Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

9

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

10

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

‘Düğünlerde silah atılmasını bitireceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Düğünlerde silah atılmasını bitireceğiz’Başmakçı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, muhtarlara bazı talimatlar verdi. Tutulmaz, düğünlerde silah atılmasını engellemek için kararlı olduklarını söyleyerek, 1-2 yıl içinde tamamen bitireceklerine inandığını söyledi.
  SİYASET    09.10.2019 10:55:30


Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Kaymakam Vekili Halil Yazıcı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, ilçe müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı. Düğünlerde ve eğlencelerde silah atılması konusunda da uyarılarını yineleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Genel tabloya baktığımızda Başmakçı ilçemiz iyi durumda olduğunu görmekteyiz. Tabi önemli olan bu durumu korumak ve sürekliliği sağlamaktır. İlkel davranış biçimi olan silah atmayı bitirmeliyiz. Nihayete erdirmeye az kaldı. 1-2 yıl içerisinde tamamen biteceğine inancım tamdır. Zaten yüzde 20’lik bir sorun var diyebiliriz. Eğer silah atımı konusunda muhtarımız ihbar yapmıyor, kolluk kuvvetleri ile işbirliği yapmıyorsa o muhtar hakkında soruşturma açıyoruz. Muhtarlar olarak sizler bir taraftan vatandaşın temsil ederken bir taraftan da devleti temsil ediyorsunuz. Muhtarlığı sadece bir yönden değil devletin elçisi olma yönünden de değerlendirerek hareket etmeniz gerekmektedir.” diye konuştu.
SERVİS ARAÇLARINI MUHAKKAK DENETLEYİN
Muhtarlara denetlemeler yapmaları gerektiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bana iletilen bilgiler eğitim öğretimde herhangi bir sıkıntı olmadığı yönündedir. Burada muhtarlarımıza teker teker söz vereceğiz. Ama şunu belirtmek istiyorum. Bazı yerleşim yerlerine taşımalı eğitim yapılmaktadır. Muhtarlar olarak sizler muhakkak servis araçlarını denetleyin. Bunun yanında yerleşim yerinde bulunan kamu kurum ve kuruluş çalışanlarını da denetleyin. Denetimlerinizi yaparken olumsuz bir hava oluşturmadan yapın. Herhangi bir aksaklık olduğunda da muhakkak ilgililere bilgi verin ve onlarla birlikte hareket edin. Özellikle kamu görevlileri mesai saatlerine dikkat etsinler. Bir diğer husus yerleşim yerlerinde terkedilmiş kullanılmayan araçlar ve tarım aletleri gibi çevreyi kirleten ve olumsuz bir görünüm oluşturan ekipmanların kaldırılması için çalışmalar yapın. Kullanılacak olan tarım aletlerini de günlük yaşantının içinden yani yol kenarından ve insanları engelleyecek yerlerden uzak konulması hususunda daha dikkatli olun. Bu konuda da çevrenizi bilinçlendirin.” şeklinde konuştu.
METRUK BİNALARIN YIKIMI İÇİN TESPİTLER YAPIN
Son olarak atıl durumda olan metruk binalar konusunda da uyarılarda bulunan Vali Tutulmaz konuşmasında: “Yerleşim yerlerin metruk binalar var. Buralar hem olası çökme tehlikesi gibi bazı sorunların yanında suç işleme alanı olarak seçilmelerinden dolayı bu binaların yıkımı için en kısa zamanda tespitleri yapılsın. İlgili kamu kurum ve kuruluşlar bu çalışmaları yürütecekler. Muhtarlar olarak sizlerde bu konuda hassas olun, bina sahiplerine ve kamu görevlilerine yardımcı olun. Bu konuya Valilik olarak ta destekte bulunacağımızı belirtmek isterim.” dedi.>>>Gazete3


  SİYASET    09.10.2019 10:55:30

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER