Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyonkarahisar’ı birlikte uçuracağız’
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yapılacak olan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, bir..

2

Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark G..

3

Image

‘Afyon imrenilen bir şehir olacak’
Taşpınar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın her yerine hizmet edeceklerini ve Afyon’u imrenilen ..

4

Image

İş birliği protokolü imzalandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Girişimci Öğretmen Eğitimi: E-STEM” eğitiminde iş birliği pro..

5

Image

‘İlimizi en iyi şekilde tanıtıyorlar’
Afyonkarahisar’daki işletmeleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın adını tanıtan firmalara teşekkür ederek, işlerinde bere..

6

Image

Sollama kavgası kanlı bitti
Afyonkarahisar’da peş peşe seyir halindeki iki tır ve bir otomobil sürücüsü arasında çıkan hatalı sollama tartışması kanlı bitti. Otomobil sürücüsünün..

7

Image

‘Kadınlar geleceğe güvenle bakacak’
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kadınların ekonomik özgürlüğüne sahip olduğu, kendi geleceğine güven içinde bakabildiği yarınları kuca..

8

Image

Mahalle bakkallarından alışveriş yapıp dağıttılar
AK Parti İl Başkanlığı yeni bir proje başlattı. Proje ile mahalle bakkallarının canlandırılması için alışveriş yapılıyor, alınan gıda malzemeleri de m..

9

Image

Başkan Demirel rekor kırdı
İhsaniye İlçesine bağlı Döğer Kasabasında kilit parke taşı döşemesi ve çevre düzenlemesinde rekor kırıldı. Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel, 1,5..

10

Image

Devremülk dolandırıcılarına operasyon
Devremülk satışı üzerinden vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen organize suç örgütüne yönelik jandarma tarafından Afyonkarahisar merkezli İzmir’d..

11

Image

‘Mağdur olmamak için tarım sigortası yaptırın’
Afyonkarahisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Çankaya, çiftçileri ve üreticileri Tarım Sigortalarını yaptırmaları konusunda uyardı ..

12

Image

Vefat eden şehit annesi ebediyete uğurlandı
Şuhut ilçesinde 1999 yılında şehit olan Emin Özdemir’in annesi Ayşe Özdemir vefat etti. Şehit annesi kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna..

13

Image

Donmak üzere olan köpek kurtarıldı
Sandıklı ilçesindeki Akdağ’da soğuk ve kar nedeniyle donmak üzere olan yavru köpeği vatandaşlar kurtardı..

14

Image

‘Kalbimiz her zaman sizlerle’
Afyonkarahisar 2021 Yılı Şehitler Takvimi tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Şehit ailelerimiz bizim için çok özel ve çok de..

15

Image

‘Afyon için çalışmaya devam edeceğiz’
Belediye Başkanlarını ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar için çalışmalar devam edeceklerini söyledi ..

16

Image

Sınır dışı edilecekler
Dinar ilçesinde farklı suçlara karıştığı belirlenen 6 yabancı uyruklunun sınır dışı edileceği bildirildi
..

17

Image

Köy sakinleri alan kılavuzu olacak
Frig Vadisi bölgesinin daha iyi tanıtılması için ‘Frigya Afyonkarahisar Bölgesi Yöre Halkı Turizm Bilinçlendirme Eğitim Programı’ başlarken, toplantıy..

‘Ayazini çekim merkezi olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ayazini çekim merkezi olacak’


Afyonkarahisar'da, tarihi "Frig Vadisi'nin kalbi" olarak nitelendirilen İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünün, devam eden projelerin tamamlanmasıyla yakın yakın zamanda önemli bir turizm destinasyonu olması bekleniyor.
  SİYASET    10.01.2021 16:58:15

Frigya'nın en önemli kaya yerleşimleri, oyma kaya mezarları, peribacaları, şapel, kilise ve Avdalaz Kalesi'nin bulunduğu Ayazini köyünde Afyonkarahisar Valiliğinin başlattığı "Frigya Açık Hava Müzesi ve Karşılama Merkezi", "Ayazhan Restorasyonu" ve "Sokak Sağlıklaştırma" projelerine köy halkı da destek veriyor.
“PROJELERE BÜYÜK DESTEK VAR”
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, kentte ciddi bir turizm atılımı başlattıklarını, paydaş kurumlar ile sivil toplum kuruluşlarının projelere destek verdiğini söyledi. "Frigya'nın kalbi" olarak nitelendirilen Ayazini köyünün 3 bin yıllık bir tarihe ve kültüre ev sahipliği yaptığını dile getiren Çiçek, şunları kaydetti: "Buradaki tarihi eserler ilk günkü gibi köyün içerisinde arkeolojik bir kent şeklinde miras olarak duruyor. Buraya mutlaka dokunmak gerekiyordu. Gerçekten inanılmaz bir yer ve ziyaret edenlerin hayran kalmaması mümkün değil. Burada bir takım altyapı eksiklerimiz vardı. 'Ayazini'ye ne yapabiliriz?' diye köylülerimizle oturduk konuştuk. Akabinde de hızla burada ciddi projelere başladık."
"HERKESİN TANIYACAĞI VE GÖRMEK
İSTEYECEĞİ BİR DESTİNASYON OLACAK"
Çiçek, başlattıkları "Frigya Açık Hava Müzesi ve Karşılama Merkezi" ve "Sokak Sağlıklaştırma" ile "Ayazhan Restorasyonu" çalışmalarının devam ettiğini anlattı. Köylülerin de projelere destek verip sahiplendiğine dikkati çeken Çiçek, şöyle devam etti: "Ayazinililerin hepsi nasıl bir tarihin üzerinde oturduklarını kendi gözleriyle de gördüler. Biz henüz büyük bir tanıtıma girmedik. Çok küçük çalışmalarımızın ardından bile köye, yurt içinden ve yurt dışından akın akın ziyaretçiler şimdiden gelmeye başladı. Biz de elimizi çabuk tutmamız gerektiğini anladık. Şimdi de arkadaşlarımız gece gündüz demeden orada çalışmalarını sürdürüyor. Ayazini köyümüz inanılmaz şekilde değerlendi. Köylülerimizin hepsi bir şeyler yapmak istiyor. Kimisi evini restorana çeviriyor kimisi el sanatları ve yöresel lezzetler satış yerleri oluşturmak için seferber olmuş durumda. Çok yakın zamanda Ayazini, inanılmaz turizm potansiyeliyle Türkiye'de herkesin tanıyacağı ve görmek isteyeceği bir destinasyon olacak. Bu konuda kararlıyız ve bunu da başaracağız." Çiçek, turizm sloganlarının "#gizemlişehirafyonkarahisar", bu gizemin de en büyük yerinin Ayazini köyü olduğunu sözlerine ekledi.>>>A.A.

  SİYASET    10.01.2021 16:58:15

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER