Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘MİT ve polise mi hesap soracaksınız?’
..

2

Image

‘Gazetecilik önemli bir meslektir’
..

3

Image

‘Gazetecilerimiz takdiri hak etmektedir’
..

4

Image

‘Basın emekçilerimizin günü kutlu olsun’
..

5

Image

‘Basına büyük görev düşüyor’
..

6

Image

‘Zam haberi ile uyanıyoruz’
..

7

Image

Özkaya, muhtarları TBMM’de ağırladı
..

8

Image

Turan coğrafyasında buluşma
..

9

Image

‘Muhtarlar, mahallemizin büyüğüdür’
..

10

Image

Kumartaşlı’dan Mısırlıoğlu’na ziyaret
..

11

Image

Zeybek ‘Gönül birliğimizi sürdüreceğiz”
..

12

Image

CHP’li başkanlardan Kılıçdaroğlu’na ziyaret
..

13

Image

‘Aile yapısı tehdit altında’
..

14

Image

Görgöz, ‘Çiftçimiz ne yapsın?’
..

15

Image

Cemiyet üyeleri, CHP Çalıştayı’nda
..

16

Image

‘Çok ciddi yatırımlar yaptık’
..

17

Image

Uluçay, ‘2023’ü başarıyla alacağız’

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Genişletilmiş Danışma Meclis toplantısında konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüsey..

“Bu ayıp bize yeter” | Gazete3.com.tr
Image

“Bu ayıp bize yeter”İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantısında İscehisar’da yaşanan ve beş çocuğun yaşamını yitirdiği servis kazası üzerinden taşımalı eğitimi eleştirdi. Mısırlıoğlu, servis şoförünün sorunlu olduğunu dile getirerek “Çocukları pazara hayvan götürür gibi taşıyorlar. Dünya Kız Çocukları Günü’nde 4 kız çocuğumuzu koruyamadık bu ayıp bize yeter” dedi
  SİYASET    13.10.2021 11:38:52


İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Mısırlıoğlu ilimizde meydana gelen kaza nedeniyle üzüntülerini belirterek kaza ile ilgili şunları söyledi: “Dün (Pazartesi) kapatılmış okulun bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Çocuklarımız daha uyku bebeği. Taşımalı sistemle sabahın köründe bu çocukları annelerinden alıp okusunlar diye ne olduğu belirsiz araçlarla okula götürüyorsunuz. Dünya Kız Çocukları Günü’nde 4 kız çocuğumuzu koruyamadık, bu ayıp bize yeter. Muhtar ‘Köyde 67 öğrenci var, okul var. 4 sınıf açsanız sınıf başına 16 örenci düşer ve eğitim imkânına kavuşurlar. Hayırsever tarafından yapılmış okulumuz var ama eğitime kapalı’ dedi. Pazara hayvan götürür gibi çocuklarımız taşınıyor. Servis şoförünün sorunlu olduğu söyleniyor. Pazara yetişmek için acele etmiş. Afyon’un tamamında bu sorunlar yaşanıyor. Sayın Valim; Milli eğitimin hiç yerde denetimi ve takip sistemi yok, bu durum özellikle kırsalda böyle. Böylesine bir Milli Eğitim Müdürü ve ekibi bunların hiçbirini takip etmiyor. Bu Milli Eğitim Müdürü ne iş yapar. Çocuklarımız kırsalda kaderleriyle baş başa. Dünkü annelerin feryadı yüreğimi sızlattı. Bu saatten sonra Devletten hiçbir şey istemiyoruz. Biz istedik çocuklarımızın cenazesini verdiler. Bu saatten sonra devletimiz burayı cennete çevirse istemiyoruz dediler.”
“O GÜNDE TAKDİR ETMİŞTİK BUGÜNDE TAKDİR EDİYORUZ”
Başkan Mısırlıoğlu, “Sayın Başkan, seçim öncesi dönemde bir kez olsun hobi bahçeleri ile ilgili maliyet bedeli ve yeniden kura tahsisi yapılacak diye bir sözü yokken, ne oldu da bu konu ilk sıraya yerleşti de 3 yıldır ha bugün ha yarın, ne olacak bu durum diye, niye emekliler huzursuz edildi. Emeklilerimiz pandemi döneminde burada hayata tutunmaya çalıştı. Yapılan hobi bahçelerini o günde takdir etmiştik bugünde takdir ediyoruz. Şimdi yeter artık buradan gidin der gibi anlayışı kabul etmiyoruz. Emeklilerimizi huzursuz etmenin manası yok. Devlet emeklisinden para istemez para verir, destek olur” dedi.
“AFYON SOKAKLARI YAMALI BOHÇA GİBİ HER YER KAZILMAKTA”
Başkan Mısırlıoğlu “Bir baktık Afyon sokakları yamalı bohça gibi her yer kazılmakta. Öğrendik ki Süper Online diye bir şirket sokaklarda kazı yapmakta. Devlet tarafından Türkiye’nin her yerinde kazı yapma ve internet alt yapısını oluşturma yetkisi Türk Telekom Firmasına verilmiş. Bir başka firma internet hizmeti verecekse bu alt yapıyı kullanmak zorunda. Bu firma kazı yaparken Türk Telekom hatlarını koparmış, zarar vermiş. Günlerdir internet hizmeti alamayan bölgeler var. İYİ Parti olarak bu konunun takipçisi olacağız. Bu gidişe bir dur deyin. Siz teleferik yapacaksınız bedelini bu halk mı ödeyecek? Biz hizmete değil ranta karşıyız. Nerede bir rant varsa karşısında duracağız” dedi. Başkan Mısırlıoğlu Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı hocalarından Dr. Öğr. Üyesi Cenk Çöl’ün eşi Devlet Konservatuvarı Dr. Öğr. Üyesi Hicret Tevhide Çöl’e rahmet diledi.
İYİ PARTİ DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYACAK
“22 Ekim Cuma günü Afyonkarahisar’da 4. Yaş günümüzü şölen havasında kutlayacağız. Genel Merkezimizden sonra 4. Yaşımızı kutlayan ilk il Afyonkarahisar İl Başkanlığı olacaktır. Programa Genel Başkan Yardımcılarımız katılacaktır. Genel Başkanımızın programı netleşmedi. Program takvimi uygun olduğu takdirde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’de katılacaktır. Bizim alternatifimiz yok diyenler o gün kimin alternatif olduğunu görecekler” diye ifade etti. >>>Gazete3

  SİYASET    13.10.2021 11:38:52

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER