Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

MHP’Lİ ESKİ BAŞKAN AK Parti’den aday adayı
Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden Dinar Belediye Başkanlığı yapan Muhammed Yıldırım, 2019 seçimlerinde AK Parti’den Dinar Belediye Başkan aday..

2

Image

‘SINIFI GEÇTİM’
Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in hazırlayıp sunduğu Dobra Dobra programına konuk olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 24 Haziran seçimle..

3

Image

Çoban, Sezen’e başarılar diledi
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, görevinde başarılar diledi...

4

Image

‘Tatarlı’daki projeler göz dolduruyor’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar ilçesine bağlı Tatarlı beldesini ziyaret ederek kapalı pazar yeri projesini inceledi. Özkaya, T..

5

Image

‘Büyük ve güçlü Türkiye’yi kuracağız’
AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Cumartesi günü gerçekleşecek olan 6. Olağan kongre öncesi bir basın açıklaması yaptı. Sezen açıklamasında yenil..

6

Image

‘KAZANACAĞIZ’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, son günlerde Amerikan Doları’nda yaşanan ani yükselme hakkında açıklama ..

7

Image

‘Dolarla ilgili tedbirler alındı’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan AK Parti Afyonkarahisa..

8

Image

2. Haftanın Programı
17 Ağustos Cuma:..

9

Image

Spor Toto 1.Lig 1.Hafta toplu sonuçlar
..

10

Image

‘Yerel seçimlerden zaferle ayrılacağız’
AK Parti İl Başkanlığı’na atanan Hüseyin Sezen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekil..

11

Image

Eroğlu küs çifti barıştırdı
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Merkez Kurtuluş Caddesi’nde esnafları ziy..

12

Image

‘2071 vizyonunu sizlere emanet ediyoruz’
AK Parti İl Gençlik Kolları üyelerine teşekkür ziyaretinde bulunan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veys..

13

Image

Eroğlu’ndan Vali Tutulmaz’a ziyaret
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. ..

14

Image

‘Yastık altında fatura ve borçlar var’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Başmakçı ilçesinde ..

15

Image

Başkanlar İnce’yi karşıladı
Ahmet Yaşar’ın cenaze törenine katılmak üzere Sandıklı’ya giden CHP Cumhurbaşkanı Adayı ve Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce’yi, CHP İl Başkanı S..

16

Image

Genel başkanların ayaküstü sohbeti
Sandıklılı sanayici, hayırsever işadamı Ahmet Yaşar’ın cenaze törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Demokrat P..

17

Image

‘2019’da yeni bir dönem başlayacak’
STK Temsilcilerini ağırlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Yeni dönem hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah hep birlikte şehrimize güzel hi..

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’


Yaptıkları ağaçlandırma çalışmaları ile Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattıklarını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yapılan bu çalışmalar çerçevesinde Afyonkarahisar’da son 15 yılda 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk” dedi.
  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Türkiye’nin ağaçlandırma konusunda destan yazmaya devam ettiğini ifade ederek “Türkiye ormancılık çalışmalarında Dünyada örnek gösterilen ülkeler arasında yer alıyor. Dünyada orman varlığını artıran nadir ülkeler arasındayız ve bu çalışmalarımız uluslararası ortamda da takdir topluyor” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’DA 105 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK”

2003 yılından günümüze ülke genelinde 4 milyar 50 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Elbette bu destansı öyküden Afyonkarahisar’ımız da nasibini aldı. Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk ve Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık” diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR’IN ORMAN VARLIĞI YÜZDE 19,8’E ÇIKTI

Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 1 milyon 166 bin dekar alanda ağaçlandırma, erozyon kontrolü ve rehabilitasyon çalışması yaptıklarını belirten Prof. Dr. Eroğlu “ Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün yüzde 16,6’sı orman iken yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile bu oranı yüzde 19,8’e yükselttik. Diğer bir deyişle 2 milyon 339 bin 840 dekar olan orman varlığını 2 milyon 788 bin 360 dekara çıkardık” değerlendirmesinde bulundu.

BU YIL 6 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

Yapılan bu çalışmaların 2017 yılı sonu itibarıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2018 yılı için planlamalarımız ve bu doğrultuda çalışmalarımız ise sürüyor. Hedefimiz bu yıl içerisinde Afyonkarahisar’da 74 bin 300 dekar alanda çalışma yaparak 6 milyon fidanı toprakla buluşturmak. Orman teşkilatımız Allah’ın izniyle bu hedefi gerçekleştirecek” dedi.

“SON 15 YILDA 707 KM’LİK KARAYOLU KENARINA 1 MİLYON BOYLU FİDAN DİKTİK”

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde de Afyonkarahisar’da ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “959 okul bahçesi, ibadethane, hastane, sağlık ocağı ve mezarlık ağaçlandırması yaptık. Ayrıca yol kenarı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da son 15 yılda 707 km’lik karayolu kenarına 1 milyon boylu fidan diktik. Bu yıl ise 15 km’lik karayolu kenarı ağaçlandırması yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“86 ADET ŞEHİTLER ORMANI KURDUK VE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASINI YAŞATIYORUZ”

Şehitlerin aziz hatırası için Afyonkarahisar’da şehirler ormanı kurduklarını da ifade eden Prof. Dr. Eroğlu “Bu çerçevede 86 adet şehitler ormanı kurduk ve şehitlerimizin hatırasını buralarda yaşatıyoruz. Diğer yandan arıcılığı desteklemek maksadıyla 11 bal ormanı, vatandaşlarımızı şehir stresinden kurtulmaları ve rahatça nefes alabilecekleri ve piknik yapabilecekleri 21 mesire yeri ile 5 şehir ormanını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’IN TABİİ GÜZELLİKLERİNE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ”

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerine gözü gibi baktıklarını ve gelecek nesillere aktarılması için koruma faaliyetlerinin titizlikle sürdürüldüğünü de vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bakanlığımıza bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile bu faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar’ımızda bulunan 1 milli park, 3 tabiat parkı, 1 tabiatı koruma alanı, 3 tabiat anıtı, 3 yaban hayatı geliştirme sahası ve 2 ulusal öneme haiz sulak alan korumamız altında bulunuyor” açıklamasını yaptı.

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞE KATKI SUNULUYOR

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerinin korunması ve geleceğe dokusunun bozulmadan aktarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Prof. Dr. Eroğlu “Sadece sahip olduklarımızı korumakla kalmıyor, Afyonkarahisar’ın biyolojik çeşitliliğine katkı da sunuyoruz. Dünyada sadece Afyonkarahisar’da yetişen Eber Sarısı ve sadece Eber Gölünde bulunan Anadolu İnci Balığı için koruma eylem planlarını hazırladık ve uyguluyoruz. Ayrıca Şuhut’ta buluna keklik üretim merkezi ve Anadolu yaban koyunu üretim merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buralarda üretilen keklik ve yaban koyunları uygun ortamlarda tabiata bırakılıyor” dedi.>>>Şükrü Bakibaba

  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
20.08.2018
20.08.2018
20.08.2018
OZEL HABERLER