Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

2

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

3

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

4

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

5

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

6

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

7

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

8

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

9

Image

‘Müzakere edilmeli’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hüseyin Ayva ile birlikte Afyonkarahisar Baro baş..

10

Image

Kızılay dayanışmayı online platforma taşıdı
Türk Kızılay, COVID-19’la mücadele döneminde dayanışma ruhunun büyümesi hedefiyle çalışmalarına devam ediyor..

11

Image

‘Ticari ilişkileri geliştirileceğiz’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Yunanistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini söyledi..

12

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

13

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

14

Image

Kurallara uymayanlara ceza yağdı
İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, koronavirüs salgını dolayısıyla yaptıkları denetimlerde 19 vatandaşa 17 bin 100 TL para cezası verdi ..

15

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

16

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

17

Image

Gönüllüler çevreyi temizliyor
Emirdağ Kalkınma ve Dayanışma Derneği (EKDAD) öncülüğünde bir araya gelen Emirdağ gönüllüleri; daha temiz bir Emirdağ sevgisiyle 20 gün boyunca Emirda..

‘AKÜ ve AFSÜ sayılı üniversitelerden olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘AKÜ ve AFSÜ sayılı üniversitelerden olacak’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile AKÜ bünyesinde kurulan Spor Bilimleri Fakültesi’nin Afyonkarahisar’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Üniversitelerimize desteğimiz daha da artarak devam edecek ve her iki üniversitemizi de Dünya’nın sayılı üniversiteleri haline getireceğiz” dedi.
  SİYASET    12.11.2019 11:06:19Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde kurulan Spor Bilimleri Fakültesi konusunda açıklamalarda bulundu. Eroğlu, “10.11.2019 Tarihli ve 1773 Sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. AK Parti Hükümeti olarak son 17 yılda şehrimize muazzam yatırımlar gerçekleştirdik. 2003-2019 yılları arasında 24 milyar TL yatırım gerçekleştirerek ilimiz her alanda geliştirdik ve kalkındırdık” dedi.

“AFYON’U SPORUN MERKEZİ HALİNE GETİRDİK”

Son 17 yıllık süreçte Afyonkarahisar’ı 1 milyar TL yatırımla sporun merkezi haline getirdiklerini ifade eden Eroğlu, “Şehrimize kazandırdığımız çok sayıda spor tesisi ile her branşta Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik. İnşa etmiş olduğumuz Kocatepe Spor Kompleksi ile 15 bin kişi kapasiteli Zafer Stadyumu, çok maksatlı kullanıma uygun spor salonu, tenis kortları, su kayağı tesisi, olimpik yüzme havuzu, sporcu eğitim merkezi, sentetik zeminli çim futbol sahaları ve daha pek çok tesisi şehrimize kazandırdık. Çok modern bir Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi inşa ettik” ifadelerini kullandı.

“MOTOKROS ŞAMPİYONASINI
2 MİLYAR KİŞİ TAKİP ETTİ”

Eroğlu açıklamasına şöyle devam etti: “3.000 kişi kapasiteli spor salonunda 1 adet müsabaka salonu, 1 adet antrenman salonu ile 1 adet çok maksatlı salon, Gençlik Merkezinde ise çok maksatlı bir spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca ilçelerimiz, beldelerimiz ve pek çok okulumuza gerekli spor tesislerini kazandırdık. Yapmış olduğumuz bu yatırımlar neticesinde ülkemizin çok sayıda güzide kulübü ve hatta Dünya çapında tanınmış takımlar şehrimizde kamp programlarını gerçekleştirmektedir. İlklerin şehri olan Afyonkarahisar bir ilki daha gerçekleştirerek Dünya Motokros Şampiyonası’na (MXGP) üst üste iki defa ev sahipliği yapmıştır. 2018 ve 2019 Eylül aylarında gerçekleştirilen organizasyonu 6 kıtada takriben 180 dünya televizyonu tarafından canlı ve banttan yayınlanmış, 2 milyar kişi tarafından takip edilmiştir.”


“ÜNİVERSİTEMİZ HER GEÇEN
GÜN GELİŞİP, BÜYÜMEKTEDİR”

Yapılan yatırımlarla AKܒnün gelişiminin devam ettiğini belirten Eroğlu, “İlimizin ilk üniversitesi olan Afyon Kocatepe Üniversitesi yaptığımız yatırımlar sayesinde her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. İlimizde yaptığımız spor yatırımları neticesinde ve üniversitemizin yaptığı çalışmalarla Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür. Spor Bilimleri Fakültesi’nin başta üniversitemiz olmak üzere, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Üniversitelerimize desteğimiz daha da artarak devam edecek ve her iki üniversitemizi de Dünya’nın sayılı üniversiteleri haline getireceğiz” ifadelerine yer verdi.>>>Gazete3

  SİYASET    12.11.2019 11:06:19

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020
OZEL HABERLER