Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Gençlerle yeni bir Türkiye inşa edeceğiz’

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, gençlerle bir arada yeni bir Türkiye inşa
edeceklerini söyledi
..

2

Image

‘Artık birlik olma zamanı’
Türkiye Partisi İl Başkanlığı heyetini ağırlayan İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye’de ekonomik sıkıntıların büyüdüğünü ifade ederek, ..

3

Image

Kapalı pazaryeri yapılıyor

Sultandağı ilçesinde belediye tarafından kapalı pazar yeri yapılıyor ..

4

Image

‘En yakın çalışma arkadaşımızsınız’

Muhtarları kabul eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarların en yakın çalışma arkadaşları olduğunu söyledi ..

5

Image

‘1999 ruhunu tekrar yaşayacağız’

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl yönetimi görevine yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri ile t..

6

Image

‘Taşıma suyla değirmen dönmüyor’

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, banka kredili konut satışlarının azaldığını ifade ederek, “Taşıma suyla değirmen dönmüyor” dedi ..

7

Image

‘Üretim yatırımları yapılmalı’

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Türkiye’nin bir numaralı gündem maddesinin ekonomi olduğunu belirterek, “Şu anda yapılması gerek..

8

Image

‘Çürük elmalara yer yok’

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay gündeme ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Uluçay açıklamasında, “Gayri yasal-ahlaki iş..

9

Image

‘Başarılı çalışmalara imza attınız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’den övgüyle söz ederek, “İlimizde göreve geldiğiniz günden bu yana gerek asayiş..

10

Image

Gazete3 önceden yazmıştı: Kocacan Başkan
Geçtiğimiz günlerde Megabirlik Medya Temsilcimiz Mehmet Emin Güzbey’in özel haberinde sözünü ettiği ‘MHP’de Kocacan’a yeşil ışık’ haberinde bahsedile..

11

Image

Kadınlar taleplerini iletti

İscehisar ikamet eden kadınlar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’i makamında ziyaret ederek taleplerini ilettiler. ..

12

Image

‘Vatandaşların dertlerine çare oluyorlar’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Av. Burcu Köksal, muhtarların vatandaşların dertlerine çare olan kişil..

13

Image

MHP’de tanışma toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe görevine yeni seçilen yönetim ile ta..

14

Image

‘Herkesi AK Parti’ye davet ediyoruz’

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Ziya Karadeniz ve ekibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karadeniz, üye çalışmalarını hızlandırdık..

15

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul etti..

16

Image

‘Muhtarlık zor bir iş’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek , ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Zeybek, muhtarlığın fedakarlık isteyen zor ..

17

Image

MHP Kongresi 18 Ekim’de
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar ilçe kongre sürecinin başarıyla tamamlandığını söyleyen İl Başkanı Mehmet Kocacan, 18 Ekim Pazar günü ..

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’ | Gazete3.com.tr
Image


‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’


Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Afyonkarahisar’a 300 milyon TL’ye kazandırılan muazzam bir yatırım olduğunu belirtti
  SİYASET    19.09.2020 16:10:35Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı konusunda açıklamalarda bulundu. Eroğlu, “Çay Barajı, sahip olduğu 105 metre yüksekliği ile ilimizin en yüksek barajı olmuştur. Hemşehrilerimizin hasretle beklediği barajın temelini 2014 yılında büyük bir katılım ve coşku ile atmıştık. Yapılan hummalı çalışmaların neticesinde baraj inşaatı tamamlanmış ve su tutma çalışmaları başlamıştır” dedi.
“REFAH SEVİYESİNİN YÜKSELMESİ İÇİN KATKI SUNACAK”

105 metre temelden yüksekliğe sahip Çay Barajı’nın Afyonkarahisar’ın en yüksek barajı olduğunu kaydeden Eroğlu, “Baraj inşaatında 3 milyon 150 bin m3 gövde dolgu imalatı yapılmıştır. Çay Barajının su biriktirme hacmi ise takriben 15 milyon m3’tür. Çay Barajı Rolekasyon Yolları işi kapsamında Çay ilçemiz ile Isparta’nın Yalvaç ilçelerinin yaylalarını birbirine bağlayan 6.460 metre yeni ulaşım yolu yapılmıştır. Çay Baraj, inşaat, kamulaştırma ve rolekasyon yolu çalışmalarının toplam maliyeti takriben 300 milyon TL’dir. Bu maliyette ve büyüklükte bir baraj, ilimizin kalkınması ve vatandaşlarımızın refah seviyelerinin yükselmesi için büyük katkı sunacaktır” diye konuştu.

