Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

3

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

4

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

5

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

6

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

7

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

8

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

9

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

10

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

11

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

12

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

13

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

14

Image

İmzalar atıldı

Vali Tutulmaz, Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı...

15

Image

Duyarlı çocuklar ödüllerini aldı

Vali Tutulmaz “Dikkat Sizden, Notlar Bizden” Projesinde Duyarlı Olan Çocukların Ödül Törenine Katıldı..

16

Image

İlçenin asayişi konuşuldu

Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde Asayiş Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlık yaptı...

17

Image

Çay’da camilere belediye eli değdi

Çay Belediyesi İlçede bulunan camilerin bakım ve onarımlarını yapıyor. Bu kapsamda Aktaş Mahallesinde bulunan Hacı Latif Camiinde bakım onarım ça..

‘Fakültemiz ülkemize büyük katkı sağladı’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Fakültemiz ülkemize büyük katkı sağladı’Veterinerlik Fakültesi’nin mezuniyet töreninde konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Veterinerlik Fakültesi’nin Afyonkarahisar’a ve Türkiye’ye büyük katkı sağladığını belirtti.
  SİYASET    14.05.2019 10:44:27


Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi öğrencileri, düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını alarak mesleğe ilk adımlarını attılar. Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Serdar Köken, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ile birlikte fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri katıldı.
“TECRÜBE ETSEN SENİNDE AKLIN YATAR”
Törende ilk konuşmayı yapan Veteriner Fakültesi dönem birincisi Muhammed Yusuf Genç, hayat yolunda en önemli ve anlamlı adımı attıklarını kaydetti. Genç, “2014 yılında büyük hayallerle girdiğim bu fakülteden acı tatlı birçok hatırlarla mezun oluyorum. ‘Bir tecrübe etsen senin de aklın yatar, bize insan hekiminden daha lazım baytar’ diyen Milli Şairimiz Veteriner Hekim Mehmet Akif Ersoy’un da dahil olduğu çok yüce bir mesleğin mensubu olacağız” diye konuştu.
“HER DAİM AZİZ MİLLETİMİZİN EMRİNDE VE HİZMETİNDE OLUN”
Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek ise mezun olan yeni veteriner hekimleri Türk milletinin hizmetine gönderdiklerini vurguladı. Öğrencilere son bir öğüt vermek istediğini belirten Civelek, “Sizlere son bir ders değil de son bir öğüt vermek istiyorum; her daim bu aziz milletin emrinde ve hizmetinde olunuz. Biliniz ki milli ve manevi değerlerine sahip çıkan toplumlar ancak yükselirler. Bu bağlamda her adımınızı düşünerek atınız, aklınızı ve fikrinizi kimsenin iradesi altında bırakmayınız. İşinizi en doğru şekilde yaparak Türkiye Cumhuriyeti devletinin sadık bir vatandaşı olunuz” ifadelerini kullandı.
“VETERİNERLİK DEĞERLİ BİR MESLEK”
Civelek konuşmasına şöyle devam etti: “Veteriner hekimlik mesleğinin ne kadar değerli olduğu hepimizin malumudur. Sadece hayvan sağlığı ile değil, doğrudan olarak insan sağlığı ile de ilgili olan veteriner hekimlik; gıdadan ilaca, tarladan sofraya, kışladan kampüse her alanda vardır. Öte yandan toplumumuzun her kesiminde başarı göstermiş veteriner hekimlerimizi de aramızda görmek mümkündür. Ticarette, siyasette, bürokraside, karar verici mevkilerde veteriner hekimler dün olduğu gibi bugün de vardır ve var olmaya da devam edecektir. Bugün bizlerle beraber olan fakültemiz ikinci dönem mezunlarından Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Bey bunun en güzel örneklerinden birisidir. Fakültemizden mezun olmuş ve şu anda mesleğinin en zirvesinde ve ülkemize hayvancılık alanında hizmet etmekte, üniversitemizi ve fakültemizi temsil etmektedir.”
“REKTÖR HOCAMIZ BİZLERE GÜÇ VERİYOR”
Veteriner Fakültesi olarak eksiklikleri olduğunu ancak tüm eksikliklere rağmen büyük bir özveri gösterildiğini dile getiren Civelek, “Alınması gereken mesafe varılan noktadan ileridedir. Bu açıdan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Karakaş’a teşekkür etmek istiyorum. Göreve geldiği kısa süre zarfında fakültemizi yakından tanıdığını ortaya koymuştur. İhtiyaçlarımızı en az bizim kadar iyi bilmektedir. Veteriner Fakültesinin de Afyonkarahisar ve bölge için ne kadar önemli bir birim olduğunu gittiği her yerde vurgulamıştır. Bu da bizlere güç vermiştir. Bu durum alınması gereken mesafenin kısa zamanda aşılacağının kısa bir kanıtıdır” dedi. AKÜ Veteriner Fakültesi ikinci dönem mezunlarından olan Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ise AKÜ Veteriner Fakültesinde okumanın kendisi için bir ayrıcalık olduğunu, çünkü üniversite ve fakülte yönetimlerinin meslek öğretmenin yanında kendisine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın getirdiği karakteri de kattığını kaydetti.
VETERİNER FAKÜLTESİNİN ÜLKEMİZE ÖNEMLİ KATKILARI OLDU
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise Veteriner Fakültesinin üniversite için en önemli fakültelerden birisi olduğunu ifade etti. Karakaş, “Veteriner Fakültesi bizim en önemli fakültelerimizden birisi olarak, kurulduğu yıldan itibaren vermiş olduğu mezunlar ve yapmış olduğu çalışmalar ile birlikte ilimize ve ülkemize önemli katkılarda bulunmuş fakültelerden birisi durumundadır. Bu anlamda hem ülkemizin hayvancılık politikaları, hem de bölgemizin ve ilimizin özellikleri açısından üniversitemizin en önemli fakültelerinden birisi olarak görüyoruz. Dekanımızın da ifade ettiği gibi önem verdiğimiz, üniversite-sanayi ve üniversite-şehir işbirliği içerisinde önemli gördüğümüz fakültelerimizden birisi olacak ve politikalarımız bu doğrultuda şekillenecektir” şeklinde konuştu.>>>Gazete3

  SİYASET    14.05.2019 10:44:27

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER