Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

6

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

7

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

8

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

9

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

10

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

11

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

12

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

13

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

14

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

‘Adaylar şehrin sorunlarını bilmeli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Adaylar şehrin sorunlarını bilmeli’


Gün FM’de İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına konuk olan gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim, belediye başkan adaylarının kentin sorunlarını iyi bilen ve çözüm üretecek kişiler olması gerektiğini belirttiler.

  SİYASET    03.12.2018 10:53:17

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlerle ilgili son gelişmeler ve şehrimizin sorunları konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Yerel seçimler yaklaşırken belli olan adayların ve aday olacak isimlerin şehrin sorunlarına vakıf olmalarının çok önemli olduğunu belirten Gazeteci İsmail Akar, “AK Parti’nin Merkez Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek oldu. Hangi partiden aday olacağı konuşulan Mahmut Koçak ise İyi Parti’den Merkez Belediye Başkan aday adayı oldu. Şehrimizin iki dönemdir Belediye Başkanı olarak görev yapan Burhanettin Çoban’a emekleri dolayısıyla teşekkür ederiz. MHP’nin şu an merkez için Fatih Çetinkaya ve Kemalettin Yılmaz olmak üzere iki aday adayı var. MHP’nin adayı da merakla bekleniyor. Adaylar belli olurken bu isimlerin şehrin sorunlarını bilmeleri ve çözüm önerileri sunmaları oldukça önemli diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“MHP KENDİ ADAYLARINI ÇIKARACAK”

MHP İl Başkanı’nın ittifakla ilgili açıklamasının geçtiğimiz hafta yanlış anlaşıldığını belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Zaten ertesi gün açıklamasının yanlış anlaşıldığı İl Başkanı tarafından belirtildi. İl merkezinde de ilçelerde de bence ittifak olmayacak. MHP hem il merkezinde hem de ilçelerde kendi adaylarını çıkaracak diye düşünüyorum. Ama ittifak edilen partinin tabanının çok zayıf olduğu yerlerde vatandaş güçlü olan ittifak partisinin adayına kayabilir. Mesela Dinar ve Sultandağı’nda Ak Parti adayına destek verebilir diyorlar ama MHP buralarda da kendi adaylarını çıkaracaktır. MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak da açıklamasında benzer şeyler söyledi ve adaylarının çalışmalarını istedi. Bu seçim genel anlamda söylersek ittifaklar arasındaki bir seçim olacak” diye konuştu.

“KÖYLERE CİDDİ HİZMETLER GİDİYOR”

Belediye Başkan adayları kadar Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi adaylarının da önemli olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Geçmişte İl Genel Meclisi bu kadar önemli değildi. Günümüzde yapılan yasal düzenlemeler ile önemli bir noktaya geldi. İGM’nin yeni bütçesi de oldukça ciddi bir rakam. Sanırım geçtiğimiz hafta yeni bütçe onaylandı. Şu an İl Genel Meclisi güzel yatırımlara imza atıyor. Köylere ciddi hizmetler gidiyor. Ben geçmişte öğretmenlik yaptığım yıllarda köylerde sıkıntılar oldukça büyüktü. Bugün yapılan hizmetler köylerimizi iyi bir noktaya taşıdı. Bunun için İGM’nin çalışmaları önemli. Eskiden koalisyon denilen partilerin birlikteliği bugün ittifak diye adlandırılıyor. Geçen seçimde de ittifak yapılmıştı. Yerel seçimlerde de aynı yol izlenecek” diye konuştu.>>>Gazete3
  SİYASET    03.12.2018 10:53:17

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER