Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u turizmin başkenti yapacağız’
Vali Gökmen Çiçek, TBMM’deki Afyonkarahisar’ın tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik değeriyle ilgili olarak konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Mi..

2

Image

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’
Ayazini’de yapılan çalışmalar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, çalışmaları..

3

Image

Üniformalarıyla nikah masasına oturdular
Çay ilçesinde görev yapan jandarma astsubay çift, nikah masasına gelinlik ve damatlık yerine çok sevdikleri üniformalarıyla oturdu..

4

Image

‘201 adet toplanma alanımız var’
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durumu (AFAD) Müdürü Mehmet Buldan, olası bir afet riskine karşı kentte 201 acil toplanma alanı, 27’de çatır-konteynır ..

5

Image

Eğitime büyük destek
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi iş birliğinde beşincisi düzenlenen ‘Kitap Okuma Ya..

6

Image

‘Geleceği hep beraber inşa edeceğiz’
Dinar’daki mimarlar ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesinin geleceğini hep beraber inşa edeceklerini sö..

7

Image

‘Afyon’un ismini duyurmak için gayret gösteriyoruz’
Ayazini’de inceleme yapan Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon’un isminin duyurulması noktasında var güçleriyle gayret gösterdik..

8

Image

Adım atılmadık yer bırakmadı
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunarak inceleme yaptı. Vali Çiçek, kentte adım atmadık yer bırakmadı ..

9

Image

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak
İl Genel Meclisi mart ayı ilk oturumunda meclise sunulan bir önerge görüşüldü. Önergede bazı birliklerin hesaplarındaki paraları kullanmadıkları, İl Ö..

10

Image

‘Üreten kadınlarımızın yanındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Üretici kadınlar ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Koyuncu, ..

11

Image

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamal..

12

Image

İş birliği yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Ü..

13

Image

HAYRAN KALDILAR
Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, gizemlisehirafyon gezisinin son gününü Ayazini ve Emre Gölü’ne ayırdı. 2 gün boyunca Afyo..

14

Image

Sosyal mesafe unutuldu
Şuhut ilçesinde bankalar önünde işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruklarda zaman zaman sosyal mesafenin unutulması ise dik..

15

Image

‘Cumhur İttifakı ruhuyla hizmet ediyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve il yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresinde tekrar il başkanlığı görevine seçil..

16

Image

‘Ticari ilişkilerin gelişmesinde Afyonkarahisar öne çıkacak’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dostluk ilişkilerin..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda görüş alışverişi yaptı ..

‘Ayrımız gayrımız yok’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Ayrımız gayrımız yok’


Afyonkarahisar Belediyesi’nin yayın organı Şehir Postası’na açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Valiliği ve belediyesinin ayrı gayrı bir işinin olmadığını, ortak çalışma ile Afyonkarahisar’ı hep beraber tanıtacaklarını söyledi
  SİYASET    14.02.2021 19:14:59

Vali Gökmen Çiçek Afyonkarahisar Belediyesi’nin yayın organı Şehir Postası’na açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, Afyonkarahisar Valisi olmasının hayatında taşıyacağı en büyük şereflerden birisi olduğunu söyleyerek, “Burada çok güzel dostluklar kurdum. Bunun en güzel örneği, Belediye Başkanımız, 40 yıllık dost gibiyiz. O kadar birbirimizi çok seviyoruz ki… Eğer birbirinizi sevmiyor, şehri sevmiyorsanız hizmet etmenin imkânı yok. Personel Genel Müdürü olmam sebebiyle atama kararlarında sonradan öğrenmenin heyecanını yaşayamadım. Afyon’a atanacağım sürpriz olmayarak işi mutfağında görme fırsatım oldu. O yüzden öyle bir heyecan yaşayamadım. Kararname toplantısında Sayın Bakanımızla birlikte yapılan istişarelerde Afyonkarahisar çok içime sindi” dedi.
“BELEDİYEMİZİN CİDDİ PROJELERİ VAR”
Vali Çiçek, “Belediye’nin ciddi hizmetleri var. Gastronomide müthiş işler yapılıyor. Projelerin son aşamalarına gelindi. Başkanımla birlikte çalıştığım için projelerin aşamalarını biliyorum ve heyecanla bekliyorum. Afyonkarahisar’ın özellikle bir yıl sonra farklı bir noktaya geleceğine inanıyorum. Belediye hizmetleri noktasında çok güzel günler göreceğimizi biliyor ve görüyorum. Açıkça söylemeliyim ki ilçelerde yaptığımız hizmetlerde Başkanımızın hem maddi hem de fikir desteği var” ifadelerini kullandı.
“TEMMUZ’DA HAZIR OLUN, BALONLARI UÇURACAĞIZ”
Frig Vadisi’yle ilgili olarak düşüncelerini paylaşan Vali Çiçek, “Frig Vadisi, Ayazini’ye olan aşkımı bütün Afyonkarahisar biliyor. Frig Vadisi ile ilgili eskiden düşündüğüm hayalimi üç kat arttırdım. Allah izin verirse baharda patlama bekliyorum ama bir sonraki yıl içinde durmadan canlanması gerekir. Turizm yerlerinde sadece tarihi konakların ya da tarihi eserlerin olduğu yerler var. Tarihi eser ve tarihi köyün evleriyle bu kadar iç içe olduğu başka bir yer yok. Evlerin içindeki mağaralar. Burası tüm Türkiye’de gelinip görünecek yer olması. İkinci hayalim Emre Gölünde balonları uçurmak. Tarihini de belirledik Temmuz ayında yüzlerce balonla balon festivali yapacağız” ifadelerine yer verdi.
“EN BÜYÜK HAYALİM AFYON’U BÜYÜKŞEHİR GÖRMEK”
Afyonkarahisar’la ilgili olarak en büyük hayalini açıklayan Vali Çiçek, “Ben Afyonkarahisar’ın kesinlikle ve kesinlikle nüfus olarak söylüyorum bir Vali olarak haddim de olmayabilir, Hükümetimizin vereceği karardır ama Afyonkarahisar’ın büyükşehir olduğunu görmek, bütün imarının büyükşehir tarafından ortak bir imar planı içerisinde düzenlenip bu turizm potansiyelini bir elden yönetildiğini görmek benim büyük bir hayalim, çok istiyorum. Afyonkarahisar büyükşehir olduğunda büyükşehir belediyemizin üstü açık otobüslerinin her yere gittiğini kısa sürede görmeyi hayal ediyorum. İnşallah hem bizde hem belediyemizde böyle bir potansiyel var” dedi.
“KADIN KÜLTÜR EVLERİMİZDE HEM ÜRETECEK, HEM SATIŞ YAPACAK”
Kadın Kültür Evleriyle ilgili olarak kooperatifleşme sürecini tamamladıklarını kaydeden Vali Çiçek, “Kooperatifleşme sürecini tamamladık. Afyonkarahisar kadınları çok becerikli her ilçe bir ürün üretiyor. O ürünleri biz merkezde hem Belediyemizle birlikte satış tanzim yerlerinde pazarlayacağız. Başkanım bana Zafer Meydanı’na stantların kurulması sözünü verdi. Her zaman açacağı sözünü verdi. Bu manada ilçe Belediye Başkanlarının Mehmet Zeybek Başkanımızı çok sevmelerinin ve güvenmelerinin artısını görüyorum. Kavşak noktasında gördüğümüz dezavantajı, avantaja dönüştürerek bütün kadın kooperatiflerini Antalya yolu üzerinde, Konya yolu üzerinde satış yaptığını düşünsenize. Bunu başaracağız, bunu yapacağız. Kooperatifçilikte o kadar kötü hatıralar var ki, kooperatifçilikteki kötü hatıralar, yeni kuracağımız kooperatifçilikte kadınlarımızın cesaretini kırıyor” ifadelerini kullandı.
