Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Belediyeden Gençlik Konseri
Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek öncülüğünde, Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında konser programlarına devam ediyor. Bu kapsa..

2

Image

İyilik Yürüyüşü
İYİ Parti İl Başkanlığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na Çelenk koydu. Daha sonra ise Anıtpark’a kadar sür..

3

Image

CHP’lilerden 19 Mayıs kutlaması
CHP İl Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi

..

4

Image

‘Karaca başarısıyla bizleri gururlandırdı’
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 12-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Büyükçekmece’de 7. Uluslararası Turkish Open World Cup yarışmasında düzenl..

5

Image

Markalaşma eğitimi düzenlendi
ATSO KOBİ Akademisi tarafından, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde, ATSO Me..

6

Image

Yıllık 5 milyon litre tıbbi etil alkol üretimi yapılacak
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan U..

7

Image

İhsaniyeli kadınlar Kılıçdaroğlu ile buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, İhsaniyeli kadınlarla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret e..

8

Image

Kısa Film Festivali için geri sayım
Türkiye’nin ve Anadolu’nun sanata olan ihtiyacına yönelik yeni çalışmalar hedefleyerek Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl kapıların..

9

Image

TED Koleji’nden 23 Nisan sergisi
TED Okulları öğrencileri arasında düzenlenen “102 yıl sonra 23 Nisan” konulu resim yarışmasına TED okullarından gönderilen eserlerden ve TED Afyon Kol..

10

Image

‘Afyon’un yıldızı parlayacak’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Afyonkarahisar, Büyükşehir olmaya yakın illerden biri. B..

11

Image

‘Yürekten tebrik ediyorum’
TBMM’de yapılan futbol turnuvasında başarı sağlayan Afyon takımını ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Sporun baş..

12

Image

‘Doğalgazı olmayan ilçe ve belde kalmayacak’
Afyonkarahisar’da mahalle iftarına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Afyonkarahisar’da 3 yıl içerisinde doğalgazı olmayan ilçe ve..

13

Image

‘Büyük bir enerjiyle 2023’e hazırlanıyoruz’
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’deki doğal gaz çalışmaları ile ilgili önemli bir mesafe kat edildiğini belirterek, “Geçtiğimi..

14

Image

Bakan Dönmez’den Vali Çiçek’e ziyaret
Afyonkarahisar’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Vali Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret etti...

15

Image

‘MHP gücünü milletten almıştır’
MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Önce ülkem ve milletim diyen partimiz, milli devlet, güçlü iktidar hedefinden taviz vermez, vermeyecektir. Milliyetçi ..

16

Image

AKܒden 14 takım ön elemeyi geçti
TEKNOFEST 2021’de 5 takım ile temsil edilen AKܒde öğrenci kulüp ve topluluklarının azimli çalışmaları sonuç verdi. AKܒnün çeşitli kategorilerdeki 14..

17

Image

Eber Sarısı tanıtıldı
Dünya’da sadece Eber ve Akşehir göllerinde yetişen Eber Sarısı bitkisi Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğiti..

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’


Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek, “Biz 2015 yılında yönetime geldik. O dönem 126 olan burslu öğrenci sayımız şu anda 652’ye ulaştı. Bizden önceki arkadaşlarda emek verdiler, iyi çalıştılar. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi
  SİYASET    19.01.2022 19:01:14

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’a konuk oldu. Afyonkarahisar’ın ihracatta geçen yıl 380 milyon 795 bin dolara ulaştığının altını çizen ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, “İhracatta en fazla kalemi doğal taş yani mermer tutuyor. Blok mermer yerine işlenmiş mermer ihracatı artmaya başladı. Irak kapısı uzun zamandır kapalı olmasından dolayı yumurta satıcılarının ihracatında sıkıntılar yaşanıyor. Öte yandan hububat ve bakliyat ihracatımız da sürüyor. Biz katma değeri yüksek ve ihracata yönelik üretime devam edeceğiz. Evet, ekonomik sıkıntılar var. Aşacağız inşallah. Ülkemiz ekonomisi nice zorlukları daha önce de aşmıştır. Biz üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Ama hükümetten beklentilerimiz var. Mesela inşaat sektöründe sıkıntı artıyor. Bunun önüne geçmek için KDV’nin yüzde 18’den yüzde 1’e inmesi lazım. Kamuya iş yapan müteahhitlerin fesih hakkını kullanmalarına izin verilmesi lazım ki inşaat ekonominin lokomotifidir” dedi

“MERKEZ 2’NCİ OSB’DE KATMA
DEĞERİ YÜKSEK YATIRIMLAR”
Sinanpaşa’da yer alan Merkez 2. Organize Sanayi Sitesinde çalışmalara devam edildiğini söyleyen ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, “Merkeze 30 km mesafede 2.5 milyon m2’ lik bir alan var. Biz 1 milyon 100 m2 alanda 72 parsel çıkardık. Burada kamu yararı kararı almaya çalışıyoruz. Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde öncelik katma değeri yüksek ihracat ağırlıklı üretim yapacak firmalar olacak” dedi.

