Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde Türkiye’de ilk kez çölyaklılara özel oluşan ürünlerden kahvaltı programı düzenlendi. Programda konuşan Zeybek, “Yalnız değilsiniz, her zaman yanınızdayız, her daim kapımızı çalabilirsiniz. Kendimizden farklı görmüyoruz, empati yaparak sizlere olan desteğimizi sürdürüyoruz ” dedi

Gözden kaçırmayın

Erkmen gözde belde oldu Erkmen gözde belde oldu

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan Afyonkarahisar Belediyesi özel durumları nedeniyle ömür boyu diyet zorunluluğu olan çölyaklılara destek olmaya devam ediyor. Vatandaşlarla yakından ilgilenen Zeybek, çölyak rahatsızlığı olan katılımcılarla önce kahvaltı yaptı ardından glütensiz pastayı çocuklarla birlikte kesti. Zeybek ve çocuklar pastayı birlikte keserek ‘Hayat Glütensiz de güzel’ mesajı verdi.

ZEYBEK’E TEŞEKKÜR
Programa Zeybek’in yanı sıra Koç Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, Yüntaş AŞ. Genel Müdürü Arif Birsen, SYDV Müdürü Yaman Şenol, Glütensiz Gıda üretimi yapan İşletme Sahibi Emine Yılmaz ve vatandaşlar katıldı. Programda açıklama yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun, Zeybek’e teşekkür ederek yerel yönetimlerin bu konuda gösterdiği hassasiyetin önemine dikkat çekti.

“YALNIZ DEĞİLSİNİZ, HER DAİM KAPIMIZI ÇALABİLİRSİNİZ”
Çölyak rahatsızlığı olan vatandaşlara destek olmaya devam ettiklerini belirten Zeybek yaptığı konuşmada; “Biz kendimizi çölyak rahatsızlığı olan kardeşlerimizden farklı görmedik. Her daim çektikleri sıkıntıları, glütensiz ürünlere olan ulaşım zorluğunu çok iyi biliyoruz. Belediye olarak dertlere derman olmak, bir nebzede olsa destek çıkabilmek amacıyla çocuklarımıza ve ailelerimize gıda kolisi uygulamasını başlattık. Yılda dört kez olmak kaydıyla ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu uygulamayı hayat geçirdik. Pandemi sonrasında çocuklarımız için özellikle bir kahvaltı programı sözümüz vardı. Hepinize afiyet olsun diyorum. Çocuklarımızın gönüllerine dokunduysak, yaralara merhem olduysak ne mutlu bize. Yalnız değilsiniz, her zaman yanınızdayız, her daim kapımızı çalabilirsiniz. Kendimizden farklı görmüyoruz, empati yaparak sizlere olan desteğimizi sürdürüyoruz ”dedi.

GLÜTENSİZ GIDA PAKETİ DESTEĞİ SÜRÜYOR
Kahvaltı programında çölyaklı ailelere glütensiz gıda kolisi dağıtımı da yapıldı. Zeybek ve ekibi, içerisinde 20 adet glüten içermeyen ürünlerin yer aldığı 150 adet paketi bizzat teslim etti. Vatandaşlar ise Zeybek’e desteklerinden ötürü teşekkür ederek hatıra fotoğrafları çektirdi. Zeybek himayelerinde binden fazla çölyaklı vatandaşa gıda kolileri bu sayede 5. kez ulaştırılmış oldu. Belirli periyotlarla glütensiz ürün desteğini sürdüren ekipler, şehrimizdeki tüm çölyak hastalarına ulaşmaya devam edecek.>>>Mustafa Bayer