Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Askerlerimiz teröristlerin inlerine girdi’
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da Mazlum Et Entegre Tesisi’nin açılışına katılarak, açılışı yaptı. Eroğlu, burada y..

2

Image

‘Batı Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek istiyor’
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Türkiye üzerinde büyük oyun var. Batı Türkiye'yi Suriye’ye çevirmek istiyor. PKK'yı kuran kim? Bat..

3

Image

‘Yeni bir Türkiye için hazırız’
ESOB Başkanı Abdülkadir Konak’ı ziyaret eden AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Akdeniz Bölgesi Sorumlusu Ahmet Koca istikrar ve geleceğimiz için ..

4

Image

‘AK Parti’nin istikrar söylemi inandırıcılığını yitirdi’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan, AKP’nin tek adam rejiminin, sahte bir istikrar söylemiyle şekillendirmeye ..

5

Image

‘Kalkınıyoruz diye kandırılıyoruz’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu, AK Parti hükümetinin vatandaşları kalkınma yalanlarıyla kandırdığını iddia etti..

6

Image

‘Şahsiyetli bir dış politika oluşturacağız’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Halit Kuş, Saadet Partisi iktidarında şahsiyetli dış politika ilişkileri kuracaklarını söyledi.
..

7

Image

Özkaya, Kanal 3’te açıkladı: ‘Uyan, AK Parti’den belediye başkan adayı olmak istemişti’
Kanal 3 ekranlarında İsmail Sagun’un hazırlayıp sunduğu Seçime Doğru programında İsmail Sagun, İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in sorularını yanıtlayan ..

8

Image

BAKANIMIZ, ZAFER’E EL ATIYOR
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından Zafer Bölgesel Havalimanı’na yapılacak olan seferlerin artırılması..

9

Image

‘Ortak kaygımız vatan ve millet’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Kocacan, AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Sezen, or..

10

Image

MÜTEVAZI BAKAN
Tempo Çağrı Merkezi'ni ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'ın işsizliğin ..

11

Image

‘AK Parti ne varsa mirasyedi evlat gibi sattı’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Hasan Basri Kantar, AK Parti’nin 16 yıllık iktidarlık sürecinde ülkemizin önemli fabrikalarını mirasy..

12

Image

Dinar TSO’dan İYİ Parti’ye ziyaret
Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri İYİ Parti seçim bürosuna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Dinar TSO Başkanı A..

13

Image

“CHP iktidarında yandaş değil, üretici kazanacak”
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP iktidarında zengini daha zengin etmeye dayalı mevcut büyüme anlayışı yerine,..

14

Image

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Uyan: ‘Belediye Başkanı adayı olma gibi bir talebim olmadı’
Kanal 3 ekranlarında İsmail Sagun’un hazırlayıp sunduğu Seçime Doğru programına konuk olan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan, Mil..

15

Image

‘Türkiye muhteşem süper güç olacak’
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Türkiye'nin bahtı açık ve Allah'ın izniyle onlar inişte, biz yükselişteyiz. Bakın o büyük görünen ..

16

Image

‘CHP ile HDP ikiz gibi’
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "CHP ile HDP şu anda ikizler gibi. CHP artık Atatürk'ün partisi olmaktan tamamen çıktı. CHP'li kard..

17

Image

‘İşsizliği 5 yılda yüzde 5’in altına indireceğiz’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'le birlikte gerçekleştirdiği seçim çal..

