Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

“Yerel medya için bedeller yüksek” | Gazete3.com.tr
Image

“Yerel medya için bedeller yüksek”  SİYASET    22.11.2021 12:44:12

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Bütçe görüşmelerinde, “Uydu yayıncılık sektöründe TÜRKSAT’ın kapasite kullanım bedelleri yerel ve bölgesel yayıncılık yapan kuruluşlar arasından son derece yüksektir. Yıllarca bu dile getirildi niçin hala makul bir bedel ödenmiyor, indirim yapılmıyor?” diye sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a Afyonkarahisar’daki talep ve sıkıntıları aktardı.
YEREL MEDYA İÇİN NEDEN BİR ŞEYLER YAPILMIYOR?
Milletvekili Köksal, yerel ve bölgesel yayıncılık yapan kuruluşların telife konu eserlerin yüksek hak bedellerini ödeyemediklerini söyleyerek, “Yıllık ÜFE, TÜFE oranlarının artırılması ile özellikle yerel ve bölgesel yayıncılık yapan kuruluşlar mağdur oluyorlar. Ayrıca kamuya ait ilan, reklam ve duyurularında radyo ve televizyonlara da verilmesini talep ediyorlar. Uydu yayıncılık sektöründe TÜRKSAT’ın kapasite kullanım bedelleri yerel ve bölgesel yayıncılık yapan kuruluşlar arasından son derece yüksektir. Yıllarca bu dile getirildi niçin hala makul bir bedel ödenmiyor, indirim yapılmıyor? Yayın kuruluşlarının en büyük giderleri arasında yer alan enerji giderleri de oldukça yüksek enerji bedeli olarak ödenen bedel de neden indirim yapılmıyor? Yerel ve bölgesel yayın yapan medya kuruluşları için bunlar gerçekten önemli bu konuda Bakanlığınıza bir önerge de vermiştim lütfen artık yerel medya için bir şeyler yapılsın” dedi.
ÖĞRENCİLERE EĞİTİM YARDIMI SİYASİ REFERANSA GÖRE Mİ YAPILIYOR?
Köksal, “Vakıflar Genel Müdürlüğünce maddi durumu yeterli olmayan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda eğitim öğretim gören öğrencilere yapılan eğitim yardımlarında gerçekten ihtiyacı olan öğrencilerin bu yardımlardan faydalandırılmadığı bilakis siyasi referanslarla öğrenci yardımlarının maddi yetersizlik kriterine bakılmaksızın verildiği iddiası doğru mudur? Ki bu konuda Sayıştay raporlarında bu eğitim yardımlarını alan bazı öğrencilerin ve aile bireylerinin başvuru formunda beyan ettiği bazı bilgilerin kontrollerinin yapılmaması nedeniyle bazı öğrencilerin haksız yere eğitim yardımı aldığı hususunun yer alması bu iddiaları da desteklemektedir.” ifadelerini kullandı.
ESKİ MÜZENİN AKIBETİ NE OLDU! YENİ MÜZE NİÇİN TAMAMLANMADI?
Milletvekili Köksal, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Afyonkarahisar’daki eski müzenin akıbeti ile yeni müze inşaatının da neden tamamlanmadığını sorarak, “Afyonkarahisar kurtuluşun ve kuruluşun gerçekleştiği Cumhuriyetin kazanıldığı topraklardır. Tarihi ve kültürel açıdan son derece önemli bir şehirdir. Geçmişten gelen kültürün gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak birçok tarihi mekân ve tarihi eserin olduğu bir yerdir ama ne yazık ki şuanda tarihi eserleri sergileyecek bir müzemiz yok. 2007 yılında Afyonkarahisar’da yeni müze yapımı için TOKİ ile anlaşıldı ve Kurtuluş Caddesi’nde bulunan 1971 yılından beri müze olarak faaliyet gösteren bina TOKİ’ye devredildi sonrasında yeni müze inşaatı tamamlanmadan Kurtuluş Caddesi’ndeki bu müze internet sitesinde 45 milyon liraya satışa çıkarıldı. Eski müzenin akıbeti ne oldu? Yeni müze TOKİ tarafından niçin tamamlanmadı? Bakanlık inşaatın eksiklikleri olduğu gerekçesiyle inşaatı kendisinin bitireceğini belirtti ama yeni müze inşaatı yıllardır niçin tamamlanmıyor. Tarihimiz açısından son derece önemli olan ve müzayede de satılmak istenirken Bakanlığınızca Türkiye’ye getirilen 1700 yıllık Kibele heykelini Afyonkarahisar’da müze olmadığı için İstanbul Arkeoloji müzesine konuldu. Bu heykel Afyonkarahisar’dan kaçırılmıştı şimdi vatana döndü ama memleketinde sergileyecek müze yok fıkra gibi değil mi?” şeklinde konuştu.
ZAFER MÜZESİ NE ZAMAN ZİYARETE AÇILACAK, OYALAMA TAKTİĞİ İLE YIKILMAYA MI TERK EDİLECEK?
CHP’li Köksal, “Afyonkarahisar’da bulunan Zafer Müzesi, 1915-1920 yılları arasında yani Cumhuriyet öncesi yapılmış Başkomutanlık Meydan Muharebesinin planlandığı, Büyük Taarruz emrinin verildiği yerdir. Afyonkarahisarımızın düşman işgalinden kurtuluşunun, milletin bağımsızlığının, Kurtuluş Savaşı’nın zaferinin simgelerinden biridir. 1930’lu yıllara kadar Belediye hizmet binası olarak da kullanılmıştır. Defalarca Mecliste de dile getirdim. Zafer Müzesi atıl durumda adeta terk edildi. Şimdi 2021 yılı Ekim ayında restorasyon ihalesini yaptık diye müjde veriyorsunuz ama müzenin içi harabe bir şekilde onarılmayı, restore edilmeyi bekliyor. İçerisindeki tarihi eşyaların akıbeti ne oldu, nerede tutuluyor, kayıp mı bilmiyoruz? 30 Ağustos Zafer haftasında, 29 Ekim’de Zafer Müzesi’nin karşısında kutlama yapıyoruz ama bina terk edilmiş bir yapı gibi karşımızda dururken benim içim sızlıyor. Geçmişimize, tarihimize böyle mi sahip çıkılıyor? Zafer Müzesi ne zaman ziyarete açılacak, yoksa oyalama taktiği ile yine mi yıkılmaya, harabe olmaya bırakılacak” dedi. >>>Gazete3

  SİYASET    22.11.2021 12:44:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER