Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Jeotermal enerji yatırımları geliştiriliyor
Kalkınma Yatırım Bankasının, Dünya Bankası ile jeotermal enerji yatırımlarının geliştirilmesini desteklediği bildirildi...

2

Image

‘Devletimizin her zaman yanındayız’
MHP İl Başkanı Kocacan, tüm MHP’lilerin devletimizin her zaman yanında olduğunu söyledi..

3

Image

‘Çetinkaya milli kahramandır’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Ali Çetinkaya'nın T..

4

Image

Hibe, teşvik ve krediler anlatıldı
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile tüm ilçe müdürlüklerince tarımsal destekler, hibe, teşvik ve krediler hakkında, Merkez ve ilçelerde bilgilendirme topl..

5

Image

‘Tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz’
Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Derya Aşkıner, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtt..

6

Image

‘Sorunları torunlarımıza bırakmayacağız’
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Afyonkarahisar’ın daha iyi ve güzel hale gelmesi için gece gündüz demeden gayret ettiklerini söyleyerek, “Biz sorun..

7

Image

GGK’den hologram eğitimine destek
TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu, Emirdağ’da “Hologram Okullarda” etkinliklerine destek verdi. ..

8

Image

Tarlacı’dan ziyaretler
Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Tarlacı Afyonkarahisar’da temaslarda bulundu
Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardıml..

9

Image

Motosiklet hırsızları yakalandı
Jandarma ekipleri, Afyonkarahisar’da motosiklet hırsızlığı yapan şahısları yakaladı...

10

Image

‘Kıssayı bilmeyen şiirimizi anlayamaz’
Avukat, Yazar Hayati İnanç, Hz. Yusuf’un kıssasını bilmeyenin Türk Edebiyatı klasik şiirini anlayamayacağını söyledi...

11

Image

Rehabilitasyon Merkezi ihalesi yapıldı
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan Dinar Belediyesi tarafından sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerinin yapılacak ..

12

Image

Başkanlardan ziyaret
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret ettiler...

13

Image

Başkan Çöl’e ziyaret
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Koçaslan, Afyon Orman İşletme İl Müdürü Mustafa Gökhan Us ve Afy..

14

Image

Başkan Çöl’e ziyaret
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Eskişehir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Adil Koçaslan, Afyon Orman İşletme İl Müdürü Mustafa Gökhan Us ve Afy..

15

Image

‘Afyon gelişen bir il’
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret eden Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İş Bankası’nın eski Yönetim..

16

Image

Kayacan AK Parti’de
AK Parti’ye geçmek için İl Başkanlığına başvuru yapan Bolvadin’in bağımsız Belediye Başkanı Fatih Kayacan’ın müracaatı AK Parti Genel Merkezi tarafınd..

17

Image

AFSİAD GÜÇLENİYOR
Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği’nin aylık istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda derneğe yeni üye olan iş adamlarına rozetleri..

“Enflasyon ve işsizlik çözülmesi gerekiyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Enflasyon ve işsizlik çözülmesi gerekiyor”Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında değerlendirmelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Kronikleşen enflasyon ve işsizlik sorunlarının çözülmesi gerekiyor” dedi.
  SİYASET    24.08.2019 11:03:18Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısında güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Serteser, Litvanya ziyaretine değinerek, “Bu görüşmeler, inanıyorum ki ilimiz için olumlu sonuçlara vesile olacaktır. Ziyaretimizde de belirttiğimiz üzere KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projemizin Türkiye-Litvanya arasındaki olumlu ilişkileri daha da iyi bir noktaya getireceği kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.
“PROJEMİZ İLİMİZİN VE ODAMIZIN ADINI DUYURACAK”
Eylül ayı içinde projeleri için Romanya’ya gideceklerini belirten Başkan Serteser, “Projemiz, ülke genelinde olduğu gibi yurtdışında da ilimizin ve odamızın adını duyuracaktır. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizden gelen talep ve görüşleri değerlendiriyor; sorun ve çözüm önerilerini ilgili mercilere bildiriyoruz” dedi.
“ZAFER HAFTASI’NDA İLİMİZİN ÖNE ÇIKMASINI İSTİYORUZ”
Lobi faaliyeti çalışmaları hakkında da üyelere bilgiler veren Serteser, Zafer Haftası’na ilişkin şunları söyledi: “Bu yıl, Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’ın öncülüğünde Büyük Taarruz Zafer Haftası başlığıyla ilimizin tanıtımına da katkı sağlayacak faaliyetlere imza atılacak. 25 Ağustos’taki Zafer Yürüyüşü’nden önce, değerli bilim insanları Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez, ilimizde Büyük Taarruz’u anlatacaklar. Pazar günü saat 13’te, Kamil Miras Anadolu Lisesi’ndeki konferansa tüm üyelerimizin katılmasını arzu ederim. Oda olarak biz de Zafer Haftası’nda ilimizin öne çıkmasını istiyoruz. Bu konuda farkındalık oluşturmak için sosyal medya mecralarımızda Büyük Taarruz Afyon başlığıyla bir etiket oluşturduk. 1 Ağustos’tan itibaren paylaşımlar yapıyoruz.”
“VALİMİZ SAYIN MUSTAFA TUTULMAZ’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”
ATSO Başkanı Serteser, “Geleneksel hâle getirdiğimiz ve bu yıl 14’üncüsünü düzenleyeceğimiz ATSO Spor Oyunları da yine son yıllarda olduğu gibi Zafer Haftası’nda, 29 Ağustos’ta başlayacak. Bu yıl farklı bir tarz, farklı bir yaklaşımla düzenleyeceğimiz ATSO Spor Oyunları’nın müsabakalarına katılmak için son başvuru tarihi 26 Ağustos’tur. Meclis Üyelerimizi ve üyelerimizi, hem 14. ATSO Spor Oyunları’na katılmaya, hem de açılış törenimize teşrif etmeye davet ediyorum. 14. ATSO Spor Oyunları’nın tanıtımı için Odamız’a eşofmanları ile gelen, masa tenisi oynayan, bilek güreşi yapan Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a da ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“ENFLASYON VE İŞSİZLİK SORUNLARI ÇÖZÜLMESİ GEREKİYOR”
‘Ülke ekonomisinde az da olsa bir toparlanma görülüyor’ diyen Başkan Serteser, “Geçen ayki Meclis toplantımızda bahsettiğimiz Merkez Bankası’nın faiz indirim kararı, piyasaları az da olsa hareketlendirdi. Kamu bankaları konut kredilerinde faiz indirimlerine gitti. Faiz indiriminin etkilerinin sürmesini ümit ediyoruz” dedi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun ekonomik verilerini hatırlatan Serteser, “Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, genel ekonomik durumu ve potansiyeli göz önünde bulundurarak müşterilerine Türk Lirası almalarını tavsiye etti. Bununla birlikte adeta kronikleşen enflasyon ve işsizlik sorunlarının da çözülmesi gerekiyor. Ülkemizde maalesef 4 milyon 157 bin kişi işsiz. Bunlara ek olarak Dünya Bankası tarafından İngilizce yayınlanan ‘Türkiye'de Firma Üretkenliği ve Ekonomik Büyüme’ başlıklı raporda bazı olumsuzluklara yer verildi. Raporda, Türkiye’nin yapısal reformlara hız vermesi gerektiği belirtildi. Peki nedir yapısal reform? Dünyaca ünlü Singapurlu ekonomist Kishore Mahbubani, yapısal reformları şöyle sıralıyor: Serbest piyasa ekonomisinin sağlamlığı ve yerli üretim, Hukukun üstünlüğü, Fırsat eşitliği, liyakat temelli yaklaşım, Barış ve birlik kültürü, Eğitim, Bilim ve teknolojiden azami şekilde yararlanmak... Umarız ve dileriz ki yapısal reformlar başlığının altı bir önce doldurulur ve ekonomik olarak daha güçlü oluruz” ifadelerine yer verdi. >>>Ferhat YÜKSEL

  SİYASET    24.08.2019 11:03:18

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.02.2020
21.02.2020
21.02.2020
OZEL HABERLER