Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Veteriner Başkaya’ya veda yemeği
Dinar Belediyesi’nden emekli olan Veteriner Hekim Oğuz Başkaya için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi..

2

Image

‘ÜYELERİMİZİN SESİ OLDUNUZ’
Hisarcıklıoğlu’dan Oda ve Borsa Başkanlarına övgü:..

3

Image

‘Sandıklı için önemli bir fırsat’
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve eşi Reyhan Tortop belediyeye ait çiçek serasını ziyaret etti. Kaymakam Tortop, çiçek serasının Sandıklı için ..

4

Image

‘Teşkilata örnek oldu’
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Başkan Zeybek’in cuma günü mahalle ziyaretlerinin teşkilata büyük örnek olduğunu söyledi ..

5

Image

‘Kardeşliğimizi bozamayacaklar’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Dinar ilçesinde yaşanan olayı Türk- Kürt çatışmasına döndürmek isteyenlerin amaçlarına ulaşamaya..

6

Image

Afyonspor’da Gümüşhane hazırlıkları
Pazar günü kendi evinde oynayacağı sezonun ilk maçına oldukça hırslı hazırlanan Afjet Afyonspor’un teknik patronu Serhat Gülpınar, antrenman açığını k..

7

Image

‘Afyon’un her yerinde İYİ Parti olacak’
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Afyonkarahisar’ın tüm beldelerinde teşkilat binalarını faaliyete geçireceklerini söyledi..

8

Image

Üniversite-Belediye iş birliği
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Afyonkarahisar Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanların Hastalıklarının Muayene, Teşhis ve Tedavi” başlıklı iş ..

9

Image

‘Afyon’da iktidar olacağız’
İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan konuklar, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar...

10

Image

Köy yolu yapımı başladı
İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan köy yollarının ilki Kozluca Köy Yolu’nun yapımıyla başladı ..

11

Image

‘Afyon’da iktidar olacağız’
İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan konuklar, çalışmalar hakkında bilgiler aldılar...

12

Image

‘Haklarımızı sonuna kadar savunacağız’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin haklı ve milli meselesi olan Doğu Akdeniz’de, binlerce kilometr..

13

Image

AK Partililer tepki gösterdi
DEVA Partili Hatice Dudu Özkal’ın, AK Parti ile ilgili olarak yaptığı açıklamalara AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye..

14

Image

‘Sözümüzü yerine getireceğiz’
AK Parti İhsaniye ve Bayat Kongrelerinde konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdikleri 20 bin üye sözünü ..

15

Image

PROVOKASYONLARA DİKKAT
Dinar ilçesinde yaşanan 1 kişinin öldüğü ve 5 kişinin yaralandığı silahlı kavga ile ilgili HDP Milletvekili’nin ve PKK yandaşlarının iddialarının gerç..

16

Image

ATSO’ya girişlerde HES kodu istenecek
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası binasına bugünden itibaren HES Kodu ile girişler yapılabilecek
ATSO’ya gelecek olanlardan HES kodları isten..

17

Image

‘S Plaka’dan güzergah ücreti alınmamalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Afyonkarahisar Belediyesi’nin S Plakalılardan güzergah ücreti almaması gerektiğini belirtti ..

‘Cumhuriyeti korumak vefa borcumuzdur’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Cumhuriyeti korumak vefa borcumuzdur’


Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Zafer Meydanı’ndan düzenlenen kutlama programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletine emanet ettiği cumhuriyetin korunması gerektiğini ifade ederek, “Bu, bizlerin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, Cumhuriyeti ilan eden millet iradesine olan vefa borcumuzdur” dedi.
  SİYASET    30.10.2019 11:17:59


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da kutlama töreni yapıldı. Kutlama töreni Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen “Atatürk’ün Afyonkarahisar Ziyaretleri” adlı fotoğraf sergisinin açılışı ve gezilmesi ile başladı. Sergideki fotoğrafları inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri emeği geçenlere teşekkür etti. Cumhuriyetin 96. Yılı dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek vatandaşların ve bayrama katılan kuruluşların bayramını kutladı. Kutlamalardan sonra saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklâl Marşı ile Bayrağımız göndere çekildi.
“EŞSİZ BİR HAZİNE”
Ardından Vali Mustafa Tutulmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Cumhuriyetin eşsiz bir hazine olduğunu belirten Tutulmaz, “Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Bu eserin temelleri işte üzerinde durduğumuz bu aziz memlekette atılmıştır. 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’de Cumhuriyet’in ilk ışıkları yakılmıştır. O ışık bugün bütün vatanı aydınlatmaktadır. Cumhuriyet, bugün 82 milyon vatandaşı aynı çatı altında buluşturan, onların haklarını muhafaza eden, hür ve özgür kılan eşsiz bir hazinedir” ifadelerini kullandı.
“CUMHURİYETİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye üzerinde büyük emeğinin olduğunu kaydeden Tutulmaz, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve Cumhuriyetin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, savaştan yeni çıkmış yorgun ve hasta olan bu ülkenin iyileşmesinin ve ayağa kalkmasının çağdaşlaşmaktan ve özgür bir toplumdan geçtiğini düşünüyordu. Bu değerlerle yoksul ve esir ülkelere örnek olacağımızı ve bütün bunların Cumhuriyet ile mümkün olduğunu düşünüyordu. İşte Cumhuriyet böyle bir dönemde doğdu. 96 yıl önce ecdadımızın bize emanet ettiği, toplumun her kesimini tüm renkleri ile kucaklayan Cumhuriyetimizi ileriye taşıma görevi bizlerin olduğu kadar sizlerin de omuzlarınıza yüklenmiştir. Bu noktada en büyük vazifeniz Cumhuriyet’i ve kazanımlarını korumak ve muhafaza etmektir. Bu, bizlerin Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına, Cumhuriyeti ilan eden millet iradesine olan vefa borcumuzdur” dedi.
“BÜYÜK BAŞARILAR ELDE ETTİK”
Günümüzde ülkemiz üzerinde çok sayıda tehdidin olduğunu kaydeden Tutulmaz, “Bugün cumhuriyet ile inşa ettiğimiz bu ülke, içeriden ve dışarıdan tehdit edilmektedir. 1071’de Malazgirt’te bu toprakları yurt edinen ecdadımız, 1922’de Kocatepe’de bu toprakların yurt olarak kalmasını sağladı. Bugün de şanlı ordumuz tarafından ülkemizin bekası için yanı başımızda bizleri tehdit eden terör koridorunu ortadan kaldırmak için Suriye’nin kuzeyine Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir. 96 yıl önce inşa ettiğimiz Cumhuriyetimizi tehdit eden terör yuvaları bir bir imha edilmiş, tarih yapan genetiğimiz ile hem diplomaside, hem de sahada istediğimiz başarıyı elde ettik” diye konuştu.
“ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamanın yegane yolunun çok çalışmak ve büyük düşünmek olduğunu ifade eden Tutulmaz, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023 yılına çok kısa bir zaman kalmıştır. O gün dünyada daha fazla söz sahibi olan bir ülke olabilmemiz için her zamankinden çok daha fazla okumalı ve üretmeliyiz. Gençlerimizin her birini eğiterek, donanımlı hale getirerek onları “Dünya Vatandaşı” yapmak zorundayız. Yani gençlerimizin “Dünyalı” olmalarını sağlamalıyız. Gazi Mustafa Kemal’i anlamak ve onun yolundan gitmenin yegâne yolu çok çalışmak, büyük düşünmek ve cesaretli olmaktır. Milletimizi aynı coşku ve duygu ile tek vücut olarak birleştiren, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve O’nun silah arkadaşlarıyla, vatanının bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
ÖĞRENCİLERDEN CUPSONG GÖSTERİSİ
Törende Afyon Lisesi öğrencilerinden Ahmet Yarbaşı’nın “29 Ekim” adlı şiirini okumasının ardından Afyon Lisesi öğrencilerinin “Cupsong” gösterisi ise protokol ve vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Afyon Kocatepe Üniversitesi Halk Oyunları Ekiplerinin gösterilerini takiben Afyon Lisesi öğrencilerinden Rabia Kuş “Cumhuriyet Gelirken” adlı şiiri seslendirdi. 96. yıl kutlamaları kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Sanatçıları katılımcılara mini bir konseri ile devam eden programda Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı da gösterisi izleyicilerden tam not aldı.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programın son bölümünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyet” konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerde bu anlamlı günde Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyelerinden ödüllerini aldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı tören geçişi ile sona erdi.>>>Alkan Kurt


  SİYASET    30.10.2019 11:17:59

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.09.2020
18.09.2020
18.09.2020
OZEL HABERLER