Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Kaymakam Tortop, mutluluklarına ortak oldu

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop eşi Reyhan Tortop ile birlikte Akharım Belediye Başkanı Eşref Ünsal’ın oğlu Ahmet Ünsal’ın nişan törenine k..

2

Image

Sandıklı ulusal ve yerel basında

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl Ramazan ve Kurban Bayramlarında ilçeden geçen vatandaşlara değişik ikramlarda bulunarak bayramlarını kutlay..

3

Image

Dinar’da toplu sünnet şöleni yapılacak

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı tarafından Dinar ilçesinde çocuklarını sünnet ettirmek isteyenler için toplu sünnet şöleni düzenlenecektir...

4

Image

Zeybek’e her türlü desteği vereceğiz

Anayasa Mahkemesi Üyesi hemşehrimiz Celal Mümtaz Akıncı ve Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i maka..

5

Image

Rektör Karakaş ameliyat sonrası taburcu oldu
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde geçirdiği kritik kalp ameliyatı sonrası taburcu e..

6

Image

“Erkan Hoca’ya güveniyoruz”
Genç teknik adam Erkan Avseren’e güvenlerinin sonsuz olduğunu belirten Afyonlu sporseverler, mor beyazlı takımın başarılı bir sezon geçireceğine inand..

7

Image

Şehit babası istedi Başkan Zeybek yaptı

Afyonkarahisar Belediyesi, Iğdır'da, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan piyade uzman onbaşı Yasin Çubuk'un Balçı..

8

Image

AKÜ ve DEÜ bilim insanları Denizli depremini inceledi


Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi (DUAM) ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merk..

9

Image

Gezginci arıcıların yeni gözdesi Kocatepe


Kocatepe Belediye Başkanı Abdullah Çelik, Kocatepe'ye 1300 civarında gezginci arıcının geldiğini ve bölgede de yaklaşık 200 bin arı kovanı b..

10

Image

“Erenler’de çalışmaya başlayacağız”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Erenler Mahallesi'ni ziyaret ederek, Mahalle Muhtarı Hasan Çavlan ve kafe işletmecilerinin talep ve sorunlarını d..

11

Image

"Festivalle 20 yılda 600 bin çocuğa ulaştım”

Dünyaca ünlü sanatçıları Afyonkarahisar halkıyla buluşturan Hüseyin Başkadem, "Biz iyi olan bütün donanımları toplumsal vazifemiz olarak bunlara ..

12

Image

Sağanak yağışlar geliyor


Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karade..

13

Image

Park Afyon sponsor oldu


Cumhurbaşkanlığı himayesinde 6-7-8 Eylül tarihlerinde, "Senin Şehrin Senin Festivalin Afyonkarahisar" sloganıyla düzenlenecek Dünya Motokros..

14

Image

Doğaltaş sektörü 2020’ye hazırlanıyor


Türk doğaltaş ihracatçıları, yıllık ithalatının yüzde 12'sini karşıladıkları, en büyük ihraç pazarları Çin Halk Cumhuriyeti'nde 16-19 Mart 2..

15

Image

Sanayi üretimi yüzde 3,9 azaldı

Ülkemizde sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %3,9 azaldı...

16

Image

Çöp konteynırları dezenfekte edildi

Evsel atıkların toplanmasında kullanılan çöp konteynırları, Şuhut Belediyesi’nce; koku giderici deterjanlı suyla yıkanıp, dezenfekte ediliyor...

17

Image

AK Gençlerden 18. Yaş günü sürprizi

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları teşkilatı, 14 Ağustos 2001 tarihinde doğan gençlerin 18. Yaş günlerinde doğum günü sürprizi için kapıl..

‘Afyon parlayan yıldız olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyon parlayan yıldız olacak’AFSİAD tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın geleceği parlak bir kent olduğunu söyleyerek, “İlimiz gerçekten potansiyeli yüksek bir ildir. Şunu açıkça ifade etmek isterim. Afyonkarahisar önümüzdeki 10 yılda yıldızı en çok parlayacak olan illerden birisi olacaktır” dedi.
  SİYASET    15.05.2019 10:55:09


Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği tarafından iftar programı düzenlendi. İftar programına Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda iş adamı katıldı. İftar yemeğinde ilk olarak Afyonkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Şehitoğlu konuştu. İftar programına katılan herkese teşekkür eden Hüseyin Şehitoğlu, sosyal adalet, birlik ve beraberlik içerisinde bir toplum olmanın önemine değindi ve Ramazan Ayı’nın bu duyguları yeniden canlandırmaya vesile olmasını temenni etti.
“YAPTIĞINIZ YATIRIMLARLA İLİMİZİN
KALKINMASINA KATKI SAĞLIYORSUNUZ”
Programda daha sonra konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “AFSİAD’ın geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldik. İlimiz protokolü ve iş adamlarımızın kaynaşmasına, birbirleriyle iyi bir hasbihâl ortamı oluşmasına vesile olan bu ortamda sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Ramazan Ayı rahmet ve mağfiret ayı, iyilik ayı, dayanışma ayı, paylaşma ayı. Bu ay içerisinde birçok iftara katılıyoruz ve bu iftarda da hemşehrilerimiz ile bir araya gelmeye çalışıyoruz” dedi.
“UÇAK VE HIZLI TREN, AFYON’U
DAHA FAZLA GELİŞTİRECEK”
Afyonkarahisar’ın gelecek 10 yılda yıldızı en çok parlayacak illerden birisi olacağını belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz gerçekten potansiyeli yüksek bir ildir. Şunu açıkça ifade etmek isterim. Afyonkarahisar önümüzdeki 10 yılda yıldızı en çok parlayacak olan illerden birisi olacaktır. Hızlı tren ve uçakla ilgili problemler çözülürse burası önümüzdeki 10 yıllık süreçte kendinden daha çok bahsettiren bir konuma gelecektir. Gerek termal turizm ve bu alanda özellikle de termal sağlık turizminin önümüzdeki süreçte yapacağı ivme önemli bir kalkınma artısı olacaktır. Genelde gördüğümüz ağırlıklı olarak mermer üzerine kalkınma hamlesi yaşıyoruz. Ancak bunun yanında tabii ki et sektörü başta olmak üzere gıda sektöründe önemli bir artımız var. Makine sanayini özellikle önemsiyorum. İlimizde 20 kadar makine fabrikası var. Kalkınmanın en büyük temellerinden biriside makine sektörüdür. Makine sektörüne yapılan yatırımları gerçekten önemsiyorum. Çünkü kalkınmanın ivmesini ağırlıklı olarak bunlar sağlayacaktır. Dışarıdan alınacak makinelerle yapılan üretimin önemli bir kısmı yine dışarıya para verme şeklinde olacaktır. Ama kendi makinelerimizle yaptığımız zaman bu üretimden elde edilen bütün gelir ülkemizde kalacaktır. Bu yönüyle makine sanayisini önemsiyorum” diye konuştu.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    15.05.2019 10:55:09

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
17.08.2019
17.08.2019
17.08.2019
OZEL HABERLER