Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Usulsüz atamalar yapıldı’
Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönetici atamalarında usulsüz atamalar yapı..

2

Image

Afyon’da Tokatlılar gecesi

Afyon Doğa Koleji Halkla İlişkiler Müdürü Şenay Erol ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ömer Gökberk Narin’in gerçekleştirdiği or..

3

Image

Erkmen’de iftar geleneği

İlimizin güzide merkezlerinden biri olan Erkmen beldesinde bu yıl 15’ncisi düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katılım oldukça yoğun oldu. Yakla..

4

Image

İmar planlarını İGM yapacak
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, ilçe ve beldelerde yapımı devam eden yatırımları inceledi...

5

Image

İFTAR BEREKETİ FATİH MAHALLEMİZDE YAŞANDI

Ramazan ayı Mahalle İftarlarımızı Sandıklımızın en güzel seyredebileceğiniz mekânlardan olan Fatih Mahallesinde, vatandaşlarımızın katılımıyla ge..

6

Image

“Ramazan’ın bereketini hep beraber hissediyoruz”
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile ATSO 15. Meslek Komitesi, ATSO İftar Çadırı’nda vatandaşlara yemek ik..

7

Image

Jeotermal enerji konuşuldu
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Sandıklı ilçesinde Jeotermal Enerji Hüdai Kaplıcalar Birliği ve muhtarlar toplantılarına katıldı...

8

Image

360 kişi istihdam edildi

İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya, İş başı Eğitim Programı (İEP) çerçevesinde kentte 54 firmada 360 kişinin iş başı yaptığını belirtt..

9

Image

10 öğrenciye tablet bilgisayar

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 2018-2019 eğitim döneminde Merkez Atık Su Arıtma Tesisi’nde teknik gezi ve eğitime katılan öğrenci..

10

Image

56 kaçak telefon ele geçirildi

Afyonkarahisar polisi tarafından 3 telefon bayiisinde yapılan aramalarda toplam 56 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi...

11

Image

Genç MÜSİAD’tan Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ..

12

Image

‘İşsizlik Sigorta fonu nerede kullanılıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başkanlığ..

13

Image

Kanalizasyon hattı döşeniyor

Dinar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Amirliği altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor...

14

Image

Kil terapisi

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği üyeleri, görme engelli öğrencilerle kil terapisi çalışması yaptı...

15

Image

Yeni mezbahanede çevre düzenlemesi

Çay Belediyesi’ne ait yeni yapılan mezbahanede çevre düzenleme çalışmaları kapsamında perde duvarı yapılıyor...

16

Image

‘Devlet rehberlik etmeli’

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, meyve ve sebzelerin..

17

Image

KARDEŞLİK İFTARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde başlatılan Kardeşlik İftarı’nın altıncısı geniş katılımla gerçekleştirildi. ..

‘AFSÜ Afyon için bir şanstır’ | Gazete3.com.tr
Image

‘AFSÜ Afyon için bir şanstır’


Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın ikinci üniversiteye sahip olmasının büyük bir şans olduğunu söyledi.
  SİYASET    21.09.2018 10:28:11


Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, görevine başladığını söyleyerek, “İnşallah Afyonkarahisar’ımıza Üniversitemize ve ülkemize hayırlı hizmetler yapmak bize nasip eylesin. Mevcut durumda aslında oldukça iyidir. Hem sağlık hizmeti, hem de sağlık eğitimi açısından iyi seviyede olan üniversiteye rektör oldum. Biz bu seviyenin altına düşürmeden çok daha yukarılara üniversitemizi iyi noktalara hem uluslar, hem de uluslar arası düzeyde taşımak istiyoruz. Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destek ve yardımlarını bekliyoruz” dedi.

“2023 YILI İÇİN HEDEF KOYMUŞTUK”

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Nurullah Okumuş’a görevinde başarılar diledi. Rektör Okumuş’un Afyonkarahisar’a çok büyük değer katacağını vurgulayan Milletvekili Eroğlu, “Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinde iyi bir kadro var. İnşallah bununla beraber çıtayı daha da yukarıya çıkaracağına inanıyorum. Bizlerde Afyonkarahisar’ın hizmetkarı olarak her zaman üniversitenin emrindeyiz. AFSܒnün kurulmasını biz 2023 yılı için hedef koymuştuk” diye konuştu.

“CİHAZLARIMIZIN YEDEĞİ VAR”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ)’nün güzel olduğuna dikkat çeken Milletvekili Eroğlu, “Zaten bir kampus şeklinde gelişmişti. Buda bir avantajdı. Başka yerlerde bir üniversiteyi ikiye bölmek zor bunu ben biliyorum. Ama Afyonkarahisar’da çok kolay oldu. Daha önce hazırlık yapılmıştı. Biz sadece tabelasını taktık. Güzelde oldu. Hastaneler açısından da mükemmel, en iyi cihazları buraya getirdik. En son açtığımız Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi ile Görüntüleme Merkezi şuanda en iyi sistemleri getirdik. Hatta çoğu yerde yedek yoktur, burada yedeği vardır. Çünkü bir arıza olduğu zaman hastalarımız sıkıntı çekmeyecek” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde birkaç eksiğin olduğunu söyleyen Milletvekili Veysel Eroğlu, “Bu eksiğimizi hayırseverimiz tamamlayacak. Önümüzdeki aylarda temel atacağız. Yani gelen hastalarımız için kalacak bir yer, güzel bir misafirhaneyi hayırsever vatandaşımız yapacak. Ticaret Borsasının hemen arkasındaki alanı ayırdık. İşlemler tamamlandı, imzaları da atıldı. Buraya mükemmel bir bina yapılacak. Kadro ve diğer yatırımlar konusunda bir bina ihtiyacımız var. İnşallah onları yatırım programına koydurmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

TERMAL KÖY PROJESİ GERÇEKLEŞECEK

İkinci bir Üniversitenin Afyonkarahisar için bir şans olduğunu belirten Milletvekili Eroğlu, “Bu aynı zamanda bizim bir hedefimiz vardı. Birinci hedefimiz burada termal köy kurmak. Yani çok yüksek gelir guruptaki insanların kalacağı ve tedavi olacağı bir termal köy projemiz var. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı var kabul etti yeri de hazır. Buda bizim birinci temel prensibimiz olacak” diye konuştu.

  SİYASET    21.09.2018 10:28:11

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.05.2019
22.05.2019
22.05.2019
OZEL HABERLER