Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyonkarahisar’a sevdalıyım’
Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı ziyaretlerine durmaksızın devam ediyor. Şanlı ziyaretlerinde, “Ben doğdu..

2

Image

Aday Adayı Köken’den ATSO’ya Ziyaret
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Semih Köken, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret et..

3

Image

AK Parti Seçim Koordinasyon Başkanı Yılmaz: ‘24 Haziran’da yeni bir dönem başlayacak’
AK Parti seçim hazırlıklarını tamamladı. Seçim İşleri Başkanları ve İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi başkanları iftar yemeğinde bir araya geldi. Yapıl..

4

Image

Filistin’e destek, İsrail’e tepki
ABD'nin Tel Aviv büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 59 Filistinliyi şehit edip 2 b..

5

Image

Başkan Çoban, Osmangazi Mahallesi iftarına katıldı: ‘Mahalle iftarları gelenek haline geldi’
Ramazan ayı mahalle iftarlarını Osmangazi Mahallesi’nde başlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, belediye başkanlığı görev sürecinde Osmangazi Mah..

6

Image

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayları belli oldu: Taytak ilk sırada Parsak listede yok
Milliyetçi Hareket Partisi’nin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken seçimlerde Afyonkarahisar’da yarışacak olan milletvekili adayları belli ..

7

Image

Valiler kararnamesi yayınlandı: Köksal Şakalar Sinop Valisi oldu
Resmi Gazete'de valiler kararnamesi yayınlandı. Yayınlanan kararnameye göre 2 ilin valisi merkeze alınırken, 4 ile yeni vali atandı. Sandıklı Kaymakam..

8

Image

‘Hizmetlerimize milletvekili olarak devam etmek istiyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Galip Şanlı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret et..

9

Image

Başkan Çoban AKUT ekibini ağırladı
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tamamı gönüllülerden oluşan ve ülkemizin önemli arama kurtarma ekiplerinden olan AKUT Arama Kurtarma Derneği Afyo..

10

Image

‘ABD ve İsrail huzur ve barışa ihanet ediyor’
Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı üyeleri, ABD’nin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonucunda yaşanan Kudüs katliamına ili..

11

Image

Bir TV bir bilgisayar kampanyası sürüyor
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın talimatıyla Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 'eğitime destek' amacıyla başlatılan “Her Okula, Bir Bilgisayar..

12

Image

‘İstikrar devam edecek’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Ahmet Sarıdere Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret ..

13

Image

Erken seçime vatandaş ne diyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerin 24 Haziran'da yapılacağının açıklamasının ardından Afyonkarahisar’da vatandaşlar erken seçimi Gazete 3’e değerlend..

14

Image

“Denetimler artarak devam edecek”
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Acar, rutin olarak gerçekleştirilen işletme denetimlerinin Ramazan ayında daha da artırıldığını söyledi...

15

Image

“Ramazan ayında hava sıcaklıkları artacak”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ramazan ayının ilk haftasında hava sıcaklıklarının ülkemizin iç ve batı bölgelerinden başlayarak ha..

16

Image

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni üniversiteleri onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı. ..

17

Image

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban: ‘Belde belediyeleri kapatılmalı’
Ensar Vakfı’nın ikindi sohbetinde konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye’de belde belediyelerinin kapatılması gerektiğini ifade ederek, “..

“Cumhuriyet Halk Partisi herkes için var” | Gazete3.com.tr
Image

“Cumhuriyet Halk Partisi herkes için var”


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Burcu Köksal CHP Afyonkarahisar İl Binası önünde bir basın açıklaması düzenledi. Köksal, CHP’nin önce demokrasi diyenlerin partisi olduğunu söyledi.

  SİYASET    15.05.2018 09:29:22


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile 24 Haziran erken genel seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Milletvekili Köksal’ın aday adaylığını açıkladığı toplantıya CHP’nin il, ilçe, belde örgütleri, Sivil Toplum Örgütleri’nin temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“CHP ÖNCE DEMOKRASİ DİYENLERİN PARTİSİDİR”

Çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı basın toplantısı yoğun katılım nedeniyle parti binası önünde düzenlendi. Yoğunluğun hâkim olduğu toplantıda, “Cumhuriyet Halk Partisi herkes için var, Cumhuriyet Halk Partisi önce Türkiye diyenlerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi ben ne olacağım diyenlerin değil, Türkiye Cumhuriyeti ne olacak, bu ülke bu vatan toprakları ne olacak diyenlerin partisidir” diyerek sözlerine başlayan Milletvekili Köksal, “Bilindiği üzere22 Nisan 2018 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği ile 14 milletvekili arkadaşımla birlikte İYİ Parti’nin seçime katılabilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edip, İYİ Parti’ye katılıp Meclis’te grup kurmasını sağladık. Seçime katılmasının engellenmesinin önüne geçmek için,demokrasinin işlemesi için, demokrasinin önüne kurulan bu kumpasa dur demek için, bu tuzağa karşı çıkmak için, biz bir parti görevi, bir vatan görevi olarak bunu kabul edip gereğini yaptık. Cumhuriyet Halk Partisi herkes için var, Cumhuriyet Halk Partisi önce Türkiye diyenlerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi ben ne olacağım diyenlerin değil, Türkiye Cumhuriyeti ne olacak, bu ülke bu vatan toprakları ne olacak diyenlerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi önce demokrasi diyenlerin partisidir. Biz bunu her zaman şiar edindik ve bu şiarla da yolumuza devam yürümeye, mücadele etmeye devam ettik. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede demokrasinin egemen kılınmasını isteyen bir partidir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferleri olarak 14 milletvekili arkadaşımızla birlikte bu demokrasi görevini,bu vatan görevini, ifa etmeye çalıştık. Ve 10 Mayıs 2018 tarihinde de yeniden, yuvamıza, evimize, ocağımıza Cumhuriyet Halk Partimize geri döndük” dedi.

“CHP OTEL ODALARINDA KURULMADI”

Parti mensupları olarak demokrasiye katkı sağladıkları için mutlu olduklarını da dile getiren Burcu Köksal: “Bizler demokrasiye katkı sunduğumuz için çok mutluyuz. Biliyoruz ki 16 Nisan referandumu tek adam rejimine teslim etmek için yapılan bir referandumdu. Biz her zaman tek adam rejimine karşı demokrasiyi savunduk ve her zamanda demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Biz temsilde adaleti savunuyoruz, biz temsilde seçim barajının kaldırılmasını savunuyoruz, biz her zaman demokrasi dedik ve bunu söylemeye de devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi köklerini öyle otel odalarından alan bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeyi kuran partidir. Cumhuriyet Halk Partisi köklerini Kuva-i Milliye’den alan bir partidir. Bu ülkenin kuruluşunda ne kadar varsak, bu ülkenin AKP zulmünden, AKP diktasından kurtuluşunda da yine Cumhuriyet Halk Partisi var olacaktır” ifadelerini kullandı.

“AKP YERLİ VE MİLLİ TARIMI BİTİRMEYE ADETA AND İÇMİŞ”

Türkiye’nin çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu kaydeden Milletvekili Köksal, “Bugün ülkemiz çok ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. Yargı bağımsızlığı kâğıt üzerinde kalmıştır. Ne yazık ki AKP’li il, ilçe yöneticisi olan avukatlar, hâkim savcı olarak atanmıştır. Yargıda siyasallaşma hat düzeydedir. Medya tekelleştirilmeye çalışılmakta gazeteciler susturulmak istenmektedir. Türkiye ekonomisi kötü durumdadır ve enflasyon en çok dar gelirli yurttaşlarımızın belini bükmektedir. Halkımızın ödediği vergiler maalesef faiz ve enerji lobilerine gitmektedir. AKP Genel Başkanı faizlerin yüksekliğinden yakınıp faizleri aşağı çekmeyi vaat ediyor. Bizde buradan soruyoruz, 16 yıldır bu ülkeyi yöneten kim, 16 yıldır bu faizler eğer yükseliyorsa bunun müsebbibi kim, her konuda KHK çıkartıyorsun, elini tutan yok, çıkar bir KHK eğer gücün yetiyorsa, şimdiden indir bu faizleri iktidarda olan sensin, yetkisi olan sensin. Tarımsal alana bakıyorum, gerilemekteyiz. 2002’de yüzde 22 olan tarımsal nüfusumuz bugün yüzde 8’lere düşmüş durumda. Bugün 14 Mayıs Dünya Çiftçilik Günü ama çiftçilerimizin yüzü gülmüyor, çiftçilerimiz kan ağlıyor. Çünkü Türkiye artık bir tarım ülkesi olmaktan çıkmış. Türkiye ithalat olma yoluna gitmiş. Nasıl gitmesin birçok tarım ürününü ithal eder hale gelmişiz. Samandan mercimeğe, canlı hayvandan ete kadar gördüğümüz birçok şeyi, aldığımız birçok şeyi, ithal ürün olarak alıyoruz. Çünkü yerlilikten ve millilikten bahseden bu iktidar, yerli ve milli tarımı bitirmeye adeta ant içmiş durumda. 23 Şubat 2018’de çiftçiye mazotun yarısını vereceklerini söylediler. Peki verdiler mi, bu da bir kandırmaca çıktı. Nasıl, örneğin bir kabaca hesap yapacağım. Buğday için dekarda 7 litre mazot harcanıyor. 5 liradan hesap ettiğinizde bir dekar için 5 çarpı 7 35 lira siz mazot masrafı ediyorsunuz. Peki bir dekar buğday için 35 liralıkmazot harcanırken bu buğdaya verilen mazot desteği ne kadar 13 lira. Hani yarısı olacaktı” şeklinde konuştu.

“ŞEKER FABRİKALARINI BABALARININ ÇİFTLİĞİ GİBİ SATTILAR”

Köksal açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:“Gözümüzün bebeği, Cumhuriyetimizin kazanımı şeker fabrikalarını sanki babalarının çiftliği gibi sattılar. Amaç şeker pancarını bu topraklardan silmekti. Amaç Amerikan kökenli nişasta bazlı şeker lobisine Türk şeker piyasasını teslim etmekti. Buradan söz veriyorum, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında satılan bütün şeker fabrikalarını yeniden alacağız ve yeniden kamulaştıracağız. Bu fabrikalar için gece gündüz emek veren, alın teri döken, satılmaması için mücadele eden bir kardeşiniz olarak bu sözü veriyorum, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hiçbir fabrika özelleştirilmeyecek. Halkın olarak kalacak, bu sözü ve taahhüdü veriyoruz.”

“EĞİTİM SİSTEMİNE VELİLER ARTIK GÜVENMİYOR”

AKP’nin okulları nitelikli, niteliksiz olarak ayırdığını ve şimdi de üniversiteleri bölmeye çalıştığını ifade eden Köksal, “Burada öğretmenler var, onları çok seviyorum, bende öğretmen çocuğuyum. Eğitim öğretim sistemine bakıyorum, içler acısı, perişan ettiler eğitimi. Okulları nitelikle niteliksiz diye ayırdılar. Şimdi üniversitelere bölmeye çalışıyorlar. Millî Eğitim Bakanlığına baktığımızda Karaman’daki taciz olayı ile gündeme gelen Ensar Vakfı ile içli dışlı olup protokol imzalamaya kalkıyor. Eğitimin geldiği nokta içler acısı arkadaşlar. Anneler çocuklarının geleceği için endişeleniyorlar. Türkiye’deki eğitim sistemine veliler artık güvenmiyorlar” diye konuştu.

“FET֒YE METHİYELER DÜZEN KİM Dİ?”

AKP’nin sıfır terörle teslim aldığı ülkemizde her gün şehit haberleri alınır hale gelindiğinin önemle altını çizen Köksal, “Ülkeme bakıyorum, terörü bitireceğiz dediler, sıfır terörle teslim aldıkları bu ülkede artık her gün şehit haberleri alıyoruz. Sürekli şehit veriyoruz. Soruyorum, kırmızı halılar serip davul zurnayla teröristleri kimin iktidarında karşıladılar. Barzani’yi Başbakanlık Konutu’nda misafir eden, aynı masada yemek yiyen kimdi. Açılım sürecini getiren kimdi, terörist başına sayın diyen, şehitlere kelle diyen kimdi. Bunların unutulmaması gerekiyor. Bugün devlet kurumlarına FET֒yü açan, teslim eden FET֒yü yerleştiren kimdi. Bunların unutulmaması gerekiyor. Gel de bu hasretlik bitsin diye, FET֒ye seslenen ona kürsülerde methiyeler düzen kimdi. Bu ülkede ordu, Merkez Bankası, BDDK, Millî İstihbarat Teşkilâtı, güçlü olursa ve hukukun üstünlüğü çerçevesinde çalışırsa, yargı bağımsızlığı sağlarsa ekonomi güçlü olur. Dolayısıyla demokrasilerde vesayet olmaz. Ama bugün 20 Temmuz’da ilan edilen Olağan Üstü Hal’den sonra bir siyasal baskı ve Erdoğan vesayeti oluşmuştur” dedi.

“24 HAZİRAN’DA İKTİDARA TALİBİZ”

Siyasi baskı ve vesayete son vermek için 24 Haziran’da iktidara talip olduklarını belirten Köksal, “İşte biz oluşan bu siyasi baskıya ve vesayete son vermek için işçinin, çiftçinin, emeklinin,esnafın,işadamının, tüm yurttaşlarımızın hak ettiği gibi yaşaması için çocuklarımıza güzel bir gelecek verebilmek için terörü ve işsizliği bitirmek için iş dünyasında daha güvenli bir yatırım ortamı sağlamak için yargı bağımsızlığını, kuvvetler ayrılığını işler kılmak için 24 Haziran’da iktidara talibiz. Bende siz Afyonkarahisarlı hemşerilerimizinyine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde haykıran sesi olmaya devam etmek için, Afyonkarahisar’ımızıgerçek anlamda egenin parlayan yıldızı yapmak için sizlerin de Cumhuriyet Halk Partisi’ne iktidar olması için destek vermenizi bekliyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bugündensonra da telefonum ve kapım bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerime açıktır. Bütün Afyonkarahisarlıların başımın üstünde yeri vardır. Hiçbir zaman ayrım yapmadım, bundan sonra da bu ayrımı asla yapmayacağım” ifadelerini kullandı.

NAZIM HİKMET’TEN ŞİİR

CHP Milletvekili Burcu Köksal düzenlediği basın toplantısında sözlerini Nazım Hikmet’in “Seni Düşünmek” adlı şiiri ile tamamladı. Köksal, “Nazım usta diyor ki;Seni düşünmek güzel şey ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey. Fakat artık ümit yetmiyor bana, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum. Ben artık muhalefet milletvekili değil, iktidar milletvekili olmak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı

  SİYASET    15.05.2018 09:29:22

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.05.2018
21.05.2018
21.05.2018
OZEL HABERLER