Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

6

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

7

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’


Ayazini’de yapılan çalışmalar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, çalışmaların tamamlanmasının ardından Ayazini’nin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi
  SİYASET    03.03.2021 18:38:58

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın, tarihi, kültürel, turistik ve ekonomik değerleri hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde açıklamalarda bulundu. Yurdunuseven, “İlimiz İhsaniye ilçesi sınırları içerisinde bulunan Frigya Vadileri'nin önemli tarihi ve kültürel öğelerini bir arada barındıran Ayazini Köyü'nün cazibesini ve kırsal turizm imkanlarını geliştirmekle beraber; kırsal turizm etrafında alternatif turizm faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasıyla, Frigya Vadileri'nde turizmden elde edilen katma değerin ve Vadinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanınırlığının artırılmasına katkı sağlayacaktır. Ayazini Köyü'nde yapılan çalışmalar bölgenin bilinirliğinin artırılması ve turizm acentelerinin tur programlarına dahil edilmesi ile önemli bir destinasyona dönüşmesi hedeflenmektedir. Ayazini, Emre Gölü ve birçok değerli çalışmaları ile İlimiz Turizmine ivme kazandıran Sayın Valimiz Gökmen Çiçek beye teşekkür ediyorum” dedi.

“SAĞLIK TURİZMİ AÇISINDAN ÖNEM KAZANDI”
Çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini kaydeden Yurdunuseven, “Ayazini Köyü; örnek alınan (Bursa-Cumalıkızık Köyü ve Ankara- Beypazarı) gibi insanların gezip görmeleri ve dinlenmeleri için cazibe merkezi haline gelecektir. İlimiz Merkezde bulunan ve Beylikler dönemine tarihlenen Ulu Camii ise Anadolu’daki döneminin ahşap direkli iki örneğinden birisidir. Depreme karşı yapının sağlam durması amacıyla yamuk plan da yapılan üç girişli taş duvarlı özgün eser gelen ziyaretçileri büyülemektedir. Bölgemizde Sandıklı Hüdai, Bolvadin Heybeli, İhsaniye Gazlıgöl ve Merkez Ömer - Gecek Havzaları Jeotermal Enerjinin Merkezi konumundadır. Jeotermal bakımından oldukça zengin olan İlimizde faaliyet gösteren Kültür ve Turizm Bakanlığından İşletme ve Belediye Belgeli 205 adet Konaklama tesisi bulunmakta olup bunların toplam yatak kapasitesi 27.040’dır. Termalin Başkenti olan Afyonkarahisar son yıllarda Sağlık Turizmi açından önem kazanmıştır” dedi.

“AFYON DENİLİNCE
MERMER AKLA GELİR”
Yurdunuseven, “Antik Dönemden günümüze kadar önemini hiç yitirmeyen ve İlimizin adı anıldığında ilk akla gelen öğelerden birisi de Afyon Mermeridir. İnce kıristalli olması nedeniyle sanatçılar tarafından aranan Afyon mermeri bir sektör olarak Ülkemizi temsil etmektedir. Roma Döneminde İlimiz İscehisar ilçesinde (Docimeion) Güney Afrika'da İtalya'ya kadar daha sonra Avrupa'dan Amerika'ya kadar dünyanın her tarafına ihraç edilmektedir. Gaziantep ve Hatay’dan sonra UNESCO tarafından ülkemizin üçüncü, dünyanın 36. Gastronomi şehri olarak 31 Ekim 2019 tarihinde ilan edilen Afyonkarahisar, tescilli lezzetiyle gastronomi alanında iddialı bir çalışma yürütüyor. Afyonkarahisar Gastronomisi denince ilk akla gelenlerden; ekmek kadayıfı, kaymak, lokum, sucuk, haşhaş ve patatesli köy ekmeği gibi ürünler ön plana çıkmaktadır. Afyonkarahisar’ımızın Gastronomi ve kültürel değerlerimiz alanında toplamda 17 Coğrafi işaret tescili bulunmaktadır. Hali hazırda tescil bekleyen 16 adet de başvuru bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

AKDAĞ TABİAT PARKI DİKKAT ÇEKİYOR
Akdağ Tabiat Parkı’ndan ve Afyonkarahisar’daki endemik bitki çeşitlerinden bahseden Yurdunuseven, “İlimizde Milli Park olarak ilan edilen alanlardan bir tanesi de Sandıklı İlçesi sınırları içerisinde bulunan Koca Yayla Akdağ Tabiat Parkıdır. Alan içerisinde bulunan yılkı atları ve tokalı kanyon turizm açısından oldukça dikkat çekmektedir. Tabiat Parkı içerisinde konaklamaya yönelik yapılan bungalov evleri ve karavan turizmi önem kazanmıştır. İlimizde bulunan Eber, Akşehir, Karamık ve Karakaya Gölleri doğal varlıklar olarak dikkat çekmekte, endemik bir bitki olan "Eber sarısı" bölgenin tanıtımı açısından önem arz etmektedir. Selçuklu, Beylikler, Osmanlı döneminden günümüze ulaşan Kervansaray, Han, Hamam, Medrese, Cami, Mescit, Şifahane, Rasathane, Muvakkithane, Köprü, .vb. kültürel yapıların yanında sivil mimari yapılar yer almaktadır” diye konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    03.03.2021 18:38:58

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER