Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Ülkemizin geleceği gençlerin elinde’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kut..

2

Image

Kardeşlik İftarı
Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), Afyonkarahisar Müftülüğü, Sivil Toplum Kuruluşu Platformu ve Afyonkarahisar Gençlik Merk..

3

Image

Asker olmanın sevincini yaşadılar

Afyonkarahisar ve çevre illerde yaşayan 22 engelli vatandaş, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Temsili Askerlik’ töreniyle bir günlüğüne..

4

Image

FRİGKÜM toplantısı yapıldı

Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği (FRİGKÜM) Mayıs Ayı Birlik Meclisi Olağan toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında Afyo..

5

Image

AFYON ŞAHLANACAK

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yaptığı konuşmada, Afyonk..

6

Image

‘Yatırımların destekçisi olacağım’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veyse..

7

Image

Çocuk Evi’nde iftar

Vali Mustafa Tutulmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Fatih Çocuk Evi’nde kalan gençleri ziyaret ederek onlarla birlikte ..

8

Image

Türkeli Gazetesi’nden Zeybek’e ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkeli Gazetesi Sahibi Hacı Hakkı Özsoy ve beraberindeki köşe yazarlarını, muhabirleri makamında kabul etti...

9

Image

Ataköy'de iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi'nin geleneksel mahalle iftarları ,Ataköy mahallesi ile devam etti. İftara büyük ilgi gösteren vatandaşlar, Belediye..

10

Image

Gönül belediyeciliği artık cepte

Afyonkarahisar Belediyesi, vatandaşların öneri, şikâyet ve taleplerini daha hızlı iletebilmeleri için WhatsApp iletişim hattı kurdu. WhatsApp il..

11

Image

Beşer yeniden başkan yardımcısı

TOSYÖV Mütevelli Heyet Olan Genel Kurulu Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Türkiye Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği..

12

Image

‘Genç girişimciliği arttıracağız’

Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu, TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan TOBB Afyonkarah..

13

Image

‘Kalkınma için ortak hareket’

Ömer-Gecek ve Gazlıgöl Turizm Merkezleri Birlik Meclisi toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapıldı. ..

14

Image

Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Motorlu Kara Taşıtı Alım Satım Yeterlilik Belgesi Sınavı gerçekleştirildi...

15

Image

‘İscehisar daha fazla gelişecek’

İscehisar Mermerciler Derneği yönetimini makamında ağırlayan Kaymakam Ahmet Nuri Demir, birlik ve beraberlik içinde İscehisar’ı daha fazla gelişt..

16

Image

‘AFRAY’a destek olacağız’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden Demiryolları Makinistleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Reşat Petek, AFRAY P..

17

Image

Turkcell Afyon’da iftar yemeği verdi

Türkiye’nin Turkcell’i sevgi, paylaşma ve bereket ayı Ramazan’da iftar organizasyonlarına bu yıl da devam ediyor. Afyonkarahisarlı vatandaşlarla ..

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık’


Yaptıkları ağaçlandırma çalışmaları ile Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattıklarını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yapılan bu çalışmalar çerçevesinde Afyonkarahisar’da son 15 yılda 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk” dedi.
  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Türkiye’nin ağaçlandırma konusunda destan yazmaya devam ettiğini ifade ederek “Türkiye ormancılık çalışmalarında Dünyada örnek gösterilen ülkeler arasında yer alıyor. Dünyada orman varlığını artıran nadir ülkeler arasındayız ve bu çalışmalarımız uluslararası ortamda da takdir topluyor” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’DA 105 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDUK”

2003 yılından günümüze ülke genelinde 4 milyar 50 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunun altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Elbette bu destansı öyküden Afyonkarahisar’ımız da nasibini aldı. Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 105 milyon fidanı toprakla buluşturduk ve Afyonkarahisar’ın yeşiline yeşil kattık” diye konuştu.

AFYONKARAHİSAR’IN ORMAN VARLIĞI YÜZDE 19,8’E ÇIKTI

Son 15 yılda Afyonkarahisar’da 1 milyon 166 bin dekar alanda ağaçlandırma, erozyon kontrolü ve rehabilitasyon çalışması yaptıklarını belirten Prof. Dr. Eroğlu “ Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün yüzde 16,6’sı orman iken yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile bu oranı yüzde 19,8’e yükselttik. Diğer bir deyişle 2 milyon 339 bin 840 dekar olan orman varlığını 2 milyon 788 bin 360 dekara çıkardık” değerlendirmesinde bulundu.

BU YIL 6 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

Yapılan bu çalışmaların 2017 yılı sonu itibarıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2018 yılı için planlamalarımız ve bu doğrultuda çalışmalarımız ise sürüyor. Hedefimiz bu yıl içerisinde Afyonkarahisar’da 74 bin 300 dekar alanda çalışma yaparak 6 milyon fidanı toprakla buluşturmak. Orman teşkilatımız Allah’ın izniyle bu hedefi gerçekleştirecek” dedi.

“SON 15 YILDA 707 KM’LİK KARAYOLU KENARINA 1 MİLYON BOYLU FİDAN DİKTİK”

Sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde de Afyonkarahisar’da ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “959 okul bahçesi, ibadethane, hastane, sağlık ocağı ve mezarlık ağaçlandırması yaptık. Ayrıca yol kenarı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar’da son 15 yılda 707 km’lik karayolu kenarına 1 milyon boylu fidan diktik. Bu yıl ise 15 km’lik karayolu kenarı ağaçlandırması yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“86 ADET ŞEHİTLER ORMANI KURDUK VE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASINI YAŞATIYORUZ”

Şehitlerin aziz hatırası için Afyonkarahisar’da şehirler ormanı kurduklarını da ifade eden Prof. Dr. Eroğlu “Bu çerçevede 86 adet şehitler ormanı kurduk ve şehitlerimizin hatırasını buralarda yaşatıyoruz. Diğer yandan arıcılığı desteklemek maksadıyla 11 bal ormanı, vatandaşlarımızı şehir stresinden kurtulmaları ve rahatça nefes alabilecekleri ve piknik yapabilecekleri 21 mesire yeri ile 5 şehir ormanını vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” açıklamasını yaptı.

“AFYONKARAHİSAR’IN TABİİ GÜZELLİKLERİNE GÖZÜMÜZ GİBİ BAKIYORUZ”

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerine gözü gibi baktıklarını ve gelecek nesillere aktarılması için koruma faaliyetlerinin titizlikle sürdürüldüğünü de vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bakanlığımıza bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile bu faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar’ımızda bulunan 1 milli park, 3 tabiat parkı, 1 tabiatı koruma alanı, 3 tabiat anıtı, 3 yaban hayatı geliştirme sahası ve 2 ulusal öneme haiz sulak alan korumamız altında bulunuyor” açıklamasını yaptı.

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞE KATKI SUNULUYOR

Afyonkarahisar’ın tabii güzelliklerinin korunması ve geleceğe dokusunun bozulmadan aktarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Prof. Dr. Eroğlu “Sadece sahip olduklarımızı korumakla kalmıyor, Afyonkarahisar’ın biyolojik çeşitliliğine katkı da sunuyoruz. Dünyada sadece Afyonkarahisar’da yetişen Eber Sarısı ve sadece Eber Gölünde bulunan Anadolu İnci Balığı için koruma eylem planlarını hazırladık ve uyguluyoruz. Ayrıca Şuhut’ta buluna keklik üretim merkezi ve Anadolu yaban koyunu üretim merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buralarda üretilen keklik ve yaban koyunları uygun ortamlarda tabiata bırakılıyor” dedi.>>>Şükrü Bakibaba

  SİYASET    13.06.2018 11:00:32

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.05.2019
18.05.2019
18.05.2019
OZEL HABERLER