Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

3

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

4

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

5

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

6

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

10

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

11

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

12

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

13

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

14

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

15

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

16

Image

‘Devletin vatandaşa dokunan elisiniz’

Muhtarlar Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki muhtarları makamında ağırlayan Vali Tutulmaz, muhtarların devletin vatandaşa dokunan eli olduğunu ..

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

‘Düğünlerde silah atılmasını bitireceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Düğünlerde silah atılmasını bitireceğiz’Başmakçı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, muhtarlara bazı talimatlar verdi. Tutulmaz, düğünlerde silah atılmasını engellemek için kararlı olduklarını söyleyerek, 1-2 yıl içinde tamamen bitireceklerine inandığını söyledi.
  SİYASET    09.10.2019 10:55:30


Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Kaymakam Vekili Halil Yazıcı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, ilçe müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı. Düğünlerde ve eğlencelerde silah atılması konusunda da uyarılarını yineleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Genel tabloya baktığımızda Başmakçı ilçemiz iyi durumda olduğunu görmekteyiz. Tabi önemli olan bu durumu korumak ve sürekliliği sağlamaktır. İlkel davranış biçimi olan silah atmayı bitirmeliyiz. Nihayete erdirmeye az kaldı. 1-2 yıl içerisinde tamamen biteceğine inancım tamdır. Zaten yüzde 20’lik bir sorun var diyebiliriz. Eğer silah atımı konusunda muhtarımız ihbar yapmıyor, kolluk kuvvetleri ile işbirliği yapmıyorsa o muhtar hakkında soruşturma açıyoruz. Muhtarlar olarak sizler bir taraftan vatandaşın temsil ederken bir taraftan da devleti temsil ediyorsunuz. Muhtarlığı sadece bir yönden değil devletin elçisi olma yönünden de değerlendirerek hareket etmeniz gerekmektedir.” diye konuştu.
SERVİS ARAÇLARINI MUHAKKAK DENETLEYİN
Muhtarlara denetlemeler yapmaları gerektiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bana iletilen bilgiler eğitim öğretimde herhangi bir sıkıntı olmadığı yönündedir. Burada muhtarlarımıza teker teker söz vereceğiz. Ama şunu belirtmek istiyorum. Bazı yerleşim yerlerine taşımalı eğitim yapılmaktadır. Muhtarlar olarak sizler muhakkak servis araçlarını denetleyin. Bunun yanında yerleşim yerinde bulunan kamu kurum ve kuruluş çalışanlarını da denetleyin. Denetimlerinizi yaparken olumsuz bir hava oluşturmadan yapın. Herhangi bir aksaklık olduğunda da muhakkak ilgililere bilgi verin ve onlarla birlikte hareket edin. Özellikle kamu görevlileri mesai saatlerine dikkat etsinler. Bir diğer husus yerleşim yerlerinde terkedilmiş kullanılmayan araçlar ve tarım aletleri gibi çevreyi kirleten ve olumsuz bir görünüm oluşturan ekipmanların kaldırılması için çalışmalar yapın. Kullanılacak olan tarım aletlerini de günlük yaşantının içinden yani yol kenarından ve insanları engelleyecek yerlerden uzak konulması hususunda daha dikkatli olun. Bu konuda da çevrenizi bilinçlendirin.” şeklinde konuştu.
METRUK BİNALARIN YIKIMI İÇİN TESPİTLER YAPIN
Son olarak atıl durumda olan metruk binalar konusunda da uyarılarda bulunan Vali Tutulmaz konuşmasında: “Yerleşim yerlerin metruk binalar var. Buralar hem olası çökme tehlikesi gibi bazı sorunların yanında suç işleme alanı olarak seçilmelerinden dolayı bu binaların yıkımı için en kısa zamanda tespitleri yapılsın. İlgili kamu kurum ve kuruluşlar bu çalışmaları yürütecekler. Muhtarlar olarak sizlerde bu konuda hassas olun, bina sahiplerine ve kamu görevlilerine yardımcı olun. Bu konuya Valilik olarak ta destekte bulunacağımızı belirtmek isterim.” dedi.>>>Gazete3


  SİYASET    09.10.2019 10:55:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER