Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Çin Seddi bile dayanmaz’
Doğu Türkistan’da Müslümanlarda yönelik olarak yapılan zulümleri protesto etmek amacıyla Afyonkarahisar STK Platformu adına bir açıklama yapan Mesut H..

2

Image

‘Afyon’da destansı hizmetler yaptık’
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin isminin verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 10 yıllık belediye başkanlığı sürecinde d..

3

Image

MHP’de 18 aday daha belirlendi
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olacak 1’i ilçe 17’si belde belediye başkan adayı olmak ü..

4

Image

Yeni başkan Metin Balaban
AK Parti İscehisar İlçe Başkanlığı’na Metin Balaban getirildi...

5

Image

MHP’liler Çetinkaya’yı karşılayacak
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı, kısa bir süre önce adaylığı açıklanan Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’yı Ankara dönüşünd..

6

Image

Yerli üretime dikkat çektiler
AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli malların tanıt..

7

Image

‘Tarım ve hayvancılıkla gelişeceğiz’
MHP Bolvadin Belediye Başkan Adayı Selahattin Kelekçi, seçimi kazanması durumunda tarım ve hayvancılığa büyük önem vereceklerine dikkat çekti...

8

Image

‘MHP’nin adayı Afyon’u salladı’
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen haftalık olağan basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP’nin Belediye..

9

Image

‘65 bin yükümlü iş sahibi oldu’
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu 2019 bütçesi üzerine TBMM’de konu..

10

Image

‘Gönüllere girecek projelerimiz var’
AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek, İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen’i makamında ziyaret etti. Zeybek, “Afyonkarahisar halkının g..

11

Image

‘Geçici öğreticilere kadro verilmeli’
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapan geçici Kur’an Kursu öğreticilerine kadro verilmesini i..

12

Image

‘Projelerin seçimi olacak’
MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Fatih Çetinkaya, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ..

13

Image

Sendikacılardan teşekkür ziyareti
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Afyonkarahisar İl Temsilciliği’ne bağlı sendika başkanlarını makamınd..

14

Image

‘Şehir içi trafik kanayan yara’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, Afyonkarahisar’da trafiğin kanayan bir yara olduğunu söyledi...

15

Image

‘Bütçede vatandaş yok yandaş var’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Genel Kurulu'n..

16

Image

‘Afyon’u vatandaşlarla beraber yöneteceğiz’

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, “Önce insan” anlayışıyla hayal ettiği Afyonkarahisar’ı yine Afyo..

17

Image

Taytak’tan Özel’e ayar
TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Kamu Denetçiliği Kurumu bütçelerinin görüşmeleri sırasın..

‘GÖREVE TALİBİZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘GÖREVE TALİBİZ’


Brüksel Parlamento Başkan Vekili ve Milletvekili Emin Özkara, 14 Ekim’de Belçika’daki yerel seçimlerde iktidar olmak istediklerini söyleyerek, “Brüksel Parlamentosu’ndaki başarılı çalışmalarımızı burada da yapmak istiyoruz. Ama burada halkın desteği önemli. Bize üç dönemdir destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu defa durum siyaseten çok farklı. İyi bir liste oluşturduk. Göreve yeniden talibiz” dedi.
  SİYASET    05.10.2018 11:12:28

Brüksel Parlamento Başkan Vekili ve Milletvekili Emin Özkara, Belçika’daki seçimler öncesi Megabirlik Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey’e özel açıklamalarda bulundu. 2000’li yıllarda siyasete girdiğini ve bugüne kadar herkese eşit muamele gösterdiğini belirten Özkara, “Hem Türküm hem de Belçikalıyım. İkisinden de gurur duyuyorum. Benim herkese kapım açık. Beni eleştirene de açık, destekleyene de. Herkese eşit davranıyorum. İlk siyasete girdiğimde karşımda Türk kökenli rakiplerim vardı. Seçildim. Diğer arkadaşlara da başarılar diliyorum. Onlarda çok mücadele ettiler. Bağımsız olarak seçildim ve sonra bir parti bulmam gerekiyordu. Bunun tartışmasını kendimle ve eşimle yaptım. Eşimin fikirleri çok önemliydi. O da çok destek oldu ve olmaya devam ediyor. Bende ona destek olmaya devam ediyorum” dedi.

“SOSYALİST PARTİ’NİN TÜRKLERE BÜYÜK FAYDASI OLDU”

Sosyalist Parti’nin Belçika’da yaşayan Türklere büyük faydasının olduğunu söyleyen Özkara, “Sosyalist Parti dışında Türkler içinde bakan, belediye başkanı olanı yok. Belçika vatandaşlığı almamızı bile Sosyalist Parti’nin sayesinde aldığımızı söyleyebilirim. Biz elde ettiğimiz başarıyı, partimize, eşimle benim aramdaki eşitliğe, çok çalışmaya, özgüvenime borçluyuz diyebilirim. Zaman zaman eleştiri alıyoruz. Cuma namazlarına gitmiyormuşum. Dinle siyaseti birbirine karıştırmam. Zamanım olsa elbet bende gitmek isterim. Meclis Başkan Vekiliyim, Polis komisyonundayım, milletvekiliyim, Meclis üyesiyim, kendiişlerim var. Çocuklarım var. Bana verilen bu yetkilerin yerine getirilmesi zor ama alıştım. Çok çalışıyorum. Bir seçime girip yüksek oranda oy alabilirsiniz ama bir sonraki seçimlerde o oyu veya yükseğini almak çok zor” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

14 Ekim’deki seçimlerde iktidar olmak için çalıştıklarını söyleyen Özkara, “Allah nasip ederse iktidar olmak için çalışıyorum. Partim için çalışıyorum. Siyaset apayrı bir iş. Siyaseti sevmezseniz, eşitlik gözetmezseniz, insanlar sizi eleştirdiğinde tepki gösterirseniz, başarılı olamazsınız. Ben siyasette çıraklıktan yetiştim. Şimdi ustalık dönemim. 20 yılı aşkın süredir siyasetin içindeyim. Bu kolay bir iş değildir. Meclis Başkan Vekilliği görevine geldim. Kraliyet’ten tebrik arması aldım. Türkiye’de herhangi bir tebrik almadım. Dışişleri 2 satır bir yazı yazamaz mıydı? Ben her yıl Emirdağ’daki köyüme gittiğimde göğsümü gere gere Türklüğümle gurur duyuyorum. Hiçbir Türk yetkili bizleri tebrik etmiyor. Türkiye’nin Avrupa’daki suçlamalarıyla ilgili olarak bilgi vermiyor. Neden bilgi vermiyorlar? Belçika’da evraklar konuşur” diye konuştu.

“İYİ BİR LİSTE OLUŞTURDUK”

Belediye seçimleri çok önemli. Schaerbeek’te büyük hizmetlerimiz oldu.Ancak kalıcı hizmetler için iktidar olmamız gerekli. Bunun için yeter sayıyı yakalamamız gerekiyor. Vatandaşımıza verdiğimiz sözleri tutmamız için tekrar aday oldum. 47 Belediye Meclisi olan Schaerbeek Brüksel’in ikinci büyük belediyesi. Burada çok sayıda Türk ve Faslı olduğu kadar diğer ülkelerden insanlar yaşıyor. Yıllardır, birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Schaerbeek’in de kendine özgü sorunları var. Başta eğitim, trafik, güvenlik, vergilerin yüksekliği, park ve diğer sorunları ile Schaerbeek’te hizmet önemli. Brüksel Parlamentosu’ndaki başarılı çalışmalarımızı burada da yapmak istiyoruz. Ama burada halkın desteği önemli. Bize üç dönemdir destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu defa durum siyaseten çok farklı. İyi bir liste oluşturduk.Yeniden göreve talibiz” dedi. >>>Gazete3
  SİYASET    05.10.2018 11:12:28

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
15.12.2018
15.12.2018
15.12.2018
OZEL HABERLER