Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Afyon’a vefa borcumuzu ödeyeceğiz’

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nın açılışında konuşan eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Pa..

2

Image

‘Hatay’da 6 tane baraj var’

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hatay'da baraj olm..

3

Image

‘TIR değil paket bile gelmedi’

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık basın toplantısında Afyon’a yedi TIR yardım geldiği yönündeki iddialara cevap veren Orman v..

4

Image

‘Afyon’a Derman Belediyeciliği gelecek’


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, vatandaşl..

5

Image

‘Başkan Çoban büyük hizmetler yaptı’

ATSO tarafından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban onuruna düzenlenen yemekte konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’..

6

Image

‘Halkla beraber destan yazacağız’

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak Kanlıca Mahallesi’nde yaptığı toplantıda, “Bana verdiğiniz emanetinizi asla çalma..

7

Image

Gülmeye doyacaksınız

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sezonun ikinci oyunu için perdelerini açıyor...

8

Image

250 milyon Euro’luk tasarruf

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümü tarafından Tünel Açma Makineleri (TBM) Tanıtımı etkinliğinde ko..

9

Image

Afyon’un lezzetleri tanıtıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi Kulübü, Pamukkale Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Yöresel Mutfak Günleri etki..

10

Image

‘Sanayicileri destekleyeceğiz’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına hız verdi...

11

Image

‘Afyonkarahisar ehline emanet olacak’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Sandıklı ve Kızılören ilçelerinde seçim çalışmasında bul..

12

Image

‘Her zaman destek oldunuz’

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibini makamında kabul etti. Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas y..

13

Image

‘Hizmet hükümetsiz olmaz’
AK Parti Çobanlar Belediye Başkan Adayı Ali Altuntaş, Belediye yatırımlarında hükümet vurgusu yaptı. Belediyenin özellikle bakanlıkların desteği ile y..

14

Image

‘Kaybedecek 5 yıl daha yok’

Ataköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar’ın kaybedecek 5 yılı ..

15

Image

TALİMAT VERDİ
Kanal 3 televizyonunun 10. kuruluş yıldönümünü kutlamak amacıyla ziyarette bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Megabirlik Medya Yönetim Kurulu B..

16

Image

Vatandaşların gönüllerine giriyor

Bolvadin ilçesinde AK Parti'den Belediye Başkan Adayı olan Halil İbrahim Sevim, renkli seçim çalışmasıyla seçmenlerin gönlünde yer buluyor...

17

Image

‘Ağaçlandırmada çığır açtık’

11 yıl boyunca orman teşkilatından sorumlu olan, AK Parti Hükümetlerinde en uzun süre Bakanlık yapan, teknik yönüyle bir bilim insanı olan, Orman..

‘Esas krizi iş dünyası yaşıyor’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Esas krizi iş dünyası yaşıyor’


Gün FM’de Basın Odası programında ülkemizin ekonomisi konusunda görüşlerini dile getiren Gazeteci Ertuğrul Sevim, ülke ekonomisinde asıl krizi istihdamı oluşturan iş dünyasının yaşadığını kaydetti.

  SİYASET    07.01.2019 10:51:53

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Ülkemizin yeni yıla zamlarla girdiğini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Köprü geçişlerine zam geldi. Poşetlerin 25 kuruşa satılması da halkın tepkisini çekti. Bu arada marketlerde çalışanla halk poşet konusunda karşı karşıya geliyor. Market çalışanlarının bu konuda yapabilecekleri bir şey yok. Buna dikkat edelim. diye konuştu.

“SATIN ALMA GÜCÜ SÜREKLİ DÜŞÜYOR”

Ülkemizde yıllardır değişmeyen konunun gelir dağılımındaki adaletsizlik olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Uzun yıllardır bu konu değişmedi. En düşük çiftçi Bağ Kur emeklisinin 1200 Lira maaş aldığı söyleniyor. Annesinden, babasından veya eşinden 700-800 Lira maaş alanlar var. Bu insanlar nasıl geçinecek? Yüzde 10 civarında zam verilirken, enflasyon oranı resmi rakamlara göre yüzde 20. Ama gayrı resmi rakamlara göre yüzde 30 civarında enflasyon var. Bu konuda tedbirler alınmalı. Vatandaşın zamdan sonra aldığı maaş yetersiz geliyor. Çünkü her şeye zam gelmiş durumda. Satın alma gücü sürekli düşüyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“İLİMİZDE İŞYERİ KİRALARI OLDUKÇA YÜKSEK”

Verenle alan arasındaki kavganın günümüzün kavgası olmadığını söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Sağlığa, güvenliğe, çalışanlara ayrılmış bir pay var. Neticede açıklanan enflasyon rakamlarına göre belli miktarda zam yapılmıştır. Burada alanla vereni suçlamak yerine ekonominin başka verilerine bakmak gerekir. Mesela kira fiyatlarına bakalım. İlimizde işyeri kiraları oldukça yüksek. Bu kişi işyeri kirasını ve diğer giderlerini nasıl karşılasın? Kiralar bir üst sınır getirilmeli” diye konuştu.

“EKONOMİ TRAVMAYA GİRDİ”

Ekonomimizin 2018 yılı Ağustos ayında döviz kurlarındaki artış nedeniyle bir travmaya girdiğini söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “O günden beri sorunlar yaşandı. Normalleşmesi uzun zaman alacak gibi görünüyor. Adeta bir insanın beyin damarının tıkanıp felç olması gibi bir şey. Faizler oldukça yükseldi. Konut ve araba fiyatları arttı. Bu yaşanan travmanın bir tarafında iş dünyası varken, bir tarafında da ücretliler var. Ekonomiyle ilgili en fazla ses ücretlilerden geliyor. Alım güçlerinin düştüğünü söylüyorlar. Ama ülkemizde asıl krizi yaşayan istihdamı oluşturan iş dünyası” şeklinde konuştu.>>>Gazete3


  SİYASET    07.01.2019 10:51:53

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
OZEL HABERLER