Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Aile Destek Merkezi kuruldu
Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından kent merkezinde genelde dar gelirli ailelerin yaşadığı Akmescit Mahall..

2

Image

Hüdai Kaplıcaları çığır açmaya hazırlanıyor
Şifalı suları ile tarih boyunca ün salan Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindeki Hüdai Kaplıcaları normalleşme süreci ile birlikte ziyaretçilerini ağır..

3

Image

'Her zaman destek olacağız'
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, kadınların ürettikleri el emeği ürünlerin satılabilmesi için belediyenin her zaman destek olacağını söyledi ..

4

Image

Bürokratlardan merkeze tam not
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde hizmet veren ve Türkiye’de ilklerden biri olma özelliği taşıyan Çocuk ve Genç Ruh Sağlığı Merkezi Aile ve Sosyal H..

5

Image

'Türkiye'ye örnek bir proje olacak'
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde yapılan manda yetiştiriciliğinin hem bölgeye hem de ülke genel..

6

Image

'Türkiye'yi yeni değerler üzerine inşa edeceğiz'
Afyonkarahisar'da teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mehmet Tolga Akalın, Önümüzdeki ik..

7

Image

Afyon'daki çalışmalar örnek oluyor
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in davetlisi olarak Afyonkarahisar’a gelen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Afyonkarahisar'ın tarihi mekanlarında in..

8

Image

Afyon dünyaya tanıtılıyor
Avrupa 65/85 cc Motokros Şampiyonası ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Avrupa Motokros Şampiyonası'na hafta sonu Afyonkarahisar'ın ev sahipliği yapac..

9

Image

FETÖ'cü şahıslar yakalandı
Afyonkarahisar’da Fetullahçı terör Örgütü davalarında haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 şahıs, polisin düzenlediği operasyonlarda yakaland..

10

Image

Etkili Yönetim Becerileri Eğitimi
ATSO KOBİ Akademisi ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde Etkili Yönetim Becerileri Eğitimi, video konferans yöntemiy..

11

Image

'Gıda güvenli büyük önem arz ediyor'
AKÜ Veteriner Fakültesi Besin/Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zeki Gürler, günümüzde gıda güvenliğinin önem arz ettiğini söyleyerek..

12

Image

Yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı
Sandıklı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Sandıklı Devlet Hastanesi’nde tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikatta senaryo gereği hastane binasına y..

13

Image

'Türkiye'yi temsil eden okullar arasındayız'
Özel Rahmiye Sare Palalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Önder Artuk,PISA 2021'de Türkiye'yi temsil eden 43 okuldan birisi olduklarını belir..

14

Image

Bakan Soylu'ya sevgi seli
Afyonkarahisar’da esnaf ziyareti gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu iş yeri sahipleri havai fişek ve konfeti patlatarak karşıladı. Girdi..

15

Image

Yapılacak çalışmalar görüşüldü
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, ziyaretlerine gelen konuklarıyla Afyonkarahisar'la ilgili olarak konularda istişare etti..

16

Image

'Verilen sözler yerine getirilecek'
Güney beldesinde seçimler sonuçlandı. Cumhur İttifakı adayı Erol Karabacak belediye başkanı seçildi. AK Parti Milletvekilleri ve teşkilat mensupları y..

17

Image

'Dünyaya medeniyeti nakşedeceğiz'
Afyonkarahisar Belediyesi ziyaretinde vatandaşlara seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin hızlı tren gibi olduğ..

‘Haklarımızı sonuna kadar savunacağız’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Haklarımızı sonuna kadar savunacağız’


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin haklı ve milli meselesi olan Doğu Akdeniz’de, binlerce kilometre öteden ahkam kesmeye çalışanları en sert şekilde kınadığımızı ifade ederek, “Türkiye, hava, kara ve deniz sınırlarının tamamını korumaya muktedirdir. Ege ve Akdeniz’de uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı sonuna kadar savunacağız” dedi.
  SİYASET    15.09.2020 11:34:34TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Hukuk Fakültesi Diploma Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlendi. TOBB Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, törende yaptığı konuşmasında Türkiye’nin haklı ve milli meselesi olan Doğu Akdeniz’de, binlerce kilometre öteden ahkam kesmeye çalışanları en sert şekilde kınadığını ifade etti.

“SINIRLARIMIZIN TAMAMINI KORUMAYA MUKTEDİRİZ”

Hisarcıklıoğlu, “Türkiye, hava, kara ve deniz sınırlarının tamamını korumaya muktedirdir. Ege ve Akdeniz’de uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı sonuna kadar savunacağız. Şunu herkes bilsin ki, söz konusu vatan olursa, Türk milleti bir ve beraberdir. Ayrısı, gayrısı olmaz! Buradan bir hususun önemle altını çizmek istiyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı, Türkiye’dir! ‘Cumhurbaşkanı ayrı, Türk milleti ayrı’ diyenler, bugüne kadar cevabını almıştır, bundan sonra da alacaktır. Dün olduğu gibi bugün de mavi vatanı koruma konusunda bir adım dahi geri atmayacağız” dedi.

“DEMOKRASİ VE HUKUKUN KATLEDİLDİĞİ YER”

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin 13. dönem mezunlarını verdiğini, pandemiden dolayı mezuniyet töreni yapamadıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Dolayısıyla farklı bir şey yapalım istedik. Burası, 60 sene önce demokrasinin ve hukukun katledildiği yerdi. Biz de TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi mezunlarımızla burada bir araya gelmek istedik. Ülkemizin geçmişte neler yaşadığını, hangi badireleri atlattığını, yerinde görsünler, hissetsinler istedik. Bu törenin bu yüzden ayrı bir anlamı var” ifadelerini kullandı.

“CENAB-I HAK HEPSİNİN MEKÂNLARINI CENNET EYLESİN”

Hisarcıklıoğlu, Yassıada’nın, hüznün ve aynı zamanda da şehadete giderken bile, milletin ve vatanın selametini düşünen bir metanetin simgesi olduğunu vurgulayarak, “Bu vesileyle vatana hizmet yolunda mücadele ederken, en ağır bedelleri ödemek zorunda bırakılan, 3 demokrasi şehidimizi, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle ve saygıyla yad ediyorum. Cenab-ı Hak, hepsinin mekânları cennet eylesin, ruhları şad olsun” dedi. TOBB Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ve himayelerinde, kimsenin uğramadığı, adeta kaderine terk edilmiş bu adayı, dev bir esere dönüştürdüklerini, milli iradenin ve demokrasinin simgesi haline getirdiklerini söyledi.

“TOBB ETÜ CAMİAMIZIN GURUR
DUYDUĞU EN ÖNEMLİ ESERDİR”

“TOBB ETÜ, camiamızın gurur duyduğu en önemli eseridir” diyen Hisarcıklıoğlu, “TOBB ETܒyü kurarken milletimizi geleceğe taşıyan, teknoloji üreten, icat çıkaran gençleri, ülkemize kazandırmayı amaçladık. Çok şükür ektiğimiz tohum tuttu. Bugün TOBB ETÜ, dünyaya fikir ve teknoloji ihraç eden bir üniversite haline geldi. Uluslararası endekslere göre dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasındayız. Bilimsel araştırma programlarımız hızla gelişiyor. Yüksek lisans, doktora öğrencisi ve öğretim üyesi sayımız devamlı artıyor” ifadelerini kullandı.

“MEZUNLARIMIZ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR”
Hisarcıklıoğlu, “Kuluçka merkezimiz Garaj’da Microsoft’la yarışan, Nokia’ya teknoloji ihraç eden firmalarımız bulunuyor. İşte bugün burada bulunan Hukuk Fakültemiz öğrencileri de ortak eğitim programlarımız sayesinde 1 yıllık iş tecrübesi ve 2 yabancı dille mezun oluyor. Fakültemiz adli yargı sınavlarında Türkiye birincisi. Kurgusal Duruşma Yarışmalarında öğrencilerimiz maşallah birinciliği kimseye kaptırmıyor. Mezunlarımız sadece Türkiye’de değil tüm dünyada baro sınavlarında göğsümüzü kabartıyor” diye konuştu.

“ÜLKEMİZ ADINA SİZDEN
ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ”

Mezunlara da seslenen Hisarcıklıoğlu, “Artık birer TOBB ETÜ mezunusunuz! Adaletli olup, vicdanınızın sesini dinleyin. Sizlerin, bu ülkenin yarınlarına hizmet edecek birer hukukçu olacağınızdan hiç şüphem yok. Güçlünün haklı olması değil, haklının güçlü olması için çalışın. Sizlere güveniyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Ülkemiz adına sizden çok şey bekliyoruz” dedi.>>>Gazete3

  SİYASET    15.09.2020 11:34:34

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER