Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Gençleri geleceğe hazırlıyoruz’
Limit Okulları Tarih Öğretmeni ve Halkla İlişkiler Müdürü Gizem Can, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Selami Çalışkan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziya..

2

Image

‘Şeffaf yönetim sözü veriyorum’
İYİ Parti tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisa..

3

Image

‘Halkımız projelerimizi beğenecek’
Büyük Birlik Partisi’ni ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar halkının beğenisine sunacağı önemli projelerinin old..

4

Image

‘Mekanik otoparklar yapacağız”


AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a mekanik otoparklar yapacaklarını belirtti. ..

5

Image

‘45 milyon insana su temin ettik’
Orman ve Su İşleri Eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Cumhurbaşkanı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hizmetleri döneminde ..

6

Image

Kadınlar güçlenecek Türkiye büyüyecek
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Gönül Ar Güngör ve Kadın Kolları Teşkilatı ‘Kadınlar Güçlensin Türkiye Büyüsün’ sloganı..

7

Image

‘Niyet hayır ise akıbette hayır olur’
Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı M. Emin Birliktir’i ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ziyaret etti. ..

8

Image

‘Laf değil, iş üreteceğiz’
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, "Amacımız laf değil, iş üretmek. Artık sistem bizimle değişiyor, laf ..

9

Image

‘Torba yasada vatandaş yok’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal torba yasada vatandaşın sorunlarına yönelik maddeler olmadığına dikkat çekti...

10

Image

‘Başkan Çoban Afyon’a mührünü vurdu’
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Afyonkarahisar’a 10 yıldır b..

11

Image

Vekillerden adaylara ziyaret
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ile AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Sandıklı ilçesi ve Akha..

12

Image

AEV’den teşekkür
Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, vakfa destek verenlere teşekkür etti..

13

Image

‘Türkiye’nin en hayırlı derneği’
AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, İlim Yayma Cemiyeti Afyonkarahisar Şubesi, 7. Olağan Genel Kurulunda katıldı. Türkiye’nin en hayırlı der..

14

Image

‘Irak’taki sıkıntıları çözeceğiz’
Eski Orman ve Su İşleri Bakanı, Afyonkarahisar Milletvekili ve Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Irak’ın sorunlarını bildiğini belirterek ..

15

Image

NE DEDİYSEK O...
AK Parti ilçe ve belde adaylarını dün yapılan tören ile açıkladı. Geçen hafta başında Yazarımız Mehmet Emin Güzbey, AK Parti’nin adaylarını köşe yazıs..

16

Image

‘GÖNÜLLERE GİRECEĞİZ’
AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Saya..

17

Image

‘Emirdağ ilçesine 5 yıldızlı hizmet’

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’ın Emirdağ’da başarılı çalışmalara ve büyük projelere imza attığını söyleyen MHP MYK Üyesi Afyonkarah..

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’


Yaptıkları ağaçlandırma çalışmaları ile Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattıklarını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yapılan bu çalışmalar çerçevesinde Afyonkarahisar’da son 15 yılda 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk” dedi.
  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Türkiye’nin ağaçlandırma konusunda destan yazmaya devam ettiğini ifade ederek “Türkiye ormancılık çalışmalarında Dünyada örnek gösterilen ülkeler arasında yer alıyor. Dünyada orman varlığını artıran nadir ülkeler arasındayız ve bu çalışmalarımız uluslararası ortamda da takdir topluyor” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’DA 105 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK”

2003 yılından günümüze ülke genelinde 4 milyar 50 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Elbette bu destansı öyküden Afyonkarahisar’ımız da nasibini aldı. Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk ve Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık” diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR’IN ORMAN VARLIĞI YÜZDE 19,8’E ÇIKTI

Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 1 milyon 166 bin dekar alanda ağaçlandırma, erozyon kontrolü ve rehabilitasyon çalışması yaptıklarını belirten Prof. Dr. Eroğlu “ Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün yüzde 16,6’sı orman iken yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile bu oranı yüzde 19,8’e yükselttik. Diğer bir deyişle 2 milyon 339 bin 840 dekar olan orman varlığını 2 milyon 788 bin 360 dekara çıkardık” değerlendirmesinde bulundu.

BU YIL 6 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

Yapılan bu çalışmaların 2017 yılı sonu itibarıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2018 yılı için planlamalarımız ve bu doğrultuda çalışmalarımız ise sürüyor. Hedefimiz bu yıl içerisinde Afyonkarahisar’da 74 bin 300 dekar alanda çalışma yaparak 6 milyon fidanı toprakla buluşturmak. Orman teşkilatımız Allah’ın izniyle bu hedefi gerçekleştirecek” dedi.

“SON 15 YILDA 707 KM’LİK KARAYOLU KENARINA 1 MİLYON BOYLU FİDAN DİKTİK”

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde de Afyonkarahisar’da ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “959 okul bahçesi, ibadethane, hastane, sağlık ocağı ve mezarlık ağaçlandırması yaptık. Ayrıca yol kenarı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da son 15 yılda 707 km’lik karayolu kenarına 1 milyon boylu fidan diktik. Bu yıl ise 15 km’lik karayolu kenarı ağaçlandırması yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“86 ADET ŞEHİTLER ORMANI KURDUK VE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASINI YAŞATIYORUZ”

Şehitlerin aziz hatırası için Afyonkarahisar’da şehirler ormanı kurduklarını da ifade eden Prof. Dr. Eroğlu “Bu çerçevede 86 adet şehitler ormanı kurduk ve şehitlerimizin hatırasını buralarda yaşatıyoruz. Diğer yandan arıcılığı desteklemek maksadıyla 11 bal ormanı, vatandaşlarımızı şehir stresinden kurtulmaları ve rahatça nefes alabilecekleri ve piknik yapabilecekleri 21 mesire yeri ile 5 şehir ormanını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’IN TABİİ GÜZELLİKLERİNE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ”

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerine gözü gibi baktıklarını ve gelecek nesillere aktarılması için koruma faaliyetlerinin titizlikle sürdürüldüğünü de vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bakanlığımıza bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile bu faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar’ımızda bulunan 1 milli park, 3 tabiat parkı, 1 tabiatı koruma alanı, 3 tabiat anıtı, 3 yaban hayatı geliştirme sahası ve 2 ulusal öneme haiz sulak alan korumamız altında bulunuyor” açıklamasını yaptı.

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞE KATKI SUNULUYOR

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerinin korunması ve geleceğe dokusunun bozulmadan aktarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Prof. Dr. Eroğlu “Sadece sahip olduklarımızı korumakla kalmıyor, Afyonkarahisar’ın biyolojik çeşitliliğine katkı da sunuyoruz. Dünyada sadece Afyonkarahisar’da yetişen Eber Sarısı ve sadece Eber Gölünde bulunan Anadolu İnci Balığı için koruma eylem planlarını hazırladık ve uyguluyoruz. Ayrıca Şuhut’ta buluna keklik üretim merkezi ve Anadolu yaban koyunu üretim merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buralarda üretilen keklik ve yaban koyunları uygun ortamlarda tabiata bırakılıyor” dedi.>>>Şükrü Bakibaba

  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.01.2019
16.01.2019
16.01.2019
OZEL HABERLER