Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

3

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

4

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

5

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

6

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

Kurumlararası işbirliği yapılacak

TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu ile AKÜ kurumlararası işbirliği kapsamında görüşmeler yaptı. ..

10

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

11

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

12

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

13

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

14

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

15

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

16

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

ATSO heyetinden Romanya çıkarması | Gazete3.com.tr
Image

ATSO heyetinden Romanya çıkarmasıAfyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kapsamında ikinci yurtdışı ziyareti Romanya’ya gerçekleştirildi.

  SİYASET    21.09.2019 11:42:22


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi ile ilgili çalışmalar sürüyor. Proje kapsamında Ağustos ayında gerçekleştirilen Litvanya ziyaretinin ardından ikinci ziyaret, Romanya’ya yapıldı. Ziyarete ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Asım Bozca, ATSO Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Meclis Üyeleri Mustafa Özer, Mustafa Kocaşaban, Ahmet Beşkardeş, M. Önder Artuk, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Rıza Gürakar ve ATB Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ortatepe katıldı.
İKİ ÜLKE ARASINDA GÜÇLÜ İLİŞKİLER VAR
Afyonkarahisar heyetinin ilk ziyareti KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesinin ortaklarından Romanya’nın Sibiu Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’na gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Ülkemizle Romanya arasında kökleri tarihe dayanan güçlü siyasi, ekonomik, kültürel ve insani bağlar bulunmaktadır. Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkiler üst düzeyde var olan yakın diyalog ve dostluk ilişkileri çerçevesinde sürdürülmektedir. İlişkilerimizin her alanda daha da ileriye götürülmesine yönelik karşılıklı irade çerçevesinde, 2011 Aralık ayında imzalanan Stratejik Ortaklık Belgesi'yle ilişkilerimiz stratejik ortaklık seviyesine yükseltilmiştir. Söz konusu Stratejik Ortaklık Belgesi’nin hayata geçirilmesine yönelik Eylem Planı ise Mart 2013’te imzalanmıştır” dedi.
“GELECEKTEKİ BÜYÜK İŞLERİN BAŞLANGICI OLSUN”
Merdivenci konuşmasına şöyle devam etti: “Yakın siyasi diyalogumuz ve dostane ilişkilerimiz, karşılıklı üst düzey ziyaret trafiğimize de yansımaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Mart 2015’te, Sayın Dışişleri Bakanımız Haziran 2015’te Romanya’ya resmi ziyarette bulunmuşlardır. KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projemizin, birbirine daima destek olmuş bu iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çok önemli bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Umalım ki bu proje, her iki tarafın da fayda ve kar sağlayacağı uzun süreli yeni ticari ilişkilerin, iki ülkenin karşılıklı kalkınmasının ve iki ülke halkının kültürel ve ekonomik entegrasyonunu hızlandıracak bir vesile olsun. Konuşmamı bitirirken hepinize burada olduğunuz için teşekkürlerimi sunar, projeye ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yolunda şimdiye kadar gösterdiğiniz ve bu günden sonra göstereceğiniz çabaların unutulmayacağını bilmenizi isterim. Dilerim bu proje gelecekte gerçekleşecek çok daha büyük işlerin başlangıcı olsun.”
MERKEZ BANKASI YETKİLİLERİ İLE TOPLANTI
Sibiu Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’ndaki ziyaret, ikili iş görüşmeleri ile devam etti. Afyonkarahisar heyeti, ikili iş görüşmelerinin son derece verimli geçtiğini vurguladı. Oda ziyaretinin ardından kentteki Sanayi Parkı’nı inceleme fırsatı bulan heyet, buradaki firmaların üretim ve çalışma yöntemleri hakkında bilgi aldı.
SORULAR YÖNETİLDİ
Afyonkarahisar heyeti, Romanya Merkez Bankası yetkililerinin, Sibiu Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası yöneticileri ile akademisyenlerin katıldığı, para politikalarının masaya yatırıldığı toplantıya iştirak etti. ATSO Meclis Üyeleri, bu toplantıda söz alarak bazı sorular yöneltti.>>>Gazete3


  SİYASET    21.09.2019 11:42:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER