Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’u çok önemsiyoruz’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin Afyonkarahisar’ı çok önemsediğini belirterek, “Afyonkarahisar bizim için çok öneml..

2

Image

Motosikletler denetlendi

Dinar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde motosiklet kullanıcılarına yönelik trafik uygulaması gerçekleştirildi...

3

Image

Bu salon 7 gün 24 saat açık

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Merkez Kütüphanesinin, 7 gün 24 saat esasına göre, öğretim elamanları ve öğrencilere hizmet verecek olan okuma ..

4

Image

‘Çimentoda ihracat şampiyonuyuz’

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu’nun çimento sektöründe 50 yılı tamamlaması dolayısıyla yayımladığı kutlam..

5

Image

Özhaseki’den, Tutulmaz ve Zeybek’e ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret..

6

Image

‘KURSUNLAR ÇOK LAZIMSA’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yeni parti kurmak isteyenlere yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Kendileri bilirler. Yüzlerce açık ..

7

Image

Akademisyenler cübbelerini giydi

Profesör ve doçent kadrolarına atanmış olan akademisyenler için “Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi...

8

Image

ATSO heyetinden Romanya çıkarması

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kaps..

9

Image

Dinar’da aşure coşkusu

Dinar Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve Aşure günü vesilesi ile Ulu Cami ve Yeni Sanayi Camisi’nde aşure dağıtıldı. ..

10

Image

Zeybek, Ahilik Kaftanı giydi

Afyonkarahisar’da Ahilik Haftası kapsamında esnaflara verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, Ahilik Kaftanı takdim edildi...

11

Image

Kooperatif sayısı azaldı

Türkiye’de 2019 yılı Ağustos ayında kurulan kooperatif sayısı bir önceki aya göre %14,42 oranında azaldı...

12

Image

AB projesi için ekipman alındı

Bolvadin Meslek Yüksekokulunun (MYO) proje partneri olduğu “WirelessUp!” isimli Avrupa Birliği projesi için ekipman alımı yapıldı...

13

Image

‘Çocuklarımız geleceğimizin teminatı’

Sandıklı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu heyetini makamında kabul eden Belediye Başkanı Mustafa Çöl, çocukların geleceğimizin teminatı olduklarını söy..

14

Image

Kamp başlıyor

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Afyonkarahisar’da Korel Termal Otel’de Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin b..

15

Image

Karakaş, bankacıları ağırladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Vakıfbank Eskişehir Bölge Müdürü Yunus Ayten ile beraberindeki heyeti makamın..

16

Image

‘Yarışı kaybeden yok olur’

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof.Dr. Veysel Eroğlu, ülkemizi ayakta tutabilmenin yolunun güçlü olmaktan geçtiğini belirterek, Biz 2023-..

17

Image

75 bin kap aşure dağıtıldı

Mevlana'nın Torunu Sultan Divani Hazretlerini Anma ve Şifalı Aşure Günü etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar’da 27 ayrı noktada 75 bin kap aş..

“Enflasyon ve işsizlik çözülmesi gerekiyor” | Gazete3.com.tr
Image

“Enflasyon ve işsizlik çözülmesi gerekiyor”Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2019 yılı Ağustos ayı olağan toplantısında değerlendirmelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Kronikleşen enflasyon ve işsizlik sorunlarının çözülmesi gerekiyor” dedi.
  SİYASET    24.08.2019 11:03:18Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısında güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Serteser, Litvanya ziyaretine değinerek, “Bu görüşmeler, inanıyorum ki ilimiz için olumlu sonuçlara vesile olacaktır. Ziyaretimizde de belirttiğimiz üzere KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projemizin Türkiye-Litvanya arasındaki olumlu ilişkileri daha da iyi bir noktaya getireceği kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.
“PROJEMİZ İLİMİZİN VE ODAMIZIN ADINI DUYURACAK”
Eylül ayı içinde projeleri için Romanya’ya gideceklerini belirten Başkan Serteser, “Projemiz, ülke genelinde olduğu gibi yurtdışında da ilimizin ve odamızın adını duyuracaktır. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizden gelen talep ve görüşleri değerlendiriyor; sorun ve çözüm önerilerini ilgili mercilere bildiriyoruz” dedi.
“ZAFER HAFTASI’NDA İLİMİZİN ÖNE ÇIKMASINI İSTİYORUZ”
Lobi faaliyeti çalışmaları hakkında da üyelere bilgiler veren Serteser, Zafer Haftası’na ilişkin şunları söyledi: “Bu yıl, Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’ın öncülüğünde Büyük Taarruz Zafer Haftası başlığıyla ilimizin tanıtımına da katkı sağlayacak faaliyetlere imza atılacak. 25 Ağustos’taki Zafer Yürüyüşü’nden önce, değerli bilim insanları Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez, ilimizde Büyük Taarruz’u anlatacaklar. Pazar günü saat 13’te, Kamil Miras Anadolu Lisesi’ndeki konferansa tüm üyelerimizin katılmasını arzu ederim. Oda olarak biz de Zafer Haftası’nda ilimizin öne çıkmasını istiyoruz. Bu konuda farkındalık oluşturmak için sosyal medya mecralarımızda Büyük Taarruz Afyon başlığıyla bir etiket oluşturduk. 1 Ağustos’tan itibaren paylaşımlar yapıyoruz.”
“VALİMİZ SAYIN MUSTAFA TUTULMAZ’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”
ATSO Başkanı Serteser, “Geleneksel hâle getirdiğimiz ve bu yıl 14’üncüsünü düzenleyeceğimiz ATSO Spor Oyunları da yine son yıllarda olduğu gibi Zafer Haftası’nda, 29 Ağustos’ta başlayacak. Bu yıl farklı bir tarz, farklı bir yaklaşımla düzenleyeceğimiz ATSO Spor Oyunları’nın müsabakalarına katılmak için son başvuru tarihi 26 Ağustos’tur. Meclis Üyelerimizi ve üyelerimizi, hem 14. ATSO Spor Oyunları’na katılmaya, hem de açılış törenimize teşrif etmeye davet ediyorum. 14. ATSO Spor Oyunları’nın tanıtımı için Odamız’a eşofmanları ile gelen, masa tenisi oynayan, bilek güreşi yapan Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a da ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“ENFLASYON VE İŞSİZLİK SORUNLARI ÇÖZÜLMESİ GEREKİYOR”
‘Ülke ekonomisinde az da olsa bir toparlanma görülüyor’ diyen Başkan Serteser, “Geçen ayki Meclis toplantımızda bahsettiğimiz Merkez Bankası’nın faiz indirim kararı, piyasaları az da olsa hareketlendirdi. Kamu bankaları konut kredilerinde faiz indirimlerine gitti. Faiz indiriminin etkilerinin sürmesini ümit ediyoruz” dedi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun ekonomik verilerini hatırlatan Serteser, “Almanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank, genel ekonomik durumu ve potansiyeli göz önünde bulundurarak müşterilerine Türk Lirası almalarını tavsiye etti. Bununla birlikte adeta kronikleşen enflasyon ve işsizlik sorunlarının da çözülmesi gerekiyor. Ülkemizde maalesef 4 milyon 157 bin kişi işsiz. Bunlara ek olarak Dünya Bankası tarafından İngilizce yayınlanan ‘Türkiye'de Firma Üretkenliği ve Ekonomik Büyüme’ başlıklı raporda bazı olumsuzluklara yer verildi. Raporda, Türkiye’nin yapısal reformlara hız vermesi gerektiği belirtildi. Peki nedir yapısal reform? Dünyaca ünlü Singapurlu ekonomist Kishore Mahbubani, yapısal reformları şöyle sıralıyor: Serbest piyasa ekonomisinin sağlamlığı ve yerli üretim, Hukukun üstünlüğü, Fırsat eşitliği, liyakat temelli yaklaşım, Barış ve birlik kültürü, Eğitim, Bilim ve teknolojiden azami şekilde yararlanmak... Umarız ve dileriz ki yapısal reformlar başlığının altı bir önce doldurulur ve ekonomik olarak daha güçlü oluruz” ifadelerine yer verdi. >>>Ferhat YÜKSEL

  SİYASET    24.08.2019 11:03:18

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.09.2019
21.09.2019
21.09.2019
OZEL HABERLER