Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u turizmin başkenti yapacağız’
Vali Gökmen Çiçek, TBMM’deki Afyonkarahisar’ın tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik değeriyle ilgili olarak konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Mi..

2

Image

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’
Ayazini’de yapılan çalışmalar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, çalışmaları..

3

Image

Üniformalarıyla nikah masasına oturdular
Çay ilçesinde görev yapan jandarma astsubay çift, nikah masasına gelinlik ve damatlık yerine çok sevdikleri üniformalarıyla oturdu..

4

Image

‘201 adet toplanma alanımız var’
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durumu (AFAD) Müdürü Mehmet Buldan, olası bir afet riskine karşı kentte 201 acil toplanma alanı, 27’de çatır-konteynır ..

5

Image

Eğitime büyük destek
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi iş birliğinde beşincisi düzenlenen ‘Kitap Okuma Ya..

6

Image

‘Geleceği hep beraber inşa edeceğiz’
Dinar’daki mimarlar ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesinin geleceğini hep beraber inşa edeceklerini sö..

7

Image

‘Afyon’un ismini duyurmak için gayret gösteriyoruz’
Ayazini’de inceleme yapan Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon’un isminin duyurulması noktasında var güçleriyle gayret gösterdik..

8

Image

Adım atılmadık yer bırakmadı
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunarak inceleme yaptı. Vali Çiçek, kentte adım atmadık yer bırakmadı ..

9

Image

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak
İl Genel Meclisi mart ayı ilk oturumunda meclise sunulan bir önerge görüşüldü. Önergede bazı birliklerin hesaplarındaki paraları kullanmadıkları, İl Ö..

10

Image

‘Üreten kadınlarımızın yanındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Üretici kadınlar ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Koyuncu, ..

11

Image

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamal..

12

Image

İş birliği yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Ü..

13

Image

HAYRAN KALDILAR
Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, gizemlisehirafyon gezisinin son gününü Ayazini ve Emre Gölü’ne ayırdı. 2 gün boyunca Afyo..

14

Image

Sosyal mesafe unutuldu
Şuhut ilçesinde bankalar önünde işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruklarda zaman zaman sosyal mesafenin unutulması ise dik..

15

Image

‘Cumhur İttifakı ruhuyla hizmet ediyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve il yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresinde tekrar il başkanlığı görevine seçil..

16

Image

‘Ticari ilişkilerin gelişmesinde Afyonkarahisar öne çıkacak’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dostluk ilişkilerin..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda görüş alışverişi yaptı ..

‘Aile iki cihan saadetinin anahtarıdır’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Aile iki cihan saadetinin anahtarıdır’


2021 Aile Yılı Projesi Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Türk milletinin binlerce yıldır varoluşunun en önemli sebebinin aile yapısı olduğunu kaydederek, “Aile iki cihan saadetinin anahtarıdır” dedi
  SİYASET    25.01.2021 18:35:35

Aile birliğinin korunması, aile değerlerinin yeniden canlandırılması, ailenin öneminin anlaşılması ve bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla başlatılan 2020 Sevgi Yılı’nın devamı olan 2021 Aile Yılı Projesi kamuoyuna tanıtıldı. Tanıtım programına Vali Gökmen Çiçek, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Mehmet Taytak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. ACM Başkanı F. Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Baro Başkanı Turgay Şahin, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, İlçe Belediye Başkanları, İl Müdürleri, STK temsilcileri, Basın alanında faaliyet gösteren derneklerin temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, toplumu ayakta tutan en önemli unsurun aile olduğunu belirterek, “Ailenin yapısını bozarsak, güçlü bir toplum olmamız mümkün değil” diye konuştu.
“AİLENİN MUTLULUĞU
TOPLUMUN HUZURU”
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ailenin mutluluğunun ailenin huzuruyla eş değerde olduğunu belirterek, “2021 yılını Aile Yılı olarak değerlendiren Sayın Valime ve Sayın Bakanıma, diğer çalışan kardeşlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Temennim 2021 yılı sizlerin düşündüğü ve herkesin takip ettiği bir yıl olsun” dedi.
“EVLİLİK BİRLİĞİ ÖNEMLİ”
Alt neslin devamlılığının ve selameti için evlilik birliğinin büyük önemli olduğunu kaydeden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Televizyon dizilerinde evlilik dışı ilişkiler sanki güzelmiş önemliymiş gibi anlatılıyor. Bu tür gelişmeler toplumun dibine dinamik koyuyor” ifadelerini kullandı. Özkaya, “Birey ve aile huzur bulursa kademe kademe toplumda huzur buluyor. Ailede bir sorun çıktığında bu topluma da yansıyor. Bu nedenle yaşanan sorunları çözdüğümüzde büyük devlet oluyoruz” diye konuştu.
“TÜRK MİLLETİNİN GÜÇLÜ
BİR AİLE YAPISI VAR”
Toplumu ayakta tutan temelin aile olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Vali Çiçek: “Aile bizim medeniyetimizde iki cihan saadetinin anahtarı, toplumun özü, toplumun mayası ve mihenk taşı olarak değerlendirdiğimiz bir kurumdur. Biz Türk Milleti olarak binlerce yıldır varoluşumuzun kesinlikle en büyük sebebi, hatta tek sebebi bizim sağlam bir aile yapısına sahip olmamızdandır. Afyonkarahisar’da, Kurtuluş Savaşı yıllarında eğer asimile olmayarak yönetme gücü bulduysak, bu aile bağlarımız sayesindedir” dedi.
“TÜM AFYONKARAHİSAR’IN PROJESİ”
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Aile Yılı Projesi’nin kentte en iyi şekilde uygulanmasını isteyerek, “Bu proje Afyonkarahisar Valiliği’nin değil, bütün Afyonkarahisar’ındır. Bir defa aile milletin temel taşıdır. Bu taş ne kadar sağlam olursa millette o kadar sağlam olur” ifadelerini kullandı. Eroğlu, projeye herkesin paydaş olduğunu sözlerine ekledi.
“HEPİMİZ BİR ŞEYLER ÖĞRENECEĞİZ”
Aile kurumuna her geçen gün saldırı olduğuna dikkat çeken bu konuda dikkatli olunması gerektiğini belirten Vali Gökmen Çiçek: “Ben babaannem ve dedemin bana Vali ol, şu ol gibi dualar ettiklerini hiç hatırlamıyorum. Hep milletine hayırlı işler yap diye dua ettiler. Bizim için aile böyle bir şeydir. Ama şu da bir gerçek aile kurumuna çok ciddi saldırılar var. Sosyal medyadan her yerden çok ciddi saldırılar oluyor. Teknoloji çağında özellikle çocuklarımızın elinden tablet düşmüyor. Ben de endişeleniyorum. Çünkü aynı problemleri bizlerde yaşıyoruz. Aile Yılı ile birlikte ben de birçok şey öğreneceğim. Geçen gün Kadın Kültür Evi’nde bir hocamız ‘Sosyal Medya Bağımlılığından Nasıl Kurtuluruz’ isimli bir eğitim verdi. Ben kaydını istedim. Bununla başa çıkmamız gerek. Afyonkarahisar Türkiye’nin sigortası olan bir il. Bizler rol model olmalıyız” ifadelerini kullandı.
“GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”
Vali Çiçek, “Bir ailede bir problem olduğunda bizler sanıyoruz ki bizim ailemizde bu tür problemler olmayacak. Ama yanı başımızda, komşumuzda yetişen sorunlu bir çocuk hayatımızın bir yerinde mutlaka bizi buluyor. Uyuşturucu kullanan bir çocuğun sorunları aslında hepimizi etkiliyor. Bireyler sağlıklı aile ortamlarında yetişirse topluma faydalı, sorumluluk sahibi, özgüvenli olurlar. Bu nedenle bu güzel projemize sahip çıkarak her ay için belirlediğimiz temalar çerçevesinde çalışmalar yapacağız. Hepimiz birlikte öğreneceğiz. Aile Yılı ile hepimiz hayatımıza bir şeyler katacağız. Sevgi Yılı başarılı olmuş muydu diye bir soru yönetilmişti. Ben diyorum ki Sevgi Yılı olmasa Aile Yılı olmazdı. Pandemi sürecinde çok fazla etkinlik yapamasak da bence Sevgi Yılı başarılıydı. Aile Yılı olan 2021’de de hepimiz birlikte çok güzel işler yapacağız” ifadelerini kullandı. Ocak ayı itibariyle uygulamaya geçen Aile Yılı temalarının ve eylem planlarının konuşulduğu toplantıda Aile kavramının önemini konu alan bilinçlendirme faaliyetleri konusunda yol haritası görüşüldü.
NEDEN AİLE YILI?
Aile, milletlerin kültürel kimliğinin, birikiminin, insani değerlerin ve tarihi sürekliliğin koruyucusu ve aktarıcısıdır. Ailenin milli ve manevi değerler üzerine kurulması, korunması ve güçlendirilmesi gerekmektedir. Günümüzde kitle iletişim araçlarının ve özellikle sosyal medyanın yaygın kullanımının aile fertlerinin üzerinde olumsuz bir etki oluşturması, teknolojilinin aile içinde bilinçli kullanımının gerekliliği, doğurganlık hızının nüfus yenilenme oranının altında kalması 2021 yılının “Aile Yılı” ilan edilmesinin başlıca nedenlerindendir. 2021 Aile Yılı ile birlikte; şuurlu birey, mutlu aile, huzurlu toplum, güvenli gelecek ve güçlü millet modeli oluşturulması amaçlanmaktadır.
HANGİ AYDA HANGİ TEMA?
Bu yıl Ocak ayının teması: “Evlilik ve Yuvanın Kurulması”, Şubat ayı teması: “Ailede Huzur ve Mutluluk”, Mart ayı teması: “Ailede Sevgi ve Saygı”, Nisan ayı teması: “Ailede Şefkat ve Merhamet”, Mayıs ayı teması: “Ailede Şükür ve Kanaat”, Haziran ayı teması: “Ailede Mahremiyet”, Temmuz ayı teması: “Aile Bağları ve Sıla-i Rahim”, Ağustos ayı teması: “Aile İçi İletişim”, Eylül ayı teması: “Çocuk Eğitimi”, Ekim ayı teması: “Aile İçi Sadakat ve Güven”, Kasım ayı teması: “Ailede Hak ve Sorumluluklar”, Aralık ayı teması: “Aile Birliğinin Korunması" olacak.
AİLE YILINDA NELER HEDEFLENİYOR?
Kamu Kurum ve Kuruluşları, Özel Sektör Kuruluşlarının, Sivil Toplum Kuruluşlarının, Siyasi Partilerin, Basın Yayın Kuruluşlarının destek verdiği projemiz ile ilimizde yaşayan ailelerin sorunlarını tespit ve analiz ederek, mevcut problemlerin türüne göre pratik ve somut çözümlerin üretilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca ilde, özellikle ilçelerde ailelerin birlikte vakit geçirebileceği sosyal yaşam alanlarının oluşturulması ve sayısının artırılması, boşanma oranlarının azaltılması amacıyla Aile Destek Merkezi ve Aile Destek Hattı kurulması, aile birlikteliğine katkı sağlanması amacıyla dini rehberlik hizmeti almak isteyenlerin İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosuna yönlendirilmesi, Afyonkarahisar Belediyesinin 2020 yılı içerisinde başlattığı “Arabada Sinema Keyfi” film etkinliğinin devam ettirilmesi, aile sevgisini ve ailenin önemini anlatan kısa filmler, çizgi animasyonlar hazırlanması, çocuklara yönelik ailevi değerleri önceleyen boyama, etkinlik ve hikâye kitapları hazırlanması, Sosyal Hizmet Kurumlarında kalan çocuklara yönelik gönüllü ailelerin sayısının artırılması hedeflerimiz arasındadır.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    25.01.2021 18:35:35

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER