Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Karakol ailesinin acı günü
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol’un amcası Süleyman Karakol, vefat etti. Merhum Karakol, Tınaztepe beldesinde son yolculuğuna uğurland..

2

Image

'Biz birlikte güçlüyüz'
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri, kuruluşunun 16. yılı nedeniyle Kadınana Gazetesi’ne bir kutlama ..

3

Image

Sorunlar tespit edildi ÖNERİLER SUNULDU
Afyonkarahisar’da, 27 Kasım’da düzenlenen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda; kentimizle ilgili sorunlar belirlenerek sorunların gideril..

4

Image

‘Çalışmalarımız artarak devam edecek’
Engelliler Meclisi üyelerini makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışmalarının arta..

5

Image

Özdilek engellileri unutmadı
Özdilek Afyonkarahisar, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel eğitim ve rehabilitasyon gören çocuklara, ev sahipliği yaptı. Afyonkarahisar Özel Eğ..

6

Image

Afyon mutfağı gökyüzünde tanıtılıyor
Türk Hava Yolları’nın (THY) kabin içi dergisi olan ve ayda yaklaşık 500 bin tirajıyla Türkiye’nin en fazla okunan dergisi Skylife’ın, aralık sayısı çı..

7

Image

‘Hizmetlere ve görevlerinize odaklanın’
Kızılören ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşlara hizmet noktasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyleyerek; ..

8

Image

Kaplıca misafirleri ilçeyi geziyor
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’na gelen misafirlere, Sandıklı ilçe turları devam ediyor. ..

9

Image

‘Herkesi kucaklayalım’
Vali Mustafa Tutulmaz, Evciler ilçesinde muhtarlara çağrıda bulunarak vatandaşlara hizmet noktasında herkese eşit davranılması gerektiğini belirterek,..

10

Image

‘Yaşam standartlarını yükselteceğiz’
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; Yeniden Refah Partisi iktidarında, vatandaşların yaşam standartlarının yükseltileceğini söyledi...

11

Image

‘Engelleri hep beraber aşacağız’
Afyonkarahisar protokolü, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla mesajlar paylaştı. Engellilerin, hayatın önemli bir parçasının olduğunun ifade edildiği..

12

Image

Camiler restore edilecek
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçede bulunan Hamamönü ve Müradin camilerinin restore edilmesi için Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’..

13

Image

6 bin fidan dağıtıldı
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından İscehisar ilçesinde 6 bin adet fidan dağıtıldı. ..

14

Image

Kooperatifler Fuarı düzenlenecek
Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile 5-8 Aralık..

15

Image

Karakaş istişare etti
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, makamında konukların ağırlayarak, istişare etti. ..

16

Image

‘Geleceğe yönelik ümitlerimiz arttı’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 2019 yılının üçüncü çeyreğindeki büyümenin ümit verici bir gelişme olduğunu söyleyerek: “2020’de, ekonomide daha güçlü bi..

17

Image

‘İntiharların sebepleri ortadan kaldırılmalı’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, insanların siyanürle intihar etmesini engellemek amacıyla siyanür satışının yasaklanmasını..

Gazilerden yerli kamyona tam not | Gazete3.com.tr
Image

Gazilerden yerli kamyona tam notİlimiz İscehisar ilçesinde, mermer ve mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından, aynı zamanda yerli üretime destek olan Demireller Mak. San. ve Tic. A.Ş. (DEMMAK) şehit aileleri ve gazileri konuk ederek yerli üretim kaya kamyonunu incelediler.
  SİYASET    13.11.2019 11:11:01Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri ve gaziler, ilimizde DEMMAK tarafından üretilen ve tamamen yerli Türkiye'nin ilk kaya kamyonunu yapan DEMMAK Yönetim Kurulu Başkanı Şuayp Demirel'i ziyaret ettiler. Daha önceleri ithal edilen kaya kamyonu, DEMMAK tarafından yüzde 100 yerli yapım olarak üretildi. Konuyla ilgili DEMMAK Yönetim Kurulu Başkanı Şuayp Demirel'i arayan ve tebrik eden Başkan Kumartaşlı; aldığı davete, şehit aileleri ve gazilerle birlikte icabet etti. Şehit ailelerini ve gazileri, fabrika kapısında şahsen karşılayan Şuayp Demirel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini belirterek bu ziyaretten duygulandığını ifade etti.

“BEN DE BİR GAZİ TORUNUYUM”
Türkiye'nin ilk yüzde 100 yerli kaya kamyonunu inceleyen Başkan Kumartaşlı, şehit aileleri ve gazilere bilgiler veren DEMMAK Yönetim Kurulu Başkanı Şuayp Demirel, aslında bir gazi torunu olduğunu, ailesinde özellikle Kurtuluş Savaşı'nda ve Çanakkale Savaşı'nda çok fazla şehit ve gazilerin olduğunu söyledi. Demirel: "Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. Onlar için ne yapsak azdır. Onlar, bu bayrağın dalgalanması için canlarını verdiler. Gazilerimiz de aynı şekilde hayatlarını ortaya koydular. Bizler de her ne kadar cephede savaşmasak da burada, bu ürünleri üreterek vatana, millete hayırlı bir iş yapmanın mutluluğu içerisindeyiz" dedi. Projenin yapılış aşamalarını ve safhalarını bir bir misafirlerine kendisi anlatan Şuayp Demirel, şehit babaları ve gazilere özel ilgi gösterdi.

“ARTIK ÖLSEM DE GAM YEMEM”
Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, yaptığı konuşmada: "Bu devasa eseri gördüm, çok duygulandım. Benim de memleketimde böyle işlerin yapılabildiğini gördüm ya artık ölsem de gam yemem. Başta Şuayp Demirel olmak üzere tüm bu projede emeği olan mühendis, çalışan herkesi kutluyorum. Allah işlerimizi güçlerimizi rast getirsin" dedi.

“BU PROJE BİZİM GURUR KAYNAĞIMIZ”
Başkan Kumartaşlı ise bu projenin aslında stratejik olarak da çok öneme haiz olduğunu belirterek: "Bu devasa kamyonun, sadece hafriyat işlerinde kullanılması yeterli değildir. İnanıyorum ki devletimizin yetkili birimleri, bu projeyi alıp savaş teknolojisinde cephede de kullanacaktır. Bu proje, o anlamda da çok büyük bir proje. Sadece 6 x 6 kamyon değil. Bu proje, bizim gurur kaynağımız. Bu proje; dosta güven, düşmana korku veren bir projedir. Bu anlamda tekrar gururlandık. Böyle bir yerli üretimin memleketimizden çıkması bizleri onurlandırdı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah, işlerini güçlerini rast getirsin" dedi.>>Gazete3

  SİYASET    13.11.2019 11:11:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
04.12.2019
04.12.2019
04.12.2019
OZEL HABERLER