Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Hep beraber hareket edeceğiz’
Yeniden Refah Partisi Çay İlçe Teşkilatını makamında ağırlayan Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Çay ilçesi için hayata geçirilecek projelerde hep berabe..

2

Image

‘Kamyoncular takograf istemiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Meclis Genel Kurulu..

3

Image

‘Olayın sebebi halen açıklanmadı’
Ülkem Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, Şemsettin Karahisar Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunda yaşanan üzücü olayın hala sonuçlarının açıklanmadığını ifa..

4

Image

‘Desteklerimiz sürecek’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz, belediyelere sonunda kadar ..

5

Image

‘Gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz’
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet ettiklerini söyledi. ..

6

Image

DEVLET BABALIĞINI YAPTI
İŞKUR İl Müdürlüğünce eski hükümlülerin işlerini kurmalarına yönelik hibe desteğinden faydalanan eski hükümlü Selami Göktaş’a, 38 bin 376 TL ile 27 ad..

7

Image

‘İlçemizin hedeflerini konuştuk’
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdurrahman Öz ile, Çobanlar ilçesinin yeni hedefleri..

8

Image

‘Sandıklı parlayan yıldız’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ü ziyaret eden AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Öz, Sandıklı ilçesinin bölgenin ve Türki..

9

Image

Romanlara eğitim verilecek
Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda, romanların eğitim, istihdam, barınma, sağlık ve sosyal hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılmas..

10

Image

Metruk binalar yıkıldı
Emirdağ Belediyesi olarak insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları yık..

11

Image

Alp’ten Çöl’e ziyaret
Afyonkarahisar İkbal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Başkan Mustafa Çöl’e iade-i ziyarette bulundu...

12

Image

‘Silah işini bitireceğiz’
Afyonkarahisar’daki muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, kentte düğünlerde silah sıkma olaylarını azalttıklarını söyleyerek, “Bu silah işini bit..

13

Image

2019 yılını verimli geçirdik
Halk Günü Toplantısı’nda konuşan Tutulmaz, 2019 yılı boyunca Hak Günü toplantılarında çok sayıda vatandaşların problemini çözüme kavuşturduklarını söy..

14

Image

Var gücümüzle çalışacağız
Belediye bünyesinde çalışan personelleri ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’daki vatandaşlara hizmet etme noktasında var güçl..

15

Image

Bu çocukların hakkını veremeyiz
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milli Eğitim sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sa..

16

Image

İş-Kur hizmet noktası açılacak
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim çalışmalarındaki projelerinden biri olan “Kariyer İstihdam Merkezi” projesinin ilk adımı atıldı. Emi..

17

Image

Başkan Şahin’e plaket
İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’e derneğe verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaket..

‘Dünyaya uyum sağlayın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Dünyaya uyum sağlayın’


23.Dönem POMEM mezuniyet töreninde konuşan Vali Vekili Mehmet Boztepe, mezun olan öğrencilere, dünyaya uyum sağlamalarını, kimseye zulüm etmemelerini fakat zalime de göz yummamalarını tavsiye etti.
  SİYASET    08.08.2019 10:40:28


Polis Meslek Eğitim Merkezi 23. Dönem öğrencilerin için mezuniyet töreni düzenlendi. Saygı Duruşu’nda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende dönem birincisi Hüseyin İncik, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker ve Polis Akademisi Başkan Vekili Doç. Dr. Ali Rıza Töngür günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Konuşmaların akabinde dönem birincisi Hüseyin İncik tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.
“BU ÜNİFORMANIN ŞAN VE ŞEREFİNE SAHİPSİNİZ”
Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe’de görevlerine başlayan polis memurlarına başarılar dileyerek şöyle konuştu: “Öncelikle bugün mezun olan çok kıymetli polislerimizi ve onları yetiştirerek bugün onlarla birlikte bu gururu yaşayan çok değerli velileri ve onları emniyet teşkilatımıza kazandıran Afyonkarahisar Polis Mesleki Eğitim Merkezimizin çok değerli müdürü ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Değerli mezun arkadaşlarımız, bugün sizler Anadolu’yu yurt edindiğimiz 1071 Malazgirt Zaferi’nden 15 Temmuz Hain Darbe Girişimine ve hatta günümüze kadar, Doğu’da Güneydoğu’da, Irak’ta Suriye’de şehitlerimizin kanları ile ilmik ilmik döşediği üniformayı taşıyorsunuz. Bu üniformanın şan ve şerefine sahipsiniz. Hem de bu üniformanın sizlere yüklemiş olduğu ağır sorumlulukları taşımak ve onları bir ömür boyu bu yükümlüklerle hareket etmek zorundasınız.”
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN POLİSİSİNİZ”
Yeni polislere sorumluluklarını hatırlatan Boztepe, “Bu sorumluluklar neler? Öncelikle şunu unutmayın siz Türkiye Cumhuriyeti’nin polisisiniz. Dolayısıyla anayasa ile belirlenmiş olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin niteliklerini korumak sizlerin birinci görevi. Bu çerçevede toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet içerisinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti sizlere emanet ediliyor. Sizler bu emaneti yerine getirirken kanunlar çerçevesinde belirlenmiş düsturla hareket etmek zorundasınız. Nedir bu düsturlar? Her şeyden önce kanun önünde eşitlik ilkesine riayet edeceksiniz. Görevlerinizi yerine getirirken, dil, din, ırk, renk, mezhep gibi hiçbir ayrım gözetilmeksizin kanunlar önünde herkese eşit bir şekilde yapıldığını göstermekle mükellefsiniz.” dedi
“ZULÜM ETMEYECEĞİZ FAKAT
ZALİME DE GÖZ YUMMAYACAĞIZ”
Polislere tavsiyelerde de bulunan Vali Vekili Boztepe, “Bu görevi yerine getirirken, kaynağını hukuktan almayan, yönetmeliklerin, kanunların, anayasanın ve evrensel hukuk ilkelerinin size vermediği hiçbir yetkiyi kullanmayacaksınız. Dolayısı ile bu yetkiler kullanırken hiçbir gruba yada zümreye ayrı bir imtiyazda bulunma hak ve yetkisine sahip değilsiniz. Değerli mezunlar, kura çekimi sonrasında Anadolu’nun pek çok noktasında görev alacaksınız. Bu görevi yerine getirirken sizlerden ricamız şudur. Polis olduk, artık kamuya girdik tamam sürecini bir kenara bırakın. Dünya çok hızlı bir gelişim ve dönüşüm geçiriyor. Bu değişim ve dönüşümün gerektirmiş olduğu her türlü hazırlığı, her türlü eğitimi bütün meslek hayatınız boyunca devam ettirmeniz sizlerden en büyük temennimizdir. Son ricamızda şu, kimseye zulüm etmeyeceğiz, ama kimseye zulüm etmeyeceğiz derken de zalime de göz yummayacağız. Zalime göz yummanın haksızlığa uğrayana da zulüm edildiği anlamına geldiğini hiçbir zaman unutmayacağız. Ben bu vesile ile başta polis şehitlerimiz olmak üzere, bu toprakların kazandırılmasında emeği geçen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler diliyor, hepinizi tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” şeklinde konuştu.
424 ÖĞRENCİ KEP ATARAK MEZUN OLDU
Törenin devamında 23. dönemde dereceye giren öğrencilere Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe tarafından ödüllerinin takdiminin akabinde Polis Meslek Eğitim Merkezi 23. Dönem Mezunu öğrencileri tarafından yemin töreni gerçekleştirildi. Törende 424 öğrenci mezun olmanın heyecanını yaşadı. Tören bitiminde mezun olan öğrencilerimiz keplerini havaya atıp kendi aralarında kutlama yapmasıyla tören sona erdi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    08.08.2019 10:40:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.01.2020
25.01.2020
25.01.2020
OZEL HABERLER