Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u turizmin başkenti yapacağız’
Vali Gökmen Çiçek, TBMM’deki Afyonkarahisar’ın tarihi, turistik, kültürel ve ekonomik değeriyle ilgili olarak konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Mi..

2

Image

‘Ayazini cazibe merkezi olacak’
Ayazini’de yapılan çalışmalar hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, çalışmaları..

3

Image

Üniformalarıyla nikah masasına oturdular
Çay ilçesinde görev yapan jandarma astsubay çift, nikah masasına gelinlik ve damatlık yerine çok sevdikleri üniformalarıyla oturdu..

4

Image

‘201 adet toplanma alanımız var’
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durumu (AFAD) Müdürü Mehmet Buldan, olası bir afet riskine karşı kentte 201 acil toplanma alanı, 27’de çatır-konteynır ..

5

Image

Eğitime büyük destek
Afyonkarahisar Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi iş birliğinde beşincisi düzenlenen ‘Kitap Okuma Ya..

6

Image

‘Geleceği hep beraber inşa edeceğiz’
Dinar’daki mimarlar ve inşaat mühendisleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesinin geleceğini hep beraber inşa edeceklerini sö..

7

Image

‘Afyon’un ismini duyurmak için gayret gösteriyoruz’
Ayazini’de inceleme yapan Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon’un isminin duyurulması noktasında var güçleriyle gayret gösterdik..

8

Image

Adım atılmadık yer bırakmadı
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da bazı ziyaretlerde bulunarak inceleme yaptı. Vali Çiçek, kentte adım atmadık yer bırakmadı ..

9

Image

Mizanını göndermeyene ödenek aktarılmayacak
İl Genel Meclisi mart ayı ilk oturumunda meclise sunulan bir önerge görüşüldü. Önergede bazı birliklerin hesaplarındaki paraları kullanmadıkları, İl Ö..

10

Image

‘Üreten kadınlarımızın yanındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Kadın Kooperatifini ziyaret etti. Üretici kadınlar ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Koyuncu, ..

11

Image

‘Van’a 2 milyar 670 milyon TL’lik yatırımlar yaptık’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Van’a yapılan orman ve su yatırımları hakkında açıklamal..

12

Image

İş birliği yapılacak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Ü..

13

Image

Sosyal mesafe unutuldu
Şuhut ilçesinde bankalar önünde işlem yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kuyruklarda zaman zaman sosyal mesafenin unutulması ise dik..

14

Image

HAYRAN KALDILAR
Türkiye'nin farklı şehirlerinde yaşayan off-road tutkunları, gizemlisehirafyon gezisinin son gününü Ayazini ve Emre Gölü’ne ayırdı. 2 gün boyunca Afyo..

15

Image

‘Cumhur İttifakı ruhuyla hizmet ediyoruz’
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve il yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresinde tekrar il başkanlığı görevine seçil..

16

Image

‘Ticari ilişkilerin gelişmesinde Afyonkarahisar öne çıkacak’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bangladeş Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dostluk ilişkilerin..

17

Image

Vali Çiçek’e ziyaretler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda görüş alışverişi yaptı ..

‘Edirne’yi susuz bırakmadık’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Edirne’yi susuz bırakmadık’


Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Edirne’ye su alanında yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Eroğlu, Edirne’ye muazzam yatırımların gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Allah’a şükür Edirne’mizi susuz bırakmadık” dedi
  SİYASET    26.01.2021 18:20:51

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Cihan İmparatorluğu Osmanlı’ya Başşehirlik yapmış kadim şehir Edirne’mize, hükümetimiz döneminde son 18 yılda baraj, gölet, sulama tesisi, içmesuyu temin tesisi, atıksu arıtma tesisi ve taşkın koruma tesisi gibi su yatırımlarında muazzam çalışmalar gerçekleştirdik. Balkan Harbi’nde şehit kanlarıyla sulanmış bu müstesna şehirde şehit düşmüş kahramanlardan biri de dedem Topçu Er Hasanzade Mehmed Efendidir. Dolayısıyla Edirne’ye ayrı bir gönül bağım bulunmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Edirne için ne gerekiyorsa yapın talimatı doğrultusunda ve şehit dedemin bu topraklarda yatıyor olması sebebiyle özellikle Bakanlığım döneminde Edirne’nin su yatırımlarıyla bizzat ilgilendim” dedi.
“18 YILDA 7 MİLYAR TL’LİK YATIRIM”
Son 18 yılda Edirne’ye 7 milyar TL olduğunu belirten Eroğlu, “6 baraj ve 31 gölet inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Takriben 473 bin 510 dekar araziyi sulamaya açarak yıllık 272 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 114 dere ıslahı gerçekleştirerek Edirne şehir merkezi, 93 yerleşim yeri ve 23.370 dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk. Edirne, Trakya’nın ve ülkemizin en önemli illerinden biri olup özellikle zirai bakımdan çok önemli bir potansiyele sahiptir. Son 18 yılda inşa ettiğimiz 6 baraj ve 31 gölet ile Edirne’nin münbit topraklarını sulamaya açarak şehrin zirai katma değerini arttırdık. Özellikle 2011 yılında hizmete aldığımız Hamzadere Barajı ve 2015 yılında hizmete aldığımız Çakmak Barajı Edirne’nin en önemli barajlarındandır. Cimra Sulaması, Sultanköy Sulaması, Telmata Sulaması önemli sulama projelerinden bazılarıdır” diye konuştu.
“KANAL EDİRNE PROJESİ
ÖRNEK PROJELERDEN”
Kanal Edirne Projesi’nin Türkiye’nin örnek projelerinden birisi olduğunu kaydeden Eroğlu, “Balkan Harbinde Edirne’de şehit düşen dedem Topçu Er Hasanzade Mehmed Efendi’nin şehitliğinin yerini tespit için yaptığımız araştırmalarda özellikle Karaağaç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın sel taşkınlarından dolayı büyük sıkıntı yaşadığını görüyorduk. 2015 yılında Kanal Edirne Projesini geliştirdik ve uygulamaya başladık. Meriç Nehri’nin Edirne şehir merkezinde meydana getirdiği taşkınları sonlandırmak için muazzam bir proje geliştirdik. Adına Kanal Edirne dediğimiz bu muazzam proje büyük bir suni nehir niteliğindedir. Kanal Edirne Projesi ile Edirne şehir merkezinde taşkınlara sebep olan Meriç Nehrini baypas ettik” dedi.
“50 METRE TABAN GENİŞLİĞİ 6,5 METRE
DERİNLİK 7800 METRE UZUNLUĞA SAHİP”
Eroğlu, “Takriben 50 milyon TL’ye mal olan bu muazzam proje; 50 metre taban genişliğinde, 6,5 metre derinlikte ve 7.800 metre uzunluğa sahiptir. İnşa ettiğimiz bu suni kanal üzerine adeta sigorta vazifesi yapan 5 adet araç ve yaya köprüsü inşa edilerek ulaşıma açılmıştır. Meriç’in Arda ile birleştiği noktada meydana gelecek 500 yıl tekerrürlü, debinin yüzde 30’u Kanal Edirne ile baypas edilecektir. Nitekim 15 Ocak 2021 tarihinde meydana gelen aşırı yağışlarda Kanal Edirne Projesi çalışarak gelen suyun bir bölümünü taşımıştır. Böylece hem taşkın zararı ortadan kaldırılmış hem de Kanal Edirne’nin geçtiği güzergâhtaki zirai arazilere sulama suyu sağlanmıştır. Kanal Edirne projesi ile bölgeye muhteşem bir rekreasyon alanı da kazandırılacaktır. Proje çerçevesinde 430 dekar yeni rekreasyon alanı, Meriç Nehri boyunca 6 bin metre ve Kanal Edirne boyunca 16 bin metre olmak üzere toplam 22 bin metre yürüyüş ve bisiklet parkuru inşa edilecektir” ifadelerini kullandı.
“6,5 MİLYAR TL’LİK PROJE”
Açıklamalarında Ergene Havza Koruma Eylem Planı’nı anlatan Eroğlu, “Trakya’nın hayat kaynağı olan Ergene Nehri, maalesef plansız, kontrolsüz sanayileşme ve çarpık şehirleşme sebebiyle gün geçtikçe daha fazla kirlenmiştir. Çevre ve Orman Bakanı olduğum dönemde 2011 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız beni arayarak “Veysel Hoca, Ergene için ne gerekiyorsa yapın.” talimatı verdi. Bunun üzerine ülkemizin en büyük ve en kapsamlı çevre projesini hazırladık. Gerekli çalışma ve hazırlıkları yaparak 6 Mayıs 2011 tarihinde Ergene Havza Koruma Eylem Planını Çerkezköy’de bütün kamuoyuna duyurduk. Adına Şafak Harekâtı dediğimiz eylem planı dâhilinde 15 önemli eylem belirledik. Hangi kurum hangi eylemi ne zamana kadar tamamlayacağını tek tek belirledik. Ergene Havza Koruma Eylem Planının toplam maliyeti 6,5 milyar TL’dir. Ergene Havza Koruma Eylem Planı çerçevesinde 400 km dere yatağı ıslahı gerçekleştirildi. Trakya Bölgesinde bulunan belediyelerin kendi mesuliyetinde bulunan atıksu arıtma tesislerini inşa etmemesi üzerine Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile DSİ tarafından 13 adet belediyenin ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi inşa edilerek işletmeye aldık. Edirne’de de Uzunköprü ve Keşan ileri biyolojik atıksu arıtma tesisini inşa edilmiştir. Ergene Havza Koruma Eylem Planında sona doğru yaklaşılmıştır. Derin Deniz Deşarj Hattı da tamamlanmıştır. Böylece müşterek atıksu arıtma tesislerinde arıtılan sanayi atık suları Marmara Denizine derin deşarj edilecektir” diye konuştu.
“EDİRNE’NİN İÇMESUYU MESELESİNİ KÖKÜNDEN ÇÖZDÜK”
Eroğlu, Edirne’nin içme suyu ihtiyacını uzun vadede karşılayacak olan projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Edirne’mizin acil içmesuyu ihtiyacını 2007 yılında Süloğlu Projesi Rehabilitasyon ile karşılamıştık. Ancak şehrin artan nüfusunu da dikkate alarak hazırlamış olduğumuz İçmesuyu Eylem Planı çerçevesinde uzun vadeli içmesuyu ihtiyacını karşılayacak Kayalıköy Barajı İçmesuyu Projesini hayata geçirdik. Kayalıköy Barajı’ndan 58 km uzunluğunda inşa ettiğimiz isale hattı ve günlük arıtma kapasitesi 30 bin m3 olan içmesuyu arıtma tesisi ile Edirne şehir merkezine yıllık 21,64 milyon m3 içmesuyu verilmektedir. Böylece şehrin 2050 yılına kadar olan içmesuyu ihtiyacını karşıladık. Ülkemizin göz bebeği Edirne için hükümet olarak gereken bütün içmesuyu tesislerini inşa ettik. Ancak Edirne Belediyesi’nin bu suyun her bir damlasını gözü gibi koruması gerekir. Kayıp kaçakların azaltılması, eksik şebekelerin yenilenmesi ve iyi bir su yönetimi yapması büyük ehemmiyet arz etmektedir. Suyun yönetimi kolay değildir. Suyu şehre getirmek büyük emek ve yatırım ister. Suyun yönetimi hiçbir şekilde hata kabul etmez. Bilgi, tecrübe, aşk ve heyecan gerektirir. Bugüne kadar Allah’a şükür Edirne’mizi susuz bırakmadık” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3


  SİYASET    26.01.2021 18:20:51

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.02.2021
22.02.2021
22.02.2021
OZEL HABERLER