Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus turistlerin tatil için Antalya’dan sonra Afyonkarahisar’ı tercih etmeleri konusunda Rus heyetinden destek istedi.
  SİYASET    13.11.2019 11:27:44


Türk Hava Yolları, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ve Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (ZAFTODER) işbirliğinde Rusya’dan gelen turizm heyeti, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, ZEKA Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Vahit Akyol ve ZAFTODER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gümüşhan’ın da hazır bulunduğu ziyarette; ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ekonomisi ve turizmi hakkında bilgi verdi.
“MERMER İHRACATINDA ÜÇÜNCÜ SIRADAYIZ”
Afyonkarahisar’ın birçok zenginliğe sahip olduğunu kaydeden Serteser: “Sizi ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Hepiniz, Rusya’nın önemli turizm kuruluşlarından gelen kişilersiniz. Afyon, tarihi 5 bin yıl önceye kadar dayanan bir yerdir. Frig Vadisi, ilimizin sınırları içindedir. Allah, bize bütün yerüstü ve yeraltı zenginlikleri vermiş; biz de bunu kullanmaya çalışıyoruz. Bizim, tarih öncesine dayanan mermer ocaklarımız var. Mermerde sayılı bölgelerden biriyiz. İhracatımızın da büyük bir bölümü mermere dayanmaktadır. Türkiye’de mermer ihracatında üçüncü sıradayız” dedi.
“TERMAL KAYNAKLAR
VERİMLİ KULLANILIYOR”
Afyonkarahisar’da jeotermal kaynağın verimli kullanıldığına dikkat çeken Serteser: “Yeraltı zenginliklerimiz bununla sınırlı değil. Sizin de konakladığınız ve ziyaret ettiğiniz 5 yıldızlı termal otellerimiz, jeotermal enerjinin kullanıldığı otellerdir. Termal yatak kapasitesi olarak Türkiye’de ilk sıradayız. 5 yıldızlı otellerimizde yaklaşık 7 bin yatak sayısına, toplamda 26 bin yatak sayısına sahibiz. 100 metrekare cinsinden 25 bin konutu, otelleri, bu bina da dahil termalle ısıtıyoruz. Aynı zamanda biz, çıkardığımız suyu kullanıp atmıyoruz. Yüzde 95’ini de reenjekte ediyoruz. Tüm bunlar, bir şirket eliyle oluyor. Bu şirkette, termalden elektrik de üretiyoruz. Aynı zamanda jeotermalin kullanıldığı 1 milyon metrekareyi aşkın seralara sahibiz. Jeotermali en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde termal kaynak var. Biz 1991 yılından itibaren yapılan çalışmalarla artık termalin başkenti unvanını almış durumdayız” ifadelerini kullandı.
“GASTORONOMİDE YARATICI ŞEHİRLER AĞI’NDAYIZ”
Afyon’un lezzet alanında da önemli bir şehir olduğunun altını çizen Serteser, şöyle devam etti: “12 gün önce de UNESCO’nun gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na girmiş bulunuyoruz. Dünyada bu kategorideki 36 şehirden birisi de biziz. Gıdada önemli bir şehiriz. Büyük şehirlerin et ve et ürünlerinin yüzde 15’ini Afyon sağlar. Sucuğumuz, pastırmamız, yumurtamız, lokumumuz, domatesimiz en önemli ürünlerimizdir. Bazı ilçelerimiz de kiraz ve vişne yetiştiriciliği bakımından çok öndedir. Ayrıca Mevleviliğin Konya’dan sonra ikinci merkezi Afyonkarahisar’dır.”
“İKİNCİ OLARAK AFYON’U TERCİH EDİN”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon’un ulaşımda da kavşak noktasında olduğunu hatırlatarak: “Yakın zamanda Ankara-İzmir yüksek hızlı tren hattı da Afyonkarahisar’dan geçecek. Afyon; Ankara, Antalya ve İzmir gibi şehirlere yakın bir konumdadır. Türk Hava Yolları, yeni uçuş seferlerini de turizm saatine göre belirlemiş durumda. Havalimanımız, charter seferleri için de hizmet veriyor. Rusya’dan gelecek misafirlerimizi, Afyon’a bekliyoruz. Rus turistlerin ilk tercihi Antalya, ikinci sırayı Afyon’un alması bizim arzumuzdur. Sizin de bu konuda çalışma yapmanızı rica ediyoruz” dedi.
“ŞEHRİNİZİN TANITILMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
Rusya Uluslararası İşbirliği Derneği Başkan Vekili Marina Korosteleva: “Burada gördüğümüz heyecanı, ülkemizde paylaşacağız. Bağımsız Devletler Topluluğu bünyesinde şehrinizin tanıtılmasını sağlayacağız. Yapacağımız çalışmalar sonucunda termal turizm noktasında, şehrinize daha çok kişi gelecektir. Elinizdeki bilgileri bizimle paylaşmanızı diliyoruz. İki ülke arasındaki işbirliğini çeşitli alanlarda daha da geliştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    13.11.2019 11:27:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER