Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

6

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

7

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

8

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

9

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

10

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

11

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

12

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

13

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

14

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

‘Çiftçilerimiz zor durumda’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Çiftçilerimiz zor durumda’Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Kanal 3’te Sabah programına konuk olan Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, çiftçilerin ağır maliyetler altında zor durumda olduğunu belirterek, “Çiftçilerimiz üretimden para kazanamıyor, geri ödemelerde sıkıntı yaşıyor.
  SİYASET    16.05.2019 11:03:02

Çiftçilerimiz, çiftçiliği bırakma noktasına geldi, köylerimiz boşalıyor” dedi.
Kanal 3 ekranlarında Pınar Akarsu’nun hazırlayıp sunduğu Kanal 3’te Sabah programına dün Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş konuk olarak katıldı. Çiftçilerin sorunları hakkında açıklamalarda bulunan Toptaş, “Sandıklı’da geçen yıl 180 bin ton şeker pancarı ekilirken bu sene 50 bin ton ekildi. Pancardan şeker üretimi azaldıktan sonra ne yapacağız? Dışarıdan şeker alımları yapılacak. Vatandaşlar dışarıdan ne olduğu belli olmayan şekerleri yiyecek. Tarım ekonomisinin üretime dayalı bir ekonomi olması gerekiyor” dedi.
“EN BÜYÜK SIKINTI MAZOT FİYATLARI VE YÜKSEK FAİZLER”
Çiftçilerin en büyük sıkıntısının mazot fiyatları olduğunu söyleyen Toptaş, “Mazot desteklemelerinin arttırılması gerekiyor. Mazota sanki destek veriliyormuş gibi gözükse de farklı durumlar yaşanabiliyor. Kiralanan bir tarlaya mazot desteğini kiracı değil, tarla sahibi alıyor. Bu durumların incelenip çiftçilerin korunması gerekiyor. Tarım Krediler kurulmuş, çiftçiler buralardan, mazot, tohum, gübre alıyor ama faizler yüksek. Bunların faizsiz olması lazım. Çiftçilerimiz üretimden para kazanamıyor, geri ödemelerde sıkıntı yaşıyor. Çiftçilerimiz, çiftçiliği bırakma noktasına geldi, köylerimiz boşalıyor” dedi.>>>Gazete3


  SİYASET    16.05.2019 11:03:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER