Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Sigortacılığın geleceği konuşuldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bolvadin Meslek Yüksekokulu (MYO) Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri, Afyon Sigorta Acenteleri Der..

2

Image

Şehit polis ebediyete uğurlandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Barbaros Caddesi'nde 13 Ekim'de devriye gezen Süleyman Topaloğlu idaresindeki ekip aracı ile sivil aracın çarpışması..

3

Image

‘Hep beraber Dinar için çalışacağız’

Mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Dinar Belediye Başkanı Sarı, muhtarlarla her zaman irtibat halinde olduklarını belirterek, hep beraber Dina..

4

Image

Öğrenciler Frigya’yı gezdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik düzenlendi. Düzenlenen ilk etkinlikte AKÜ Turizm Fakültesi Turi..

5

Image

‘Kura yenilenmeli’

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü aracılığı ile Toplum Yararına Program (TYP) kaps..

6

Image

‘Suriye’deki harekat Kıbrıs’takiyle aynı’

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Barış Pınarı Harekatı konusundaki açıklamalarını eleştiren İYİ Parti İl Başkanı M..

7

Image

Karakaş, Başkan Mandal’ı ağırladı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Meh..

8

Image

Oda Başkanlarından ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, esnaf oda başkanlarını makamında ağırladı...

9

Image

Serteser’e davet

23-25 Ekim 2019 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek olan Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Teknolojisinde Yenilikler Sempozyumu D..

10

Image

‘AR-GE’ye büyük önem veriliyor’

AKÜ evsahipliğinde düzenlenen Seramik Kongresi’nde konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, AR-GE yatırımlarına gelecek 5 yıl için yüzde 8..

11

Image

Erkmen’den harekâta tam destek

Erkmen Belediye Başkanlığı Belediye Meclisi Barış Pınarı Harekatına destek verdiğini açıkladı. ..

12

Image

İtfaiyeden yangın eğitimi

Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından yangında konusunda eğitim verildi. ..

13

Image

‘5 milyon insana kapılarımızı açtık’

Afyonkarahisar’da düzenlenen Uyum Mahalle Buluşmaları Toplantısında konuşan Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok, dünya üzerinde göç etmek..

14

Image

2020 MXGP Cumhurbaşkanımızın himayesinde

Dünya Motokros Şampiyonası 5-6 Eylül 2020 tarihinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Organizasyonun yeniden Cumhurbaşkanlığı himayesine alınması ..

15

Image

‘Mehmetçiklerimizin yanındayız’


Kocatepe (Büyükkalecik) Belediye Meclisi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve h..

16

Image

Belediye Meclisi Barış Pınarı için toplanacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekâtı’na destek amacıyla 21 Ekim Pazartesi günü saat 18.00'de olağanüstü toplanacak...

17

Image

Atık yağları minik eller topluyor

Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 7 yıldır yürütülen “Bitkisel Atık Yağlar Minik Eller Tara..

‘Güçlü projelere imkan vermek istiyoruz’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Güçlü projelere imkan vermek istiyoruz’


Zafer Teknopark Genel Kurulu’nda konuşan Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise teknoparkların şehirler ve firmalar için güzel bir imkân olduğunu söyleyerek, “Burada güçlü firmaları görmek, güçlü projelere imkân vermek istiyoruz. Bizim üretim ve ürüne odaklanmaya ihtiyacımız var. Firmaların eksikleri varsa onlara katkıda bulunmayı prensip edinmeliyiz” dedi.
  SİYASET    11.07.2019 18:03:33

Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Anonim Şirketi (Zafer Teknopark) 2018 yılı olağan genel kurul toplantısı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Tesislerde gerçekleştirildi. Toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve Afyonkarahisar Enerji ve Dehşetiler Makine Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yurter ile birlikte genel kurul üyeleri katıldı.
“4 TEKNOPARK ALANIMIZ VAR”
2018 yılı faaliyet raporları ve mali tablolarının sunumunu gerçekleştiren Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, Teknopark’ın kuruluşundan itibaren bölgenin AR-GE ve İnovasyon Ekosistemine katkı sağlamak adına önemli çalışmalara imza attığını ifade etti. Kandemir ayrıca yapılan projeler, danışmanlık hizmetleri ve üniversite sanayi işbirliği çalışmaları sayesinde Teknopark’ın etkisini rakamsal verilerle değerlendirerek, Teknopark alanlarının fiziki özelliklerinden ve yeni yatırım planlarından bahsetti. Kandemir şöyle konuştu: “Kampüs içinde olan binamız bahçesi ile beraber 4 bin 623 metrekarelik alanda ve 2 bin 224 metrekarelik bir binada faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Afyonkarahisar Merkez Teknopark, Uşak Merkez Teknopark ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknopark alanlarımız olmak üzere toplam 4 alanımız var. Tüm alanların aktif hale getirilmesi, Organize Sanayi Bölgesi ve sanayicilerimizin de süreçte aktif olmaları ve katma değer üreten bir bölge haline gelmeleri için yatırım çalışmaları ve yeni planlamalar devam etmektedir.”
AR-GE ÇALIŞMALARI ARTACAK
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ise Uşak’ta da OSB Teknopark binasını hemen tamamlayıp faaliyete geçirmek istediklerini ve buna yönelik işlemlerin başlatıldığını söyledi. Savaş, “Uşak’tan ve Afyonkarahisar’dan firmalarımız Teknopark’ta faaliyet göstermektedir. Biz Uşak’ta olan sanayicilerimize AR-GE konusunda yardımcı olmayı düşünüyoruz. Uşak OSB Teknopark’ı faaliyete geçirdiğimizde bu daha da artacak” dedi.
“ÜRETİM VE ÜRÜNE ODAKLANMALIYIZ”
Zafer Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise teknoparkların şehirler ve firmalar için güzel bir imkân olduğunu söyledi. Teknopark’ın kurulması için yapılan çalışmaların ve verilen emeklerin en başından beri içinde yer aldığını belirten Karakaş, “Firmalar için teknoparklar belli teşviklerden, indirimlerden, öğretim üyeleri ile buluşmalarından, alan kazanmaları açısından en güzel imkân. Burada amaç; üretim, patent, yeni ürün gibi çalışmalar olacağı için kim nasıl katkıda bulunacaksa onun için fayda var. Burada güçlü firmaları görmek, güçlü projelere imkân vermek istiyoruz. Bizim üretim ve ürüne odaklanmaya ihtiyacımız var. Firmaların eksikleri varsa onlara katkıda bulunmayı prensip edinmeliyiz” dedi.
11 KİŞİLİK YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
Gündem maddelerinin oylanması ve 11 kişilik yeni yönetim kurulunun belirlenmesinin ardından toplantı dilek ve temennilerin sunulmasıyla sona erdi. Toplantı kapsamında ayrıca Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Karakaş’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker ile Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir’in de yer aldığı ziyarette Rektör Karakaş, mevkidaşına teşekkür etti.>>>Alkan Kurt

  SİYASET    11.07.2019 18:03:33

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
16.10.2019
16.10.2019
16.10.2019
OZEL HABERLER