Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Afyon’da Tokatlılar gecesi

Afyon Doğa Koleji Halkla İlişkiler Müdürü Şenay Erol ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ömer Gökberk Narin’in gerçekleştirdiği or..

2

Image

‘Usulsüz atamalar yapıldı’
Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönetici atamalarında usulsüz atamalar yapı..

3

Image

İmar planlarını İGM yapacak
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, ilçe ve beldelerde yapımı devam eden yatırımları inceledi...

4

Image

İFTAR BEREKETİ FATİH MAHALLEMİZDE YAŞANDI

Ramazan ayı Mahalle İftarlarımızı Sandıklımızın en güzel seyredebileceğiniz mekânlardan olan Fatih Mahallesinde, vatandaşlarımızın katılımıyla ge..

5

Image

“Ramazan’ın bereketini hep beraber hissediyoruz”
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile ATSO 15. Meslek Komitesi, ATSO İftar Çadırı’nda vatandaşlara yemek ik..

6

Image

360 kişi istihdam edildi

İŞKUR Afyonkarahisar İl Müdürü Ahmet Karakaya, İş başı Eğitim Programı (İEP) çerçevesinde kentte 54 firmada 360 kişinin iş başı yaptığını belirtt..

7

Image

Jeotermal enerji konuşuldu
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Sandıklı ilçesinde Jeotermal Enerji Hüdai Kaplıcalar Birliği ve muhtarlar toplantılarına katıldı...

8

Image

56 kaçak telefon ele geçirildi

Afyonkarahisar polisi tarafından 3 telefon bayiisinde yapılan aramalarda toplam 56 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi...

9

Image

10 öğrenciye tablet bilgisayar

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 2018-2019 eğitim döneminde Merkez Atık Su Arıtma Tesisi’nde teknik gezi ve eğitime katılan öğrenci..

10

Image

‘İşsizlik Sigorta fonu nerede kullanılıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başkanlığ..

11

Image

Erkmen’de iftar geleneği

İlimizin güzide merkezlerinden biri olan Erkmen beldesinde bu yıl 15’ncisi düzenlenen geleneksel iftar yemeğine katılım oldukça yoğun oldu. Yakla..

12

Image

Kil terapisi

Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği üyeleri, görme engelli öğrencilerle kil terapisi çalışması yaptı...

13

Image

Kanalizasyon hattı döşeniyor

Dinar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Amirliği altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor...

14

Image

Genç MÜSİAD’tan Karakaş’a ziyaret

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ..

15

Image

Yeni mezbahanede çevre düzenlemesi

Çay Belediyesi’ne ait yeni yapılan mezbahanede çevre düzenleme çalışmaları kapsamında perde duvarı yapılıyor...

16

Image

‘Devlet rehberlik etmeli’

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, meyve ve sebzelerin..

17

Image

KARDEŞLİK İFTARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde başlatılan Kardeşlik İftarı’nın altıncısı geniş katılımla gerçekleştirildi. ..

‘GÖREVE TALİBİZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘GÖREVE TALİBİZ’


Brüksel Parlamento Başkan Vekili ve Milletvekili Emin Özkara, 14 Ekim’de Belçika’daki yerel seçimlerde iktidar olmak istediklerini söyleyerek, “Brüksel Parlamentosu’ndaki başarılı çalışmalarımızı burada da yapmak istiyoruz. Ama burada halkın desteği önemli. Bize üç dönemdir destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu defa durum siyaseten çok farklı. İyi bir liste oluşturduk. Göreve yeniden talibiz” dedi.
  SİYASET    05.10.2018 11:12:28

Brüksel Parlamento Başkan Vekili ve Milletvekili Emin Özkara, Belçika’daki seçimler öncesi Megabirlik Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e özel açıklamalarda bulundu. 2000’li yıllarda siyasete girdiğini ve bugüne kadar herkese eşit muamele gösterdiğini belirten Özkara, “Hem Türküm hem de Belçikalıyım. İkisinden de gurur duyuyorum. Benim herkese kapım açık. Beni eleştirene de açık, destekleyene de. Herkese eşit davranıyorum. İlk siyasete girdiğimde karşımda Türk kökenli rakiplerim vardı. Seçildim. Diğer arkadaşlara da başarılar diliyorum. Onlarda çok mücadele ettiler. Bağımsız olarak seçildim ve sonra bir parti bulmam gerekiyordu. Bunun tartışmasını kendimle ve eşimle yaptım. Eşimin fikirleri çok önemliydi. O da çok destek oldu ve olmaya devam ediyor. Bende ona destek olmaya devam ediyorum” dedi.

“SOSYALİST PARTİ’NİN TÜRKLERE BÜYÜK FAYDASI OLDU”

Sosyalist Parti’nin Belçika’da yaşayan Türklere büyük faydasının olduğunu söyleyen Özkara, “Sosyalist Parti dışında Türkler içinde bakan, belediye başkanı olanı yok. Belçika vatandaşlığı almamızı bile Sosyalist Parti’nin sayesinde aldığımızı söyleyebilirim. Biz elde ettiğimiz başarıyı, partimize, eşimle benim aramdaki eşitliğe, çok çalışmaya, özgüvenime borçluyuz diyebilirim. Zaman zaman eleştiri alıyoruz. Cuma namazlarına gitmiyormuşum. Dinle siyaseti birbirine karıştırmam. Zamanım olsa elbet bende gitmek isterim. Meclis Başkan Vekiliyim, Polis komisyonundayım, milletvekiliyim, Meclis üyesiyim, kendiişlerim var. Çocuklarım var. Bana verilen bu yetkilerin yerine getirilmesi zor ama alıştım. Çok çalışıyorum. Bir seçime girip yüksek oranda oy alabilirsiniz ama bir sonraki seçimlerde o oyu veya yükseğini almak çok zor” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

14 Ekim’deki seçimlerde iktidar olmak için çalıştıklarını söyleyen Özkara, “Allah nasip ederse iktidar olmak için çalışıyorum. Partim için çalışıyorum. Siyaset apayrı bir iş. Siyaseti sevmezseniz, eşitlik gözetmezseniz, insanlar sizi eleştirdiğinde tepki gösterirseniz, başarılı olamazsınız. Ben siyasette çıraklıktan yetiştim. Şimdi ustalık dönemim. 20 yılı aşkın süredir siyasetin içindeyim. Bu kolay bir iş değildir. Meclis Başkan Vekilliği görevine geldim. Kraliyet’ten tebrik arması aldım. Türkiye’de herhangi bir tebrik almadım. Dışişleri 2 satır bir yazı yazamaz mıydı? Ben her yıl Emirdağ’daki köyüme gittiğimde göğsümü gere gere Türklüğümle gurur duyuyorum. Hiçbir Türk yetkili bizleri tebrik etmiyor. Türkiye’nin Avrupa’daki suçlamalarıyla ilgili olarak bilgi vermiyor. Neden bilgi vermiyorlar? Belçika’da evraklar konuşur” diye konuştu.

“İYİ BİR LİSTE OLUŞTURDUK”

Belediye seçimleri çok önemli. Schaerbeek’te büyük hizmetlerimiz oldu.Ancak kalıcı hizmetler için iktidar olmamız gerekli. Bunun için yeter sayıyı yakalamamız gerekiyor. Vatandaşımıza verdiğimiz sözleri tutmamız için tekrar aday oldum. 47 Belediye Meclisi olan Schaerbeek Brüksel’in ikinci büyük belediyesi. Burada çok sayıda Türk ve Faslı olduğu kadar diğer ülkelerden insanlar yaşıyor. Yıllardır, birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Schaerbeek’in de kendine özgü sorunları var. Başta eğitim, trafik, güvenlik, vergilerin yüksekliği, park ve diğer sorunları ile Schaerbeek’te hizmet önemli. Brüksel Parlamentosu’ndaki başarılı çalışmalarımızı burada da yapmak istiyoruz. Ama burada halkın desteği önemli. Bize üç dönemdir destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu defa durum siyaseten çok farklı. İyi bir liste oluşturduk.Yeniden göreve talibiz” dedi. >>>Gazete3
  SİYASET    05.10.2018 11:12:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.05.2019
22.05.2019
22.05.2019
OZEL HABERLER