Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dinar’a özgü ürünler sergilendi

Türkiye Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşması adı altında 12-16 Haziran tarihleri arasında Ankara'da Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde açılan f..

2

Image

Yumurtacılar iflasın eşiğinde
Yumurta ihracatında en önemli ülke olan Irak pazarının kapanmasıyla birlikte Yumurta üreticileri zor günler yaşıyor. Bazı firmalar kapılarına kilit vu..

3

Image

Dinar Belediyesi’nin borcu açıklandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile Dinar Belediyesi’ni devraldığı toplam borcu 59 milyon 410 bin TL olduğu bel..

4

Image

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde ..

5

Image

Gül yağı Uzak Doğu’ya açılıyor

Afyonkarahisar ve Burdur'un dağ köylerinde ekolojik tarımla üretilen güllerden elde edilen gül yağı, başta Çin olmak üzere Uzak Doğu pazarına açı..

6

Image

Seyid Cemal Sultan’ı andılar

Döğer Kasabası’nda 9’uncusu düzenlenen “Seyyid Cemal Sultanı Anma” etkinlikleri gerçekleşti. Tunceli’nin Hozat eski Belediye Başkanı Celalettin P..

7

Image

Bayat kilimlerine özel pul

PTT tarafından Bayat ilçesinin meşhur kökboyalı kiliminin tanıtımının yapılması amacıyla basılan pullar Bayat Kaymakamı Halil İbrahim Acır’a tesl..

8

Image

“Karamık’ta su sıkıntısı kalmadı”

Gazetemizin dile getirdiği Karamık köyündeki su depolarına yönelik olarak saldırılar üzerine harekete geçen Afyonkarahisar Valiliği söz konusu ol..

9

Image

YKS Koordinasyon Toplantısı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde A..

10

Image

Dinar’da karne heyecanı

Dinar da eğitim gören 8 bin 650 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi...

11

Image

Hac semineri

Dinar ilçesinden 2019 yılında Hac görevini yerine getirmek amacıyla Kutsal topraklara yola çıkacak hacı adayları için Müftülük Site Camii’nde 12-..

12

Image

‘Babalarımız en değerli varlıklarımızdır’

Babalar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Babalarımız, bizlere hayatın anlamını, zo..

13

Image

2 bin 200 öğrenciye su bilinci aşılandı

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacı..

14

Image

Rektör Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, hayırlı olsun ziyareti için gelen misafirlerini makamında kabul etti...

15

Image

Protokol Babalar Günü’nü kutladı

Afyonkarahisar protokolü Babalar Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

16

Image

‘Eğitimdeki sorunlar giderilmeli’

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle bir değerlendirme yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yeni y..

17

Image

Karnelerini aldılar

Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrenciler karnelerini alarak 3 ay sürecek olan yaz tatiline başladıla..

‘Enerji bağımlılığını bitireceğiz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Enerji bağımlılığını bitireceğiz’


İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afjet’i tüm Afyonkarahisar’da yaygınlaştırmak için yeni kuyular açarak, mahallelere ısı merkezleri kurarak, vatandaşları kömür, doğalgaz gibi ithal enerji bağımlılığından kurtaracaklarını söyledi.
  SİYASET    09.01.2019 12:10:00


İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, belediye başkanı olması durumunda Afyonkarahisar’da uygulayacağı bir projesini daha açıkladı. Koçak, Afjet’i, Afyonkarahisar’ın merkezinin tümünde yaygınlaştırmak istediklerini, jeotermal enerjiyle yapılan, yapılacak olan bütün yatırımlara destek vereceklerini kaydetti.

“YERLİ VE MİLLİ KAYNAK KULLANACAĞIZ”

Dünyada son yıllarda enerjinin büyük önem kazandığını ve ülkelerin güç seviyesinin enerji kaynaklarıyla ölçüldüğünü kaydeden Koçak, “Siz eğer başınız dik bir ülke olmak istiyorsanız, enerjide dışa bağımlılığı bitirmeniz gerekiyor. Bu noktada Afyonkarahisar’da yoğun olarak bulunan jeotermal enerjiyi yaygınlaştırmak istiyoruz. Yeni kuyular açarak mahallelerde ısı merkezleri kuracağız. Vatandaşları doğalgaz, kömür gibi ithal ürünlerin bağımlılığından kurtararak, yerli ve milli enerji kaynağımızı kullanacağız. Jeotermal enerji ile yapılan yapılacak olan bütün yatırımları destekleyeceğiz. Bu sayede ülke ekonomisine de katkıda bulunacağız” diye konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    09.01.2019 12:10:00

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER