Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Kurumlararası işbirliği sürecek’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Şahin Çılgın..

2

Image

Bankacılardan ziyaret
Vakıfbank yetkilileri, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’i ziyaret etti..

3

Image

Protokolden Kütahya’ya çıkarması
Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Kütahya bazı z..

4

Image

Kadın Girişimcilere ödül
TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen 2019 Batı Akdeniz’in Fark Yaratan Kadın Girişimcileri Yarışması’nda TOBB Afyonkarahisar K..

5

Image

‘Televizyon izlemek yerine oyun oynayın’
TOKİ Fatma Aliye Hanım Anaokulu öğrencilerini ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, çocuklara boş vakitlerinde televizyon izlemek yerine, oyu..

6

Image

28 Şubat’ın analizi yapıldı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi ile Afyonkarahisar İslami İlimler Derneği tarafından 28 Şubat Darbesi’nin Analizi konulu ko..

7

Image

Doktor ataması yapılacak mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Sağlık Bakanı Fahre..

8

Image

Hocalı Katliamı unutulmadı
Azerbaycan’ın Hocalı beldesinde Azerbaycan Türklerinin Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi sonucunda meydana gelen Hocal..

9

Image

‘Herşey Sandıklı için’
Sandıklı ilçesi Zafer Mahallesi sakinlerini ağırlayan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçeyi daha yaşanabilir bir hale getirmek için gayret ett..

10

Image

Tarihin kara bir lekesi’
Belediye Başkanı Zeybek, 28 Şubat postmodern darbesinin tarihin kara bir lekesi olduğunu söyledi..

11

Image

‘Son sözü millet söyler’
28 Şubat 1997 postmodern darbesinin 23’ncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Darbecilere destek veren, d..

12

Image

Hikaye ve masalların rolü
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü tarafından “Hikâye ve Masal Dünyasına Bir Y..

13

Image

‘Milletimiz en güzel cevabı verdi’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya 28 Şubat darbesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Özkaya “Milletimize karşı yapılan darbeye en güzel..

14

Image

‘Geçmişimizi unutmayalım’
28 Şubat Postmodern darbesi ile ilgili bir açıklama yapan Milletvekili Yurdunuseven, Türk milletinin geçmişini unutmaması ve birliğini bozmaması gerek..

15

Image

DEVLET PERSONELİNE SUÇÜSTÜ
Afyon Emniyet Müdürlüğü ekipleri Dinar’da Orman Müdürlüğü’nde çalışan bir şahsı uyuşturucu madde satarken yakaladı. Emniyet Müdürü Temiz, uyuşturucu i..

16

Image

Erbakan’ı andılar
Saadet Partisi İl Kadın Kolları Necmettin Erbakan’ı anma ve anlama programı düzenledi...

17

Image

‘Afyon termalin başkenti’
Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği Başkanı Ersin Yazıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başka..

‘EVRENSEL BİR İLİZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘EVRENSEL BİR İLİZ’


Sandıklı ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın uluslararası alanda 2 büyük ağa dahil olan evrensel bir şehir olduğunu belirtti.
  SİYASET    21.01.2020 09:23:44

Vali Mustafa Tutulmaz, Sandıklı ilçesinde merkez kasaba, köy ve mahalle muhtarları ile toplantıda bir araya geldi. Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan toplantıda Kaymakam Eflatun Can Tortop, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İl ve İlçe Müdürleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve muhtarlar hazır bulundu.

GİDİLMEDİK KÖY BIRAKMAYACAĞIM

Toplantıda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “Yılda bir kez muhtarlarımızla bir araya gelmeye çalışıyorum. Bu toplantılar vesilesi ile hem köylerimizin problemlerini yerinde tespit ediyoruz hem de il ve ilçe müdürleri ile sorunların koordinesini yapmış oluyoruz. Ben göreve geldiğim günde kendime şöyle bir hedef koydum; “Gidilmedik köy bırakmayacağım.” Bu doğrultuda 300’e yakın köyümüzü bir şekilde ziyaret ettim. 423 köy var. 300’e yakını bitti. Bu yıl içerisinde de kalan köyleri ziyaret edeceğim. Köylerin durumunu yerinde görmek istiyorum” dedi.

“ÖNCELİK İHTİYACIN EN ÇOK OLDUĞU YERE”

Köylerdeki yatırımların hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz: “İl Özel İdaresi kaynaklı ve diğer kamu kurum ve kuruluşların kaynakları ile yapılan yatırımlar sürüyor. Yapılacak yatırımlarda, bütçe imkânları doğrultusunda şekilleniyor. KÖYDES ödenekleri geldikten sonra gelen ödeneğe göre köylerimize ihtiyacına uygun yatırım hamlesine gireceğiz. Bu yatırımları yaparken öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarının bu yatırımları verimlilik açısından ön planda tutması gerekir. Burada öncelik ihtiyacın en çok olduğu yerden başlayacaktır. Talebi olan muhtarlarımızın da bunu ön planda tutması gerekir. Kaynakların verimli olması gerekir. Kaynakları verimli kullandığımızda daha çok kişiye hizmet etmiş oluruz” diye konuştu.

“SU YÖNETİMİNDE PROBLEM VAR”

Köy ziyaretlerinde karşılaştığı en büyük sıkıntının su ile ilgili olduğunu söyleyen ve bu konuyla ilgili İl Özel İdaresi’nin bir çalışması olduğunu hatırlatan Vali Mustafa Tutulmaz: “İnşallah bu sorunu gidermiş olacağız. Suyun yönetimini disipline etmiş olacağız. Köylerimizde su sıkıntısı yok suyun yönetimi sıkıntısı var. Su her zaman ihtiyaç. İçme suyu olarak planlanan suyun sulamada kullanılmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZDE 2 AĞA ÜYE OLAN TEK İLİZ

Afyonkarahisar’ın her geçen gün gündemde daha fazla yer almaya başladığını vurgulayan ve bu konuda muhtarları bilgilendiren Vali Mustafa Tutulmaz: “Şehrimizin ismi ulusal ve uluslararası alanda sıkça duyulmaya başladı. Geçen yıl Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği üyesi olduk. Bu alanda 42 şehirden biri olduk. UNESCO’da Gastronomi alanında dünyada 36 şehirden birisi olduk. 2 büyük ağa üyeyiz. Evrensel bir şehir olduk. Turizm ve diğer alanlarda şehirler yarışıyor. Bizim Afyonkarahisar olarak evrensel bir şehir olabilmek ve şehirlerin rekabetinde yer bulabilmemiz gerekiyordu. Bu doğrultuda 2 önemli ağa dâhil olduk. Şuanda ülkemizde 2 ağa üye olan tek iliz. Bundan ne kadar gurur duysak azdır. Bunun etkisini az da olsa görmeye başladık. Otellerimiz dolu. Daha fazla misafir ağırlamaya başladık. Bu her sektöre artı bir katkı demek. Yani daha fazla kişiye iş ve aş demek. Biz bu değerlere sahip olduk ancak önemli olan bunu devam ettirebilmek ve verim alabilmek. Ben başta Belediye Başkanı Mustafa Çöl olmak üzere siz değerli muhtarlarımızı ve ilçe yöneticilerimizi bu unvanlara sahip çıkmaya ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. Gelen misafirlere daha nezaketli davranalım, hijyen kurallarına uyalım, temizlik ve düzene uyalım. Gelen misafirleri olumlu bir şekilde misafir edelim ve yeniden gelmesini sağlayalım. Bu şekilde hareket edersek daha fazla misafir ağırlarız ve daha çok yatırım alırız” şeklinde konuştu.>>>İsmail Sagun

  SİYASET    21.01.2020 09:23:44

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.02.2020
28.02.2020
28.02.2020
OZEL HABERLER