Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

KOSGEB’ten üst düzey ziyaret
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Binali Aydın, KOSGEB İl Müd..

2

Image

‘Terör seviciliğine müsaade etmeyeceğiz’
TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda HDP’li Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında Dokunulmazlığının kaldırıl..

3

Image

Çocukların kışlık kıyafetleri belediyeden
Afyonkarahisar Belediyesi Yardım Hizmetleri Birimi, kış aylarının gelmesiyle birlikte yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi bin 500 çocuğun mont ve bot ihtiy..

4

Image

Albikere.com farkındalık oluşturuyor
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile albikere.com işbirliğinde, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve kadın kooperatifleri ile başlayan e-ti..

5

Image

‘Çocuklarımızın her zaman arkasındayız’
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Bizler Emirdağ Belediyesi olarak çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferbe..

6

Image

Ayazini’de kış manzaraları
Afyonkarahisar'daki tarihi Frig Vadisi'nde bulunan Ayazini köyünde etkili olan kar yağışının ardından usta bir fotoğrafçı tarafından çekilen kar altın..

7

Image

Başkan Şahin Özhaseki ile görüştü
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’yle görüştü..

8

Image

Özer Merdivenci ve Serteser’i ziyaret etti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Süleyman Özer, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanay..

9

Image

‘Turizm konusunda topyekün bir seferberlik var’
İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, turizm konusunda kentin tüm bileşenlerinin topyekün bir seferberl..

10

Image

Başkan Çöl müjdeleri açıkladı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Ankara’da bazı temaslarda bulundu. Başkan Çöl, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ilçeye kazandırılaca..

11

Image

‘Afyon Eğitim Vakfı 652 öğrenciye burs veriyor’
Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı’nın çalışmalarının sürdüğünü sö..

12

Image

Dükkan sahiplerine anahtarlar teslim edildi
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; "Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen Kapalı Pazar Yeri ve Yöresel Ürünler Pazarı'nda yer alan dükkanların..

13

Image

Sportif yetenek taramaları başladı
Afyonkarahisar’da Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme" programı için çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında yetenekli öğrenciler ..

14

Image

Soğuk havada termal havuz keyfi
Sandıklı ilçesinde yoğun kar yağışı ve sıfırın altında 2 dereceyi bulan soğuk havaya aldırmayan tatilciler, açık havadaki termal havuzda vakit geçirdi..

15

Image

Afyonkarahisar’a yatırım yağmuru
AK Parti Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunla..

16

Image

Afyon’da Covid-19 vaka sayıları yükseldi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık koronavirüs (Covid-19) vaka haritasını açıkladı. Açıklamaya göre, 1-7 Ocak tarihl..

17

Image

‘Sorunlara kalıcı çözüm bulacağız’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mobilya sektörünün sorunlarına kalıcı çözümler bulacaklarını ifade etti ..

“Esnaf, Türkiye’nin orta direği” | Gazete3.com.tr
Image

“Esnaf, Türkiye’nin orta direği”  SİYASET    19.11.2021 12:36:34


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, esnafın Türkiye'nin orta direği ve istikrarın sembolü olduğunu vurguladı. CHP’li Öztrak, esnafın yetiştirecek çırak bulamadığını belirterek,"Bu aslında çok tehlikeli bir durum. Bu demektir ki Türkiye 20 yıl sonra girişimci bulamayacak" dedi
Öztrak, CHP Ekonomi Masası heyetiyle Afyonkarahisar'daki Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti. Burada esnaf ve vatandaşın istek ve taleplerini dinleyen heyet, daha sonra Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ile Ziraat Odası Başkanlığına ziyarette bulunuldu. Öztrak, ESOB ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin ekonomi modelinin iflas ettiğini savundu. Borçla ekonominin şişirilerek büyütülüyormuş gibi yapıldığını ileri süren Öztrak, "Bu borcu da gidip betona yatır, şimdi de onun sıkıntısını çekiyoruz. Borçlanıyorsan eğer, önce malını satıp döviz kazanacağın kişiye ver. Bu sayede de geri borcu ödeyebilirsin. Öyle yapmadık biz, asfalta, tünele ve alışveriş merkezlerine yatırdık." dedi.
“ESNAF TÜRKİYE’NİN ORTA DİREĞİDİR”
Öztrak, esnafın Türkiye'nin orta direği ve istikrarın sembolü olduğunu vurguladı. Gençlerin artık esnaf olmayı istemediğini savunan Öztrak, şunları kaydetti: "Hepsi masa başında kravat takıp oturmak istiyor. Çırak bulamıyorsunuz, niye? Herkesi üniversite mezunu yaptık. Bu ülkede şu anda teknisyene verilen maaş, mühendise verilen maaştan fazla. Böyle bir şey olur mu? Oluyor. Çünkü denge bozuldu. O zaman şimdi daha büyük bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Sizler yetiştirecek çırak bulamıyorsunuz. Bu aslında çok tehlikeli bir durum. Bu demektir ki Türkiye 20 yıl sonra girişimci bulamayacak. Bugün sanayici dediklerimizin çoğu sizin aranızdan çıkmadı mı? Sizin devamınız gelemeyince ne olacak? Ne yapacağız bu memlekete? Yerli, milli götürecek yabancılara vereceğiz öyle mi?"
“ESNAFA GERÇEK BİR SİCİL AFFI ÇIKARIN”
Esnaf Bakanlığının kurulmasını öneren Öztrak, şöyle devam etti: "Esnafa gerçek bir sicil affı çıkarın. Sicil affı çıkıyor ama bankaların kendi kredi kartları merkezleri var. Orada da herkesin geçmişte yediği kırmızı çizgiler duruyor. '1-2 çizik yemiş veya mücbir sebepten dolayı çizik yemiş esnafa kredi açmıyorsan eğer senin bundan dolayı cezai sorumluluğun vardır' dersek bu iş olur. O zaman sicil affı çalışır. Yoksa çalışmaz." >>>AA

  SİYASET    19.11.2021 12:36:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER