Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

İstişare ettiler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda istişare etti ..

2

Image

‘Afyon gelişmiş bir şehir’
Megabirlik Medya’yı ziyaret eden Ünlü Türkücü Mahmut Tuncer, ziyarette yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın gelişmiş bir şehir olduğunu söyledi. Müzi..

3

Image

‘Mazlumların tek umudu Türkiye’

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları 6. olağan kongresi yoğun bir katılımla, pandemi kuralları çerçevesinde yapıldı. Tek liste halinde yapı..

4

Image

OSB GENİŞLİYOR
Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi Yönetimiyle t..

5

Image

Emirdağ Güvenci’ne Coğrafi Tescil
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından ‘Emirdağ Güveci’nin coğrafi işaret tescilini aldıklarını sosyal medya hesabından d..

6

Image

‘Edirne’yi susuz bırakmadık’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Edirne’ye su alanında yapılan yatırımlar hakkında..

7

Image

‘Önceliğimiz fiyat istikrarı’
TOBB, TESK, TÜSİAD ve MÜSİAD tarafından yapılan ortak açıklamada, Türkiye’nin önceliğinin fiyat istikrarı olduğu vurgulandı. ..

8

Image

Kaçırılan geminin kaptanı Afyonlu
Gine açıklarında korsan saldırısında kaçırılan Türk gemisinin 15 kişilik mürettebatının isimleri belli olurken, bunlardan kaçırılan geminin birinci ka..

9

Image

Birliktir’den teşekkür
Esnaf ve sanatkârların içerisinde bulunduğu zor durum nedeniyle AK Parti’li Milletvekilleri ve il yöneticilerine ilettikleri taleplerinin kabul görmes..

10

Image

Birliktir talep etti esnafların KREDİLERİ ERTELENDİ
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı esnaf kredilerinin ertelenmesine ilişkin bir açıklam..

11

Image

Katil tutuklandı
Afyonkarahisar’da trafikte hatalı sollama nedeniyle 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de yaralandığı silahlı kavgada gözaltına alınan B.E. çıkarıldığı mah..

12

Image

‘Aile iki cihan saadetinin anahtarıdır’
2021 Aile Yılı Projesi Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Türk milletinin binlerce yıldır varoluşunun en önemli sebebinin aile yapısı ol..

13

Image

‘Afyon’un gelişmesine büyük destek sağlıyor’
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin şirketi Yüntaş’ın Afyonkarahisar’ın gelişmesi için büyük destek sağladığını söyledi ..

14

Image

‘Afyonkarahisar’ı birlikte uçuracağız’
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yapılacak olan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, bir..

15

Image

‘Afyon imrenilen bir şehir olacak’
Taşpınar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın her yerine hizmet edeceklerini ve Afyon’u imrenilen ..

16

Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark G..

17

Image

Devremülk dolandırıcılarına operasyon
Devremülk satışı üzerinden vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen organize suç örgütüne yönelik jandarma tarafından Afyonkarahisar merkezli İzmir’d..

‘Frig Vadisi’ne yakışan bir destinasyon olacak’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Frig Vadisi’ne yakışan bir destinasyon olacak’


Vali Gökmen Çiçek, Ayazini ve Emre Gölü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bir kaynak ayırdığını ifade ederek, “Burası Frig Vadisi’ne yakışan bir destinasyon haline gelecek” dedi
  SİYASET    30.11.2020 10:44:02

Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ilk olarak Emre Gölü, Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi Projesini yerinde inceleyerek, çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle Emre Gölü ve çevresinde 50 bin metrekare alanda rekreasyon ve peyzaj çalışmaları yapılıyor. Proje kapsamında yürüyüş yolları, seyir terasları, kır bahçesi, restoran, spor alanları, 13 bin metrekare yeşil alanın olduğu birçok sosyal aktivitenin yapılabileceği alan oluşturulacak.
“TARİH VE TABİAT BİR ARADA
İnceleme gezisi sırasında açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek: “Emre Gölü ve Ayazini Köyü turizm destinasyon projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanımız buraya bir kaynak ayırdı. Kendi oluşturduğumuz fon ile beraber bölgeyi Türkiye'nin en önemli turizm destinasyonlarından biri haline getireceğiz. 50 bin metrekare alanda çalışacağız. Tarihle iç içe olan gölümüzü tepeden gören Afyonkarahisar'a yakışır, Frig Vadisi'ne yakışır bir turizm destinasyonu yapacağız ve inşallah burası herkesin ziyaret ettiği bir yer haline gelecek. Ziyaretçilerin tarih ve tabiat duygusunu aynı anda hissedebilecekleri bir mekân oluşturacağız. Yaklaşık 6 ay önce verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Birlik ve beraberlik olduğu sürece Afyonkarahisar’da çok güzel hizmetler yapacağız. İnşallah burayı kısa sürede tamamlayacak ve açılışı da birlikte yapacağız” dedi.
TAŞHAN TURİZMİN MERKEZİ OLACAK
Ziyaretler sonrasında öncelikle Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven düşüncelerini paylaştı. Çok güzel ve önemli projelerin hayata geçtiğini söyleyen Milletvekili İbrahim Yurdunuseven: “Bugün deyim yerindeyse turizm kuşağı yolu üzerinde incelemelerde bulunduk. Ayazini Köyü’nde Taşhan inşa ediliyor. Buranın taşı meşhurdur. Taşhın merkezi bu bölge inşallah turizmin de merkezi olacak. Çalışmalarda emeği olan başta Sayın Valimiz olmak üzere herkesten Allah Razı olsun” dedi.
BURASI BİR METROPOLİS
Ayazini 3 bin yıllık tarihiyle bir metropolis diyen Milletvekili Ali Özkaya: “Belki de taşa oyulmuş 3 katlı apartmanın olduğu tarihteki tek yer burası. Sayın Valimiz öncülüğünde hep birlikte hazırladığımız proje ile tarihin bu gizemli şehrini öne çıkarmak ve tüm Türkiye ve dünyayı buraya getirmek istiyoruz. Afyonkarahisar kaplıca diyarı, termal şehri. Ama burası aynı zamanda tarihin kalbi. Hep birlikte yaptığımız çalışmalarla Ayazini’ne devlet kuşu konmuş olacak” dedi.
AYAZİNİ ŞİRİNCE VE CUMALIKIZIK GİBİ OLACAK
Ayazini Frig Vadisinin kalbi diyen Vali Gökmen Çiçek: “Biz bu şehre gizemli şehir diyoruz. Çünkü bu şehrin her bir noktası ayrı bir duygu hissettiriyor. Çok büyük bir tarihin içerisinde yaşıyoruz ve bunun bilincindeyiz. Biz bu amaçla Frigya’nın kalbi dediğimiz Ayazini’nin bir turizm destinasyonu olmasını istedik. Burayı İzmir’deki Şirince, Bursa’daki Cumalıkızık gibi bir yer haline getirmek istiyoruz. Karşılama Merkezi ve sokak sağlıklaştırması ile birlikte hem köy halkının hem de Afyonkarahisarlı firmaların ürünlerinin satışlarının yapılacağı bir yer haline getireceğiz. İhsaniye Kaymakamımız Semih Doğanoğlu Taşhan’ın çalışmalarını titizlikle takip ediyor. Burası da tarihi bir restoran olacak. Projelerimizde emeği, katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    30.11.2020 10:44:02

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER