Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

2

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

3

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

4

Image

'Şehitlikler sular altında kalmayacak'
Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'nde yer alan Büyük Taarruzun yaşandığı bölgede, DSİ tarafından yapılması planlanan gölet projesi CHP Afyonkarahisar..

5

Image

Şehit Çubuk kabri başında anıldı
01.06.2019 tarihinde Iğdır’ın Aralık ilçesi İran sınırı yakınlarında güvenlik görevlileri ile teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Şehit Piyade U..

6

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

7

Image

'G20 içinde en çok büyüme bizde'
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, dünyada birçok ülkenin ekonomisi koronavirüs nedeniyle ciddi anlamda daralma yaşarken, Avrupa Birli..

8

Image

Parklar yeniden açıldı

Sandıklı ilçesinde pandemi süreciyle birlikte faaliyetlerine geçici olarak ara veren; Cumhuriyet Park, Kent Park ve Konak Park dün sosyal mesafe ..

9

Image

'27 milyon TL katkı hedefleniyor'
Çobanlar Seyitler Sulaması Yenileme inşaatı ile ilgili olarak açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, projenin tamamlanması ile 31 bin 150 dekar ..

10

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

11

Image

'Yollar Afyon Gaymağı gibi'
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'a son 18 yılda muazzam yollar yapı..

12

Image

Hakan Bahçeci sevenlerini üzdü
Dünya Bakliyat Konfederasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hakan Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bahçeci Dubai’de geçirdiği kalp krizi sonrasında..

13

Image

'Potansiyellerimizle öne çıkacağız'
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yeni normalleşme sürecinde Afyonkarahisar'ın potansiyelleriyle öne çıkac..

14

Image

'Milletimiz asla unutmayacaktır'
27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, "Türlü baskılarla sindiri..

15

Image

Genel Müdür Aktaş denetlemeler yaptı

Vali Mustafa Tutulmaz, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Girişi Susuz Kavşağı Pandemi Uygulama..

16

Image

'Sivil siyaseti katlettiler'
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “27 Mayıs 1960’da milli iradeye darbe indiren cuntanın Yassıada’da işlediği cinayetin ardından sivil siyaseti mahkû..

17

Image

'O yol belediyenin imar alanında'
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ve İhsaniye İGM Üyesi İrfan Seçen, Döğer Belediyesi'nin, İl Özel İdaresi'ne yaptırmak istediği yolun, beled..

‘Hizmetlerin takipçisi olun’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hizmetlerin takipçisi olun’Bayat ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, muhtarlardan köylerde yapılan hizmetlerin takipçisi olmalarını istedi.
  SİYASET    07.11.2019 11:08:20


Vali Mustafa Tutulmaz Bayat ilçesinde merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Şehit Bahadır Özenç Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Bayat Kaymakam Vekili Ömer Tekeş, Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürü Emin İpek, Su ve Kanal Hizmetleri Müdür Vekili İsmail Dağ, ilçe müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
ÇİFT TARAFLI ELÇİLİK GÖREVİ YÜRÜTÜYORSUNUZ
Toplantıda konuşan ve yılda en az bir kez ilçelerde ve köylerde incelemelerde bulunduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Vatandaşın derdini devlete ileten kişilersiniz. Aynı zamanda devletin vatandaşa karşı ilettiklerini köylüye ulaştıran kişilersiniz. Çift taraflı elçilik görevi yürütüyorsunuz. Sorumluluğunuz yüksek. İlçelere ve köylere yapılan hizmetlerde hepimizin sorumluluğu var. Sizlerde bu hizmetlerin gözlemcisi, takipçisi olun. Yanlışlıkları takip edin ve gerekli yerlere bildirin. Kamu yatırımlarına yönelik olumsuz bir tablo var. Doğal afetlerde ilk yıkılan veya hasar gören yerler kamu binaları. Bu açıdan dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum. Kamu yatırımı milli servettir” dedi.
“BULUNDUĞUMUZ KONUMLARI
HİZMET ODAKLI KULLANALIM”
Vatandaşa değer verilmesi gerektiğini vurgulayan ve bizler vatandaşa hizmet için varız diyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Taşımalı eğitimde servis araçları önem arz ediyor. Servis araçlarını usulüne uygun mu değil mi?, Yanlışlığı var mı? Bunları takip edelim. Vatandaş bu çocukları devlete teslim ediyor. Bu noktada yaşanacak her türlü olumsuzluk kamu vicdanını rahatsız eder. Hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bizler vatandaşlara hizmet etmek için varız. Bulunduğumuz konumları hizmet odaklı kullanalım. Her zaman kullandığım bir yöntem var. Empati kurun. Vatandaşın gözüyle de bakabilin. Empati yanlış yapma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Vatandaşa değer verelim. Biz bir yerde hizmet veren kesimiz, diğer taraftan da birçok noktada hizmet alan tarafız. Bize nasıl davranılmasını istiyorsa bizde vatandaşa öyle davranmalıyız. Vatandaş var olduğu için varız. Onların huzuru, devlete ve millete olan güvenini arttırmalıyız” diye konuştu.
KÖYLERİMİZİ DÜZENLİ VE TEMİZ TUTALIM
Köylerin temiz ve düzeni konusunda da uyarılarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Köylerimizde metruk binalar, atıl durumda bulunan araçlar, molozlar konusunda duyarlı olalım. Köylerimizi düzenli ve temiz tutalım. Köylerimizde genellikle elektrik arızalı ile ilgili şikâyetler geliyor. Bu alanda Enerji Bakanlığı yanmayan sokak lambaları için Aydınlatma Mobil Uygulaması geliştirdi. Yanmayan sokak lambalarını bu uygulamadan ihbar edebilirsiniz. Aynı şekilde bakanlığımızın Uyuma adlı bir mobil uygulaması var. Uyuşturucu ekimi, kullanımı ya da herhangi bir olumsuzluk varsa bunu kimliğiniz gizli şekilde ihbar edebilirsiniz. Uyuşturucu konusu hepimizin dikkat etmesi ve hassas davranması gereken bir konu. Bizlerde elimizden geleni yapalım” şeklinde konuştu.
ÖĞRETMENLERLE GÖRÜŞTÜ, SINIFLARI ZİYARET ETTİ
Vali Mustafa Tutulmaz toplantı sonrası ilçedeki temaslarını sürdürdü. Öncelikle Şehit Bahadır Özenç Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmen ve idarecilerle toplantı yapan Vali Mustafa Tutulmaz, toplantıda öğrencilere kitap okuma kültürünün öğretilmesi, kitap okumaya teşvik edilmesi konusunda uyarılarda bulundu. Şehit Bahadır Özenç Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde sınıfları da ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilerle sohbet ederek, eğitim öğretim dönemi ve derslerindeki genel durum hakkında bilgiler aldı. Öğrencilere, çok çalışmaları ve başarılı bireyler olmaları tavsiyelerinde bulundu.>>>Gül Seçkin

  SİYASET    07.11.2019 11:08:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER