Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Eski Türkiye hortlatılmak isteniyor’
Danıştay’ın Öğrenci Andı’nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesine tepki gösteren Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Eski..

2

Image

İl İl FET֒nün yaptıklarını anlatıyor
Yaklaşık 35 yıldır emniyet teşkilatının içerisinde yer alan 48 yaşındaki Polis Başmüffettişi Ahmet Sula, il il gezerek lise ve üniversite öğrencilerin..

3

Image

AEV ilgi odağı oldu
Afyon Eğitim Vakfı, yaptığı hizmetlerle toplumun her kesiminden vatandaşların olduğu gibi bürokrasinin önemli isimlerinin de dikkatini çekiyor...

4

Image

Başkan Çoban muhtarları ağırladı
Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların halkla devlet arasında aracılık gibi önemli ..

5

Image

‘Halkın seçtiği bizim için kıymetlidir’
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bazı hatırlatmalarda bulunan Sezen mesajında “Halkın seç..

6

Image

‘Muhtarlar demokrasinin beşiğidir’
Muhtarlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Vali Mustafa Tutulmaz, muhtarların, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ettiğini belirtti. ..

7

Image

Er ailesinin acı günü
Evinde geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle, Dinar Devlet Hastanesine kaldırılan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan AK Parti Dinar İlçe Başkanı ..

8

Image

‘Okullar eğitim kampüslerine dönüştürülmeli’
MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, ilimizdeki okulların eğitim kampüsl..

9

Image

‘Muhtarlar devletin temsilcileridir’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, muhtarlık teşkilatının devletin her noktadak..

10

Image

‘Devletle milletin bütünleşme harcı’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların devletle milletin bütünleşmesinin harcını oluşturduğunu belirtti. ..

11

Image

‘İttifakı halkla yapacağız’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda yerel seçimlere ilişkin yol haritası gözden geçirildi. Yerel seçim topl..

12

Image

ETKİN PİŞMANLIĞI İSPATLAYANA TAHLİYE
FETÖ/PDY davalarında bir gelişme daha yaşandı. Yargıtay’ın bozduğu karar sonrasında Antalya’da dün İstinaf Mahkemesinde görülen davada iki sanık tahli..

13

Image

‘Sıkıntılara çözümlerimiz hazır’
Saadet Partisi İl STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ziyaretlerine devam ediyor. Yatırım ve Kalkınma Başkanı Hamza Gümüşkanat, STK ve Halkla İlişkiler..

14

Image

AK Parti Başmakçı’ya yeni atama
AK Parti Başmakçı İlçe Başkanlığı görevine Kadir Elaziz getirildi. 15 kişilik asıl, 8 kişilik yedek yeni yönetim kurulu liste taslağını hazırlayarak A..

15

Image

‘Bir kesimin kadrolu omurgasızları’
AK Parti haftalık basın toplantısında konuşan Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, “ABD’li rahip Brunson’un alındığında ‘Bir papaz için Türkiye’..

16

Image

İşler’den Vali Tutulmaz’a ziyaret
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti...

17

Image

MHP’li İGM üyeleri Bahçeli’yi ziyaret etti
Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyeleri MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler. ..

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’


Yaptıkları ağaçlandırma çalışmaları ile Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattıklarını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yapılan bu çalışmalar çerçevesinde Afyonkarahisar’da son 15 yılda 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk” dedi.
  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Türkiye’nin ağaçlandırma konusunda destan yazmaya devam ettiğini ifade ederek “Türkiye ormancılık çalışmalarında Dünyada örnek gösterilen ülkeler arasında yer alıyor. Dünyada orman varlığını artıran nadir ülkeler arasındayız ve bu çalışmalarımız uluslararası ortamda da takdir topluyor” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’DA 105 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK”

2003 yılından günümüze ülke genelinde 4 milyar 50 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Elbette bu destansı öyküden Afyonkarahisar’ımız da nasibini aldı. Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk ve Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık” diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR’IN ORMAN VARLIĞI YÜZDE 19,8’E ÇIKTI

Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 1 milyon 166 bin dekar alanda ağaçlandırma, erozyon kontrolü ve rehabilitasyon çalışması yaptıklarını belirten Prof. Dr. Eroğlu “ Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün yüzde 16,6’sı orman iken yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile bu oranı yüzde 19,8’e yükselttik. Diğer bir deyişle 2 milyon 339 bin 840 dekar olan orman varlığını 2 milyon 788 bin 360 dekara çıkardık” değerlendirmesinde bulundu.

BU YIL 6 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

Yapılan bu çalışmaların 2017 yılı sonu itibarıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2018 yılı için planlamalarımız ve bu doğrultuda çalışmalarımız ise sürüyor. Hedefimiz bu yıl içerisinde Afyonkarahisar’da 74 bin 300 dekar alanda çalışma yaparak 6 milyon fidanı toprakla buluşturmak. Orman teşkilatımız Allah’ın izniyle bu hedefi gerçekleştirecek” dedi.

“SON 15 YILDA 707 KM’LİK KARAYOLU KENARINA 1 MİLYON BOYLU FİDAN DİKTİK”

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde de Afyonkarahisar’da ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “959 okul bahçesi, ibadethane, hastane, sağlık ocağı ve mezarlık ağaçlandırması yaptık. Ayrıca yol kenarı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da son 15 yılda 707 km’lik karayolu kenarına 1 milyon boylu fidan diktik. Bu yıl ise 15 km’lik karayolu kenarı ağaçlandırması yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“86 ADET ŞEHİTLER ORMANI KURDUK VE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASINI YAŞATIYORUZ”

Şehitlerin aziz hatırası için Afyonkarahisar’da şehirler ormanı kurduklarını da ifade eden Prof. Dr. Eroğlu “Bu çerçevede 86 adet şehitler ormanı kurduk ve şehitlerimizin hatırasını buralarda yaşatıyoruz. Diğer yandan arıcılığı desteklemek maksadıyla 11 bal ormanı, vatandaşlarımızı şehir stresinden kurtulmaları ve rahatça nefes alabilecekleri ve piknik yapabilecekleri 21 mesire yeri ile 5 şehir ormanını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’IN TABİİ GÜZELLİKLERİNE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ”

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerine gözü gibi baktıklarını ve gelecek nesillere aktarılması için koruma faaliyetlerinin titizlikle sürdürüldüğünü de vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bakanlığımıza bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile bu faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar’ımızda bulunan 1 milli park, 3 tabiat parkı, 1 tabiatı koruma alanı, 3 tabiat anıtı, 3 yaban hayatı geliştirme sahası ve 2 ulusal öneme haiz sulak alan korumamız altında bulunuyor” açıklamasını yaptı.

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞE KATKI SUNULUYOR

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerinin korunması ve geleceğe dokusunun bozulmadan aktarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Prof. Dr. Eroğlu “Sadece sahip olduklarımızı korumakla kalmıyor, Afyonkarahisar’ın biyolojik çeşitliliğine katkı da sunuyoruz. Dünyada sadece Afyonkarahisar’da yetişen Eber Sarısı ve sadece Eber Gölünde bulunan Anadolu İnci Balığı için koruma eylem planlarını hazırladık ve uyguluyoruz. Ayrıca Şuhut’ta buluna keklik üretim merkezi ve Anadolu yaban koyunu üretim merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buralarda üretilen keklik ve yaban koyunları uygun ortamlarda tabiata bırakılıyor” dedi.>>>Şükrü Bakibaba

  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.10.2018
20.10.2018
20.10.2018
OZEL HABERLER