Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Dinar’a özgü ürünler sergilendi

Türkiye Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşması adı altında 12-16 Haziran tarihleri arasında Ankara'da Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde açılan f..

2

Image

Yumurtacılar iflasın eşiğinde
Yumurta ihracatında en önemli ülke olan Irak pazarının kapanmasıyla birlikte Yumurta üreticileri zor günler yaşıyor. Bazı firmalar kapılarına kilit vu..

3

Image

Dinar Belediyesi’nin borcu açıklandı

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın 1 Nisan 2019 tarihi itibari ile Dinar Belediyesi’ni devraldığı toplam borcu 59 milyon 410 bin TL olduğu bel..

4

Image

‘Eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz’
Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreninde ..

5

Image

Gül yağı Uzak Doğu’ya açılıyor

Afyonkarahisar ve Burdur'un dağ köylerinde ekolojik tarımla üretilen güllerden elde edilen gül yağı, başta Çin olmak üzere Uzak Doğu pazarına açı..

6

Image

Seyid Cemal Sultan’ı andılar

Döğer Kasabası’nda 9’uncusu düzenlenen “Seyyid Cemal Sultanı Anma” etkinlikleri gerçekleşti. Tunceli’nin Hozat eski Belediye Başkanı Celalettin P..

7

Image

Bayat kilimlerine özel pul

PTT tarafından Bayat ilçesinin meşhur kökboyalı kiliminin tanıtımının yapılması amacıyla basılan pullar Bayat Kaymakamı Halil İbrahim Acır’a tesl..

8

Image

“Karamık’ta su sıkıntısı kalmadı”

Gazetemizin dile getirdiği Karamık köyündeki su depolarına yönelik olarak saldırılar üzerine harekete geçen Afyonkarahisar Valiliği söz konusu ol..

9

Image

YKS Koordinasyon Toplantısı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 15-16 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde A..

10

Image

Dinar’da karne heyecanı

Dinar da eğitim gören 8 bin 650 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdi...

11

Image

Hac semineri

Dinar ilçesinden 2019 yılında Hac görevini yerine getirmek amacıyla Kutsal topraklara yola çıkacak hacı adayları için Müftülük Site Camii’nde 12-..

12

Image

‘Babalarımız en değerli varlıklarımızdır’

Babalar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Babalarımız, bizlere hayatın anlamını, zo..

13

Image

2 bin 200 öğrenciye su bilinci aşılandı

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacı..

14

Image

Rektör Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, hayırlı olsun ziyareti için gelen misafirlerini makamında kabul etti...

15

Image

Protokol Babalar Günü’nü kutladı

Afyonkarahisar protokolü Babalar Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı. ..

16

Image

‘Eğitimdeki sorunlar giderilmeli’

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması nedeniyle bir değerlendirme yapan Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, yeni y..

17

Image

Karnelerini aldılar

Afyonkarahisar’da 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından öğrenciler karnelerini alarak 3 ay sürecek olan yaz tatiline başladıla..

‘Esas krizi iş dünyası yaşıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Esas krizi iş dünyası yaşıyor’


Gün FM’de Basın Odası programında ülkemizin ekonomisi konusunda görüşlerini dile getiren Gazeteci Ertuğrul Sevim, ülke ekonomisinde asıl krizi istihdamı oluşturan iş dünyasının yaşadığını kaydetti.

  SİYASET    07.01.2019 10:51:53

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Ülkemizin yeni yıla zamlarla girdiğini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Köprü geçişlerine zam geldi. Poşetlerin 25 kuruşa satılması da halkın tepkisini çekti. Bu arada marketlerde çalışanla halk poşet konusunda karşı karşıya geliyor. Market çalışanlarının bu konuda yapabilecekleri bir şey yok. Buna dikkat edelim. diye konuştu.

“SATIN ALMA GÜCÜ SÜREKLİ DÜŞÜYOR”

Ülkemizde yıllardır değişmeyen konunun gelir dağılımındaki adaletsizlik olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Uzun yıllardır bu konu değişmedi. En düşük çiftçi Bağ Kur emeklisinin 1200 Lira maaş aldığı söyleniyor. Annesinden, babasından veya eşinden 700-800 Lira maaş alanlar var. Bu insanlar nasıl geçinecek? Yüzde 10 civarında zam verilirken, enflasyon oranı resmi rakamlara göre yüzde 20. Ama gayrı resmi rakamlara göre yüzde 30 civarında enflasyon var. Bu konuda tedbirler alınmalı. Vatandaşın zamdan sonra aldığı maaş yetersiz geliyor. Çünkü her şeye zam gelmiş durumda. Satın alma gücü sürekli düşüyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“İLİMİZDE İŞYERİ KİRALARI OLDUKÇA YÜKSEK”

Verenle alan arasındaki kavganın günümüzün kavgası olmadığını söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Sağlığa, güvenliğe, çalışanlara ayrılmış bir pay var. Neticede açıklanan enflasyon rakamlarına göre belli miktarda zam yapılmıştır. Burada alanla vereni suçlamak yerine ekonominin başka verilerine bakmak gerekir. Mesela kira fiyatlarına bakalım. İlimizde işyeri kiraları oldukça yüksek. Bu kişi işyeri kirasını ve diğer giderlerini nasıl karşılasın? Kiralar bir üst sınır getirilmeli” diye konuştu.

“EKONOMİ TRAVMAYA GİRDİ”

Ekonomimizin 2018 yılı Ağustos ayında döviz kurlarındaki artış nedeniyle bir travmaya girdiğini söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “O günden beri sorunlar yaşandı. Normalleşmesi uzun zaman alacak gibi görünüyor. Adeta bir insanın beyin damarının tıkanıp felç olması gibi bir şey. Faizler oldukça yükseldi. Konut ve araba fiyatları arttı. Bu yaşanan travmanın bir tarafında iş dünyası varken, bir tarafında da ücretliler var. Ekonomiyle ilgili en fazla ses ücretlilerden geliyor. Alım güçlerinin düştüğünü söylüyorlar. Ama ülkemizde asıl krizi yaşayan istihdamı oluşturan iş dünyası” şeklinde konuştu.>>>Gazete3


  SİYASET    07.01.2019 10:51:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.06.2019
15.06.2019
15.06.2019
OZEL HABERLER