Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Emirdağ'a dev yatırım
Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım çalışmaları kapsamında 2019 yılında sözleşme imzalanan firmalar inşaat çalışmalarına başladı. 50 milyon Eur..

2

Image

Belediye asfalt sezonunu açtı
Afyonkarahisar Belediyesi 2020 Yılı Asfalt sezonunu açtı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şantiyede bakımları yapılan araç ve gereçler sıcak ..

3

Image

AFSÜ bir ilki deneyecek
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) salgınla ilgili bugüne kadar Türkiye’de hiç denenmemiş bir tedavi yöntemi üzerine çalışmalar yapac..

4

Image

'Desteklere başvurun'
Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Zülgari Özdemir, TKDK'nın 2 yeni çağrı ilanına çıktığını söyleyerek Afyonkarahisar'lı ..

5

Image

'Girişimleri doğru bulmuyoruz'
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Barolar ve seçim sistemlerine ilişkin olarak değişiklik girişimlerini doğru bulmadıklarını ifade etti ..

6

Image

'Köylünün menfaatine ne gerekirse onu yaparız'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Saraydüzü köyündeki mera sorununun kimin çözdüğünü herkesin iyi bildiğini söyleyerek, " Burası bizzat kendimiz, mil..

7

Image

Mehteran takımı gönülleri fethetti
Afyonkarahisar Belediyesi milli ve manevi duyguların en üst seviyeye çıktığı Ramazan Ayı’nda Mehteran Takımı’nın gösterileriyle gönülleri fetih etti

8

Image

Türkiye'nin başarısını anlattı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Washington Times gazetesinde bir makale yayımlayarak, dünyanın Koronavirüs’e en çok kurban veren ül..

9

Image

'Yeme ve içmemize dikkat edelim'
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, bu yıl Ramazan Bayramı'nın evlerde geçirileceğini bu nedenle yeme içme ve egzersizlere dikkat edilmesi gerektiğini be..

10

Image

'Sağ elin verdiğini sol el görmüyor'
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in öncülüğünde hayırseverlerin desteğiyle bazı mahallelerde bakkallardan zimem defterleri satın alınarak..

11

Image

İscehisar güzelleştiriliyor
Havaların ısınmasıyla birlikte İscehisar ilçesi genelinde başlatılan yeşil alan ve parklardaki çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor..

12

Image

'Mağduriyetler giderilecek mi?'
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Cumhurbaşkanı Yardı..

13

Image

'Ülkemizin ender merkezlerinden olacak'
AFSÜ Eczacılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi'ni inceleyen AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, merkezin ülkemizin ender merkezlerden birisi olaca..

14

Image

'Hak yerini buldu'
CHP Afyonkarahisar Milletvekili. Burcu Köksal’ın, Saraydüzü Köyü’nde köy tüzel kişiliğine ait çayır için köylülerle birlikte verdiği mücadelede hakkın..

15

Image

'Yatırımların ve yatırımcının destekçisiyiz'
Emirdağ Belediye Başkanı ve Emirdağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Koyuncu’nun girişimleri ile ilçeye yatırımlar devam ediyor. Emirdağ OSB’de yer t..

16

Image

Kök hücre toplama işlemi tamam
AFSÜ ile Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi (TÜRKÖK) arasındaki işbirliği kapsamında Terapotik Aferez Merkezi'ne yönlendi..

17

Image

'Hep beraber başaracağız'
Eczacılar Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Eczacı Odası Başkanı Melih Köken, koronavirüs salgınını kurallara uyarak hep beraber sona erdi..

‘Eğitim olmadan demokrasi olmaz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Eğitim olmadan demokrasi olmaz’


Afyonkarahisar’da eğitime destek veren hayırseverlerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dünya ile rekabet noktasında eğitimin önemli olduğunu söyleyerek, “Eğitim olmadan ekonomi olmaz. Demokrasi olmaz. Bizim yapmamız gereken eğitimi, ekonomiyi ve demokrasiyi bütünleştirerek, hep beraber ülkemizi üst seviyeye taşımak” dedi.
  SİYASET    20.06.2019 10:45:10Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Afyonkarahisar ziyaretleri kapsamında öğle yemeğini eğitime destek veren hayırsever kişilerle ve kurum yetkilileri ile birlikte yedi. Yemek sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, Afyonkarahisar’ın eğitime destek veren hayırseverlerinin çok olduğunu ve bu durumun kendisini sevindirdiğini söyledi. Dünya’daki eğitim sistemi ile Türkiye’deki eğitim sisteminin farklı olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, eğitim sisteminin dönüştürülmesi gerektiğini vurgulayarak, Çin’deki dahi denilecek çocuk sayısının Türkiye’nin nüfusu kadar olduğuna değindi.
HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ
Eğitim konusunda çıtayı yüksek tuttuklarını kaydeden Selçuk, “Bizim rakibimiz diğer iller değil. Bizim rakibimiz Paris, New York. Bugün Çin’de liselerde verilen derslerin içerikleri bizim bazı üniversitelerimizde bile yok. Böyle bir rekabet ortamındayız ve yarışıyoruz. Dünya ile yarışabilmek için eğitime önem vermeliyiz. Eğitimsiz yarış olmaz” dedi. Konuşmanın ardından Bakan Selçuk, Afyonkarahisar’da eğitime destek veren hayırseverlerde plaketler takdim etti. ATSO adına plaketi ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey aldı.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    20.06.2019 10:45:10

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.05.2020
19.05.2020
19.05.2020
OZEL HABERLER