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’


Yaptıkları ağaçlandırma çalışmaları ile Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattıklarını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yapılan bu çalışmalar çerçevesinde Afyonkarahisar’da son 15 yılda 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk” dedi.
  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Türkiye’nin ağaçlandırma konusunda destan yazmaya devam ettiğini ifade ederek “Türkiye ormancılık çalışmalarında Dünyada örnek gösterilen ülkeler arasında yer alıyor. Dünyada orman varlığını artıran nadir ülkeler arasındayız ve bu çalışmalarımız uluslararası ortamda da takdir topluyor” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’DA 105 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK”

2003 yılından günümüze ülke genelinde 4 milyar 50 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Elbette bu destansı öyküden Afyonkarahisar’ımız da nasibini aldı. Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk ve Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık” diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR’IN ORMAN VARLIĞI YÜZDE 19,8’E ÇIKTI

Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 1 milyon 166 bin dekar alanda ağaçlandırma, erozyon kontrolü ve rehabilitasyon çalışması yaptıklarını belirten Prof. Dr. Eroğlu “ Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün yüzde 16,6’sı orman iken yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile bu oranı yüzde 19,8’e yükselttik. Diğer bir deyişle 2 milyon 339 bin 840 dekar olan orman varlığını 2 milyon 788 bin 360 dekara çıkardık” değerlendirmesinde bulundu.

BU YIL 6 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

Yapılan bu çalışmaların 2017 yılı sonu itibarıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2018 yılı için planlamalarımız ve bu doğrultuda çalışmalarımız ise sürüyor. Hedefimiz bu yıl içerisinde Afyonkarahisar’da 74 bin 300 dekar alanda çalışma yaparak 6 milyon fidanı toprakla buluşturmak. Orman teşkilatımız Allah’ın izniyle bu hedefi gerçekleştirecek” dedi.

“SON 15 YILDA 707 KM’LİK KARAYOLU KENARINA 1 MİLYON BOYLU FİDAN DİKTİK”

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde de Afyonkarahisar’da ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “959 okul bahçesi, ibadethane, hastane, sağlık ocağı ve mezarlık ağaçlandırması yaptık. Ayrıca yol kenarı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da son 15 yılda 707 km’lik karayolu kenarına 1 milyon boylu fidan diktik. Bu yıl ise 15 km’lik karayolu kenarı ağaçlandırması yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“86 ADET ŞEHİTLER ORMANI KURDUK VE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASINI YAŞATIYORUZ”

Şehitlerin aziz hatırası için Afyonkarahisar’da şehirler ormanı kurduklarını da ifade eden Prof. Dr. Eroğlu “Bu çerçevede 86 adet şehitler ormanı kurduk ve şehitlerimizin hatırasını buralarda yaşatıyoruz. Diğer yandan arıcılığı desteklemek maksadıyla 11 bal ormanı, vatandaşlarımızı şehir stresinden kurtulmaları ve rahatça nefes alabilecekleri ve piknik yapabilecekleri 21 mesire yeri ile 5 şehir ormanını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’IN TABİİ GÜZELLİKLERİNE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ”

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerine gözü gibi baktıklarını ve gelecek nesillere aktarılması için koruma faaliyetlerinin titizlikle sürdürüldüğünü de vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bakanlığımıza bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile bu faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar’ımızda bulunan 1 milli park, 3 tabiat parkı, 1 tabiatı koruma alanı, 3 tabiat anıtı, 3 yaban hayatı geliştirme sahası ve 2 ulusal öneme haiz sulak alan korumamız altında bulunuyor” açıklamasını yaptı.

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞE KATKI SUNULUYOR

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerinin korunması ve geleceğe dokusunun bozulmadan aktarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Prof. Dr. Eroğlu “Sadece sahip olduklarımızı korumakla kalmıyor, Afyonkarahisar’ın biyolojik çeşitliliğine katkı da sunuyoruz. Dünyada sadece Afyonkarahisar’da yetişen Eber Sarısı ve sadece Eber Gölünde bulunan Anadolu İnci Balığı için koruma eylem planlarını hazırladık ve uyguluyoruz. Ayrıca Şuhut’ta buluna keklik üretim merkezi ve Anadolu yaban koyunu üretim merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buralarda üretilen keklik ve yaban koyunları uygun ortamlarda tabiata bırakılıyor” dedi.>>>Şükrü Bakibaba

  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.06.2018
21.06.2018
21.06.2018
OZEL HABERLER