Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Otomobil devrildi: 2 ölü
Bolvadin ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı..

2

Image

Bozkurt, sosyal konutları inceledi
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatlarıyla durumu iyi olmayan 4 aile için yapılan sosyal konutların inşaatı devam ediyor...

3

Image

Fay hatlarının röntgeni çekiliyor
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir öncülüğündeki bir grup uzman, kazdıkları he..

4

Image

‘5 günde 45 kişi öldü’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de trafik kontrol noktalarını teftiş etti. Yolculara Susurluk ayranı ikram eden Soylu, “Bayramda 5 günde 45 ..

5

Image

Metruk evde yangın
Bolvadin ilçesinde metruk ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi..

6

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

7

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar Kurban Bayramı dolayısıyla önce şehit ailelerini daha sonra gazileri ziyaret etti.Kapar, şehit ailelerinin her zaman ya..

8

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

9

Image

Tabiat Parkı’nda yangın
Afyonkarahisar’da 26 Ağustos Tabiat parkı içinde çıkan küçük çaplı ot yangını panik yarattı..

10

Image

‘Fiyatlar makul seviyeye çekilmeli’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Tüvtürk araç muayene ücretlerinin çok yüksel olduğunu söyleyerek, fiyatların makul bir seviyeye çekil..

11

Image

Helikopterle DENETİM

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında dönüş yolculuğunda yaşanacak yoğunluğa bağlı olarak trafik dü..

12

Image

Hint kenevirleri imha edildi
Çay ve Bolvadin ilçeleri arasında yer alan Eber Gölü'nde bir adacıkta tespit edilen 1805 kök Hint keneviri imha edildi..

13

Image

‘Afyon potansiyeli olan bir il’
Vali Gökmen Çiçek Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın potansiyeli olan bir il oldu..

14

Image

‘Günü gelince görecekler’
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti heyetinin Ankara’dan hangi yatırımları getirdiğini basın aracılığı ile soran bazı..

15

Image

Gölette boğulan anne ve kızı toprağa verildi
Bilecik'te gölet kenarında piknik yaptıkları sırada düştükleri suda boğulan kız ile onu kurtarmak isteyen annesi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine ..

16

Image

Uyuşturucu taciri tutuklandı
Şuhut ilçesinde düzenlenen operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1'i tutuklandı..

17

Image

Kaçan kurbanlık 3 saatte yakalandı
Şuhut ilçesinde sahibinin elinden kaçan büyükbaş kurbanlık yaklaşık 3 saat süren kovalamaca sonrası yakalandı. Kaçan kurbanlığın yakalanmasını ise çev..

‘AFYON LİG ATLADI’ | Gazete3.com.tr
Image

‘AFYON LİG ATLADI’


Vali Gökmen Çiçek İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumuna katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın lig atladığını söyledi
  SİYASET    07.07.2020 11:03:45

İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı oturumunun ilk toplantısı Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla yapıldı. Meclis üyeleriyle selamlaşan Vali Gökmen Çiçek, ardından meclis toplantısına başkanlık etti. “Afyonkarahisar’da gidilmedik yer bırakmama azmindeyim” diyen Vali Gökmen Çiçek: “Bu kadim kutlu şehre 15 gün önce atandım. Şehre geldiğim ilk günden itibaren sokak sokak, ilçe ilçe, köy köy Afyonkarahisar’ı tanımaya çalışıyorum. Bu 15 günlük süre içerisinde 9 ilçe, 12 köy ile il merkezinde birçok yeri görme fırsatım oldu” ifadelerini kullandı.

“GİDİLMEDİK YER
BIRAKMAYACAĞIM”

Vali Çiçek şöyle devam etti: “Afyonkarahisar genelinde görmediğim, bilmediğim ve gitmediğim yer olmaması azmindeyim. Hizmet edeceğimiz yerleri bizzat yerinde görmezsek, kâğıt üzerinden notlarla yönetirsek veya çözmek istediğimiz sorunlarda bize anlatılanlarla yetinirsek sorunu bütünüyle göremeyiz. Sağlıklı çözüm de üretemeyiz. Bu amaçla kısa süre içerisinde Afyonkarahisar’da gidilmedik yer bırakmama azmindeyim.”

“BİZLER İLİMİZ BÜYÜRKEN
VİTES YÜKSELTMELİYİZ”

Afyonkarahisar’a ilişkin gözlemlerini paylaşan ve Avrupa Kentleri ile yarışır hale geldiğini gözlemlediğini söyleyen Vali Gökmen Çiçek: “Kısa süren görev süremde gördüm ki Afyonkarahisar artık başka bir lige çıkmış. Yapılan yatırımlar, iş insanlarının atak ve cesareti, birlik ve beraberliği, çiftçilerin yaptığı atılımlarla Afyonkarahisar üst sıralarda yer almış. Afyonkarahisar büyük metropollerle, yurtdışındaki Avrupa Kentleri ile yarışır hale gelmiş. Bizler ilimiz büyürken vites yükseltmeliyiz. Çünkü bir daha dünyayı böyle bulamayabiliriz, bu fırsatı bir daha yakalayamayabiliriz. Avrupa’nın turizm şehirleri hepinizin bildiği gibi sorunlarıyla uğraşırken ve tel tel dökülürken biz vites yükseltmek zorundayız” diye konuştu.


“BİRLİĞİMİZİ DİRİ TUTMALIYIZ”

İl Genel Meclisindeki uyumlu çalışmaya değinen ve mutlu olduğunu ifade eden Vali Gökmen Çiçek konuşmasına şöyle devam etti: “İl Genel Meclisimizin aldığı kararların oy birliğiyle alındığını öğrendim. Bu sebeple oldukça mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Bu birlik ve beraberliğiniz için başta İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban başkanımız olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim Afyonkarahisar’da birbirimize kırılmaya veya birbirimizi kırmaya hakkımız yok. Bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışmaya, birliğimizi ve dirliğimizi diri tutmaya ihtiyacımız var. Bunun için Afyonkarahisar’ı bir bütün olarak görerek, Afyonkarahisarlı olduğumuz önceliğini bilerek çalışmalıyız. Bir ilçedeki sorunun her birimizin canını acıtması gerekiyor. Bir yere hizmet gittiğinde o hizmet kendi ilçemize gitmiş gibi gurur ve mutluluk duyarak çalışmalıyız.”

“ALANDA HİÇBİR ZAMAN
YALNIZ OLMAYACAKSINIZ”

İl Genel Meclisi üyeliğinin önemine vurgu yapan ve görevin sorumluluğunu yakından bildiğini kaydeden Vali Gökmen Çiçek: “Karar organı olan İl Genel Meclisi’nin kararları ve kararların uygulayıcısı olan İl Özel İdaresi ve idari birimleri saha da büyük çalışmalar yapmış. 422 köyümüzün neredeyse tamamında şebekeli içme suyu hattı, birinci sınıf köy yollarının asfaltı ve kanalizasyonu tamamlanmış. 422 köy çocuk parkı, 78 köy konağı, 28 köye kapalı pazar yeri, 20 köye düğün salonu, 85 köye halı saha, 132 köye fırın yapılmış. Bunlar güzel ve büyük yatırımlar” diye konuştu.

“YAPTIĞINIZ BU GÖREVİ
YAKINDAN BİLİYORUM”

Vali Çiçek, “İl Genel Meclisi üyelerinin bir köy ve kent için ne olduğunu çok iyi biliyorum. Sizlerin yaptığı hizmetin maddi bir karşılığından ziyade çözülen bir sorun karşısında “Allah razı olsun” ifadesi ile manevi bir karşılığı olduğunu çok iyi biliyorum. Babam da yıllarca İl Genel Meclisi üyeliği yaptı. Sizlerin yaptığı görevi bu sebeple yakından biliyorum. Alanda hiçbir zaman yalnız olmayacaksınız. Ben, Vali Yardımcılarımız, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve İl Genel Meclisi Başkanımız sahada her zaman sizlerle beraber olacağız. Bana en çok ve en çabuk ulaşıp görüşebilen sizler olacaksınız” şeklinde konuştu.


“HER ALANDA BU ŞEHRİ İLK
SIRALARDA TUTACAĞIZ”

Konuşmasının son bölümünde Afyonkarahisar için hedeflerine değinen Vali Gökmen Çiçek: “İl Genel Meclisimiz aldığı kararlarla şehrimizin büyümesinin lokomotifi olacak. Vizyon projelerle bu şehrin önünü açacak. Bende her yer ve her çalışmanızda sizlerle olacağım. Eğitim, sağlık ve tarım hangi alan olursa olsun bu kenti ilk sıralarda tutacağız. Rabbim bu şehre karşı yapacağımız hizmetlerde bizleri mahcup etmesin” dedi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    07.07.2020 11:03:45

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER