Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

2

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

3

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

4

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

5

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

6

Image

Yerli malı belgesi sayısı yüzde 52 arttı
4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63’üncü maddesi uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca hazırlanan ve 13 Eylül 2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmi ..

7

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

8

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

9

Image

‘Müzakere edilmeli’
Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Başkan Yardımcıları Erhan Akpınar ve Hüseyin Ayva ile birlikte Afyonkarahisar Baro baş..

10

Image

Kızılay dayanışmayı online platforma taşıdı
Türk Kızılay, COVID-19’la mücadele döneminde dayanışma ruhunun büyümesi hedefiyle çalışmalarına devam ediyor..

11

Image

‘Ticari ilişkileri geliştirileceğiz’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Yunanistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini söyledi..

12

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

13

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

14

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

15

Image

VER DAİRELERİ AL LOJMANLARI
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Afyon Belediyesi’ne ait AFDORA Sitesi’ndeki evlerin, İl Özel İdaresi’ne ait lojmanlarla takas edilmesi konusu gö..

16

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

17

Image

Kurallara uymayanlara ceza yağdı
İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, koronavirüs salgını dolayısıyla yaptıkları denetimlerde 19 vatandaşa 17 bin 100 TL para cezası verdi ..

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus turistlerin tatil için Antalya’dan sonra Afyonkarahisar’ı tercih etmeleri konusunda Rus heyetinden destek istedi.
  SİYASET    13.11.2019 11:27:44


Türk Hava Yolları, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ve Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (ZAFTODER) işbirliğinde Rusya’dan gelen turizm heyeti, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, ZEKA Afyonkarahisar Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Vahit Akyol ve ZAFTODER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gümüşhan’ın da hazır bulunduğu ziyarette; ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’ın ekonomisi ve turizmi hakkında bilgi verdi.
“MERMER İHRACATINDA ÜÇÜNCÜ SIRADAYIZ”
Afyonkarahisar’ın birçok zenginliğe sahip olduğunu kaydeden Serteser: “Sizi ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Hepiniz, Rusya’nın önemli turizm kuruluşlarından gelen kişilersiniz. Afyon, tarihi 5 bin yıl önceye kadar dayanan bir yerdir. Frig Vadisi, ilimizin sınırları içindedir. Allah, bize bütün yerüstü ve yeraltı zenginlikleri vermiş; biz de bunu kullanmaya çalışıyoruz. Bizim, tarih öncesine dayanan mermer ocaklarımız var. Mermerde sayılı bölgelerden biriyiz. İhracatımızın da büyük bir bölümü mermere dayanmaktadır. Türkiye’de mermer ihracatında üçüncü sıradayız” dedi.
“TERMAL KAYNAKLAR
VERİMLİ KULLANILIYOR”
Afyonkarahisar’da jeotermal kaynağın verimli kullanıldığına dikkat çeken Serteser: “Yeraltı zenginliklerimiz bununla sınırlı değil. Sizin de konakladığınız ve ziyaret ettiğiniz 5 yıldızlı termal otellerimiz, jeotermal enerjinin kullanıldığı otellerdir. Termal yatak kapasitesi olarak Türkiye’de ilk sıradayız. 5 yıldızlı otellerimizde yaklaşık 7 bin yatak sayısına, toplamda 26 bin yatak sayısına sahibiz. 100 metrekare cinsinden 25 bin konutu, otelleri, bu bina da dahil termalle ısıtıyoruz. Aynı zamanda biz, çıkardığımız suyu kullanıp atmıyoruz. Yüzde 95’ini de reenjekte ediyoruz. Tüm bunlar, bir şirket eliyle oluyor. Bu şirkette, termalden elektrik de üretiyoruz. Aynı zamanda jeotermalin kullanıldığı 1 milyon metrekareyi aşkın seralara sahibiz. Jeotermali en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin birçok yerinde termal kaynak var. Biz 1991 yılından itibaren yapılan çalışmalarla artık termalin başkenti unvanını almış durumdayız” ifadelerini kullandı.
“GASTORONOMİDE YARATICI ŞEHİRLER AĞI’NDAYIZ”
Afyon’un lezzet alanında da önemli bir şehir olduğunun altını çizen Serteser, şöyle devam etti: “12 gün önce de UNESCO’nun gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na girmiş bulunuyoruz. Dünyada bu kategorideki 36 şehirden birisi de biziz. Gıdada önemli bir şehiriz. Büyük şehirlerin et ve et ürünlerinin yüzde 15’ini Afyon sağlar. Sucuğumuz, pastırmamız, yumurtamız, lokumumuz, domatesimiz en önemli ürünlerimizdir. Bazı ilçelerimiz de kiraz ve vişne yetiştiriciliği bakımından çok öndedir. Ayrıca Mevleviliğin Konya’dan sonra ikinci merkezi Afyonkarahisar’dır.”
“İKİNCİ OLARAK AFYON’U TERCİH EDİN”
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon’un ulaşımda da kavşak noktasında olduğunu hatırlatarak: “Yakın zamanda Ankara-İzmir yüksek hızlı tren hattı da Afyonkarahisar’dan geçecek. Afyon; Ankara, Antalya ve İzmir gibi şehirlere yakın bir konumdadır. Türk Hava Yolları, yeni uçuş seferlerini de turizm saatine göre belirlemiş durumda. Havalimanımız, charter seferleri için de hizmet veriyor. Rusya’dan gelecek misafirlerimizi, Afyon’a bekliyoruz. Rus turistlerin ilk tercihi Antalya, ikinci sırayı Afyon’un alması bizim arzumuzdur. Sizin de bu konuda çalışma yapmanızı rica ediyoruz” dedi.
“ŞEHRİNİZİN TANITILMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
Rusya Uluslararası İşbirliği Derneği Başkan Vekili Marina Korosteleva: “Burada gördüğümüz heyecanı, ülkemizde paylaşacağız. Bağımsız Devletler Topluluğu bünyesinde şehrinizin tanıtılmasını sağlayacağız. Yapacağımız çalışmalar sonucunda termal turizm noktasında, şehrinize daha çok kişi gelecektir. Elinizdeki bilgileri bizimle paylaşmanızı diliyoruz. İki ülke arasındaki işbirliğini çeşitli alanlarda daha da geliştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    13.11.2019 11:27:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
08.07.2020
08.07.2020
08.07.2020
OZEL HABERLER