Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

‘AKÜ ve AFSÜ sayılı üniversitelerden olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘AKÜ ve AFSÜ sayılı üniversitelerden olacak’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile AKÜ bünyesinde kurulan Spor Bilimleri Fakültesi’nin Afyonkarahisar’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Üniversitelerimize desteğimiz daha da artarak devam edecek ve her iki üniversitemizi de Dünya’nın sayılı üniversiteleri haline getireceğiz” dedi.
  SİYASET    12.11.2019 11:06:19Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde kurulan Spor Bilimleri Fakültesi konusunda açıklamalarda bulundu. Eroğlu, “10.11.2019 Tarihli ve 1773 Sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. AK Parti Hükümeti olarak son 17 yılda şehrimize muazzam yatırımlar gerçekleştirdik. 2003-2019 yılları arasında 24 milyar TL yatırım gerçekleştirerek ilimiz her alanda geliştirdik ve kalkındırdık” dedi.

“AFYON’U SPORUN MERKEZİ HALİNE GETİRDİK”

Son 17 yıllık süreçte Afyonkarahisar’ı 1 milyar TL yatırımla sporun merkezi haline getirdiklerini ifade eden Eroğlu, “Şehrimize kazandırdığımız çok sayıda spor tesisi ile her branşta Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik. İnşa etmiş olduğumuz Kocatepe Spor Kompleksi ile 15 bin kişi kapasiteli Zafer Stadyumu, çok maksatlı kullanıma uygun spor salonu, tenis kortları, su kayağı tesisi, olimpik yüzme havuzu, sporcu eğitim merkezi, sentetik zeminli çim futbol sahaları ve daha pek çok tesisi şehrimize kazandırdık. Çok modern bir Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi inşa ettik” ifadelerini kullandı.

“MOTOKROS ŞAMPİYONASINI
2 MİLYAR KİŞİ TAKİP ETTİ”

Eroğlu açıklamasına şöyle devam etti: “3.000 kişi kapasiteli spor salonunda 1 adet müsabaka salonu, 1 adet antrenman salonu ile 1 adet çok maksatlı salon, Gençlik Merkezinde ise çok maksatlı bir spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca ilçelerimiz, beldelerimiz ve pek çok okulumuza gerekli spor tesislerini kazandırdık. Yapmış olduğumuz bu yatırımlar neticesinde ülkemizin çok sayıda güzide kulübü ve hatta Dünya çapında tanınmış takımlar şehrimizde kamp programlarını gerçekleştirmektedir. İlklerin şehri olan Afyonkarahisar bir ilki daha gerçekleştirerek Dünya Motokros Şampiyonası’na (MXGP) üst üste iki defa ev sahipliği yapmıştır. 2018 ve 2019 Eylül aylarında gerçekleştirilen organizasyonu 6 kıtada takriben 180 dünya televizyonu tarafından canlı ve banttan yayınlanmış, 2 milyar kişi tarafından takip edilmiştir.”


“ÜNİVERSİTEMİZ HER GEÇEN
GÜN GELİŞİP, BÜYÜMEKTEDİR”

Yapılan yatırımlarla AKܒnün gelişiminin devam ettiğini belirten Eroğlu, “İlimizin ilk üniversitesi olan Afyon Kocatepe Üniversitesi yaptığımız yatırımlar sayesinde her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. İlimizde yaptığımız spor yatırımları neticesinde ve üniversitemizin yaptığı çalışmalarla Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür. Spor Bilimleri Fakültesi’nin başta üniversitemiz olmak üzere, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Üniversitelerimize desteğimiz daha da artarak devam edecek ve her iki üniversitemizi de Dünya’nın sayılı üniversiteleri haline getireceğiz” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    12.11.2019 11:06:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER