Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Bu çocukların hakkını veremeyiz
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Milli Eğitim sistemimizde yıllardır kanayan iki yara var. Birincisi normal okullarda (örgün eğitim) okuyamayıp sa..

2

Image

İş-Kur hizmet noktası açılacak
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim çalışmalarındaki projelerinden biri olan “Kariyer İstihdam Merkezi” projesinin ilk adımı atıldı. Emi..

3

Image

‘Emir Kır’ın yanındayız’
Afyonkarahisar Genç Atılımcılar Derneği (AGAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Kaan Taytak, Belçika Brüksel Saint Josse Belediye Başkanı ve Federal Mille..

4

Image

Emin Özkara istifa etti
Sosyalist Parti (PS) skandal bir karara imza atarak, Başkan Emir Kır’ı MHP ile görüştüğü iddiasıyla partiden ihraç etti. Avrupa basının da çok yankı b..

5

Image

Bu coğrafyanın sigortasıyız
AK Parti tarafından STK’larla istişare toplantısında konuşan Özkaya, güçlü Türkiye’nin içinde bulunduğumuz coğrafyanın sigortası olduğunu söyledi. Tür..

6

Image

Tutulmaz Sandıklı’yı fethetti
Sandıklı ilçesinde incelemelerde ve bir dizi ziyarette bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı...

7

Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’
Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği ve UNESCO’nun gastronomi olmak üz..

8

Image

‘Birinci sorun ekonomi’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, ülkemizin birinci sorununun ekonomi olduğunu söyledi. ..

9

Image

‘Birbirinizi ötekileştirmeyin’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı. Hisarcıklıoğlu burada yap..

10

Image

Su kuyularında akıllı sistem
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatıyla Şuhut Merkez’de 2 tanesi boyalık,1 tanesi eski üniversite, 1 tanesi de Afyonkarahisar yolu üzerind..

11

Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’
Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın uluslararası alanda 2 büyük ağa dahil olan evrensel bir şehir olduğunu..

12

Image

Muhtarlar bilgilendirildi
İscehisar Kaymakamlığı tarafından, köy ve mahalle muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim düzenlendi...

13

Image

‘Biz büyük bir aileyiz’
Ankara’da bazı temaslara bulunan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ilçesine emeği geçen herkesi tebrik ederek, “Biz, büyük bir aileyiz” ..

14

Image

‘YOKSULLUĞU AZALTTIK’
AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı, Afyonkarahisar’da faaliyetlerini sürdüren sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile buluşma toplantısı..

15

Image

Emir Kır partisinden ihraç edildi
Sosyalist Parti, MHP’li Türk belediye başkanlarını makamında kabul ettiği için Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ı partiden ihraç etti.

..

16

Image

‘SİYASETTEKİ FETÖ kalıntıları temizlenmeli’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları İstişare Toplantısı’nda konuşan MHP Afyonkarahis..

17

Image

Kişisel verilerin korunması önemli
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş, kişisel verilerin korunmasının, meslekleri açısından çok önemli olduğ..

‘Düşük faiz sektöre nefes aldırır’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Düşük faiz sektöre nefes aldırır’


Demireller Otomotiv Genel Müdürü Orçun Demirel, devlet bankalarının taşıt kredisinde yaptıkları faiz indiriminin sektöre bir nefes aldıracağını söyleyerek, bu kapsamda şirketlerindeki araç satışlarında indirimlerin yapıldığını belirtti.
  SİYASET    09.10.2019 10:48:09


Demireller Otomotiv Genel Müdürü Orçun Demirel, devlet bankalarının Türkiye’de üretilen taşıtlara yönelik kredilerindeki faiz indirimleri ve Renault ile Dacia marka araçlarda yapılan indirimler konusunda açıklamalarda bulundu. Demirel, “Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yerli üretimi desteklemek amacıyla, Türkiye'de üretim yapan otomotiv markaları ile işbirliğine giderek taşıt kredisini aylık %1.40'lı seviyelerden yerli üretim taşıtlar için %0.49-0.69 aralığına çekti. Üç kamu bankasının Türkiye'de üretilen modellerin taşıt kredisi faizini yüzde 0,49 – 0.69'a çekmesi haberini büyük bir memnuniyetle karşıladık. Bu, ülkemize ihracat, üretim ve istihdam açısından en yüksek katma değeri yaratan otomotiv sektörüne verilen çok önemli bir destektir. Kamu bankalarının Türkiye'de üretim yapan markalarla yaptığı söz konusu işbirliği, son 3 ayda iç pazara önemli ölçüde hareketlilik getirecektir. Bu gelişme ile beraber 2019 yılı toplam pazarının 450 bin seviyesine çıkma olasılığı yüksek.1 Ekim tarihinde başlayıp yılsonuna kadar sürecek faiz indirimi, otomotiv sektörünü son çeyrekte hareketlendirecek ve satışlara olumlu yansıyacaktır. Renault olarak farklı modellerimiz için yaptığımız çok cazip kampanyalar ile biz de bu kampanyada yer alacağız. Bu kampanyalar müşterilerimizin yararına olacak şekilde hazırlandı” diye konuştu.

RENAULT YETKİLİ SATICISI DEMİRELLER’DE
YILSONU İNDİRİMLERİ BAŞLADI
Demirel, başlatılan yıl sonu indirimin de arabalara olan ilgiyi arttırdığını belirterek şunları söyledi: “1 Ekim itibariyle kamu bankalarının yapmış olduğu düşük faizli kredi imkanı ile birlikte markamızın başlattığı yılsonu indirimlerinden dolayı showroom girişleri arttı. Telefonlar hiç susmuyor. Ticari araçlar için 50.000 TL 12 ay %0 faiz desteği ile birlikte, binek araçlar için 15.000 TL 15 ay %0 faiz desteği geldi. Binek araçlar için ayrıca 30.000 TL 12 ay %0 faiz seçeneği de mevcut. En çok satan modellerimizde Clio 0.9 Tce 90 BG hurda teşvikiyle 72.900 TL. Megane Sedan joy 1.6 115 BG 99.500 TL.”

DACİA’DA FABRİKA ÇIKIŞLI LPG SEÇENEĞİ
Dacia marka araçlarda fabrika çıkışlı LPG seçeneğinin olduğunu kaydeden Demirel, “ECO-G serisi motorlar LPG ile çalışmaya uygun teknik modifikasyonlarla geliştirilmiştir ve fabrika çıkışlıdır. Benzin ve dizel motorlara göre daha çevrecidir. Ayrıca satış öncesi TÜVTÜRK kontrol ve muayenesine gerek yoktur. Kullanım maliyeti, benzinli versiyona oranla %40 daha düşüktür.(100 km de 15 TL daha az yakar)Bakım periyotları benzinli ve dizel araçlarla aynıdır. LPG bakımı için servise gitmeye gerek kalmaz. Yakıt tankı, diğerlerinin 6 katı kalınlığında yüksek dayanıklı çelikten üretilmiş, ileri seviye güvenliklidir. LPG tankı stepne yuvasında yer aldığından bagaj hacminde herhangi bir kayıp söz konusu değil. Dacia ECO-G serisi tamamen Renault garantisi ve güvencesi altındadır. Fiyatlara bakacak olursak Sandero Stepway 0.9 90 BG EGO-G hurda teşvikiyle 80.900 TL. Duster Comfort 1.6 115 BG ECO-G ise hurda teşvikiyle 91.900 TL” ifadelerini kullandı.

AFYON’UN TEK YETKİLİ SERVİSİYİZ.
Afyonkarahisar’da Renault ve Dacia’nın tek yetkili servisi olduklarını söyleyen Demirel, “6500 m2 son teknolojik sistem ile kurulu modern tesisimizin servis bölümünde aynı anda 30 araca hizmet verebilme kapasitesine sahibiz. Önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti oldu. Uzman ve güler yüzlü ekibimizin hizmetinden ötürü her gün teşekkür mailleri alıyoruz. Vale hizmeti uygulamamız büyük ilgi görüyor. Müşterilerimizin araçlarını bulundukları yerden alıp bakım veya onarımdan sonra tekrar bulundukları yere araçlarını teslim ediyoruz. Afyon’un Renault ve Dacia tek yetkili servisiyiz. Renault ve Dacia müşterilerine tavsiyem, araçları garanti dışı kalmasın. Garanti sadece yetkili servistedir. Kelime oyunlarına gelmesinler. Sigorta alanında ise AXA, NEOVA, MAFPRE ve AK sigorta acenteliklerimizle her türlü kasko ve sigorta poliçe işlemleri yapıyoruz” dedi.

HER MARKA ARAÇ HASAR ONARIM HİZMETİ
Yeni kurdukları şirkette marka fark etmeksizin her araca hasar onarım hizmeti verdiklerini kaydeden Demirel, “DEMMOT adlı yeni şirketimizde araç markası fark etmeksizin her marka araca hasar onarım hizmeti vermeye başladık. Kaskosu olsun olmasın müşterilerimizin isteği doğrultusunda mükemmel işçilik ve esnek fiyatlar ile her türlü hasar onarımı yapıyoruz. Aracınızın markası Renault veya Dacia olmasına gerek yok. DEMMOT, DEMİRELLER güvencesiyle tüm marka araçlara kaliteli hizmet verebilmek için kurulmuş bir şirket. Bunların dışında iç detaylı temizlik, boya koruma, motor koruma ve seramik kaplama işlemlerimizde mevcuttur” ifadelerine yer verdi.

“HURDA TEŞVİĞİ KALICI OLMALI”
Demirel, “2019’un 9 ayında sıfır otomobil satışları yüzde 39 düşerken, bu durumda artması beklenen 2. el satışlarındaki kayıp ise yüzde 5.69 oldu. Aslında 2. el otomobil satışlarında kayıp daha fazla olabilirdi. Çünkü 0-3 yaş arası yüzde 19.88, 4-6 yaş yüzde 12.47 gerilerken, 7-9 yaş arası otomobillere talebin yüzde 21.19 artması kaybı biraz önlemiş gibi duruyor. Şimdi bu sonuçlarla Türkiye’nin son yıllarda kanayan yarası olan 16 yaş ve üzeri hurda statüsünde olan araçların sayısı da hızla artıyor. Bu araçlar hem düşük güvenlik donanımlarıyla insan hayatına kastediyor, hem zehir saçıyor hem de yüksek akaryakıt sarfiyatı ile ceplerimizi boşaltıyor” dedi.
“TEŞVİK OLUMLU SONUÇLAR VERDİ”
2018 yılının haziran ayında devreye sokulan hurda teşviğinin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Demirel, “Bu durumun ciddiyetinin farkında olan ve daralan sektörü rahatlatmak isteyen hükümet yetkilileri Haziran 2018’de hurda teşvikini devreye soktu. Buna göre 16 yaş ve üstü otomobillerin hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak yeni araç alımında 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi uygulaması başladı. Haziran 2019’da bu teşvikin üst sınırı 15 bin liraya çıkartılarak, yıl sonuna kadar uzatıldı. Şu anda Türkiye’de yollarda 16 yaş ve üzeri hurda kapsamında bulunan toplam 5 milyon 5 bin 579 adet otomobil var. Yani yollardaki 12 milyon 759 bin 589 otomobilin yaklaşık yüzde 40’ı hurda statüsünde. Hurda teşvikinin devreye girdiği Haziran 2018’den bu yana trafikten kaydı silinen otomobil sayısı ise 276 bin 713 adet olmuş. Yani teşvik oldukça etkili olmuş diyebiliriz. Bu teşvik geçici değil artık kalıcı hale gelmeli. Yani 16 yaş ve üzeri otomobillerin trafikten çekilmesi kalıcı bir düzenlemeyle her yıl devam etmeli. Kuşkusuz bu sadece otomobiller için değil sayıları 1.5 milyona yaklaşan 16 yaş ve üzeri hafif ticari araçlar ve bir o kadar da ağır ticari araçlar için de gerçekleşmeli” diye konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    09.10.2019 10:48:09

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.01.2020
22.01.2020
22.01.2020
OZEL HABERLER