Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

“Suç işlemenin önüne geçilmeli”

Artan kadın cinayetleri nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, önleyici tedbirlerin alınması ve caydırıcı ..

2

Image

Başkanların Akören buluşması

Sinanpaşa ilçe ve belde belediye başkanları Akören Belediye Başkanı Hacı Candan’ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Sinanpaşa Belediye Başkanı Er..

3

Image

Atatürkçü gençler kampta buluşuyor
Büyük Taarruzun 97. Yılı etkinlikleri kapsamında Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Reşat Çiğiltepe Gençlik ve Eğitim kampı başladı...

4

Image

Pilotlar, zafer coşkusunu doruğa çıkaracak

Milli Mücadelenin kilit şehri Afyonkarahisar Büyük Taarruz ’un 97. Yılını kutlamaya hazırlanıyor. Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri kapsam..

5

Image

“Vatansızlığın ne olduğunu MÜLTECİLERDE GÖRDÜM”

Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı görevinden Genel Kurmay Eğitim Daire Başkanlığı görevine atanan Tuğgeneral Özdemir Şan, “Vatansızlığ..

6

Image

Devlet Hastanesi’nden özel hastaneleri aratmayan ameliyat

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 82 yaşındaki bir hastanın kalın bağırsak, dalak ve karaciğerinde oluşan kanserli bölge kapalı sistem ameliyat..

7

Image

Meclis 2 Eylül’de toplanacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi 2 Eylül Pazartesi günü saat 18:30’da toplanacak...

8

Image

Yurdunuseven’den ziyaret turları

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ı, AFSÜ Hastanesi’ni ziyaret etti ve Dünya Mot..

9

Image

İşte öğrencilerin tatil günleri

2019-2020 eğitim-öğretim yılının 9 Eylül'de başlayacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu yıl ilk kez uygulanacak ara tatillerin tar..

10

Image

Üst başlık: ATSO Meclisi’nin 2019 Ağustos olağan toplantısı yapıldı “Devlet büyüklerimizi Kocatepe’de görmeliyiz”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında konuşan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdiv..

11

Image

Yarın Büyük Taarruz’u anlatacaklar

Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri bu yıl Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez’in paneliyle renklenecek. Ülkemizin yetiştirdi..

12

Image

Kaymakam Tortop'un köy ziyaretleri

Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Örenkaya, Alamescit, Asmacık ve Menteş köylerini ziyaret etti.
..

13

Image

Adalet için Kılıçdaroğlu’na gidiyor

İzmir Menemen Belediyesinde çaycılık yaparken haksız şekilde işine son verildiğini iddia eden Bayram Akbaş, Afyonkarahisar’da mola verdi. İzmir’d..

14

Image

Genç Fenerlilerden Başkan’a ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yeni Nesil Basketbol Spor Kulübünde oynayan ve Fenerbahçe U15 takımına transfer olan Batın Fidan ve Fenerbahçe U1..

15

Image

Yükümlülerde ‘Hayır’ diyebilecek

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Belediye Kültür Sarayı'nda, haklarında denetimli serbestlik kararı bulunan 70 yükümlüye "Hayır Di..

16

Image

“Enflasyon ve işsizlik çözülmesi gerekiyor”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında değerlendirmelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başk..

17

Image

Tüketici Güven Endeksi 58,3 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen Tüketici Eğilim Anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etk..

‘Dünyaya uyum sağlayın’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Dünyaya uyum sağlayın’


23.Dönem POMEM mezuniyet töreninde konuşan Vali Vekili Mehmet Boztepe, mezun olan öğrencilere, dünyaya uyum sağlamalarını, kimseye zulüm etmemelerini fakat zalime de göz yummamalarını tavsiye etti.
  SİYASET    08.08.2019 10:40:28


Polis Meslek Eğitim Merkezi 23. Dönem öğrencilerin için mezuniyet töreni düzenlendi. Saygı Duruşu’nda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende dönem birincisi Hüseyin İncik, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker ve Polis Akademisi Başkan Vekili Doç. Dr. Ali Rıza Töngür günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Konuşmaların akabinde dönem birincisi Hüseyin İncik tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.
“BU ÜNİFORMANIN ŞAN VE ŞEREFİNE SAHİPSİNİZ”
Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe’de görevlerine başlayan polis memurlarına başarılar dileyerek şöyle konuştu: “Öncelikle bugün mezun olan çok kıymetli polislerimizi ve onları yetiştirerek bugün onlarla birlikte bu gururu yaşayan çok değerli velileri ve onları emniyet teşkilatımıza kazandıran Afyonkarahisar Polis Mesleki Eğitim Merkezimizin çok değerli müdürü ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Değerli mezun arkadaşlarımız, bugün sizler Anadolu’yu yurt edindiğimiz 1071 Malazgirt Zaferi’nden 15 Temmuz Hain Darbe Girişimine ve hatta günümüze kadar, Doğu’da Güneydoğu’da, Irak’ta Suriye’de şehitlerimizin kanları ile ilmik ilmik döşediği üniformayı taşıyorsunuz. Bu üniformanın şan ve şerefine sahipsiniz. Hem de bu üniformanın sizlere yüklemiş olduğu ağır sorumlulukları taşımak ve onları bir ömür boyu bu yükümlüklerle hareket etmek zorundasınız.”
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN POLİSİSİNİZ”
Yeni polislere sorumluluklarını hatırlatan Boztepe, “Bu sorumluluklar neler? Öncelikle şunu unutmayın siz Türkiye Cumhuriyeti’nin polisisiniz. Dolayısıyla anayasa ile belirlenmiş olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin niteliklerini korumak sizlerin birinci görevi. Bu çerçevede toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet içerisinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti sizlere emanet ediliyor. Sizler bu emaneti yerine getirirken kanunlar çerçevesinde belirlenmiş düsturla hareket etmek zorundasınız. Nedir bu düsturlar? Her şeyden önce kanun önünde eşitlik ilkesine riayet edeceksiniz. Görevlerinizi yerine getirirken, dil, din, ırk, renk, mezhep gibi hiçbir ayrım gözetilmeksizin kanunlar önünde herkese eşit bir şekilde yapıldığını göstermekle mükellefsiniz.” dedi
“ZULÜM ETMEYECEĞİZ FAKAT
ZALİME DE GÖZ YUMMAYACAĞIZ”
Polislere tavsiyelerde de bulunan Vali Vekili Boztepe, “Bu görevi yerine getirirken, kaynağını hukuktan almayan, yönetmeliklerin, kanunların, anayasanın ve evrensel hukuk ilkelerinin size vermediği hiçbir yetkiyi kullanmayacaksınız. Dolayısı ile bu yetkiler kullanırken hiçbir gruba yada zümreye ayrı bir imtiyazda bulunma hak ve yetkisine sahip değilsiniz. Değerli mezunlar, kura çekimi sonrasında Anadolu’nun pek çok noktasında görev alacaksınız. Bu görevi yerine getirirken sizlerden ricamız şudur. Polis olduk, artık kamuya girdik tamam sürecini bir kenara bırakın. Dünya çok hızlı bir gelişim ve dönüşüm geçiriyor. Bu değişim ve dönüşümün gerektirmiş olduğu her türlü hazırlığı, her türlü eğitimi bütün meslek hayatınız boyunca devam ettirmeniz sizlerden en büyük temennimizdir. Son ricamızda şu, kimseye zulüm etmeyeceğiz, ama kimseye zulüm etmeyeceğiz derken de zalime de göz yummayacağız. Zalime göz yummanın haksızlığa uğrayana da zulüm edildiği anlamına geldiğini hiçbir zaman unutmayacağız. Ben bu vesile ile başta polis şehitlerimiz olmak üzere, bu toprakların kazandırılmasında emeği geçen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler diliyor, hepinizi tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” şeklinde konuştu.
424 ÖĞRENCİ KEP ATARAK MEZUN OLDU
Törenin devamında 23. dönemde dereceye giren öğrencilere Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe tarafından ödüllerinin takdiminin akabinde Polis Meslek Eğitim Merkezi 23. Dönem Mezunu öğrencileri tarafından yemin töreni gerçekleştirildi. Törende 424 öğrenci mezun olmanın heyecanını yaşadı. Tören bitiminde mezun olan öğrencilerimiz keplerini havaya atıp kendi aralarında kutlama yapmasıyla tören sona erdi.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    08.08.2019 10:40:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
24.08.2019
24.08.2019
24.08.2019
OZEL HABERLER