Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘İhtiyaç sahiplerini bizlere bildirin’
Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, muhtarlardan mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini bildirmeleri çağrısında bulunarak, “Beledi..

2

Image

‘Şehitlere minnet borcumuz var’
Tüm Şehit Çocukları Derneği tarafından hazırlanan “Şehit Kütüphaneleri” projesi kapsamında Şehit Abdülkadir Kocatürk adına oluşturulan kütüphanenin a..

3

Image

‘İhtiyaç sahiplerine ulaşacağız’
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İYİ Parti’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, “Tüm bu yardı..

4

Image

‘Eskiyen depoları değiştirdik’
İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, jeotermal tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Halkımızın sağlığını korumak adına jeotermal kaplıca tesi..

5

Image

Türkiye’nin dört bir yanına hurma ticareti yapıyor
Köylüoğlu işletmesi sahibi girişimci Bahattin Uslu, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmaları Arabistan ve İran’dan ithal edip Afyonkarahisar’a getire..

6

Image

Avukatlar yapılanmasına operasyon
Afyonkarahisar ve Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "avukatlar yapılanması"na yönelik düzenlenen operasyonda 9 zanlı gözaltına alındı...

7

Image

‘Gönül sofraları kurmaya başladık’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da Ramazan ayı boyunca günlük bin kişiye iftarlık kumanya dağıtacaklarını söyledi ..

8

Image

Mukabele programları devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi, 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayında vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyor. Paşa Camii’nde 30 gün boyunca okunacak olan mukabel..

9

Image

İlk başvuru yapıldı
Sinanpaşa İlçesine bağlı Güney beldesinde 6 Haziran 2021’de yapılacak olan belediye seçimleri için AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığına ilk belediy..

10

Image

‘Annelik doğal babalık öğrenilebilen bir şeydir’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (GİKAM) tarafından “El Üstünde Tutulmak İçin İllaki..

11

Image

‘Sizler için gayret göstereceğiz’
Gece Karası olarak bilinen hastalığa dikkat çekmek için düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Gerçekten zor bir hastalık. Bugünden sonra b..

12

Image

‘Tarım ekonomiye büyük katkı sağladı’
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, "2020 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 büyürken tarım yüzde 4,8 büyüyerek ek..

13

Image

Belediye Ramazan ayı tedbirlerini aldı
İçişleri Bakanlığı, Ramazan Tedbirleri genelgesini yayınladı. Genelgeye göre Afyonkarahisar Belediyesi tarafından da gerekli önlemler alındı. Bu tedbi..

14

Image

İftar yemekleri hazırlanıyor
Sandıklı Belediyesi’nin Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine vereceği iftar yemekleri özenle hazırlanıyor. Belediye Başkanı Mustafa Çöl, hazırlanan yeme..

15

Image

TMO Şuhut’tan patates alacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi Türkiye genelinde yemeklik ve patates alımına başladı. Türkiye genelinde ..

16

Image

Taylan Başkan Böcek’le görüştü
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile görüştü ..

17

Image

‘Tedbirlere uyalım’
MHP İl Binası’nın dezenfekte işlemlerinin düzenli olarak yapıldığını kaydeden MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de cov..

‘Her şey birlikte güzel’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Her şey birlikte güzel’


Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi’nin tanıtılması amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar’da “Her şey birlikte güzel” diye yola çıkılarak yapılan her çalışmada başarı kazanıldığını belirtti
  SİYASET    30.03.2021 18:31:05

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ATSO’nun uyguladığı Avrupa Birliği destekli Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi’nin tanıtılması amacıyla düzenlenen toplantıda basın mensupları ile buluştu. Akrones Otel’de gerçekleştirilen toplantıya ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Hacı Sait Evrenkaya, Hayrettin Güzbey ve Yücel Albay, Afyonkarahisar Basın ve Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyoncular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Elçi, Megabirlik Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Güzbey ile çok sayıda gazeteci, internet habercisi ve televizyoncu katıldı.

DÜNYANIN EN İYİ YEŞİL BİNASI ATSO
Basın toplantısında açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, 2009’dan bu yana imza attığı projelerle, ‘Projeci Oda’ olarak tanımlanmaya başlamıştır. Geçen hafta, Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle sürdürdüğümüz ve BREEAM’den Türkiye’deki kamu binaları arasında en üst düzey Yeşil Bina Sertifikası alarak sonlandırdığımız ‘ATSO Yeşil Etikete Kavuşuyor’ projesinin bizleri gururlandıran bir neticesini aldık. Odamız, merkezi İngiltere’de olan bina araştırma ve değerlendirme kuruluşu BREEAM’in dünya çapında yaptığı oylamada dünyanın en iyi yeşil binası seçildi” dedi.

“BU GURUR VE BAŞARI HEPİMİZİN”
Afyonkarahisar’da “Her şey birlikte güzel” diye yola çıkılarak yapılan her çalışmada başarı kazanıldığını belirten Serteser, “Bu oylamada bizlere destek olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Oda-Borsa Camiamız’a, Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e, Milletvekillerimiz’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’a, Afyon Kocatepe Üniversitemiz ile Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitemiz’e, Zafer Kalkınma Ajansımız’a, ilimizden ve il dışından sivil toplum kuruluşlarımıza, üyelerimize, yaptığınız haberler ve yazdığınız köşe yazıları ile sesimizi duyuran siz değerli basın mensuplarına, yurtiçi ve yurtdışından bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Bu gurur ve başarı hepimizin. Afyonkarahisar için mottomuz: Her şey birlikte güzel” diye konuştu.
MERMER SEKTÖRÜ
İÇİN ÖNEMLİ PROJE
Serteser, açıklamasına şöyle devam etti: “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ilimiz ve ülkemiz için proje üretmeye, katma değer sağlamaya bundan sonra da devam edeceğiz. Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi de bizim ilimiz için önem verdiğimiz bir proje olacak. Odamız’ın başvuru sahibi olduğu projenin ortakları Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası, Çay Ticaret ve Sanayi Odası, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası olarak belirlendi. Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Afyon Boğaz Mermerciler Derneği ve Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Derneği de projede iştirakçi olarak yer aldı. 128 bin 5 Avro’luk bütçeye sahip olan Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi projesi 18 ay sürecek; proje bütçesinin yüzde 85,89’u Avrupa Birliği fonlarından Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından karşılanacak.
Proje kapsamında; mermer sektöründe iş sağlığı güvenliği ile ilgili eğitim materyalleri hazırlanması, Mermer Sektörü Meslek Komiteleri’ne yönelik toplam 3 eğitimin verilmesi, mermer sektöründe yer alan KOBİ’lere toplam 12 eğitim verilmesi, 6 adet seminer düzenlenmesi hedefleri belirlendi. Ayrıca proje çerçevesinde Almanya-Düsseldorf’ta düzenlenecek iş sağlığı fuarına katılım sağlanacak. 2 ulusal, 2 uluslararası çalıştay düzenlenecek; projenin tanıtımına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek ve 500 adet kitap basılacak.”
YEŞİL OSB HEDEFİ
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sürdürülmekte olan Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları hakkında da bilgi veren Serteser, “Odamız, şehrimiz için de çok önemli olduğuna inandığımız projeleri de sürdürmektedir. Geçen hafta Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin Müteşebbis Heyeti toplantısını Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirdik.
Toplantıya katılan üyeler, şahsımı Merkez 2. OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Meclis Başkanımız Sayın Mehmet Sıtkı Merdivenci’yi Denetim Kurulu Üyeliği’ne, Meclis Üyemiz ve TOBB Delegemiz Sayın Ahmet Karakol’u da Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçtiler. Merkez 2. OSB için kamulaştırma ile ilgili toplantıyı, bu hafta Sinanpaşa Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz. Merkez 2. OSB’nin faal hale getirilmesinde bizlere destek olan Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’e, Milletvekillerimiz’e, Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e ve İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’a teşekkür ederim. Türkiye’de Yeşil OSB yok, bizim hedefimiz Merkez 2. OSB’yi Yeşil OSB yapmaktır” ifadelerini kullandı.

“ODAMIZ ÖNEMLİ BİR
ROL ÜSTLENECEK”
Serteser, Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi’nin de Afyonkarahisar için önemli bir proje olduğuna dikkat çekerek “Odamız, aynı zamanda Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi çalışmalarında da önemli bir rol üstlenecek. Sağlık Endüstri Bölgesi’nin yönetici şirketinde yüzde 51’lik hisse, Odamız’a ve uygun görürlerse Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’e ait olacak. Sağlık Endüstri Bölgesi, ilimizin sağlık alanında büyük bir atılım yapmasını sağlayacağı gibi, termal zenginliğimizin dünyaya tanıtılması için de önemli bir fırsat oluşturacak. Bu konuda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank da, kendisini ziyaretimiz sırasında desteklerini ifade ettiler” şeklinde konuştu.

“ZOR ZAMANLAR GEÇİRDİNİZ”
Serteser, açıklamasını şu vurgularla bitirdi: “Davetimize icabet ederek bu toplantıya katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Gazetecilerimiz, radyocularımız, televizyoncularımız ve internet habercilerimiz, kamuoyunun doğru bilgi alması amacıyla gece gündüz çalışıyor. Siz hem kurum ve kuruluşların sesini vatandaşa duyuruyorsunuz, hem de gördüğünüz aksaklıkları dile getirerek yapılan hizmetlerin mükemmele ulaşmasını sağlıyorsunuz. Kovit-19 sürecinde sizler de zor zamanlar geçirdiniz, geçiriyorsunuz. Bu salgından en kısa sürede kurtulmayı dileyerek, sözlerime son veriyor; sizleri tekrar sevgi ve saygı ile selamlıyorum.”>>>Alkan Kurt


ATSO’NUN 2009’DAN BU YANA KAZANDIĞI PROJELER
1. Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi
2. Sağlık Turizminde İş Sağlığı Güvenliğinin Artırılması Projesi
3. KOBİ Hastanesi Ve Avrupa Ağı Projesi
4. KOBİ Akademisi
5. ATSO Yeşil Etikete Kavuşuyor
6. Urge Doğaltaş Güçbirliği Projesi Urge Projesi
7. Afyonkarahisar İhracatı Artırma Urge Projesi
8. Afyonkarahisar Konferans Ve Kongre Merkezi Fizibilite Etüdü Hazırlanması Projesi
9. Pazarlama, Satış Ve Müşteri İlişkileri Eğitimi
10. ATSO Enerjisi İle İşletmelere Işık Tutuyor
11. Afyonkarahisar'daki İşletmeler Gücünü Güneş Enerjisinden Alıyor
12. TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi Eğitimi
13. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yabancı Dil Eğitim Ve Gelişim Merkezi
14. Afyonkarahisar İlinde Sürdürülebilir Atık Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi
15. Afyonkarahisar İli, Potansiyel Ve Alternatif Yatırımların Belirlenerek, Ön Fizibilitelerinin Hazırlanması
16. Kurumsallaşma, İletişim Teknikleri, Stres Kriz Toplantı Ve Zaman Yönetimi Eğitimleri
17. ATSO Performans Değerlendirme Sistem Danışmanlığı
18. Dijital Arşiv ve Doküman Yönetimi Projesi
19. Afyonkarahisar Merkezdeki Özel Sektör Aktörlerinin Proje Yazma ve Yürütme Kapasitesini Arttırmak
20. Afyonkarahisar İlinde Faaliyette Bulunan Küçük ve Orta Ölçekli Mermer İşletmelerinde Kurumsal Kimliğin Oluşturulması Ve Uluslararası Rekabet Gücünün Artırılmasına Yönelik Yönetici Eğitim Projesi
21. Kocatepe Staj Konsorsiyumu Projesi
22. Yöresel Ürünlerin Ekonomik Değerinin Anlaşılmasına Yönelik Araştırma Raporu Hazırlanması
23. TR33 Bölgesi Maden Potansiyelinin Araştırılması
24. Gençler Kariyer Yolunda, Karar Alıcılar Hep Yanında
25. Esp-Turizm Sektöründe Özel Amaçlı İngilizce Uzaktan Eğitimi

Son 10 yılda;
Yürüttüğümüz projelerin bütçesi;
10 milyon 378 bin dolar,
3 milyon 18 bin TL,
730 bin 123 bin Avro’dur.

  SİYASET    30.03.2021 18:31:05

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER