Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Özdemir Şan, Ankara’ya atandı

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ankara Genelkurmay Başkanlığı Eğitim Dairesi Ba..

2

Image

Aracın çarptığı adam öldü

Afyonkarahisar Gazi Mahallesi’ndeki bir caddede meydana gelen trafik kazasında aracın çarptığı bir kişi hayatını kaybetti...

3

Image

Kadın meselesi cinayetle bitti

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde iş yeri kurşunlaması, alacak verecek ve kadın meselesi yüzünden çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti, ..

4

Image

Saçkan’dan Serteser’e ziyaret

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Başkanı Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser..

5

Image

“Huzurlu, mutlu bir Afyon’u yakalamalıyız”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Şuhut’ta muhtarlarla bir araya geldi. Vali Tutulmaz, mutlu iller arasında gösterilerin Afyonkarahisar’da h..

6

Image

Emirdağ OSB gelişiyor

Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Birçok fabrikayı bünyesinde bulunduran Emirdağ OSB'ye bir firm..

7

Image

Afyon'da esrar operasyonu

Afyonkarahisar'da araziye kurutulmak üzere bırakılmış 17 bin 100 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi...

8

Image

“En önemli sorun göç ve sığınmacılar”
MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Türkiye göç güzergahında olan bir ülkedir. Türkiye’nin en önemli konu ve sorun başlıklarından birisi de..

9

Image

Amaç bir adım ileri gidebilmek

Mahalle muhtarlarıyla ikinci kez bir araya gelen Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, konuşmasında “Amacımız Afyonkarahisar’ı bir adım ..

10

Image

Annelerden AFSÜ hastanesine cihaz desteği

Türk Anneler Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesi yeni doğan ünitesine cihaz he..

11

Image

Afyon’da bin 404 öğretim elemanı var

TÜİK Manisa Bölge Müdürü Dr. Mehmet Akyol, Afyonkarahisar’da bin 404 Öğretim Elemanı bulunduğunu söyledi. ..

12

Image

Eczacı - aktar polemiği

Tıbbi ve Aromatik Bitkileri araştırmakla görevli meclis komisyonunda eczacıların bu tür bitkilerin aktarda değil, eczanelerde satılması gerektiği..

13

Image

Gürbüz’den Başkan Atlı’ya ziyaret

Hizmet-İş Sendikası Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Gürbüz Çay Belediye Başkanı Uzman Doktor Hüseyin Atlı’yı makamında ziyaret etti. ..

14

Image

Topaloğlu’na teşekkür plaketi

İscehisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arkeolog Ahmet Zeybek, İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti. ..

15

Image

MEBİS, tekrar hizmete girdi

Sandıklı Belediyesi tarafından daha öncede hizmet veren Mezarlık Bilgi Sistemi MEBİS güncellenerek tekrar vatandaşların kullanımına sunuldu...

16

Image

Irak Bakanı’nı Türkiye’ye davet etti

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Irak Tarım Bakanı Salih Hasani'ye Türkiye'deki yumurta üreticilerinin beklentilerini ileterek, kendi..

17

Image

Kaymakam Yazıcı, öğrencileri ödüllendirdi

Başmakçı Kaymakamı Halil Yazıcı ilçede liselere geçiş sınavlarında başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi. ..

‘Daha çok çalışacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Daha çok çalışacağız’


İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda yeni projelerini basın mensupları ile paylaşan Koçak: “Daha çok çalışacağız, gerekirse bir günü 48 saate çıkaracağız” dedi.
  SİYASET    30.01.2019 10:42:00


Koçak, projelerini açıklamadan önce seçim sürecinin iyi yönetilmesi gerektiğini belirterek diğer adayların gergin olmamalarını, uzlaşmacı bir tavır içerisinde seçim sürecinin sonlandırılmasını temenni ettiğini söyledi. Daha önce açıkladığı öğrenciye 1 TL projesinin detaylarını anlatan Koçak: “Şu anda 2 TL olan otobüs ücretinin 1 TL’sini belediye olarak öğrenci ailelerine sosyal yardım amacıyla 1 TL’sini belediye olarak vereceğiz. Ne minibüsçümüz ne öğrencimiz ne de aileler mağdur olacak. Minibüsçü esnafına zarar vermeden kimsenin rızkıyla oynamadan öğrenciye 1 TL yapacağız” dedi.

MAMA DESTEĞİ

Koçak sütü gelmeyen annelere belediye olarak mama desteğinde bulunacaklarını açıkladı. Belediyeciliğin vatandaşın doğumdan ölümüne kadar her anı ile ilgili olduğunu söyleyen Koçak: “Bununla ilgili olarak sütü olmayan annelerin mama desteğini karşılayacağız. O bebeklerin daha sağlıklı olması ve ailelerinde ekonomik olarak sıkıntı çekmemesi için mama desteğini belediye olarak biz karşılayacağız” diyerek bu projenin Hekim projesi olarak değerlendirilebileceğini kaydetti. Afyonkarahisar’da birçok kişinin Çölyak hastası olduğunu ifade eden Koçak: “Çölyak hastalarımıza uygun Bölgemizde karabuğday ekimini destekleyerek glutensiz ekmek satışlarını destekleyeceğiz. Çölyak hastası çocuklarımızın glutensiz ekmek ihtiyacını karşılayacağız. Sağlıklı bir toplum için her zaman bu hastalarımızın yanında olacağız” dedi.

GÜNLÜK ŞİŞE SÜT

Günlük taze süte ulaşımı kolaylaştırarak tüm vatandaşların süt ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Koçak: “Süt üretimini destekleyerek vatandaşımıza taze sütü şişeleyip sunacağız. Hem taze süt alımı sağlayacak, hem de süt üreticisine nakit akışını sağlamış olacağız. Süt üreticimizi destekleyeceğiz ve vatandaşlarımıza taze sütü ulaştırmış olacağız” şeklinde konuştu. Afyonkarahisar’da ki şadırvanlardan sıcak su akacağını ve vatandaşların abdestlerini sıcak sular ile alabileceğini belirten Koçak. “Şöyle bir laf vardır Soğuk Erzurum da doğar Afyonkarahisar’da eğleşir diye. Hakikaten soğuğun Afyonkarahisar’da eğleştiği kesin. Bununla ilgili olarak şehrimizdeki tuvalet ve şadırvanları gözden geçirmek gibi bir niyetimiz var. Hijyen kurallarının en üst düzeyde uygulanacağı tuvaletlerimiz olacak. Bunun yanında vatandaşlarımızın abdestlerini sıcak su ile alabilecekleri şadırvanlarımızı da hizmete sunacağız” dedi.

ETÜT MERKEZLERİ

Her mahalleye etüt merkezi projesini anlatan Koçak şu ifadeleri kullandı: “Her mahallede etüt merkezi kurulacak. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına ücretsiz ders verileceği, ödevlerini yapabilecekleri bir etüt merkezi tasarlıyoruz. Eğitimde Afyonkarahisar’ımızı en üst seviyelere taşıyacağız. En başarılı 1000 okul arasında yerimizi en üst sıralardan alacağız. Eğitim seferberliği yapacağız” dedi.

YENİ NESİL MANDACILIK

Hollanda ve İtalya çiftlik modelleri geliştirilerek hayata geçirilmesi planlanan yeni nesil mandacılık projesinin detaylarına yer veren Koçak: “Afyonkarahisar’ımızın marka değerlerinden manda kaymağımızdır. Afyon denilince ilk akla gelenlerdendir manda kaymağı. Bizim manda üretimini destekleyerek manda kaymağımızın marka değerini arttırmalıyız. Yeni nesil mandacılık projesi geliştirerek Hollanda ve İtalya modeli çiftlikler kuracağız. Hem afyon kaymağı sektörünü geliştireceğiz hem de turizme kazandıracağız. Kokudan uzak hijyenik şartlarda oluşturulan çiftliklerde şehir merkezlerine yakın alanlarda kurularak turizme katkı sağlıyor. Hollanda ve İtalya’ya giden turistler çiftlikleri gezmeye gidiyor. Orada manda ürünlerinin de satılabildiği marketler var. Turistler çiftliği gezerken hem mandaların nasıl beslendiğine dair fikir sahibi oluyor hem de manda ürünlerinden satın alabiliyor. Bizim elimizdeki bu kıymeti iyi değerlendirerek sunmamız gerekmektedir. Mandacılığı ve kaliteli %100 manda kaymağı üretimini destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Koçak bütçe dostu projelerinden birini daha açıkladı. Su’da indirim projesini şu ifadelerle aktardı: “Su gibi nimet yoktur. Su ücretlerinde %20 indirim yapacağız” dedi.

KOÇAK’A MADALYA TAKTI

Basında geniş yer bulan bağımlılığa karşı özgür köy projesi sivil toplum örgütlerinin ve ailelerin dikkatlerini üzerine çekmişti. Bağımlılığın her türlüsü ile savaşacağını kararlılıkla dile getiren Koçak’a Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği (UMUD) Afyonkarahisar İl Temsilcisi Kemal Baykara madalya taktı. Baykara: “Destekler sınırlı olduğundan dolayı bağımlılıklarla ilgili merkez açılmasını gerçekleştiremedik. Kamu kuruluşlarından yerel yönetimlerden taleplerde bulunduk ancak çeşitli sebeplerden dolayı hep ertelendi. Belediye Başkan adaylarımızdan ricamızdı bağımlılıkla ilgili merkez projesi. Hatta projeyi ilk kim açıklarsa o kişiye madalya vereceğimizi söyledik. Mahmut Bey’in bu projesi tam istediğimiz gibi tasarlanmıştır. Yönetime geldiğinde gönüllü olarak kendisine yardımcı olacağım” dedi. Proje için teşekkürlerini sunan Baykara, Koçak’a rozette taktı. >>>Gazete3


  SİYASET    30.01.2019 10:42:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
23.08.2019
23.08.2019
23.08.2019
OZEL HABERLER