Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

ÖNCE KIZ ARKADAŞINI SONRA KENDİNİ VURDU
Afyonkarahisar’da önceki gün akşam saatlerinde bir genç, tartıştığı kız arkadaşını pompalı tüfekle yaraladıktan sonra intihar etti. ..

2

Image

İSCEHİSAR'DA ASAYİŞ TOPLANTISI
İscehisar İlçe Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlığında, Kaymakamlık makamında yapıldı...

3

Image

KAZA KURBANLARI EDEBİYETE UĞURLANDI
MHP Emirdağ İlçe Başkanı Abdil Demiral’ın Eskişehir'in Çifteler ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden annesi Server Demiral, kard..

4

Image

22 YIL SONRA TEKRAR BULUŞTULAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunları 22 yıl aradan sonra Afyonkarahisar’da aileleri ile birl..

5

Image

Zeybek sözünü tutuyor
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vaatleri arasında yer alan Millet Bahçesi projesin..

6

Image

BENİM ADIM TÜRKİYE
İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu ekibi tarafından hazırlanan “Benim Adım Türkiye” konulu tiyatro oyunu Zafer Meydanı'nda sahnelendi...

7

Image

TAŞ MEDRESE BÜYÜK BİR KAZANÇ
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilerek kentimize tekrar kazandırılan Taş Medrese’yi ziyaret eden televizyon programcısı, akademisyen Pr..

8

Image

‘Şehit yakınlarının ve gazilerin sıkıntılarına kulak verilmeli’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, şehit yakınlarının..

9

Image

PKK ÇUCUK KATİLİDİR
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, PKK’nın çocuk katili hain bir terör örgütü olduğunu söyledi.

..

10

Image

‘235 milyon TL harcandı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen 3.İl Koordinasyon toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, dönem sonu itibariyle yatırımlara 235 milyon TL p..

11

Image

SEZEN'DEN ZİYARET
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti...

12

Image

HAİNLER SÜRÜSÜ TARİHE GÖMÜLDÜ
Dinar ilçesinde "15 Temmuz'u İyi Anlayalım" konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğretim üyesi Doç. Dr. ..

13

Image

EMEKLİLER EK ÖDEME İSTİYOR
Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere "kira ve yakacak yardımı" adı altında ek bir ödeme yapılması talebinde bul..

14

Image

TÜRKİYE'NİN GELECEK HEDEFLERİ GERİYE DÜŞTÜ
11.Kalkınma Planı hakkında açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Türkiye’nin gelecek hedeflerinin..

15

Image

DEVLETE VE MİLLETE BAĞLI EVLATLAR YETİŞTİRMELİYİZ
15 Temmuz ve Milli İrade konulu konferansta konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, FETÖ tarafından topluma fitne ateşinin atıldığını..

16

Image

ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde öğrenci kayıtları hızla devam ediyor...

17

Image

Motokros pisti şampiyonaya hazırlanıyor
Dünya Motosiklet Federasyonu(FİM) tarafından geçen yıl düzenlenen şampiyonanın ardından Dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar Motor Sporları Me..

‘Araştırma merkezlerini tek binada toplayacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Araştırma merkezlerini tek binada toplayacağız’


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, ‘Bilgi, Fikir ve Patent Üretimi Merkezi’ adı altında merkez bir bina yapmak istediklerini söyleyerek, yapılacak olan bu binada tüm araştırma merkezlerini toplamak istediklerini söyledi.
  SİYASET    02.07.2019 18:05:12

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş uygulama araştırma merkezlerine olan yaklaşımlarını ve projelerini anlatmak, araştırma merkezlerinin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla uygulama ve araştırma merkez yöneticileri ile toplantı gerçekleştirdi. AKÜ Merkez Kütüphane konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Peker ve Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Uygulama Araştırma (UYGAR) Merkezleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yıldız ile araştırma merkez yöneticileri katıldı.
“MERKEZLERİN BİR KISMI FAALİYET GÖSTERİYOR”
Toplantıda konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, araştırma merkezlerinin üniversitelerin araştırma misyonunu yerine getiren kurumlar olduğunu ifade etti. Araştırma merkezlerinin bir kısmının faaliyet gösterdiğini, bir kısmının ise zayıf kaldığını söyleyen Karakaş, “Buna bir düzen verme amacıyla Uygulama ve Araştırma Merkezleri Komisyonu kuruldu. Bundan sonraki süreçlerde araştırma merkezimizin resmi prosedürleri bu komisyon marifeti ile gerçekleşecek. Yeni kurulacak araştırma merkezi bu komisyonda görüşülecek. Ondan sonra senatoya gelecek. Araştırma merkezlerimiz ile ilgili yapılacak değişiklikler yine bu komisyona gelecek sonra senatoya gönderilecek. Yine araştırma merkezleri ile geliştirilecek genel politikalar bu komisyonda konuşulacak ve tartışılacak” diye konuştu.
“4-5 MERKEZDE CİDDİ FAALİYETLER YÜRÜTÜLÜYOR”
Bilgi, fikir ve patent üretimi merkezi adı altında merkez bir bina yapmak istediklerini belirten Karakaş, şunları kaydetti: “Yeni dönemde inşallah gerçekleştirebilirsek benim adına ‘bilgi, fikir ve patent üretimi merkezi’ dediğim ama başka türlü isimlendirebileceğimiz bir merkez bina yapmak istiyoruz. 2 katlı düşündüğümüz binada araştırma merkezlerimizi toplamak istiyoruz. Birinci katında aktif faaliyetlerde bulunan içinde laboratuvar özellikleri de olan cihazları olan merkezlerimizi toplamak istiyoruz. Farklı mimari de olacak, yonca gibi ya da değişik bir modelde olabilir. Özellikle 4-5 merkezimizde ciddi faaliyetler yürütülüyor. Ciddi cihazlar var. Bunları biz birinci katta toplamak istiyoruz. Tabi kendine özgü araştırma merkezlerimiz var. Onları da ayrı örgütlüyoruz. Onların belli bir yapılanmaları var. Onları da iyileştirmeye çalışacağız. Bunun dışında cihazı, laboratuvarı olmayan araştırma merkezlerimiz var. Onları da ikinci katta ofis şeklinde faaliyet gösterecek bir plan var aklımızda. İnşallah bunu planladıktan sonra yatırım bütçesinden değil de bu işe gönüllü olacak bir hayırsever üzerinden bu binayı yaptırmak istiyoruz.”
“FARKLI İHTİYAÇLAR VAR”
Uygulama Araştırma Merkezleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yıldız ise UYGAR merkezleri komisyonu hakkında bilgiler verdi. Yıldız, “25 Nisan 2018 100 sayılı senato kararı ile UYGAR kuruldu. Senato kararından sonra komisyonun yönergesinde belirtilen görevleri yerine getirmek üzere 5 öğretim üyesi arkadaş ile toplantı yaptık. Biz bu tarihten itibaren 2018 yılında 3 tane toplantı yaptık. 2019 yılında da durmadık, çalıştık. 2019 yılında da 2 toplantımız oldu. Yaptığımız toplantılarda merkez yöneticilerimiz, yaptığı çalışmaları anlattılar, bize ihtiyaçlarını ilettiler. Biz bunları toparlayıp komisyon üyelerinin imzası ile rektörlüğe resmi olarak ilettik. UYGAR Merkezlerinin faaliyetleri farklı ama ortak ihtiyaçları var. Bunlar; yer, personel ve bütçe ihtiyaçları var” dedi.
“FAYDALI BİR TOPLANTI OLDU”
Toplantının daha sonraki bölümünde UYGAR Merkez temsilcilerinin yapılacak binayla ilgili görüşleri alınarak, temsilciler tarafından doldurulan yer ihtiyaç analizi formları toplandı. Toplantının sonunda AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, merkez temsilcilerinin doldurduğu formların UYGAR Merkez Komisyonu tarafından en kısa zamanda değerlendirileceğini ve Uygulama ve Araştırma Merkezi binasının tasarımına başlanacağını belirtti. Rektör Karakaş daha sonra ise toplantının son derece faydalı olduğunu belirterek, katılanlara teşekkür edip, toplantıyı sonlandırdı.>>>Fatma Yıldız

  SİYASET    02.07.2019 18:05:12

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER