Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

MHP Afyon’da oylarını %50 artırdı İŞİN SIRRI BAHÇELİ VE TAYTAK
MHP tüm Türkiye’de ve ilimizde oy oranını artırdı. Türkiye genelinde MHP’nin oyları %18.81’e yükselirken, Afyonda da %50 oy artışı sağlandı. MHP’nin t..

2

Image

‘SBF küresel bir marka oldu’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 10 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Saraybosna İş Forumu'nun (SB..

3

Image

Karakaş, AKÜ Rektörü oldu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye genelinde 9 üniversiteye rektör ataması yapıldı...

4

Image

Hizmet ayaklarına geldi

Vali Mustafa Tutulmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni kimlik kartı başvuruları alınan vatandaşlarla bir araya geldi...

5

Image

‘Hayat dijitale evriliyor’

Yerel Zincirler Buluşuyor 2019 toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hayatın hızla dij..

6

Image

‘Vizyon projeleri hayata geçireceğiz’

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından mazbatasını alarak göreve resmen başlayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e tebrik ziy..

7

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katacağız’

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’a değer katacaklarını bel..

8

Image

‘Sizlere büyük önem veriyoruz’

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’ni ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser yaptığı açıklamada, “ATSO ola..

9

Image

Taytak’a yoğun ilgi


Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesini ziyaret etti. Kızılö..

10

Image

‘Gönül belediyeciliğini yaşatacağız’

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, yeni dönemde AK Parti’nin gönül belediyeciliğini yaşatacaklarını..

11

Image

“Güzel hizmetler yapacağız”

Vali Mustafa Tutulmaz’ı ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Tutulmaz’ın liderliğinde Afyonkarahisar’a çok güzel eserler kazandıracakla..

12

Image

‘Üretken Belediyecilik Afyon’da hayat bulacak’

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, yerel seçimlerin ardından artık sıranın icraatta olduğunu kaydederek, "MHP'li Belediyelerde vatand..

13

Image

‘Hep beraber sorunları çözeceğiz’

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Adayı Serhat Gümüş, muhasebeci ve mali müşavirlerin yaşadıkları sorunları iyi bild..

14

Image

‘Hayırlara vesile olsun’


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı...

15

Image

‘Çobanlar’da işsizliği bitireceğiz’

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, 500 kişinin çalışacağı tekstil fabrikası için çalışmalara başladı, tesisler 6 ay içinde faaliyete geçecek..

16

Image

BAŞKAN ADAYI Burhanettin Çoban
AK Parti tarafından İl Genel Meclisi Grup Toplantısı İl Özel İdaresi Binası’nda gerçekleştirildi...

17

Image

Moleküler Biyoloji Günleri

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından Moleküler Biyoloji ve Genetik Günleri etkinliği düzenlendi. ..

‘Daha çok çalışacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Daha çok çalışacağız’


İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yeni projelerini basın mensupları ile paylaşan Koçak: “Daha çok çalışacağız, gerekirse bir günü 48 saate çıkaracağız” dedi.
  SİYASET    30.01.2019 10:42:00


Koçak, projelerini açıklamadan önce seçim sürecinin iyi yönetilmesi gerektiğini belirterek diğer adayların gergin olmamalarını, uzlaşmacı bir tavır içerisinde seçim sürecinin sonlandırılmasını temenni ettiğini söyledi. Daha önce açıkladığı öğrenciye 1 TL projesinin detaylarını anlatan Koçak: “Şu anda 2 TL olan otobüs ücretinin 1 TL’sini belediye olarak öğrenci ailelerine sosyal yardım amacıyla 1 TL’sini belediye olarak vereceğiz. Ne minibüsçümüz ne öğrencimiz ne de aileler mağdur olacak. Minibüsçü esnafına zarar vermeden kimsenin rızkıyla oynamadan öğrenciye 1 TL yapacağız” dedi.

MAMA DESTEĞİ

Koçak sütü gelmeyen annelere belediye olarak mama desteğinde bulunacaklarını açıkladı. Belediyeciliğin vatandaşın doğumdan ölümüne kadar her anı ile ilgili olduğunu söyleyen Koçak: “Bununla ilgili olarak sütü olmayan annelerin mama desteğini karşılayacağız. O bebeklerin daha sağlıklı olması ve ailelerinde ekonomik olarak sıkıntı çekmemesi için mama desteğini belediye olarak biz karşılayacağız” diyerek bu projenin Hekim projesi olarak değerlendirilebileceğini kaydetti. Afyonkarahisar’da birçok kişinin Çölyak hastası olduğunu ifade eden Koçak: “Çölyak hastalarımıza uygun Bölgemizde karabuğday ekimini destekleyerek glutensiz ekmek satışlarını destekleyeceğiz. Çölyak hastası çocuklarımızın glutensiz ekmek ihtiyacını karşılayacağız. Sağlıklı bir toplum için her zaman bu hastalarımızın yanında olacağız” dedi.

GÜNLÜK ŞİŞE SÜT

Günlük taze süte ulaşımı kolaylaştırarak tüm vatandaşların süt ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Koçak: “Süt üretimini destekleyerek vatandaşımıza taze sütü şişeleyip sunacağız. Hem taze süt alımı sağlayacak, hem de süt üreticisine nakit akışını sağlamış olacağız. Süt üreticimizi destekleyeceğiz ve vatandaşlarımıza taze sütü ulaştırmış olacağız” şeklinde konuştu. Afyonkarahisar’da ki şadırvanlardan sıcak su akacağını ve vatandaşların abdestlerini sıcak sular ile alabileceğini belirten Koçak. “Şöyle bir laf vardır Soğuk Erzurum da doğar Afyonkarahisar’da eğleşir diye. Hakikaten soğuğun Afyonkarahisar’da eğleştiği kesin. Bununla ilgili olarak şehrimizdeki tuvalet ve şadırvanları gözden geçirmek gibi bir niyetimiz var. Hijyen kurallarının en üst düzeyde uygulanacağı tuvaletlerimiz olacak. Bunun yanında vatandaşlarımızın abdestlerini sıcak su ile alabilecekleri şadırvanlarımızı da hizmete sunacağız” dedi.

ETÜT MERKEZLERİ

Her mahalleye etüt merkezi projesini anlatan Koçak şu ifadeleri kullandı: “Her mahallede etüt merkezi kurulacak. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına ücretsiz ders verileceği, ödevlerini yapabilecekleri bir etüt merkezi tasarlıyoruz. Eğitimde Afyonkarahisar’ımızı en üst seviyelere taşıyacağız. En başarılı 1000 okul arasında yerimizi en üst sıralardan alacağız. Eğitim seferberliği yapacağız” dedi.

YENİ NESİL MANDACILIK

Hollanda ve İtalya çiftlik modelleri geliştirilerek hayata geçirilmesi planlanan yeni nesil mandacılık projesinin detaylarına yer veren Koçak: “Afyonkarahisar’ımızın marka değerlerinden manda kaymağımızdır. Afyon denilince ilk akla gelenlerdendir manda kaymağı. Bizim manda üretimini destekleyerek manda kaymağımızın marka değerini arttırmalıyız. Yeni nesil mandacılık projesi geliştirerek Hollanda ve İtalya modeli çiftlikler kuracağız. Hem afyon kaymağı sektörünü geliştireceğiz hem de turizme kazandıracağız. Kokudan uzak hijyenik şartlarda oluşturulan çiftliklerde şehir merkezlerine yakın alanlarda kurularak turizme katkı sağlıyor. Hollanda ve İtalya’ya giden turistler çiftlikleri gezmeye gidiyor. Orada manda ürünlerinin de satılabildiği marketler var. Turistler çiftliği gezerken hem mandaların nasıl beslendiğine dair fikir sahibi oluyor hem de manda ürünlerinden satın alabiliyor. Bizim elimizdeki bu kıymeti iyi değerlendirerek sunmamız gerekmektedir. Mandacılığı ve kaliteli %100 manda kaymağı üretimini destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Koçak bütçe dostu projelerinden birini daha açıkladı. Su’da indirim projesini şu ifadelerle aktardı: “Su gibi nimet yoktur. Su ücretlerinde %20 indirim yapacağız” dedi.

KOÇAK’A MADALYA TAKTI

Basında geniş yer bulan bağımlılığa karşı özgür köy projesi sivil toplum örgütlerinin ve ailelerin dikkatlerini üzerine çekmişti. Bağımlılığın her türlüsü ile savaşacağını kararlılıkla dile getiren Koçak’a Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği (UMUD) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Kemal Baykara madalya taktı. Baykara: “Destekler sınırlı olduğundan dolayı bağımlılıklarla ilgili merkez açılmasını gerçekleştiremedik. Kamu kuruluşlarından yerel yönetimlerden taleplerde bulunduk ancak çeşitli sebeplerden dolayı hep ertelendi. Belediye Başkan adaylarımızdan ricamızdı bağımlılıkla ilgili merkez projesi. Hatta projeyi ilk kim açıklarsa o kişiye madalya vereceğimizi söyledik. Mahmut Bey’in bu projesi tam istediğimiz gibi tasarlanmıştır. Yönetime geldiğinde gönüllü olarak kendisine yardımcı olacağım” dedi. Proje için teşekkürlerini sunan Baykara, Koçak’a rozette taktı. >>>Gazete3


  SİYASET    30.01.2019 10:42:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.04.2019
19.04.2019
19.04.2019
OZEL HABERLER