“BU PROJE ÇOK ÖNEMLİ”
Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü belirten Serteser, “Biz 2015 yılında yönetime geldik. O dönem 126 olan burslu öğrenci sayımız şu anda 652’ye ulaştı. Bizden önceki arkadaşlarda emek verdiler, iyi çalıştılar. Onlara da teşekkür ediyorum. AEV Burs alabilmek için ihtiyaç sahibi olmak, başarılı olmak ve Afyon doğumlu olmak şartları var. Bu arada Sayın Valimiz Gökmen Çiçek öncülüğünde başlattığımız albikere.com internetten satışlarımız sürüyor. 7 ayda buradan 7 milyon üzerinde ciro ettik. Malum buradan gelen gelir AEV’e burs olarak dönüyor. Kadın Kooperatif Evleri’nde üretilen ürünler satışa sunulmaya devam ediyor. Şu anda bu site sayesinde AEV’ye 100 bin lira burs desteği geldi. Bu proje çok önemli. Afyonlu işadamlarımızın sitemize daha fazla sahip çıkmalarını umuyor ve bekliyorum. Bakın Afyon ile hiç bağlantısı olmayan bir kapı firması sahibi var. Reşat Türkeli Ordu Perşembe ilçesinden. AEV’nin şeffaf ve önemli çalışmalara imza attığını gördüğünden dolayı vakfımıza çok önemli destek ve katkı sağladı. Böylesi sosyal sorumluluk projelerinin artması ve gelişmesi lazım diye düşünüyorum” dedi.

“ATSO OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN
GÖREVİ YERİNE GETİRECEĞİZ”
Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar da görkemli programlar yapılması gerektiğini kaydeden Hüsnü Serteser, “Zaferin kazanıldığı topraklardayız. Bu 100. yıl önemli Afyonkarahisar’ın adını Zaferi daha fazla duyurmak adına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı 100. yılda ilimize bekliyoruz. Bu konuda Bakanımız Veysel Eroğlu, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’in destek vereceklerine inanıyorum. Ayrıca bugünden başlayıp her ay bir etkinlik ile bu büyük zaferi taze tutmak lazım. Bu arada Başta Valimiz Gökmen Çiçek ve ekibi, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibi olmak üzere ilimizdeki tüm sivil toplum kuruluşlarının böylesine önemli bir güne katkı sağlayacaklarından eminim. Bu konuda ATSO olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi.


“İSTENİRSE GÖREVE DEVAM EDERİM”
Üyelerin desteği ile 3 dönemdir Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığını söyleyen Serteser, “Bu benim için büyük bir mutluluktur. 13 senedir bu görevi şerefle yapıyorum. Göreve başladığımdan bu yana mesaimin büyük bölümünü odamıza hizmet için geçirdim. 2009’dan bu yana bu hiç değişmedi. ATSO’yu işimin önünde tuttum. Mesaimin yüzde 80’ni odaya hizmet ederek geçiriyorum. Ben bu göreve seçildiysem layığı ile hizmet etmem gerektiğini düşündüm ve bu düşünceyle hizmet ettim. Önümüzdeki süreçte hem ekip arkadaşlarım hem de sanayicilerimiz göreve devam etmemi isterlerse ederim. Hizmetimden memnunlarsa devam ederim” diye konuştu.

“SİYASETE GİRMEYECEĞİME DAİR EŞİME SÖZ VERDİM”
Akar’ın siyasete girmeyi düşünüp düşünmediğini sorusunu yanıtlayan Serteser, “Evlenirken eşime bir söz verdim, siyasete girmeyeceğime dair. Bu sözümü tutmak gerekiyor. Malum iki küçük çocuğum da var. Bu kadar yoğunlukta evime de zaman ayırmak zorundayım. Bu yüzden siyasete girmeyeceğim. Zaten yoğun bir çalışma temposu içindeyim” diyerek sözlerini bitirdi.>>>Gazete3

  SİYASET    19.01.2022 19:01:14

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER