Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’

Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus tur..

2

Image

Hırsızlar yakayı ele verdi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda Afyonkarahisar’da 4 ev ile 3 otomobil soygunu yapan kişilerin p..

3

Image

Gazilerden yerli kamyona tam not

İlimiz İscehisar ilçesinde, mermer ve mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından, aynı zamanda yerli üretime destek olan..

4

Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve..

5

Image

‘Üniversiteler bölgelerin itici gücü’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu’nun 4. toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, üniversitelerin bilimsel çalışmalar yapılan alanları ol..

6

Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’

Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurt..

7

Image

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda özellikle yerel basının zor durumda olduğu ve pek çok gazete ile televizyonu..

8

Image

Kızılören teşkilatından ziyaret

Kızılören AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

9

Image

‘Staj desteği vereceğiz’

DoubleTree by Hilton Afyonkarahisar Genel Müdürü Sayit Önay ve Satış ve Pazarlama Müdürü Seçkin Beksarı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm..

10

Image

Öğrenci için nota sistemini öğrendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünde görev yapan öğretim elemanı Emrah Kalın, görme engelli öğrenci..

11

Image

‘Halk getirdi halk indirir’

AK Parti İl Başkanlığı’nda bir konferans veren Yazar Emine Şenlikoğlu, bazı kesimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmeye çalıştığını..

12

Image

‘Şehre katkı sunmak istiyoruz’

Türkeli Gazetesi sahiplerinden Önder Artuk, Türkeli Gazetesi aracılığıyla Afyonkarahisar’a katkı sunmak istediklerini söyledi. ..

13

Image

Kütüphanede drama eğitimi
Sandıklı Halk Kütüphanesinde öğrencelere drama eğitimi veriliyor.
..

14

Image

‘Var gücümüzle çalışıyoruz’

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna: “Bütün insanlığın; adalet, huzur, barış ve refaha kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”..

15

Image

‘Bu bütçe, memurun bütçesi değil’

Kamu Sen İl Temsilcisi Mehmet Demir; 2020 yılı bütçesinin, memurun bütçesi olmadığını söyledi. ..

16

Image

Elif bebek 6 aylık oldu

Kocaeli’nin Derince ilçesinde “cranium bifidum” (ikiz kafa) teşhisi konulan ve temmuzda ameliyatla başından 1 kilo 250 gramlık kitle alınan Elif ..

17

Image

Akılcı ilaç kullanımı eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından evde sağlık birimlerinde görev yapan sağlık personellerine yönelik “Akılc..

‘Hizmetlerin takipçisi olun’ | Gazete3.com.tr
Image

‘Hizmetlerin takipçisi olun’Bayat ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz, muhtarlardan köylerde yapılan hizmetlerin takipçisi olmalarını istedi.
  SİYASET    07.11.2019 11:08:20


Vali Mustafa Tutulmaz Bayat ilçesinde merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Şehit Bahadır Özenç Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz, Bayat Kaymakam Vekili Ömer Tekeş, Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürü Emin İpek, Su ve Kanal Hizmetleri Müdür Vekili İsmail Dağ, ilçe müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
ÇİFT TARAFLI ELÇİLİK GÖREVİ YÜRÜTÜYORSUNUZ
Toplantıda konuşan ve yılda en az bir kez ilçelerde ve köylerde incelemelerde bulunduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Vatandaşın derdini devlete ileten kişilersiniz. Aynı zamanda devletin vatandaşa karşı ilettiklerini köylüye ulaştıran kişilersiniz. Çift taraflı elçilik görevi yürütüyorsunuz. Sorumluluğunuz yüksek. İlçelere ve köylere yapılan hizmetlerde hepimizin sorumluluğu var. Sizlerde bu hizmetlerin gözlemcisi, takipçisi olun. Yanlışlıkları takip edin ve gerekli yerlere bildirin. Kamu yatırımlarına yönelik olumsuz bir tablo var. Doğal afetlerde ilk yıkılan veya hasar gören yerler kamu binaları. Bu açıdan dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum. Kamu yatırımı milli servettir” dedi.
“BULUNDUĞUMUZ KONUMLARI
HİZMET ODAKLI KULLANALIM”
Vatandaşa değer verilmesi gerektiğini vurgulayan ve bizler vatandaşa hizmet için varız diyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Taşımalı eğitimde servis araçları önem arz ediyor. Servis araçlarını usulüne uygun mu değil mi?, Yanlışlığı var mı? Bunları takip edelim. Vatandaş bu çocukları devlete teslim ediyor. Bu noktada yaşanacak her türlü olumsuzluk kamu vicdanını rahatsız eder. Hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız. Bizler vatandaşlara hizmet etmek için varız. Bulunduğumuz konumları hizmet odaklı kullanalım. Her zaman kullandığım bir yöntem var. Empati kurun. Vatandaşın gözüyle de bakabilin. Empati yanlış yapma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Vatandaşa değer verelim. Biz bir yerde hizmet veren kesimiz, diğer taraftan da birçok noktada hizmet alan tarafız. Bize nasıl davranılmasını istiyorsa bizde vatandaşa öyle davranmalıyız. Vatandaş var olduğu için varız. Onların huzuru, devlete ve millete olan güvenini arttırmalıyız” diye konuştu.
KÖYLERİMİZİ DÜZENLİ VE TEMİZ TUTALIM
Köylerin temiz ve düzeni konusunda da uyarılarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Köylerimizde metruk binalar, atıl durumda bulunan araçlar, molozlar konusunda duyarlı olalım. Köylerimizi düzenli ve temiz tutalım. Köylerimizde genellikle elektrik arızalı ile ilgili şikâyetler geliyor. Bu alanda Enerji Bakanlığı yanmayan sokak lambaları için Aydınlatma Mobil Uygulaması geliştirdi. Yanmayan sokak lambalarını bu uygulamadan ihbar edebilirsiniz. Aynı şekilde bakanlığımızın Uyuma adlı bir mobil uygulaması var. Uyuşturucu ekimi, kullanımı ya da herhangi bir olumsuzluk varsa bunu kimliğiniz gizli şekilde ihbar edebilirsiniz. Uyuşturucu konusu hepimizin dikkat etmesi ve hassas davranması gereken bir konu. Bizlerde elimizden geleni yapalım” şeklinde konuştu.
ÖĞRETMENLERLE GÖRÜŞTÜ, SINIFLARI ZİYARET ETTİ
Vali Mustafa Tutulmaz toplantı sonrası ilçedeki temaslarını sürdürdü. Öncelikle Şehit Bahadır Özenç Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmen ve idarecilerle toplantı yapan Vali Mustafa Tutulmaz, toplantıda öğrencilere kitap okuma kültürünün öğretilmesi, kitap okumaya teşvik edilmesi konusunda uyarılarda bulundu. Şehit Bahadır Özenç Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde sınıfları da ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, öğrencilerle sohbet ederek, eğitim öğretim dönemi ve derslerindeki genel durum hakkında bilgiler aldı. Öğrencilere, çok çalışmaları ve başarılı bireyler olmaları tavsiyelerinde bulundu.>>>Gül Seçkin

  SİYASET    07.11.2019 11:08:20

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2019
13.11.2019
13.11.2019
OZEL HABERLER