“18.550 DEKAR MÜNBİT ARAZİ SUYLA BULUŞACAK”

Eroğlu, Çay Barajı’nın Afyonkarahisar’ın en büyük sulama projesi olduğunu belirterek, “Çay Barajı, sulama işi ile birlikte Afyonkarahisar’ın en büyük sulama projesidir. Barajdan alınan suyla Çay Ovasında 18.550 dekar münbit arazi basınçlı borulu kapalı sistem ile sulanacaktır. 2020 yılı birim fiyatlarıyla yıllık 29 milyon TL zirai gelir artışı sağlamak mümkün olacaktır. Ayrıca 7.240 kişiye zirai istihdam sağlanacaktır. Sulama işinin inşaatında %92 fiziki gerçekleşme sağlanmış olup, 2021 yılının ilk yarısında tamamlanması planlanmaktadır” dedi.
“İÇME SUYUDA
TEMİN EDİLECEK”
Barajdan içme suyu da temin edileceğini kaydeden Eroğlu, “Çay Barajı, sulama faydasının yanında aynı zamanda içmesuyu maksatlı bir barajdır. Baraj ile Çay ve Bolvadin ilçe merkezleri ile Bolvadin’e bağlı Dişli ve Özburun beldeleri ve 20 köyümüze yıllık 7,53 milyon m3 Sultan Dağları’nın menba kalitesinde içme suyu temin edilecektir. Çay Barajı’ndan söz konusu yerleşim yerlerine içmesuyu iletecek isale hatlarının inşaatları tamamlanmıştır. Barajdan alınan suyu arıtıp yerleşim yerlerine verecek içmesuyu arıtma tesisinin inşaatı ise devam etmektedir. Günlük kapasitesi 30.845 m3 olan tesis ile Çay ve Bolvadin ilçelerimizin yanı sıra 2 belde ve 20 köyümüze menba kalitesinde içme ve kullanma suyu temin edilecektir” diye konuştu.

“ÇAY BARAJI’NA KARŞI ÇIKMALARINA
RAĞMEN İLİMİZE KAZANDIRDIK”

Eroğlu şöyle konuştu: “Çay Barajı’nın proje çalışmaları DSİ Genel Müdürlüğüm döneminde hazırlanmıştır. O dönemde ve daha sonra Bakanlığım döneminde Çay Barajını yatırım programına aldırmak için büyük emek sarf ettim. O dönem Devlet Planlama Teşkilatında (DPT) çalışan bazı uzman ve yöneticiler bu barajın fizibil olmadığını öne sürerek projeye karşı çıktılar.
Başından sonuna kadar bizzat takip ettiğim bu proje için gerekli bütün ilmi açıklamaları ve raporları hazırlayarak özellikle DPT’de projeye karşı çıkanları ikna ettim. Hem sulama, hem de içmesuyu bakımından ilimize büyük katma değer sağlayacak bu muazzam projenin tamamlanmasından büyük bir sevinç ve gurur duyuyorum. Çay Barajı, Çay ve Bolvadin ilçelerimize, Afyonkarahisar’ımıza ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun.”

“AFYON’U KALKINDIRMAK İÇİN
DAHA FAZLA ÇALIŞACAĞIZ”

Afyonkarahisar’ı daha çok kalkındırmak için daha fazla çalışacaklarını kaydeden Eroğlu, “İlimizi, bölgemizi ve ülkemizi kalkındırmak için her zaman olduğundan daha fazla çalışacağız. Ekilmedik, sulanmadık bir karış arazi bırakmadan ülkemizin üretimine ve kalkınmasına daha fazla katkı sunacağız. Devletimiz, her zaman çiftçisinin, vatandaşının yanındadır. Rabbimiz üretiminizi, kazancınızı bereketli kılsın. Bütün milletimizi kaza ve beladan, salgın hastalıklardan muhafaza eylesin. Çay Barajımız ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3

  SİYASET    19.09.2020 16:10:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.10.2020
21.10.2020
21.10.2020
OZEL HABERLER