Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Afyon çok şanslı, ülkücü bir milletvekiline sahip”

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret eden Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aşkın Dinçer, “Afyonkarahi..

2

Image

“Afyonkarahisar sağlık turizminde başkent olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat İbrahim Yurdunuseven, TBMM Genel kurulunda Afyonkarahisar ile ilgili olarak bir konuşma yaptı. ..

3

Image

“İddialı olmak ayrı, iddiacı olmak ayrı”
Partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuşan İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Doktor Mahmut Koçak, “İddialı olmak ayrı, iddia..

4

Image

'Af'ta hakkı yanana ikinci şans

SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Yapılandırma yapıp da ödeme zorluğu çeken tüm işverenlerimizin yapılandırma için 28 Şubat’a kadar olan yeni zaman dil..

5

Image

Taytak; “Kamp Merkezi, Afyonumuzu tanıtacak”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak TBMM Meclis Genel Kurulu’nda dile getirdiği Afyonkarahisar’da Kamp M..

6

Image

Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: ‘İhracat hedeflerimiz çok yüksek’
Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Afyonkarahisar’da 15 firmayı ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Bak..

7

Image

Leblebi ile sigara mücadelesi
Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları üyeleri vatandaşların sigara paketlerini alarak leblebi dağıttı...

8

Image

“Gençler, siyasette söz sahibi olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ile birlikte 31 Mart yerel seçim..

9

Image

Başkan Çoban’a vefa
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 31 Mart’ta görev süresi dolacak olan Afyon..

10

Image

“Koyuncu’ya bütün bakanlıkların kapısı açık”

Emirdağlı vatandaşlarla görüşen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Serkan Başkana bütün bakanlıkların kapısı ardına kada..

11

Image

Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Şubat Pazar günü Afyonkarahisar’a geliyor...

12

Image

‘Artık yeter diyoruz’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya’nın Fatih-Eşrefpaşa bölgesindeki seçim bürosu düzen..

13

Image

‘CUMHUR İTTİFAKI bekamızın teminatıdır’
Yerel seçimler kapsamında ziyaretlerine devam eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin, Cumhurbaşka..

14

Image

‘Engellilerin ihtiyaçları karşılanacak’

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ile Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Hayat Topluluğu arasında “engelsiz kent” için ça..

15

Image

‘Sandıklara sahip çıkacağız’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Emirdağ ilçesi ve Davulga beldesini ziyaret etti...

16

Image

Başkan Çöl, gönüllere giriyor
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, seçim çalışmaları kapsamında kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlarla gönül köprüleri kurmaya devam ediyor...

17

Image

‘Projelerimizle Afyon’u uçuracağız’
Afyonkarahisar’ın çehresini değiştirecek birçok projesinin olduğunu belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, AFRAY, Millet Bahçeleri, se..

‘Daha çok çalışacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Daha çok çalışacağız’


İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yeni projelerini basın mensupları ile paylaşan Koçak: “Daha çok çalışacağız, gerekirse bir günü 48 saate çıkaracağız” dedi.
  SİYASET    30.01.2019 10:42:00


Koçak, projelerini açıklamadan önce seçim sürecinin iyi yönetilmesi gerektiğini belirterek diğer adayların gergin olmamalarını, uzlaşmacı bir tavır içerisinde seçim sürecinin sonlandırılmasını temenni ettiğini söyledi. Daha önce açıkladığı öğrenciye 1 TL projesinin detaylarını anlatan Koçak: “Şu anda 2 TL olan otobüs ücretinin 1 TL’sini belediye olarak öğrenci ailelerine sosyal yardım amacıyla 1 TL’sini belediye olarak vereceğiz. Ne minibüsçümüz ne öğrencimiz ne de aileler mağdur olacak. Minibüsçü esnafına zarar vermeden kimsenin rızkıyla oynamadan öğrenciye 1 TL yapacağız” dedi.

MAMA DESTEĞİ

Koçak sütü gelmeyen annelere belediye olarak mama desteğinde bulunacaklarını açıkladı. Belediyeciliğin vatandaşın doğumdan ölümüne kadar her anı ile ilgili olduğunu söyleyen Koçak: “Bununla ilgili olarak sütü olmayan annelerin mama desteğini karşılayacağız. O bebeklerin daha sağlıklı olması ve ailelerinde ekonomik olarak sıkıntı çekmemesi için mama desteğini belediye olarak biz karşılayacağız” diyerek bu projenin Hekim projesi olarak değerlendirilebileceğini kaydetti. Afyonkarahisar’da birçok kişinin Çölyak hastası olduğunu ifade eden Koçak: “Çölyak hastalarımıza uygun Bölgemizde karabuğday ekimini destekleyerek glutensiz ekmek satışlarını destekleyeceğiz. Çölyak hastası çocuklarımızın glutensiz ekmek ihtiyacını karşılayacağız. Sağlıklı bir toplum için her zaman bu hastalarımızın yanında olacağız” dedi.

