyen şiirimizi anlayamaz’
Avukat, Yazar Hayati İnanç, Hz. Yusuf’un kıssasını bilmeyenin Türk Edebiyatı klasik şiirini anlayamayacağını söyledi...

11

Image

Başkan Çöl’e ziyaret
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Koçaslan, Afyon Orman İşletme İl Müdürü Mustafa Gökhan Us ve Afy..

12

Image

Rehabilitasyon Merkezi ihalesi yapıldı
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan Dinar Belediyesi tarafından sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerinin yapılacak ..

13

Image

Başkanlardan ziyaret
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret ettiler...

14

Image

‘Afyon gelişen bir il’
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İş Bankası’nın eski Yönetim..

15

Image

Başkan Çöl’e ziyaret
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Koçaslan, Afyon Orman İşletme İl Müdürü Mustafa Gökhan Us ve Afy..

16

Image

AFSİAD GÜÇLENİYOR
Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği’nin aylık istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda derneğe yeni üye olan iş adamlarına rozetleri..

17

Image

Kayacan AK Parti’de
AK Parti’ye geçmek için İl Başkanlığına başvuru yapan Bolvadin’in bağımsız Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ın müracaatı AK Parti Genel Merkezi tarafınd..

“Vatansızlığın ne olduğunu MÜLTECİLERDE GÖRDÜM” | Gazete3.com.tr
Image

“Vatansızlığın ne olduğunu MÜLTECİLERDE GÖRDÜM”Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevinden Genel Kurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan Tuğgeneral Özdemir Şan, “Vatansızlığın ne olduğunu Tabur Komutanlığı yaparken gelen mültecilerin durumunu gözlemleyerek gördüm. Memleketinizden çıktığınızda kimliğiniz, kişiliğiniz kalmıyor. Vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve huzurumuzun kıymetini bilmeliyiz” dedi.
  SİYASET    24.08.2019 11:15:02Genel Kurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ne veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt’un yanı sıra; Dernek yönetim kurulu üyeleri Hacı Hakkı Özsoy ve M. Emin Güzbey de hazır bulundu.
“AFYON’UN ÜRETİCİLİĞİ, MARKA ÜRETME KABİLİYETİ VAR”
Afyonkarahisar’daki görevinde iki yılı doldurduğunu dile getiren Tuğgeneral Özdemir Şan, Aslen Aydın Çineli olduğunu ancak Afyonkarahisar halkını ailecek çok sevdiklerini söyledi. Türkiye’nin her köşesini memleket bildiğini belirten Tuğgeneral Şan, “Memleketin her köşesi bizim. Ama Afyonkarahisar’ı ailecek çok sevdik. Aydın’dan ayrılalı yaklaşık 40 sene oldu. Çocukluk yıllarında tanıyıp, baba dostlarımızı hatırlayabiliyoruz. Yeni yetişen gençleri maalesef tanıyamıyoruz. Afyon için daha önce de söylediğim gibi özellikle üreticiliği, marka üretme kabiliyeti var. Üretmek kadar markalaştırmakta önem taşıyor. Markalaştırma sonucu satış yapmak da önemlidir. Bence Afyon bunu başarıyor. Kısmen başardığı bu konuda inşallah daha da iyi olacaktır. İnşallah bu durum diğer illerimize ve bölgelerimize örnek olur” dedi.
“OKUMA VE EĞİTİM ÇALIŞMALARINIZI TAKDİRLE İZLEDİK”
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt, Tuğgeneral Şan’ın görev süresi boyunca Afyonkarahisar’da basının, Afyonkarahisar halkının gönlünde taht kuran kişilerden biri olduğunu belirtti ve “Askerlik görevinizin gerektirdiklerinin yanı sıra özellikle eğitimde, okuma alanında sizi tanıma imkânını bulduk. Okuma ve eğitim çalışmalarınızı takdirle izledik. Yeni atandığınız üst görevinizde inşallah eğitime yönelik çalışmalarınızdaki başarılarınızın devamını diliyoruz” diye konuştu.
“DÜŞÜNEN, ALGI YAPABİLEN BEYİNLERE İHTİYACIMIZ VAR”
Eğitimin önemine değinen Tuğgeneral Şan, şöyle konuştu: “Her yaşta eğitim, okumak, gelişmek zorunludur. Yaş sınırı yoktur. Donanımlı insan olmak önemlidir. Günümüzde teknoloji ve yenilikleri takip edebilmek için okuyan insana ihtiyaç var. Kendisini yetiştirmiş, birkaç yabancı dili bilen, kendi alanında dünya standartlarında eğitim almış, daha iyisini yapabilen insanlara ihtiyacımız var. Düşünen, algı yapabilen, alt yapı oluşturabilen beyinlere ihtiyacımız var. Onun içinde eğitim önemli. Toplumda maalesef birçok sıkıntının kaynağı cehaletten kaynaklanıyor. Onun için mücadele etmemiz gerekiyor.”
“VATAN EVLATLARININ HERBİRİNİ KENDİ EVLADIMIZ GİBİ YETİŞTİRME GAYRETİNDEYİZ”
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında medyanın öncülüğünde iki yıl üst üste gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nın önemine dikkat çeken Şan şunları söyledi: “Kütüphanemize her öğrenim düzeyindeki askerlerimizin okumasına sunmak için kitaplar aldık. Okuma yarışması düzenleyerek ‘kitap kurdu’ adı altında okumayı teşvik ediyoruz. Her ay 3 kitap okuyana takdir belgesi veriyorum. Bunun önemini anlatmaya çalışıyoruz. Uluslar arası alanda makalesi yayınlanan üniversite mezunu çocuklarımız var. Kitaplığımıza her birinin anlayarak okuyabileceği her alanda kitaplar seçmeye çalıştık. Vatan evlatlarının her birini kendi evladımız ve kendi kardeşimiz gibi yetiştirme gayretindeyiz.”
“GÖREVİMİ HEP SEVEREK YAPTIM”
Afyonkarahisar’dan severek ayrıldığını belirten Şan sözlerini şöyle sürdürdü: “Sınırda pusu nöbetlerinde oldukça meşakkatli süreçlerde ama severek görev yaptım. Sözün başında ifade ettiğim üzere Afyonkarahisar’da da severek görevimi icra ettim. İnşallah Allah sağlık verirse gelir geçerken Afyonkarahisar her zaman uğrak noktamız olacaktır. Vatansızlığın ne olduğunu Tabur Komutanlığı yaparken gelen mültecilerin durumunu gözlemleyerek gördüm. İran sınırı tarafında bizzat yaşadıklarım oldu. Memleketinizden çıktığınızda kimliğiniz, kişiliğiniz kalmıyor. Vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve huzurumuzun kıymetini bilmeliyiz” dedi.
ZAFER HAFTASI’NDAN SONRA AYRILACAK
Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon omutanlığı’na atanan Tuğgeneral Osman Alp’in önümüzdeki günlerde ilimize geleceğini ve görev devir teslimini gerçekleştireceklerini belirten Tuğgeneral Şan, “Zafer Haftası programında her iki komutan olarak hazır bulunacağız. Ayrıca Genel Kurmay Başkanlığımızı ve Kuvvet Komutanlıklarımızı temsil eden generallerimiz de burada olacaklar. Zafer Haftası akabinde 31 Ağustos tarihinde yeni görevime başlamayı planlıyoruz” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    24.08.2019 11:15:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.02.2020
21.02.2020
21.02.2020
OZEL HABERLER