Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

6

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

7

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

8

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

9

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

10

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

11

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

12

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

13

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

14

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

‘Fakültemiz ülkemize büyük katkı sağladı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Fakültemiz ülkemize büyük katkı sağladı’Veterinerlik Fakültesi’nin mezuniyet töreninde konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Veterinerlik Fakültesi’nin Afyonkarahisar’a ve Türkiye’ye büyük katkı sağladığını belirtti.
  SİYASET    14.05.2019 10:44:27


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi öğrencileri, düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını alarak mesleğe ilk adımlarını attılar. Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ile birlikte fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri katıldı.
“TECRÜBE ETSEN SENİNDE AKLIN YATAR”
Törende ilk konuşmayı yapan Veteriner Fakültesi dönem birincisi Muhammed Yusuf Genç, hayat yolunda en önemli ve anlamlı adımı attıklarını kaydetti. Genç, “2014 yılında büyük hayallerle girdiğim bu fakülteden acı tatlı birçok hatırlarla mezun oluyorum. ‘Bir tecrübe etsen senin de aklın yatar, bize insan hekiminden daha lazım baytar’ diyen Milli Şairimiz Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy’un da dahil olduğu çok yüce bir mesleğin mensubu olacağız” diye konuştu.
“HER DAİM AZİZ MİLLETİMİZİN EMRİNDE VE HİZMETİNDE OLUN”
Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ise mezun olan yeni veteriner hekimleri Türk milletinin hizmetine gönderdiklerini vurguladı. Öğrencilere son bir öğüt vermek istediğini belirten Civelek, “Sizlere son bir ders değil de son bir öğüt vermek istiyorum; her daim bu aziz milletin emrinde ve hizmetinde olunuz. Biliniz ki milli ve manevi değerlerine sahip çıkan toplumlar ancak yükselirler. Bu bağlamda her adımınızı düşünerek atınız, aklınızı ve fikrinizi kimsenin iradesi altında bırakmayınız. İşinizi en doğru şekilde yaparak Türkiye Cumhuriyeti devletinin sadık bir vatandaşı olunuz” ifadelerini kullandı.
“VETERİNERLİK DEĞERLİ BİR MESLEK”
Civelek konuşmasına şöyle devam etti: “Veteriner hekimlik mesleğinin ne kadar değerli olduğu hepimizin malumudur. Sadece hayvan sağlığı ile değil, doğrudan olarak insan sağlığı ile de ilgili olan veteriner hekimlik; gıdadan ilaca, tarladan sofraya, kışladan kampüse her alanda vardır. Öte yandan toplumumuzun her kesiminde başarı göstermiş veteriner hekimlerimizi de aramızda görmek mümkündür. Ticarette, siyasette, bürokraside, karar verici mevkilerde veteriner hekimler dün olduğu gibi bugün de vardır ve var olmaya da devam edecektir. Bugün bizlerle beraber olan fakültemiz ikinci dönem mezunlarından Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Bey bunun en güzel örneklerinden birisidir. Fakültemizden mezun olmuş ve şu anda mesleğinin en zirvesinde ve ülkemize hayvancılık alanında hizmet etmekte, üniversitemizi ve fakültemizi temsil etmektedir.”
“REKTÖR HOCAMIZ BİZLERE GÜÇ VERİYOR”
Veteriner Fakültesi olarak eksiklikleri olduğunu ancak tüm eksikliklere rağmen büyük bir özveri gösterildiğini dile getiren Civelek, “Alınması gereken mesafe varılan noktadan ileridedir. Bu açıdan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Karakaş’a teşekkür etmek istiyorum. Göreve geldiği kısa süre zarfında fakültemizi yakından tanıdığını ortaya koymuştur. İhtiyaçlarımızı en az bizim kadar iyi bilmektedir. Veteriner Fakültesinin de Afyonkarahisar ve bölge için ne kadar önemli bir birim olduğunu gittiği her yerde vurgulamıştır. Bu da bizlere güç vermiştir. Bu durum alınması gereken mesafenin kısa zamanda aşılacağının kısa bir kanıtıdır” dedi. AKÜ Veteriner Fakültesi ikinci dönem mezunlarından olan Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ise AKÜ Veteriner Fakültesinde okumanın kendisi için bir ayrıcalık olduğunu, çünkü üniversite ve fakülte yönetimlerinin meslek öğretmenin yanında kendisine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın getirdiği karakteri de kattığını kaydetti.
VETERİNER FAKÜLTESİNİN ÜLKEMİZE ÖNEMLİ KATKILARI OLDU
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise Veteriner Fakültesinin üniversite için en önemli fakültelerden birisi olduğunu ifade etti. Karakaş, “Veteriner Fakültesi bizim en önemli fakültelerimizden birisi olarak, kurulduğu yıldan itibaren vermiş olduğu mezunlar ve yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte ilimize ve ülkemize önemli katkılarda bulunmuş fakültelerden birisi durumundadır. Bu anlamda hem ülkemizin hayvancılık politikaları, hem de bölgemizin ve ilimizin özellikleri açısından üniversitemizin en önemli fakültelerinden birisi olarak görüyoruz. Dekanımızın da ifade ettiği gibi önem verdiğimiz, üniversite-sanayi ve üniversite-şehir işbirliği içerisinde önemli gördüğümüz fakültelerimizden birisi olacak ve politikalarımız bu doğrultuda şekillenecektir” şeklinde konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    14.05.2019 10:44:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER