Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

3

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

4

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

5

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

6

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

7

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

8

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

9

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

10

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

11

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

12

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

13

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

14

Image

İmzalar atıldı

Vali Tutulmaz, Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı...

15

Image

Duyarlı çocuklar ödüllerini aldı

Vali Tutulmaz “Dikkat Sizden, Notlar Bizden” Projesinde Duyarlı Olan Çocukların Ödül Törenine Katıldı..

16

Image

İlçenin asayişi konuşuldu

Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde Asayiş Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlık yaptı...

17

Image

Çay’da camilere belediye eli değdi

Çay Belediyesi İlçede bulunan camilerin bakım ve onarımlarını yapıyor. Bu kapsamda Aktaş Mahallesinde bulunan Hacı Latif Camiinde bakım onarım ça..

‘Çiftçilerimiz zor durumda’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Çiftçilerimiz zor durumda’Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Kanal 3’te Sabah programına konuk olan Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, çiftçilerin ağır maliyetler altında zor durumda olduğunu belirterek, “Çiftçilerimiz üretimden para kazanamıyor, geri ödemelerde sıkıntı yaşıyor.
  SİYASET    16.05.2019 11:03:02

Çiftçilerimiz, çiftçiliği bırakma noktasına geldi, köylerimiz boşalıyor” dedi.
Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Kanal 3’te Sabah programına dün Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş konuk olarak katıldı. Çiftçilerin sorunları hakkında açıklamalarda bulunan Toptaş, “Sandıklı’da geçen yıl 180 bin ton şeker pancarı ekilirken bu sene 50 bin ton ekildi. Pancardan şeker üretimi azaldıktan sonra ne yapacağız? Dışarıdan şeker alımları yapılacak. Vatandaşlar dışarıdan ne olduğu belli olmayan şekerleri yiyecek. Tarım ekonomisinin üretime dayalı bir ekonomi olması gerekiyor” dedi.
“EN BÜYÜK SIKINTI MAZOT FİYATLARI VE YÜKSEK FAİZLER”
Çiftçilerin en büyük sıkıntısının mazot fiyatları olduğunu söyleyen Toptaş, “Mazot desteklemelerinin arttırılması gerekiyor. Mazota sanki destek veriliyormuş gibi gözükse de farklı durumlar yaşanabiliyor. Kiralanan bir tarlaya mazot desteğini kiracı değil, tarla sahibi alıyor. Bu durumların incelenip çiftçilerin korunması gerekiyor. Tarım Krediler kurulmuş, çiftçiler buralardan, mazot, tohum, gübre alıyor ama faizler yüksek. Bunların faizsiz olması lazım. Çiftçilerimiz üretimden para kazanamıyor, geri ödemelerde sıkıntı yaşıyor. Çiftçilerimiz, çiftçiliği bırakma noktasına geldi, köylerimiz boşalıyor” dedi.>>>Gazete3


  SİYASET    16.05.2019 11:03:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER