Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Demiral ailesinin acı günü

Kanalımız program yapımcısı Gazeteci Hasan Öğünç’ün kayınpederi Hacı Ahmet Hikmet Demiral, vefat etti. Merhum Demiral dün kılınan cenaze namazını..

2

Image

İbrahim Telek ebediyete uğurlandı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefaret Kooperatifi eski Başkanlarından, Demokrat Parti eski İl Başkanı İbrahim Telek, vefat etti. Merhum Telek, dün İ..

3

Image

‘OSB’miz büyümeye devam ediyor’

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni hizmete açılan işletmenin açılış törenine katıldı. Koyuncu, OSB..

4

Image

Afyonkarahisar’ı özel kılan lezzet: Manda kaymaklı ekmek kadayıfı

Ünlü yemek eleştirmeni Prof. Dr. Vedat Milor, kendisine ait Lezzet Rehberi sayfasına Afyonkarahisar’da bulunan Nur Lokantası’nı ekledi. Twitter h..

5

Image

‘Amorium konusunda Afyon’u destekleyeceğiz’

Afyonkarahisar’da düzenlenen istişare toplantısı konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, tüm acentelerle Frig Vadisi’ni ziyaret ederek tanıtımına..

6

Image

‘BÜYÜK BİR ZAFER KAZANDIK’

Kanal 3 ekranlarında Mehmet Emin Güzbey’in moderatörlüğünde Gazeteciler İsmail Akar ve Ertuğrul Sevim’in yorumlarıyla gündemin nabzını tutan prog..

7

Image

Suna mazbatasını aldı

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Refah Partisi Afyonkarahisar 1. Olağan Genel Kurulu’nda il başkanı seçilen İbrahim Derviş Suna, dün Seçim ..

8

Image

Karaca’dan ABAMED’e ziyaret

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğini (ABAMED) ziyaret etti. ..

9

Image

‘Ölümlü kazalar azaldı’
Mobil Trafik TIR’ının Afyonkarahisar’daki etkinliğinde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’da trafik konusunda yapılan eğitimler ve projeler..

10

Image

‘Gençler algıları çürütüyor’

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri ile istişare toplantısında..

11

Image

Frig Vadisi’ni gezdiler

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi tarafından iki farklı etkinlik gerçekleştirildi. Akademik oryantasyon dersi kapsamında Turizm ..

12

Image

Çiçek serası kuruldu

Çay Belediyesi yeni mezbahane alanında inşa ettiği seranın kurulum çalışmaları tamamlandı...

13

Image

25 milyon TL gelir hedefleniyor

Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Çay Barajı’nın kullanılmaya başlanılmasıyla beraber milli ekonomiye 25 milyon..

14

Image

1 ayda kaldıkları 4 yer yandı

Beyyazı beldesine bağlı Atatürk Mahallesi'nde yaşayan 8 kişilik Gümüştaş ailesi, son bir ayda kaldıkları 3 ev ve bir köy odasında elektrik kontağ..

15

Image

‘Devletin vatandaşa dokunan elisiniz’

Muhtarlar Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki muhtarları makamında ağırlayan Vali Tutulmaz, muhtarların devletin vatandaşa dokunan eli olduğunu ..

16

Image

211 personelle operasyon

Jandarma ekipleri düğünlerde silah atılmasına ilişkin olarak yaptıkları araştırmalar sonucu, Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyündeki 25 adrese 211..

17

Image

‘Muhtarlar gözümüz kulağımız’

Başkan Mehmet Zeybek, muhtarların mahallelerin gözü kulakları olduğunu söyledi. ..

‘Hedef belirlemek başarı sağlamada önemli’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hedef belirlemek başarı sağlamada önemli’TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu’nun düzenlediği “Hem Çok, Hem Sürekli Kazanmak İster Misin” başlıklı seminerde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Güzbey, bir işte başarı sağlamak için hedef belirlemenin önemli olduğunu söyledi.
  SİYASET    09.10.2019 10:56:15Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, yoğun katılım sağlanan bir seminere ev sahipliği yaptı. TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen “Hem Çok, Hem Sürekli Kazanmak İster Misin” başlıklı seminer, ATSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminerin açılış konuşmasını yapan TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Mustafa Özkan, “Girişimciler Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde ülke genelinde kurulmuştur” dedi.

“UZMANLAŞMA VE MARKALAŞMA GEREKİYOR”
ATSO Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Afyonkarahisar GGK Doğal Üyesi Hayrettin Güzbey de “Seminerin başlığı son derece ilgi çekici. Büyüklerimiz ‘ekmek, aslanın ağzında’ diye bir söz kullanırdı; ancak günümüzde bu söz bile yaşadıklarımızı tam olarak karşılamıyor. Günümüzde ayakta durmak için çok çalışmanın yanı sıra, bir hedef doğrultusunda, bir yöne ilerleyerek, uzmanlaşarak ve elbette markalaşarak hareket etmek gerekiyor” şeklinde konuştu. Güzbey, konuşmasında şu vurgulara yer verdi: “Hedeflerinizin olması da hayatta var olma yarışında yeterli değil. Bize göre asıl sorun, hedefinize ulaştıktan sonra başlıyor. Belirlediğiniz hedefe ulaştıktan sonra yeni bir zirve tespit etmezseniz, geride kalmaya hatta belki bocalamaya başlarsınız. Başarının sürdürülebilir olması çok önemlidir. Oda olarak, hem ATSO KOBİ Akademisi, hem de Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarımız vasıtasıyla siz değerli üyelerimizi bilgilendirme gayreti içindeyiz. Bu gayretimiz çerçevesinde sizden de katkı bekliyoruz. Bizlere eğitim ve konu başlıkları taleplerinizi iletebilirsiniz. ATSO KOBİ Akademisi’nin 2020 etkinlik takvimini belirlerken bu talepleri de dikkate alacağız. Sözlerime son verirken sizleri tekrar saygı ve sevgi ile selamlıyor; bu semineri düzenleyen TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulumuza teşekkür ediyorum.”

FAYDA-MALİYET ANALİZİ YAPILIYOR
Güzbey’in konuşmasının ardından Uzman Eğitmen Ceyhun Yeşilşerit, salonu dolduran katılımcılara “marka olma” konusunda ipuçları verdi. Yeşilşerit, “Ticaretin formülü çok açık. Satın alan kişi, üründen elde edeceği faydayı o ürünü elde etmek için katlanacağı maliyete bölüyor. Fayda-maliyet analizi yapıyorsunuz. Bu analizde kârlıysanız satın alımı gerçekleştiriyorsunuz” dedi.

“ÜRÜN GELİŞTİRME ÜZERİNDE YOĞUNLAŞALIM”
Yeşilşerit, “Marka, ürünün değerinin ifade ediliş şeklidir. Ya çok kaliteli ürün üreteceksiniz, ya da maliyeti en düşüğe çekeceksiniz. Rekabet edebilmek için Araştırma Geliştirme ve Ürün Geliştirme üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor. Buluş yapmak zor; ama ürün geliştirmek üstesinden gelinebilecek bir konudur. Satışlardaki fiyat farkını marka belirler. Marka aynı zamanda katma değer üretmeye de yardımcı olur” ifadelerini kullandı.>>>Gazete3


  SİYASET    09.10.2019 10:56:15

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
19.10.2019
19.10.2019
19.10.2019
OZEL HABERLER