Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

2

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

3

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

4

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

5

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

6

Image

‘Tarım ve hayvancılıkla gelişeceğiz’
MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi, seçimi kazanması durumunda tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerine dikkat çekti...

7

Image

MHP’liler Çetinkaya’yı karşılayacak
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, kısa bir süre önce adaylığı açıklanan Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’yı Ankara dönüşünd..

8

Image

‘MHP’nin adayı Afyon’u salladı’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP’nin Belediye..

9

Image

‘65 bin yükümlü iş sahibi oldu’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu 2019 bütçesi üzerine TBMM’de konu..

10

Image

‘Gönüllere girecek projelerimiz var’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i makamında ziyaret etti. Zeybek, “Afyonkarahisar halkının g..

11

Image

‘Geçici öğreticilere kadro verilmeli’
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan geçici Kur’an Kursu öğreticilerine kadro verilmesini i..

12

Image

‘Projelerin seçimi olacak’
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

13

Image

Sendikacılardan teşekkür ziyareti
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Afyonkarahisar İl Temsilciliği’ne bağlı sendika başkanlarını makamınd..

14

Image

‘Bütçede vatandaş yok yandaş var’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'n..

15

Image

‘Afyon’u vatandaşlarla beraber yöneteceğiz’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, “Önce insan” anlayışıyla hayal ettiği Afyonkarahisar’ı yine Afyo..

16

Image

‘Şehir içi trafik kanayan yara’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar’da trafiğin kanayan bir yara olduğunu söyledi...

17

Image

Taytak’tan Özel’e ayar
TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçelerinin görüşmeleri sırasın..

‘AFSÜ Afyon için bir şanstır’ | Gazete3.com.tr
Image

‘AFSÜ Afyon için bir şanstır’


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın ikinci üniversiteye sahip olmasının büyük bir şans olduğunu söyledi.
  SİYASET    21.09.2018 10:28:11


Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, görevine başladığını söyleyerek, “İnşallah Afyonkarahisar’ımıza Üniversitemize ve ülkemize hayırlı hizmetler yapmak bize nasip eylesin. Mevcut durumda aslında oldukça iyidir. Hem sağlık hizmeti, hem de sağlık eğitimi açısından iyi seviyede olan üniversiteye rektör oldum. Biz bu seviyenin altına düşürmeden çok daha yukarılara üniversitemizi iyi noktalara hem uluslar, hem de uluslar arası düzeyde taşımak istiyoruz. Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destek ve yardımlarını bekliyoruz” dedi.

“2023 YILI İÇİN HEDEF KOYMUŞTUK”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a görevinde başarılar diledi. Rektör Okumuş’un Afyonkarahisar’a çok büyük değer katacağını vurgulayan Milletvekili Eroğlu, “Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde iyi bir kadro var. İnşallah bununla beraber çıtayı daha da yukarıya çıkaracağına inanıyorum. Bizlerde Afyonkarahisar’ın hizmetkarı olarak her zaman üniversitenin emrindeyiz. AFSܒnün kurulmasını biz 2023 yılı için hedef koymuştuk” diye konuştu.

“CİHAZLARIMIZIN YEDEĞİ VAR”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ)’nün güzel olduğuna dikkat çeken Milletvekili Eroğlu, “Zaten bir kampus şeklinde gelişmişti. Buda bir avantajdı. Başka yerlerde bir üniversiteyi ikiye bölmek zor bunu ben biliyorum. Ama Afyonkarahisar’da çok kolay oldu. Daha önce hazırlık yapılmıştı. Biz sadece tabelasını taktık. Güzelde oldu. Hastaneler açısından da mükemmel, en iyi cihazları buraya getirdik. En son açtığımız Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi ile Görüntüleme Merkezi şuanda en iyi sistemleri getirdik. Hatta çoğu yerde yedek yoktur, burada yedeği vardır. Çünkü bir arıza olduğu zaman hastalarımız sıkıntı çekmeyecek” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde birkaç eksiğin olduğunu söyleyen Milletvekili Veysel Eroğlu, “Bu eksiğimizi hayırseverimiz tamamlayacak. Önümüzdeki aylarda temel atacağız. Yani gelen hastalarımız için kalacak bir yer, güzel bir misafirhaneyi hayırsever vatandaşımız yapacak. Ticaret Borsasının hemen arkasındaki alanı ayırdık. İşlemler tamamlandı, imzaları da atıldı. Buraya mükemmel bir bina yapılacak. Kadro ve diğer yatırımlar konusunda bir bina ihtiyacımız var. İnşallah onları yatırım programına koydurmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

TERMAL KÖY PROJESİ GERÇEKLEŞECEK

İkinci bir Üniversitenin Afyonkarahisar için bir şans olduğunu belirten Milletvekili Eroğlu, “Bu aynı zamanda bizim bir hedefimiz vardı. Birinci hedefimiz burada termal köy kurmak. Yani çok yüksek gelir guruptaki insanların kalacağı ve tedavi olacağı bir termal köy projemiz var. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı var kabul etti yeri de hazır. Buda bizim birinci temel prensibimiz olacak” diye konuştu.

  SİYASET    21.09.2018 10:28:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER