Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapı..

2

Image

Hakan Bahçeci sevenlerini üzdü
Dünya Bakliyat Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci Dubai’de geçirdiği kalp krizi sonrasında..

3

Image

'Milletimiz asla unutmayacaktır'
27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Türlü baskılarla sindiri..

4

Image

Genel Müdür Aktaş denetlemeler yaptı

Vali Mustafa Tutulmaz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Girişi Susuz Kavşağı Pandemi Uygulama..

5

Image

'Potansiyellerimizle öne çıkacağız'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yeni normalleşme sürecinde Afyonkarahisar'ın potansiyelleriyle öne çıkac..

6

Image

'Sivil siyaseti katlettiler'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “27 Mayıs 1960’da milli iradeye darbe indiren cuntanın Yassıada’da işlediği cinayetin ardından sivil siyaseti mahkû..

7

Image

Sosyal medya kullanım kılavuzu
İletişim Başkanlığınca, sosyal medyanın doğru kullanıma yönelik "Sosyal Medya Kullanım Kılavuzu" adlı kitap hazırlandı...

8

Image

'Organize bir kötülük'
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 27 Mayıs’ın yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Ülkemize kötülük tohumlarının ta o gün, 60 y..

9

Image

'Tarihimizin kara bir lekesi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 27 Mayıs'ın tarihimizin kara bir lekesi olduğunu ..

10

Image

'Demokrasi tarihimiz kirletildi'
27 Mayıs 1960 tarihinde yapılan darbenin 60.yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yapıla..

11

Image

'O yol belediyenin imar alanında'
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve İhsaniye İGM Üyesi İrfan Seçen, Döğer Belediyesi'nin, İl Özel İdaresi'ne yaptırmak istediği yolun, beled..

12

Image

Emirdağ'a dev yatırım
Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım çalışmaları kapsamında 2019 yılında sözleşme imzalanan firmalar inşaat çalışmalarına başladı. 50 milyon Eur..

13

Image

Belediye asfalt sezonunu açtı
Afyonkarahisar Belediyesi 2020 Yılı Asfalt sezonunu açtı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şantiyede bakımları yapılan araç ve gereçler sıcak ..

14

Image

Türkiye'nin başarısını anlattı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times gazetesinde bir makale yayımlayarak, dünyanın Koronavirüs’e en çok kurban veren ül..

15

Image

'Desteklere başvurun'
Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Zülgari Özdemir, TKDK'nın 2 yeni çağrı ilanına çıktığını söyleyerek Afyonkarahisar'lı ..

16

Image

AFSÜ bir ilki deneyecek
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) salgınla ilgili bugüne kadar Türkiye’de hiç denenmemiş bir tedavi yöntemi üzerine çalışmalar yapac..

17

Image

'Girişimleri doğru bulmuyoruz'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Barolar ve seçim sistemlerine ilişkin olarak değişiklik girişimlerini doğru bulmadıklarını ifade etti ..

ATSO heyetinden Romanya çıkarması | Gazete3.com.tr
Image

ATSO heyetinden Romanya çıkarmasıAfyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kapsamında ikinci yurtdışı ziyareti Romanya’ya gerçekleştirildi.

  SİYASET    21.09.2019 11:42:22


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi ile ilgili çalışmalar sürüyor. Proje kapsamında Ağustos ayında gerçekleştirilen Litvanya ziyaretinin ardından ikinci ziyaret, Romanya’ya yapıldı. Ziyarete ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Asım Bozca, ATSO Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, ATSO Meclis Üyeleri Mustafa Özer, Mustafa Kocaşaban, Ahmet Beşkardeş, M. Önder Artuk, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Rıza Gürakar ve ATB Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ortatepe katıldı.
İKİ ÜLKE ARASINDA GÜÇLÜ İLİŞKİLER VAR
Afyonkarahisar heyetinin ilk ziyareti KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesinin ortaklarından Romanya’nın Sibiu Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’na gerçekleştirildi. Burada bir konuşma yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Ülkemizle Romanya arasında kökleri tarihe dayanan güçlü siyasi, ekonomik, kültürel ve insani bağlar bulunmaktadır. Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkiler üst düzeyde var olan yakın diyalog ve dostluk ilişkileri çerçevesinde sürdürülmektedir. İlişkilerimizin her alanda daha da ileriye götürülmesine yönelik karşılıklı irade çerçevesinde, 2011 Aralık ayında imzalanan Stratejik Ortaklık Belgesi'yle ilişkilerimiz stratejik ortaklık seviyesine yükseltilmiştir. Söz konusu Stratejik Ortaklık Belgesi’nin hayata geçirilmesine yönelik Eylem Planı ise Mart 2013’te imzalanmıştır” dedi.
“GELECEKTEKİ BÜYÜK İŞLERİN BAŞLANGICI OLSUN”
Merdivenci konuşmasına şöyle devam etti: “Yakın siyasi diyalogumuz ve dostane ilişkilerimiz, karşılıklı üst düzey ziyaret trafiğimize de yansımaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımız Mart 2015’te, Sayın Dışişleri Bakanımız Haziran 2015’te Romanya’ya resmi ziyarette bulunmuşlardır. KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projemizin, birbirine daima destek olmuş bu iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çok önemli bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Umalım ki bu proje, her iki tarafın da fayda ve kar sağlayacağı uzun süreli yeni ticari ilişkilerin, iki ülkenin karşılıklı kalkınmasının ve iki ülke halkının kültürel ve ekonomik entegrasyonunu hızlandıracak bir vesile olsun. Konuşmamı bitirirken hepinize burada olduğunuz için teşekkürlerimi sunar, projeye ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yolunda şimdiye kadar gösterdiğiniz ve bu günden sonra göstereceğiniz çabaların unutulmayacağını bilmenizi isterim. Dilerim bu proje gelecekte gerçekleşecek çok daha büyük işlerin başlangıcı olsun.”
MERKEZ BANKASI YETKİLİLERİ İLE TOPLANTI
Sibiu Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası’ndaki ziyaret, ikili iş görüşmeleri ile devam etti. Afyonkarahisar heyeti, ikili iş görüşmelerinin son derece verimli geçtiğini vurguladı. Oda ziyaretinin ardından kentteki Sanayi Parkı’nı inceleme fırsatı bulan heyet, buradaki firmaların üretim ve çalışma yöntemleri hakkında bilgi aldı.
SORULAR YÖNETİLDİ
Afyonkarahisar heyeti, Romanya Merkez Bankası yetkililerinin, Sibiu Ticaret, Sanayi ve Tarım Odası yöneticileri ile akademisyenlerin katıldığı, para politikalarının masaya yatırıldığı toplantıya iştirak etti. ATSO Meclis Üyeleri, bu toplantıda söz alarak bazı sorular yöneltti.>>>Gazete3


  SİYASET    21.09.2019 11:42:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER