Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

5

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘Alınacak her önlem hayati önem taşıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Alınacak her önlem hayati önem taşıyor’


2021 Afet Eğitim Yılı İşbirliği protokolü imza töreninde konuşan Vali Gökmen Çiçek, afet öncesi alınacak olan her önlemin hayati önem taşıdığını belirterek, “Olası afet anında doğru kararlar alarak, doğru hamleler yapmak ancak bilgi ve farkındalık ile mümkün” diye konuştu
  SİYASET    06.04.2021 18:42:15

Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla Afyonkarahisar Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Üniversiteler arasında 2021 Afet Eğitim Yılı İşbirliği protokolü imzalandı. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ile AFAD arasında yapılacak işbirliği protokolleri ile üniversitelerin akademik personellerinden yararlanarak, farkındalık eğitimi akademisyenlere, ailelerine, öğrencilerine ve diğer çalışanlarına ulaştırılacak.

“EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI”
Valilik Makamında imzalanan protokolde konuşan ve hem afet öncesi eğitimin hem de işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında alacağımız her önlem hayati önem taşıyor. Olası afet anında doğru kararlar alarak, doğru hamleler yapmak ancak bilgi ve farkındalık ile mümkün. Bu yıl İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu tarafından Afet Eğitim Yılı ilan edildi. Afetlere karşı dirençli toplum oluşturmak için toplumun her kesiminin desteğiyle dirençli toplum oluşturulması için bir eğitim seferberliği başlatıldı” diye konuştu.

“BİRLİKTE BİR YOL HARİTASI ÇİZDİK”
Desteklerden dolayı teşekkür eden Vali Çiçek, “Bugün biz Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden olan Afyon Kocatepe Üniversitesi ve son zamanlarda yaptığı sıçrama ile Afyonkarahisar’ımızın gururu olan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörümüz ile birlikte işbirliği protokolü imzaladık. Özellikle üniversite Rektörlerimizin bizim yanımızda olması, bundan önceki süreçte verdikleri destek, birlikte hazırladığımız planlar ve her konuda birlikte atığımız adımlar ile inşallah afetler konusunda da güzel çalışmalar yapacağız. Birlikte bir yol haritası çizdik. İnşallah afetler konusunda daha da bilinçli bir il olacağız. Ben destekleri için her iki rektörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

BİLİNÇLİ VE FARKINDA OLMAK
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise konuşmasında: “İçinde yaşadığımız dünya büyük afetlerin gerçekleştiği, afetlerin çapının küreselleşerek bütün dünyayı etkisi altına aldığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu tür risklerle birlikte yaşamının yolu afetler ve onun yarattığı bilgi ve bilinçle birlikte farkında olmak. Risklerle birlikte yaşamanın yolunu da bilimsel verilerle bulabilmeliyiz. Üniversite olarak biz bu çerçevede AFAD İl Müdürlüğü ile güçlü bir işbirliği içerisindeyiz. Harita ve Jeoloji Bölümü hocalarımız AFAD ile birlikte güzel çalışmalara imza atıyor. İnşallah işbirliği ve desteğimiz devam edecek. Ben protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“EN ÖNEMLİ YOLU
HAZIRLIKLI OLMAK”
“Afetlerden en az zararla çıkmanın en önemli yolu hazırlı olmak” diyen Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversite Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş: “Afetler konusunda doğru bilinçlendirme ve sürekli eğitim oldukça önemli. Burada bir protokolle ortaya koyulan planda aslında biz sadece destek değiliz. Aynı zamanda işin tam da içerisindeyiz. Üniversite olarak, sağlıkçılar olarak her daim işin içerisinde yer alıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerimize ve ailelerimize sürekli bilinçlendirmeler yaparak inşallah bu konuda daha da bilinçli hale geleceğiz. Bu konuda üniversite her daim desteğe ve elimizden gerekeni yapmaya hazırız” diye konuştu.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    06.04.2021 18:42:15

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER