Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sezen istifa etti
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı..

2

Image

Türkiye’yi aydınlık geleceğe taşıyacağız’
AK Parti 7.Dinar Kongresi’nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, karşı çıkanlara inat Türkiye’yi aydınlık geleceklere taşıyacak..

3

Image

‘Sorumlulardan hesap sorulmalı’
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan'da bir gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edilmesini en sert biçimde kınadığını belirt..

4

Image

‘O söz Türk Milletine söylendi’
Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Süleyman Çağlar, Yunanistan'da yayımlanan "Dimokratia" adlı sözde gazetenin Cumhurbaşkanı Rece..

5

Image

Yüz yüze eğitim başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca, okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı. Vali Gökmen Çiçek, Ge..

6

Image

‘Türkiye nereden nereye geldi?’
Kızılören ve Hocalar Kongreleri’nde Konuşan Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 2002 yılınd..

7

Image

Afyonspor sezona galibiyetle başladı: 1-0
Mor beyazlı takıma sezonun ilk maçında üç puan kazandıran tek gol, 70.dakikada Onur Ramazan Toprak’tan geldi
..

8

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

9

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

10

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

11

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

12

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

13

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

14

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

15

Image

Veteriner Başkaya’ya veda yemeği
Dinar Belediyesi’nden emekli olan Veteriner Hekim Oğuz Başkaya için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi..

16

Image

‘ÜYELERİMİZİN SESİ OLDUNUZ’
Hisarcıklıoğlu’dan Oda ve Borsa Başkanlarına övgü:..

17

Image

‘Sandıklı için önemli bir fırsat’
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop belediyeye ait çiçek serasını ziyaret etti. Kaymakam Tortop, çiçek serasının Sandıklı için ..

‘Böbrek naklinde dünyada ilk ondayız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Böbrek naklinde dünyada ilk ondayız’AFSÜ Nefroloji Kliniği ev sahipliğinde düzenlenen “Seçkin Renal Replasman Tedavilerine Yaklaşım” temalı toplantıda konuşan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Türkmen, Türkiye’nin böbrek nakli konusunda dünya ilk onda olduğunu bu nakillerin çoğunlukla canlıdan canlıya yapıldığını söyledi.
  SİYASET    07.11.2019 10:58:01


AFSÜ Nefroloji Kliniği ev sahipliğinde düzenlenen “Seçkin Renal Replasman Tedavilerine Yaklaşım” temalı toplantıda uzmanlar evde diyaliz tedavileri ve böbrek nakli konusunu ele aldı. AFSܒnün yanı sıra Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Ege Üniversitesinden uzmanların da katılımıyla NG Afyon Otel’de gerçekleştirilen toplantıda ev hemodiyalizinin, periton diyalizi ve böbrek nakli ile birbirlerini tamamlayıcı tedaviler olduğu vurgulandı. AFSÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sena Ulu, aktif çalışan, sık seyahat eden, küçük çocuğu olan, daha aktif yaşam isteyenler ile yaşadığı yer merkeze uzak olan böbrek hastalarında periton diyalizi ve evde hemodiyalizin öncelikle tercih edilmesi gereken yöntemler olduğunu söyledi.
“PERİTON DİYALİZİ MERKEZ
HEMODİYALİZİNDEN DAHA İYİDİR”
Periton diyalizinin böbrek hastalarında kalan idrar çıkışını korumada etkili olduğunu belirten Doç. Dr. Ulu, bu hastalarda idrar çıkışının daha uzun süre devam ettiğini kaydetti. Doç. Dr. Ulu, “Periton diyalizinde beklentinin aksine genel enfeksiyon riski hemodiyalize göre artmamaktadır. Hasta memnuniyeti ve yaşam kalitesi açısından, periton diyalizi merkez hemodiyalizinden daha iyidir.” diye konuştu.
“NAKİLLER ÇOĞUNLUKLA CANLIDAN CANLIYA YAPILIYOR”
Böbrek nakli sayısında dünyada ilk onda olduğumuza dikkat çeken İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Türkmen, bu nakillerin çoğunlukla canlıdan canlıya yapıldığını söyledi. Prof. Dr. Türkmen, “Kadavra nakli oranında her beş beyin ölümünden biri bağışlanmaktadır fakat bu oranı artırmamız gereklidir. Toplumda organ bağışı ile ilgili bilincin artırılması önemlidir.” dedi.
“PERİTON DİYALİZİNİN HASTA SAYISI ARTTIRILMALI”
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serhan Tuğlular ve aynı bölümden Doç. Dr. Ebru Aşıcıoğlu, Türkiye’de diyalize giren hasta sayısının %4’ünün periton diyalizini kullandığına işaret ederek hasta konforu açısından önemli olan periton diyalizinde hasta sayısının artırılmasının önemini vurguladılar. Prof. Dr. Tuğlular ve Doç. Dr. Aşcıoğlu, periton diyalizinin yeterli ve deneyimli bir ekip tarafından yapıldığında sonuçlarının çok başarılı olduğunu söylediler.
“HEMODİYALİZLE TANSİYON
DAHA İYİ KONROL ALTINA ALINIYOR”
Ege Üniversitesi Nefroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ercan Ok, evde hemodiyaliz ile tansiyonun daha iyi kontrol altına alındığını, daha az ilaç kullanımı, üreme fonksiyonlarında düzelme ve merkezde hemodiyalize giren hastalara göre yaşam süresinde uzama olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ok evde hemodiyalizdeki hastalarda merkezde diyalize giren hastalara göre genel sağlık durumunda iyileşme, kendini iyi hissetmede artma ve diyaliz sonrası kendini halsiz hissetmede belirgin derecede azalma olduğunu da dile getirdi. Ev hemodiyalizi ile hastane yatışlarında azalma, ilaç kullanımında azalma ve hastanın çalışma olasılığının artması gibi toplumsal faydaların da elde edildiğini ifade eden Prof. Dr. Ok, ev hemodiyalizi hasta sayısı olarak Dünya’da yedinci, Avrupa’da ise üçüncü sırada olduğumuzu söyledi.>>>Gazete3

  SİYASET    07.11.2019 10:58:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2020
21.09.2020
21.09.2020
OZEL HABERLER