Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Ali Kaleli Tesisleri yenilendi
Çay Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Ali Kaleli Piknik alanında başlatılan bakım onarım ve çevre düzenleme çalışmalar tamamlandı..

2

Image

Taşoluk karantinaya alındı
Afyonkarahisar’da koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. Bununla birlikte de karantina uygulamaları da ardı ardına geliyor. Susuz beldesinde uygu..

3

Image

Vali Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretleri
Afyonkarahisar protokolü Vali Gökmen Çiçek’e hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu ..

4

Image

Belediye Meclisi toplandı
Afyonkarahisar Belediye Meclisi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. Toplantıya koronavirüs tedbirleri kapsamında misafir kabul edi..

5

Image

Su abone bağlantıları yapılıyor
İscehisar ilçesi genelinde yapılacak olan sıcak asfalt yol çalışmaları öncesinde tüm arsaların parsel bazlı pis su, temiz su abone bağlantıları yapılı..

6

Image

Vali Çiçek’e ziyaret
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Kaymakam Nurullah Kaya, Afyonkarahisar Valiliği'ne atanan Gökmen Çiçek'i makamında ziyaret etti ..

7

Image

‘Yaz Kuran Kursu’ndan istifade edin’
İl Müftüsü Sinan Kazancı, bu yıl virüs salgını nedeniyle camiiler yerine Diyanet TV aracılığıyla düzenlenen Yaz Kur’an Kursu eğitiminden fırsatı olan ..

8

Image

Kabir satışları yapılacak
Afyonkarahisar Belediyesi Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirleri belirlenen bedelleri karşılığında tahsise sunacak. ..

9

Image

‘Bize mutluluk kaynağı oluyor’
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt çarşı merkezinde yeni hizmete giren iş yerinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Bozkurt, “İlçemizin yeni bir işle..

10

Image

Anadolu Efes’te ayrılık
Anadolu Efes Basketbol Takımı'nda ABD'li oyuncu Alec Peters ile yolların ayrıldığı bildirildi...

11

Image

‘Milletin sırtından kaynak oluşturmayın’
İktidar partisini eleştiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Esas olan milletin sırtından değil, millete yük yüklemeden kaynak ü..

12

Image

‘Hukuku tekeline almaya çalışıyorlar’
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Meclis başkanlığına sunulan “çoklu baro düzenlemesi” hakkında açıklamada bulundu. Uysal, açıklamasında “T..

13

Image

Zafer Meydanı’na Millet Kıraathanesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet Kıraathanesi’ projesi Zafer Meydanı’nda hayat bulacak..

14

Image

‘Hep beraber çalışacağız’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Kaymakam Selami Kapankaya’yı makamında ağırlayan Vali Gökmen Çiçek, Dinar ilçesinin daha iyi ve güzel hale gelmes..

15

Image

‘Her zaman yanınızdayım’
Bayat ilçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, şehit ailelerinin her zaman yanında olduğunu söyledi. Vali Çiçek, Derbent köyünde elektrik üre..

16

Image

‘Katma değer sunmak istiyoruz’
AFSÜ-TTO Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mustafa Canbaz, yerli sağlık teknolojisine ve ilaç üretimine katkı sağlayarak, Türkiye’ye katma değer sunmak is..

17

Image

‘Disiplin altına alınması gerekiyor’
MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, sosyal medya konusunda bir düzenlemenin yapılmasının gerekli olduğunu belirterek, “Sosyal medya hesaplarına yapılacak o..

'Çiftçilere destek verilmeli' | Gazete3.com.tr
Image

'Çiftçilere destek verilmeli'


Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimizin feryadına kulak verin. Çiftçilerimizi koronadan sonra don vurdu. Herşeye rağmen üretime devam eden çiftçilere destek verilmeli" dedi.
  SİYASET    03.06.2020 21:03:37

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Alev Doğru, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Peynirci, CHP Şuhut İlçe Başkanı Mehmet Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Şuhut İlçesi'nde sosyal mesafe kurallarına büyük titizlik göstererek çiftçi, esnaf, vatandaş ve partililerle bir araya geldi.
"ÇİFTÇİLERİMİZİN FERYADINA KULAK VERİN"
İlk olarak koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren çiftçilerin aynı zamanda yaşanan don olayı yüzünden zarar gören tarlalarında incelemelerde bulunan Milletvekili Av. Burcu Köksal, "Çiftçinin zararının karşılanması için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Geçtiğimiz haftalarda bazı bölgelerde gündüz 30-38 dereceye ulaşan hava sıcaklığının hafta sonu aniden düşmesi üzerine yaşanan don olayı tarlalardaki ekinlere maalesef büyük zarar verdi. Bir kaç gün boyunca da etkisini sürdüren aşırı soğuklar Türkiye’nin pek çok bölgesinde olduğu gibi Afyonkarahisar'daki birçok bölgede de ekili alanların zarar görmesine neden oldu. Afyonkarahisar ve çevresinde meydana gelen don olayından zarar gören tüm çiftçilerimizin önüne bürokratik engeller konmadan zararlarının en kısa sürede karşılanması için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Çiftçilerin feryadına kulak tıkayanlara inat biz çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.
"KORONADAN SONRA BİR DE DON VURDU"
"Çiftçiyi koronadan sonra don vurdu." diyen Köksal, "Ülkemizin üretim yapan en büyük geçim kaynağı olan çiftçilerimiz büyük sıkıntı içersindeler. Emek ve para harcayarak, borçlanarak ekim ve dikim yaptıkları mahsullerini don vurdu. Salgın nedeniyle çok zor günler geçiren çiftçilerimiz her şeye rağmen üretime devam ederken yaşanan don olayı sonrasında ciddi zarara uğradılar. Vakit kaybetmeden, zarar gören ekili alanların tespit edilerek salgın nedeniyle zor durumda olan çiftçilerimizin bir an önce desteklenmesi gerekiyor. Zarar tespit çalışmaları genellikle Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) ve TARSİM’e kayıtlı çiftçilerin ekili alanlarında yapılıyor. Ancak bir takım nedenlerden dolayı ÇKS’ye kayıt yaptırmayan çiftçilerimize de gereken destek verilmeli. Koronavirüs salgını sürecinde ayrım yapılmadan tüm çiftçilerimize destek verilmeli. Biz CHP olarak üreten çalışan çiftçilerimizin zararının karşılanması için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz." ifadelerini kullandı. Köksal, tarlalarda zarar gören alanlarda yaptığı incelemelerden sonra, Şuhut İlçe Ziraat Odası Başkanı Ömer Tunçay'ı ziyaret ederek don olayı nedeniyle zarar gören çiftçilerin durumu hakkında bilgiler aldı.>>>Ferhat Yüksel

  SİYASET    03.06.2020 21:03:37

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
03.07.2020
03.07.2020
03.07.2020
OZEL HABERLER