Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AKYILDIZ BAŞKAN
Afyonkarahisar merkez ilçe örgütünde, Ömer Akyıldız başkanlığa seçildi...

2

Image

‘Çok iyi bir noktadayız’
İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Saffet Acar, İYİ Parti’nin iyi bir durumda olduğunu ve her geçen gün ivme kazandığını belirtti..

3

Image

‘Yatırımların takipçisiyiz’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Dinar ilçesine yapılan ve yapılacak olan yatırım ile hizmetlerin takipçisi olduklarını söyl..

4

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

5

Image

‘Kamyoncular takograf istemiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu..

6

Image

‘Olayın sebebi halen açıklanmadı’
Ülkem Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, Şemsettin Karahisar Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunda yaşanan üzücü olayın hala sonuçlarının açıklanmadığını ifa..

7

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, belediyelere sonunda kadar ..

8

Image

‘Gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz’
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerini söyledi. ..

9

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

10

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

11

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

12

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

13

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

14

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

15

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

16

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

17

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

‘Cumhuriyeti korumak vefa borcumuzdur’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Cumhuriyeti korumak vefa borcumuzdur’


Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Zafer Meydanı’ndan düzenlenen kutlama programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletine emanet ettiği cumhuriyetin korunması gerektiğini ifade ederek, “Bu, bizlerin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, Cumhuriyeti ilan eden millet iradesine olan vefa borcumuzdur” dedi.
  SİYASET    30.10.2019 11:17:59


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da kutlama töreni yapıldı. Kutlama töreni Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen “Atatürk’ün Afyonkarahisar Ziyaretleri” adlı fotoğraf sergisinin açılışı ve gezilmesi ile başladı. Sergideki fotoğrafları inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri emeği geçenlere teşekkür etti. Cumhuriyetin 96. Yılı dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek vatandaşların ve bayrama katılan kuruluşların bayramını kutladı. Kutlamalardan sonra saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklâl Marşı ile Bayrağımız göndere çekildi.
“EŞSİZ BİR HAZİNE”
Ardından Vali Mustafa Tutulmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Cumhuriyetin eşsiz bir hazine olduğunu belirten Tutulmaz, “Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Bu eserin temelleri işte üzerinde durduğumuz bu aziz memlekette atılmıştır. 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’de Cumhuriyet’in ilk ışıkları yakılmıştır. O ışık bugün bütün vatanı aydınlatmaktadır. Cumhuriyet, bugün 82 milyon vatandaşı aynı çatı altında buluşturan, onların haklarını muhafaza eden, hür ve özgür kılan eşsiz bir hazinedir” ifadelerini kullandı.
“CUMHURİYETİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye üzerinde büyük emeğinin olduğunu kaydeden Tutulmaz, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Cumhuriyetin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, savaştan yeni çıkmış yorgun ve hasta olan bu ülkenin iyileşmesinin ve ayağa kalkmasının çağdaşlaşmaktan ve özgür bir toplumdan geçtiğini düşünüyordu. Bu değerlerle yoksul ve esir ülkelere örnek olacağımızı ve bütün bunların Cumhuriyet ile mümkün olduğunu düşünüyordu. İşte Cumhuriyet böyle bir dönemde doğdu. 96 yıl önce ecdadımızın bize emanet ettiği, toplumun her kesimini tüm renkleri ile kucaklayan Cumhuriyetimizi ileriye taşıma görevi bizlerin olduğu kadar sizlerin de omuzlarınıza yüklenmiştir. Bu noktada en büyük vazifeniz Cumhuriyet’i ve kazanımlarını korumak ve muhafaza etmektir. Bu, bizlerin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, Cumhuriyeti ilan eden millet iradesine olan vefa borcumuzdur” dedi.
“BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETTİK”
Günümüzde ülkemiz üzerinde çok sayıda tehdidin olduğunu kaydeden Tutulmaz, “Bugün cumhuriyet ile inşa ettiğimiz bu ülke, içeriden ve dışarıdan tehdit edilmektedir. 1071’de Malazgirt’te bu toprakları yurt edinen ecdadımız, 1922’de Kocatepe’de bu toprakların yurt olarak kalmasını sağladı. Bugün de şanlı ordumuz tarafından ülkemizin bekası için yanı başımızda bizleri tehdit eden terör koridorunu ortadan kaldırmak için Suriye’nin kuzeyine Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir. 96 yıl önce inşa ettiğimiz Cumhuriyetimizi tehdit eden terör yuvaları bir bir imha edilmiş, tarih yapan genetiğimiz ile hem diplomaside, hem de sahada istediğimiz başarıyı elde ettik” diye konuştu.
“ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamanın yegane yolunun çok çalışmak ve büyük düşünmek olduğunu ifade eden Tutulmaz, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023 yılına çok kısa bir zaman kalmıştır. O gün dünyada daha fazla söz sahibi olan bir ülke olabilmemiz için her zamankinden çok daha fazla okumalı ve üretmeliyiz. Gençlerimizin her birini eğiterek, donanımlı hale getirerek onları “Dünya Vatandaşı” yapmak zorundayız. Yani gençlerimizin “Dünyalı” olmalarını sağlamalıyız. Gazi Mustafa Kemal’i anlamak ve onun yolundan gitmenin yegâne yolu çok çalışmak, büyük düşünmek ve cesaretli olmaktır. Milletimizi aynı coşku ve duygu ile tek vücut olarak birleştiren, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve O’nun silah arkadaşlarıyla, vatanının bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN CUPSONG GÖSTERİSİ
Törende Afyon Lisesi öğrencilerinden Ahmet Yarbaşı’nın “29 Ekim” adlı şiirini okumasının ardından Afyon Lisesi öğrencilerinin “Cupsong” gösterisi ise protokol ve vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Halk Oyunları Ekiplerinin gösterilerini takiben Afyon Lisesi öğrencilerinden Rabia Kuş “Cumhuriyet Gelirken” adlı şiiri seslendirdi. 96. yıl kutlamaları kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Sanatçıları katılımcılara mini bir konseri ile devam eden programda Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı da gösterisi izleyicilerden tam not aldı.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programın son bölümünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyet” konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerde bu anlamlı günde Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyelerinden ödüllerini aldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı tören geçişi ile sona erdi.>>>Alkan Kurt


  SİYASET    30.10.2019 11:17:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
27.01.2020
27.01.2020
27.01.2020
OZEL HABERLER