GÜNLÜK ŞİŞE SÜT

Günlük taze süte ulaşımı kolaylaştırarak tüm vatandaşların süt ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Koçak: “Süt üretimini destekleyerek vatandaşımıza taze sütü şişeleyip sunacağız. Hem taze süt alımı sağlayacak, hem de süt üreticisine nakit akışını sağlamış olacağız. Süt üreticimizi destekleyeceğiz ve vatandaşlarımıza taze sütü ulaştırmış olacağız” şeklinde konuştu. Afyonkarahisar’da ki şadırvanlardan sıcak su akacağını ve vatandaşların abdestlerini sıcak sular ile alabileceğini belirten Koçak. “Şöyle bir laf vardır Soğuk Erzurum da doğar Afyonkarahisar’da eğleşir diye. Hakikaten soğuğun Afyonkarahisar’da eğleştiği kesin. Bununla ilgili olarak şehrimizdeki tuvalet ve şadırvanları gözden geçirmek gibi bir niyetimiz var. Hijyen kurallarının en üst düzeyde uygulanacağı tuvaletlerimiz olacak. Bunun yanında vatandaşlarımızın abdestlerini sıcak su ile alabilecekleri şadırvanlarımızı da hizmete sunacağız” dedi.

ETÜT MERKEZLERİ

Her mahalleye etüt merkezi projesini anlatan Koçak şu ifadeleri kullandı: “Her mahallede etüt merkezi kurulacak. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına ücretsiz ders verileceği, ödevlerini yapabilecekleri bir etüt merkezi tasarlıyoruz. Eğitimde Afyonkarahisar’ımızı en üst seviyelere taşıyacağız. En başarılı 1000 okul arasında yerimizi en üst sıralardan alacağız. Eğitim seferberliği yapacağız” dedi.

YENİ NESİL MANDACILIK

Hollanda ve İtalya çiftlik modelleri geliştirilerek hayata geçirilmesi planlanan yeni nesil mandacılık projesinin detaylarına yer veren Koçak: “Afyonkarahisar’ımızın marka değerlerinden manda kaymağımızdır. Afyon denilince ilk akla gelenlerdendir manda kaymağı. Bizim manda üretimini destekleyerek manda kaymağımızın marka değerini arttırmalıyız. Yeni nesil mandacılık projesi geliştirerek Hollanda ve İtalya modeli çiftlikler kuracağız. Hem afyon kaymağı sektörünü geliştireceğiz hem de turizme kazandıracağız. Kokudan uzak hijyenik şartlarda oluşturulan çiftliklerde şehir merkezlerine yakın alanlarda kurularak turizme katkı sağlıyor. Hollanda ve İtalya’ya giden turistler çiftlikleri gezmeye gidiyor. Orada manda ürünlerinin de satılabildiği marketler var. Turistler çiftliği gezerken hem mandaların nasıl beslendiğine dair fikir sahibi oluyor hem de manda ürünlerinden satın alabiliyor. Bizim elimizdeki bu kıymeti iyi değerlendirerek sunmamız gerekmektedir. Mandacılığı ve kaliteli %100 manda kaymağı üretimini destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Koçak bütçe dostu projelerinden birini daha açıkladı. Su’da indirim projesini şu ifadelerle aktardı: “Su gibi nimet yoktur. Su ücretlerinde %20 indirim yapacağız” dedi.

KOÇAK’A MADALYA TAKTI

Basında geniş yer bulan bağımlılığa karşı özgür köy projesi sivil toplum örgütlerinin ve ailelerin dikkatlerini üzerine çekmişti. Bağımlılığın her türlüsü ile savaşacağını kararlılıkla dile getiren Koçak’a Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği (UMUD) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Kemal Baykara madalya taktı. Baykara: “Destekler sınırlı olduğundan dolayı bağımlılıklarla ilgili merkez açılmasını gerçekleştiremedik. Kamu kuruluşlarından yerel yönetimlerden taleplerde bulunduk ancak çeşitli sebeplerden dolayı hep ertelendi. Belediye Başkan adaylarımızdan ricamızdı bağımlılıkla ilgili merkez projesi. Hatta projeyi ilk kim açıklarsa o kişiye madalya vereceğimizi söyledik. Mahmut Bey’in bu projesi tam istediğimiz gibi tasarlanmıştır. Yönetime geldiğinde gönüllü olarak kendisine yardımcı olacağım” dedi. Proje için teşekkürlerini sunan Baykara, Koçak’a rozette taktı. >>>Gazete3


  SİYASET    30.01.2019 10:42:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER