Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

TAYTAK TALEPLERİ İLETTİ
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’da eksik olan imam, müezzin, m..

2

Image

ÖNCE KIZ ARKADAŞINI SONRA KENDİNİ VURDU
Afyonkarahisar’da önceki gün akşam saatlerinde bir genç, tartıştığı kız arkadaşını pompalı tüfekle yaraladıktan sonra intihar etti. ..

3

Image

İSCEHİSAR'DA ASAYİŞ TOPLANTISI
İscehisar İlçe Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlığında, Kaymakamlık makamında yapıldı...

4

Image

KAZA KURBANLARI EDEBİYETE UĞURLANDI
MHP Emirdağ İlçe Başkanı Abdil Demiral’ın Eskişehir'in Çifteler ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden annesi Server Demiral, kard..

5

Image

22 YIL SONRA TEKRAR BULUŞTULAR
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunları 22 yıl aradan sonra Afyonkarahisar’da aileleri ile birl..

6

Image

Zeybek sözünü tutuyor
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler öncesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vaatleri arasında yer alan Millet Bahçesi projesin..

7

Image

BENİM ADIM TÜRKİYE
İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu ekibi tarafından hazırlanan “Benim Adım Türkiye” konulu tiyatro oyunu Zafer Meydanı'nda sahnelendi...

8

Image

TAŞ MEDRESE BÜYÜK BİR KAZANÇ
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilerek kentimize tekrar kazandırılan Taş Medrese’yi ziyaret eden televizyon programcısı, akademisyen Pr..

9

Image

‘Şehit yakınlarının ve gazilerin sıkıntılarına kulak verilmeli’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, şehit yakınlarının..

10

Image

PKK ÇUCUK KATİLİDİR
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, PKK’nın çocuk katili hain bir terör örgütü olduğunu söyledi.

..

11

Image

‘235 milyon TL harcandı’
Afyonkarahisar’da düzenlenen 3.İl Koordinasyon toplantısında konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, dönem sonu itibariyle yatırımlara 235 milyon TL p..

12

Image

SEZEN'DEN ZİYARET
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti...

13

Image

HAİNLER SÜRÜSÜ TARİHE GÖMÜLDÜ
Dinar ilçesinde "15 Temmuz'u İyi Anlayalım" konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Öğretim üyesi Doç. Dr. ..

14

Image

EMEKLİLER EK ÖDEME İSTİYOR
Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Eğe, emeklilere "kira ve yakacak yardımı" adı altında ek bir ödeme yapılması talebinde bul..

15

Image

TÜRKİYE'NİN GELECEK HEDEFLERİ GERİYE DÜŞTÜ
11.Kalkınma Planı hakkında açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Türkiye’nin gelecek hedeflerinin..

16

Image

DEVLETE VE MİLLETE BAĞLI EVLATLAR YETİŞTİRMELİYİZ
15 Temmuz ve Milli İrade konulu konferansta konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, FETÖ tarafından topluma fitne ateşinin atıldığını..

17

Image

ÖĞRENCİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde öğrenci kayıtları hızla devam ediyor...

‘Güçlü projelere imkan vermek istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Güçlü projelere imkan vermek istiyoruz’


Zafer Teknopark Genel Kurulu’nda konuşan Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise teknoparkların şehirler ve firmalar için güzel bir imkân olduğunu söyleyerek, “Burada güçlü firmaları görmek, güçlü projelere imkân vermek istiyoruz. Bizim üretim ve ürüne odaklanmaya ihtiyacımız var. Firmaların eksikleri varsa onlara katkıda bulunmayı prensip edinmeliyiz” dedi.
  SİYASET    11.07.2019 18:03:33

Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi (Zafer Teknopark) 2018 yılı olağan genel kurul toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Tesislerde gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve Afyonkarahisar Enerji ve Dehşetiler Makine Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yurter ile birlikte genel kurul üyeleri katıldı.
“4 TEKNOPARK ALANIMIZ VAR”
2018 yılı faaliyet raporları ve mali tablolarının sunumunu gerçekleştiren Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Teknopark’ın kuruluşundan itibaren bölgenin AR-GE ve İnovasyon Ekosistemine katkı sağlamak adına önemli çalışmalara imza attığını ifade etti. Kandemir ayrıca yapılan projeler, danışmanlık hizmetleri ve üniversite sanayi işbirliği çalışmaları sayesinde Teknopark’ın etkisini rakamsal verilerle değerlendirerek, Teknopark alanlarının fiziki özelliklerinden ve yeni yatırım planlarından bahsetti. Kandemir şöyle konuştu: “Kampüs içinde olan binamız bahçesi ile beraber 4 bin 623 metrekarelik alanda ve 2 bin 224 metrekarelik bir binada faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Afyonkarahisar Merkez Teknopark, Uşak Merkez Teknopark ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknopark alanlarımız olmak üzere toplam 4 alanımız var. Tüm alanların aktif hale getirilmesi, Organize Sanayi Bölgesi ve sanayicilerimizin de süreçte aktif olmaları ve katma değer üreten bir bölge haline gelmeleri için yatırım çalışmaları ve yeni planlamalar devam etmektedir.”
AR-GE ÇALIŞMALARI ARTACAK
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ise Uşak’ta da OSB Teknopark binasını hemen tamamlayıp faaliyete geçirmek istediklerini ve buna yönelik işlemlerin başlatıldığını söyledi. Savaş, “Uşak’tan ve Afyonkarahisar’dan firmalarımız Teknopark’ta faaliyet göstermektedir. Biz Uşak’ta olan sanayicilerimize AR-GE konusunda yardımcı olmayı düşünüyoruz. Uşak OSB Teknopark’ı faaliyete geçirdiğimizde bu daha da artacak” dedi.
“ÜRETİM VE ÜRÜNE ODAKLANMALIYIZ”
Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise teknoparkların şehirler ve firmalar için güzel bir imkân olduğunu söyledi. Teknopark’ın kurulması için yapılan çalışmaların ve verilen emeklerin en başından beri içinde yer aldığını belirten Karakaş, “Firmalar için teknoparklar belli teşviklerden, indirimlerden, öğretim üyeleri ile buluşmalarından, alan kazanmaları açısından en güzel imkân. Burada amaç; üretim, patent, yeni ürün gibi çalışmalar olacağı için kim nasıl katkıda bulunacaksa onun için fayda var. Burada güçlü firmaları görmek, güçlü projelere imkân vermek istiyoruz. Bizim üretim ve ürüne odaklanmaya ihtiyacımız var. Firmaların eksikleri varsa onlara katkıda bulunmayı prensip edinmeliyiz” dedi.
11 KİŞİLİK YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Gündem maddelerinin oylanması ve 11 kişilik yeni yönetim kurulunun belirlenmesinin ardından toplantı dilek ve temennilerin sunulmasıyla sona erdi. Toplantı kapsamında ayrıca Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker ile Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir’in de yer aldığı ziyarette Rektör Karakaş, mevkidaşına teşekkür etti.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    11.07.2019 18:03:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
18.07.2019
18.07.2019
18.07.2019
OZEL HABERLER