Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Yükümlülere Ramazan yardımı

Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından maddi durumu iyi olmayan yükümlülere Ramazan Ayı nedeniyle yardım yapıldı...

2

Image

‘Frigya yıl boyu temiz olacak’

İhsaniye Kaymakamlığı, tarihi FRİGYA’da çevre temizliği çalışması başlattı. Çalışmalar hakkında açıklama yapan İhsaniye Kaymakamı Alper Taş, temi..

3

Image

‘YAPISAL REFORMLARI BEKLİYORUZ’

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serte..

4

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere örnek ..

5

Image

Baştankaralar kuşları geldi

Baştankaralar olarak adlandırılan kuş cinsleri Dinar, Eğirdir, Burdur ve Gölhisar Orman İşletme Müdürlükleri’nin özel olarak hazırladığı yuvalara..

6

Image

Zafer Mahallesi’nde iftar coşkusu

Sandıklı Belediyesi’nin mahalle iftarları Zafer Mahallesi’nde vatandaşların katılımıyla devam etti...

7

Image

Okul içinde müze

Dinar Şakir Ünver İlkokulu’nda 18-24 Mayıs Müzeler Haftası nedeniyle öğrenci ve öğretmenler tarafından temin edilen eski eşyaların sergilendiği b..

8

Image

Mareşal’da iftar coşkusu

Afyonkarahisar Belediyesi gönülden paylaştığı iftar sofralarının bir yenisini daha tamamladı. Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde düzenlenen mahal..

9

Image

Silah atma, hayatını karartma!

Afyonkarahisar’da İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez ve İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, düğünlerde silah atılmasını önlemek, bilinç oluşturm..

10

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

11

Image

‘Potansiyelimize sahip çıkmalıyız’
Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar basınının nitelikli ve kalite..

12

Image

‘Her zaman yanınızdayız’

Yeşilay Genel Sekreteri Osman Batuhan Dursun, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti. Yeşilay'ın faaliyetleriyle ilgili Başkan M..

13

Image

Alem yaparken hastanelik oldular

Afyonkarahisar'da akrabasına ait evde alkol ve uyuşturucu madde aldıkları iddia edilen gençler hastanelik oldu. Gençlerden birinin durumunun ağır..

14

Image

Bahçe ve bisiklet sezonu açıldı
Özdilek Afyonkarahisar, bahçe ve bisiklet sezonunu açtı. Birbirinden renkli ve kullanışlı ürünlerle yaza merhaba diyen Özdilek, 26 Mayıs’a kadar mağaz..

15

Image

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci’nin yönetimi..

16

Image

AFDOS iftarda buluştu


Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. İlimizde bir restoranda düzenlenen iftara katılım yoğun..

17

Image

‘Bin 269 kadına mikrokredi verdik’

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi Afyonkarahisar Şube Müdürü Semih Çangal, kentte son 10 yılda bin 269 kadına verdikleri mikrokredi ..

‘İDDİALAR ASILSIZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İDDİALAR ASILSIZ’CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın TBMM’de yaptığı konuşmasında “AK Partili Belediye Başkanı belediye ait soğuk hava deposunda kaçak alkollü içki yapılmasına göz yumuyor” şeklindeki konuşmasına cevap veren Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Köksal’ın bahsettiği soğuk hava deposunda herhangi bir şekilde alkollü içki üretildiğine dair bulguya rastlanılmadığını ve iddiaların asılsız olduğunu söyledi.
  SİYASET    16.05.2019 11:06:01


Kanal 3 Bölge Koordinatörü İsmail Sagun’a konuşan Başkan Aldırmaz şahsına yöneltilen iddialara yanıt verdi. Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, ‘Belediyeye ait soğuk hava deposunda kaçak alkol üretimi yapılmasına göz yumuyor’ iddialarına yanıt verdi. Başkan bu iddialara, “İddia edilen yerin mülkiyeti belediyeye ait ancak önceki belediye başkanı tarafından 2018 yılında işletmeciye kira vermiş. Ayrıca söz konusu yerde illegal bir olay vuku oluyorsa bununla ilgili şikâyet merci belediye başkanlık makamı değil, adli kolluk kuvvetleridir” dedi.
KONU ADLİ MAKAMLARDA
Başkan Aldırmaz ayrıca, “Bu iddia bana başkanlığımın 3. Gününde bildirildi bende mülkiyeti bize ait ancak kullanımı bizde olmayan yere yazı işleri müdürüm ve zabıta personelimle gelerek baktık içeride iddia ekilen hiçbir şeyi göremedik ve kapının kilidini de değiştirerek müşteriyi konu hakkında bilgilendirdik. Konu şuanda adli makamlarda ve konu araştırılıyor. En kısa sürede de aydınlanacak” diye konuştu.
5.KEZ RAPOR ALDI
‘Kaçak alkollü içki yapıldığı’ iddiasında bulunan şahsın Belediye personeli olduğunu söyleyen Başkan Aldırmaz, “Önceki belediye başkanının tasarrufu ile kiraya verilen soğuk hava deposuna maaşı Belediye tarafından ödenen 2 personel istihdam edilmiş. Ben de başkanlığımın 3. Gününde resmî yazı ile bu personelleri belediye bünyesinde başka yerde kullanacağımı yazdım. Diğer personelim ilgili yazı doğrultusunda yeni görev yerine gitmesine rağmen sosyal medyasından “Kaçak alkollü içki üretimi” iddiasında bulunan bu personelim yazının kendisine bile tebliğ edilmesini engellemek için bugün itibarıyla sağlık gerekçesini öne sürerek 5. kez çalışamaz raporu aldı” dedi.
“LAĞIMLI SU İÇİLDİĞİNDE VEKİL NEREDEYDİ”
Söz konusu iddiayı TBMM’de gündeme getiren CHP Milletvekili Burcu Köksal’a sitemde bulunan Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, “Aynı parti mensubu olmasakta benim Sultandağlı vatandaşlarım da Burcu hanıma oy verdi ve benimde vekilimdir. Burcu hanım en azından beni arayarak durum hakkında bilgi alabilirdi ama almadı. Madem Sayın Milletvekili Burcu Köksal, Sultandağı hakkında bu kadar duyarlı o zaman kendi partisinin mensubu benden önce belediye başkanlığı döneminde Sultandağlı susuz kalınca, lağımlı su içince fahiş fiyatlarla malzeme alımı yapılınca neredeydi. O zaman bunları dile getirmedi” dedi.
“BÖYLE BİRŞEY OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”
2018 yılında önceki dönem belediye başkanlığı yapan Osman Acar’dan soğuk hava deposunu kiraladığını söyleyen işadamı İsmet Ordu, “Mülkiyeti Sultandağı Belediyesi’ne ait ancak ben burayı 2018 yılının 9. ayında kiraladım. Şuan bana ait olan yerde söz konusu iddia edilen kaçak alkollü içki yapımı için gerekli düzenekleri ben hiçbir zaman görmedim. Olsaydı mutlaka görürdüm. Bunların ne zaman buraya konup çekim yapıldığını görmedim. Zaten bende sosyal medyada yapılan paylaşım sonrasında görerek adli makamlara suç duyurusunda bulundum. Benim hem şahsımın hem de ticari markamın bir itibarı var bu konu ile anılmak istemiyorum. En kısa sürede konu aydınlanacak ve şahsım ve ticari markamla bu kişi ya da kişilerle maddi ve manevi olarak hukuki mücadelemi sonuna kadar kullanacağım” dedi.>>>İsmail Sagun


  SİYASET    16.05.2019 11:06:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
25.05.2019
25.05.2019
25.05.2019
OZEL HABERLER