“BELEDİYEMİZ GASTRONOMİYİ SIRTLANMIŞ DURUMDA”
Vali Çiçek, “Gastronomi alanında kim bu şehirle gurur duymazsa şehrimize ihanet eder. Yapılanları küçük görmememiz lazım. İnanılmaz işler yapılıyor. Açık söyleyeyim ben ilk geldiğimde Belediye’nin gastronomi alanında bu işi sırtlanacağını düşünmemiştim. Bazen “Sayın Valim Gastronomi alanında çok yardımınız oldu” diyorlar, açık söyleyeyim hiçbir yardımım olmadı. Çünkü en korktuğum şey kul hakkı. Belediye bu işi sırtlanmış. Arkadaşlar her yerde. Beni arıyor geçen gün birisi “Sayın Valim Allah razı olsun bize ürün göndermişsiniz” diyor. Haberim bile yok, Belediye Başkanımız o kadar büyük bir nezaket gösteriyor ki hediye gönderiyor, altına Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek yazma nezaketini gösteriyor. Belediyemiz bu alanda çok büyük bir çaba ve gayret gösteriyor. Gastronomi alanındaki çalışmaları çok beğeniyor, kutluyorum. Benim başka işlerde başarılı olmamda Belediyemizin bu işi başlı başına sırtlanması çok önemli. Hem oradaki arkadaşlarımıza hem proje ekibine hem de bu geminin kaptanı Mehmet Zeybek Başkanıma sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“BELEDİYEMİZ SOSYAL MEDYADA MÜTHİŞ BİR ATILIM YAPTI”
Sosyal medya konusunda Afyonkarahisar Belediyesi’nin önemli atılımlar yaptığını belirten Vali Çiçek, “Afyon Belediyesi sosyal medyada özellikle ilk geldiğim günlere göre kıyaslıyorum müthiş bir atılım yaptı. İlk geldiğim zamanlarda sosyal medya paylaşımlarını haber olduktan üç gün sonra görüyorduk. Sosyal medyada çok aktif olmak zorundayız. Sosyal medya fenomenleri dediğimiz bazılarının küçük gördüğü kişiler varya Afyon’la ilgili bir twit attıklarında kıyametler kopuyor. Çağın gerçeklerine uygun bir tanıtım yapacağız. Baharda inanılmaz derecede yoğun, akıllı ve doğru kişilerle çalışacağız. Ana eksenimiz sosyal medya olacak. Belediyemiz artık çok büyük masraflarla ve az tanıtımla uğraşmıyor” dedi.
“YATIRIMDA İYİ NOKTADA, TANITIMDA HAKETTİĞİMİZ YERDE DEĞİLİZ”
Vali Çiçek, “Afyonkarahisar’a isteyerek geldim. Açıkça söyleyebilirim ki Afyonkarahisar, uzaktan maalesef çok hak ettiği kadar görülebilen bir il değil. Afyonkarahisar’a gelmeden önce beklentilerim daha küçüktü. Afyonkarahisar’ı bu kadar dinamik, sosyal ve büyük bir şehir olduğunu geldikten sonra gördüm. Geçerken uğranılan, biraz soğuk, mermer ve termalde öne çıkmış bir il olarak görüyordum. Ama gelince şaşırdım. Çok ciddi bir çaba ve çalışma, hizmet var. İnanıyorum ki beş yıl içerisinde Afyonkarahisar inanılmaz bir noktaya gelecek. Tüm zerrelerimle inanarak söylüyorum, Afyonkarahisar yatırımlar olarak iyi bir noktada ancak tanıtım olarak hak ettiği noktada değil. Şehir Postası: Afyonkarahisar’da eğitimin gelişmesi noktasında çalışmalarınızı biliyoruz. Bu alanda başarıyı arttırmak için daha ne gibi çalışmalar yapılabilir?” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    14.02.2021 19:14:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER