Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sigortacılığın geleceği konuşuldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO) Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri, Afyon Sigorta Acenteleri Der..

2

Image

Şehit polis ebediyete uğurlandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Barbaros Caddesi'nde 13 Ekim'de devriye gezen Süleyman Topaloğlu idaresindeki ekip aracı ile sivil aracın çarpışması..

3

Image

‘Hep beraber Dinar için çalışacağız’

Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Dinar Belediye Başkanı Sarı, muhtarlarla her zaman irtibat halinde olduklarını belirterek, hep beraber Dina..

4

Image

Öğrenciler Frigya’yı gezdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik düzenlendi. Düzenlenen ilk etkinlikte AKÜ Turizm Fakültesi Turi..

5

Image

‘Kura yenilenmeli’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü aracılığı ile Toplum Yararına Program (TYP) kaps..

6

Image

‘Suriye’deki harekat Kıbrıs’takiyle aynı’

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Barış Pınarı Harekatı konusundaki açıklamalarını eleştiren İYİ Parti İl Başkanı M..

7

Image

Karakaş, Başkan Mandal’ı ağırladı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Meh..

8

Image

Oda Başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, esnaf oda başkanlarını makamında ağırladı...

9

Image

Serteser’e davet

23-25 Ekim 2019 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek olan Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojisinde Yenilikler Sempozyumu D..

10

Image

‘AR-GE’ye büyük önem veriliyor’

AKÜ evsahipliğinde düzenlenen Seramik Kongresi’nde konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, AR-GE yatırımlarına gelecek 5 yıl için yüzde 8..

11

Image

Erkmen’den harekâta tam destek

Erkmen Belediye Başkanlığı Belediye Meclisi Barış Pınarı Harekatına destek verdiğini açıkladı. ..

12

Image

İtfaiyeden yangın eğitimi

Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangında konusunda eğitim verildi. ..

13

Image

‘5 milyon insana kapılarımızı açtık’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Uyum Mahalle Buluşmaları Toplantısında konuşan Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok, dünya üzerinde göç etmek..

14

Image

2020 MXGP Cumhurbaşkanımızın himayesinde

Dünya Motokros Şampiyonası 5-6 Eylül 2020 tarihinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Organizasyonun yeniden Cumhurbaşkanlığı himayesine alınması ..

15

Image

‘Mehmetçiklerimizin yanındayız’


Kocatepe (Büyükkalecik) Belediye Meclisi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve h..

16

Image

Belediye Meclisi Barış Pınarı için toplanacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla 21 Ekim Pazartesi günü saat 18.00'de olağanüstü toplanacak...

17

Image

Atık yağları minik eller topluyor

Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 7 yıldır yürütülen “Bitkisel Atık Yağlar Minik Eller Tara..

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’


Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, güçlü bir toplum olabilmenin yolunun iyi bir eğitim almaktan geçtiğini söyleyerek, Afyonkarahisar’daki eğitim seviyesini daha yükseğe çıkarmaları gerektiğini belirtti.
  SİYASET    15.06.2019 10:47:092018-2019 eğitim öğretim yılı dün yapılan karne törenleriyle sona erdi. Afyonkarahisar’da da eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Töreni yapıldı. Okul bahçesinde düzenlenen törene Vali Mustafa Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü üst düzey yöneticileri, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.
HER BİTİŞ YENİ BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ BAŞLANGICIDIR
Törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz yorucu ve meşakkatli bir eğitim öğretim döneminin geride kaldığına değinerek: “Sizlerle eğitim öğretim yılının son gününde karne dağıtım ve okulun ek binasının açılış töreninde burada bir arada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Her bitiş yeni bir eğitim öğretim yılının başlangıcıdır. Bugün bitiyor inşallah ancak 2 ay sonra yeni bir eğitim öğretim yılı başlıyor. Eğitim aslında hayatımızın her döneminde devam eden bir faaliyettir. Eğitim önce ailede başlıyor. Çocuklar daha çok küçükken aile bireylerinden öğrendiklerini ve daha sonra dışarıda öğrendiklerini, devamında okuldan öğrendiklerini ve onun sonrasında da iş hayatında öğrendiklerini bir araya getirerek kendi gelişimini sağlıyor” dedi.
ÜLKELERİ GÜÇLÜ KILAN EĞİTİME VERDİKLERİ ÖNEMDİR
Güçlü bir toplum olmanın yolunun iyi bir eğitim almaktan geçtiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Eğitim olmazsa olmazdır. Ama gerçekten olmazsa olmaz. Çünkü bugün gelişmiş toplumlara baktığımızda, müreffeh ve insan haklarının geliştiği ülkelere baktığımızda eğitimli toplumların olduğunu görüyoruz. Eğitim hem insani ilişkileri düzenliyor, hem o toplumun daha müreffeh bir toplum olmasını sağlıyor. Hatta diğer toplumlar arasında da daha baskın bir konumda olmasını sağlıyor. Bunu sağlayan zor durumdan iyi durumlara gelen örnekler var. Bunlar Almanya ve Kore’dir. Almanya hem 1. Dünya Savaşı’nda, hem de 2. Dünya Savaşı’nda yerle bir olmuştur. Ama eğitimli bir nesle sahip olduğu için çok kısa sürelerde dünyanın süper gücü olmayı başarmıştır. Yine Güney Kore’de geçirdiği savaş sonrası eğitime verdiği önemle şu anda dünyanın ekonomi alanında kendinden hatırı sayılır bir şekilde bahsettirmektedir. O zaman bize düşen insanımızın eğitim seviyesini yani kalitesini arttırmaktır” diye konuştu.
GÜÇLÜ BİREYLERİ OLUŞTURMANIN YOLU EĞİTİMDEN GEÇMEKTEDİR
Kaliteli eğitim verebildiğimiz ölçüde güçlü Türkiye olma yolunda ilerleyebiliriz diyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Kalite okullarla artıyor. Okullarda verilen eğitimle, akademik başarılarla, değerler eğitimleriyle ve güzel sanatlar gibi yetenek anlamında da başarılarla kalitenin artması sağlanabilir. Bunu sağlayabildiğimiz ölçüde başarılı olacağız, bunu sağlayabildiğimiz ölçüde güçlü Türkiye’yi oluşturmuş olacağız. Bunun yolu da başarıya odaklanmak ve bu uğurda gayret etmekten geçiyor. Buna önce eğitim camiası inanacak. Öğretmenler, idareciler, öğrenciler ve veliler inanacak. Açıkçası toplum olarak buna inanacağız. Böylelikle ülkemizin başarısını hep birlikte kuracağız. Güçlü bireyler güçlü toplumları oluşturur. Güçlü bireyleri oluşturmanın yolu ise eğitimden geçmektedir. Eğitimi bizim iyi kurmamız, kurgulamamız ve iyi uygulamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
HAYIRSEVERLERİMİZİN EĞİTİME DESTEĞİ
ÇALIŞMA ŞEVKİMİZİ ARTTIRIYOR
Ülke olarak her geçen gün daha iyi konuma doğru ilerlediğimizi söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Her geçen gün ülkemiz adına eğitim ve sağlık gibi alanlarda olumsuz yorumlar olsa da ben aynı kanaatte değilim. Ülke olarak hemen her konuda daha iyiye gittiğimize inanıyorum. Diyelim ki sağlığı eğitimle kıyasladığımızda biri diğerinden belki biraz daha düşük seviyede olabilir. Ama bundan 15 yıl öncesine baktığımızda bugün eğitim konusunda hayal edilemeyecek bir konumda olduğumuzu görmekteyiz. Bugün devletimizin yatırımlarıyla, iş adamlarımızın, hayırseverlerimizin katkılarıyla her geçen gün bina, tesis, tesisat alanında hiçbir sıkıntımız kalmamak üzeredir. Şu anda ilimizde 3 okul hariç tamamında tam gün eğitim görüyoruz. Bu 3 okulda da tam gün eğitime geçmeyi planladık ancak bu döneme yetişmedi. Hayırseverlerimiz her geçen gün yatırımlarda bizlere destek oluyor. Devletimiz gerekli yatırımları yapıyor. Ama hayırseverlerde bizlerin yanında olduğunda bizlerin çalışma şevkini, azmini arttırıyor. Afyonkarahisar’da hayırseverlerimizin bu gayretinin her geçen gün arttığını görüyorum. Ben bu vesileyle şuana kadar eğitime yatırım yapan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Biz bu tür çalışmalardan daha fazla enerji alıyoruz. Devletimiz ve milletimizin el ele vererek belirli bir hedefe odaklanması bizim en büyük gücümüz. Bunu da şükür Afyonkarahisar’da görüyoruz” ifadelerini kullandı.
EĞİTİMDE DAHA İYİ KONUMA GELMELİYİZ
Son iki yıl içerisinde ilimizde eğitimle ilgili çok güzel çalışmalar olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz şunları söyledi: “Bu çalışmaların meyvesini de her geçen gün alıyoruz. Eğitim bir günde meyvesi alınacak bir yatırım değil. Eğitimin biraz zamana ihtiyacı var. Bu yıllardaki gayretlerimizin karşılığını önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte alacağız. İhsaniye örneğini vermek isterim. Eğitimde 3 Adım Projesi ile öğrencilerimiz Türkiye genelinde dereceler elde ediyor. Öğrencilere dokunulduğu zaman çok güzel verim alınabileceğini gösteriyor bu proje. Aynı şekilde Sinanpaşa’da başlayan Proje 23 Hedef 2023 projesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kitap okuma projeleri eğitimdeki başarıyı arttıran güzel çalışmalardır. Eğitimde iyi bir başarı elde ettik. Ancak yeterli değil. Bizlerin daha iyi bir konumda olması gerekiyor. Yükselişimiz iyi. Başarıların kalıcı olması için eğitim camiamıza çok önemli görevler düşüyor.”
TATİLİ İYİ DEĞERLENDİRİN VE
YENİ DÖNEME HAZIRLIKLI GELİN
Son olarak öğrencilere seslenen ve tatil süreci için tavsiyelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Sevgili öğrenciler. Güzel bir dönemi geride bıraktınız. Neriman Küçükkurt Ortaokulu yeni bir okul ama öğrencilerimizin gayreti ve başarısı ile adını kısa sürede duyuran gözde bir okul oldu. Öğretmenlerin ve okul idarecilerin katkısı da büyük. Şimdi tatil vakti. Tatil biraz yatma, biraz dinlenmedir. Ama boş verme değildir. Tatili de biraz daha tadında bırakarak, kitap okuyarak, sinemaya, spor aktivitelerine giderek dolu dolu geçirin. Gelecek gelişiminize katkı sağlayacak aktivitelere yönelin. Hepinizi tebrik ediyorum. İyi tatiller diliyorum” dedi.
ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER SERGİLENDİ
Konuşmaların ardından okul öğrencilerinden Beyza Demir ‘Ben Okumak İstiyorum’, Berra Bayram, Beyzanur Balkan ‘Eğitim’ adlı şiirleri seslendirdi. Okul Korosu’nun dinletisinin ardından Halk Oyunları gösterisi yer aldı. Öğrencilerin gösterisi ilgiyle izlenirken, protokolden büyük alkış aldı. Daha sonra sınıflara giren Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri öğrencilere karnelerini dağıttı. Vali Tutulmaz, öğrencilere kitap okuyarak tarihi ve kültürel geziler yapmaları tavsiyesinde bulundu. Okulda yer alan Zeka Oyunları Atölyesi ve Kütüphane’de de incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz öğrencilerle sohbet etti, çok çalışmalarını ve kendilerini sosyal aktivitelerle geliştirmelerini söyledi.>>>Mustafa Bayer

  SİYASET    15.06.2019 10:47:09

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2019
16.10.2019
16.10.2019
OZEL HABERLER