Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kaybedecek 5 yıl daha yok’
Belediye başkanlığında işin ehli olduklarını söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ın kaybedecek 5 yılı da..

2

Image

‘Trafik sorununu sona erdireceğiz’


AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, ilimizin trafik sorununa neşter vuracak. Zeybek, hafif raylı sistemler ile akıllı ve katlı oto..

3

Image

‘Vakti geldi’

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Afyonkarahisar’da birlik ve beraberlik içinde ortak akılla yönetim anlayışı sergileyeceklerini ifad..

4

Image

Taraftarlardan seferberlik
İkinci yarı öncesi TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey’in başkanlığında bir araya gelerek mor beyazlı takıma tam destek kararı alan Afjet Afyonspor taraft..

5

Image

Taytak’tan Ateş’e ziyaret

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ile birlikte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Si..

6

Image

‘Her zaman desteğinizi gördük’
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Doğa Koruma Biyoizlem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve beraberinki heyeti makamında kabul etti. Doğa Koruma..

7

Image

‘Seçimlere kendi adımızla katılacağız’
Demokrat Parti İl Başkanı Gürcan Şensoy, belediye başkan adaylarının belirleme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, seçimlere kendi isimleriy..

8

Image

Yurdunuseven, cezaevini inceledi
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Sincan Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti...

9

Image

‘Sıkıntılara çare olacağız’
Sivil toplum örgütlerini tek tek ziyaret eden AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da tüm kesimlerle ortak projeler yaparak, h..

10

Image

Talepler iletildi
Başkan Çoban, Afyonkarahisar Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimini makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Ayakkabıcılar Odası Başkanı Ş..

11

Image

Efelerimiz, Tokat’ta galibiyet arayacak
Efeler Voleybol Ligi’nin ikinci yarısına geçtiğimiz hafta İnegöl Belediyespor karşısında kazandığı 3-0’lık galibiyetle başlayan İkbal Afyon Belediye Y..

12

Image

Minik Muhammet yoğun bakımda
Anne karnında enfeksiyon kapan ve ilaç tedavisi yapılan 8 aylık Muhammet Akçeşme, ilaçlarının 22 gündür kullanamadığı için havale geçirerek yoğun bakı..

13

Image

‘Kenevir işinin takipçisi olacağız’
Milliyetçi Hareket Partisi’nin haftalık basın toplantısında konuşan MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, kenevir üretimi noktasın..

14

Image

‘Helvayı da karacağız yatırımı da yapacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyarete devam ediyor...

15

Image

‘STK’lar ihalelerde muhatap olacak’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, seçim çalışması programı kapsamında sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Ziyaretlerinde..

16

Image

Başkan Çoban’a teşekkür ziyaretleri
31 Mart'ta görev süresi dolacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ziyaretleri devam ediyor. ..

17

Image

‘Derdimiz Afyonkarahisar’
İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mahmut Koçak, Kanlıca mahallesindeki TOKİ konut sakinleriyle bir araya geldi...

‘Esas krizi iş dünyası yaşıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Esas krizi iş dünyası yaşıyor’


Gün FM’de Basın Odası programında ülkemizin ekonomisi konusunda görüşlerini dile getiren Gazeteci Ertuğrul Sevim, ülke ekonomisinde asıl krizi istihdamı oluşturan iş dünyasının yaşadığını kaydetti.

  SİYASET    07.01.2019 10:51:53

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Ülkemizin yeni yıla zamlarla girdiğini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Köprü geçişlerine zam geldi. Poşetlerin 25 kuruşa satılması da halkın tepkisini çekti. Bu arada marketlerde çalışanla halk poşet konusunda karşı karşıya geliyor. Market çalışanlarının bu konuda yapabilecekleri bir şey yok. Buna dikkat edelim. diye konuştu.

“SATIN ALMA GÜCÜ SÜREKLİ DÜŞÜYOR”

Ülkemizde yıllardır değişmeyen konunun gelir dağılımındaki adaletsizlik olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Uzun yıllardır bu konu değişmedi. En düşük çiftçi Bağ Kur emeklisinin 1200 Lira maaş aldığı söyleniyor. Annesinden, babasından veya eşinden 700-800 Lira maaş alanlar var. Bu insanlar nasıl geçinecek? Yüzde 10 civarında zam verilirken, enflasyon oranı resmi rakamlara göre yüzde 20. Ama gayrı resmi rakamlara göre yüzde 30 civarında enflasyon var. Bu konuda tedbirler alınmalı. Vatandaşın zamdan sonra aldığı maaş yetersiz geliyor. Çünkü her şeye zam gelmiş durumda. Satın alma gücü sürekli düşüyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“İLİMİZDE İŞYERİ KİRALARI OLDUKÇA YÜKSEK”

Verenle alan arasındaki kavganın günümüzün kavgası olmadığını söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Sağlığa, güvenliğe, çalışanlara ayrılmış bir pay var. Neticede açıklanan enflasyon rakamlarına göre belli miktarda zam yapılmıştır. Burada alanla vereni suçlamak yerine ekonominin başka verilerine bakmak gerekir. Mesela kira fiyatlarına bakalım. İlimizde işyeri kiraları oldukça yüksek. Bu kişi işyeri kirasını ve diğer giderlerini nasıl karşılasın? Kiralar bir üst sınır getirilmeli” diye konuştu.

“EKONOMİ TRAVMAYA GİRDİ”

Ekonomimizin 2018 yılı Ağustos ayında döviz kurlarındaki artış nedeniyle bir travmaya girdiğini söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “O günden beri sorunlar yaşandı. Normalleşmesi uzun zaman alacak gibi görünüyor. Adeta bir insanın beyin damarının tıkanıp felç olması gibi bir şey. Faizler oldukça yükseldi. Konut ve araba fiyatları arttı. Bu yaşanan travmanın bir tarafında iş dünyası varken, bir tarafında da ücretliler var. Ekonomiyle ilgili en fazla ses ücretlilerden geliyor. Alım güçlerinin düştüğünü söylüyorlar. Ama ülkemizde asıl krizi yaşayan istihdamı oluşturan iş dünyası” şeklinde konuştu.>>>Gazete3


  SİYASET    07.01.2019 10:51:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.01.2019
21.01.2019
21.01.2019
OZEL HABERLER