Kategorinin Öne Çıkanları

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

3

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

4

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

5

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

6

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

7

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

8

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

9

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

10

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

11

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

12

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

13

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

14

Image

İmzalar atıldı

Vali Tutulmaz, Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı...

15

Image

Duyarlı çocuklar ödüllerini aldı

Vali Tutulmaz “Dikkat Sizden, Notlar Bizden” Projesinde Duyarlı Olan Çocukların Ödül Törenine Katıldı..

16

Image

İlçenin asayişi konuşuldu

Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde Asayiş Koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıya İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlık yaptı...

17

Image

Çay’da camilere belediye eli değdi

Çay Belediyesi İlçede bulunan camilerin bakım ve onarımlarını yapıyor. Bu kapsamda Aktaş Mahallesinde bulunan Hacı Latif Camiinde bakım onarım ça..

‘İDDİALAR ASILSIZ’ | Gazete3.com.tr
Image

‘İDDİALAR ASILSIZ’CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın TBMM’de yaptığı konuşmasında “AK Partili Belediye Başkanı belediye ait soğuk hava deposunda kaçak alkollü içki yapılmasına göz yumuyor” şeklindeki konuşmasına cevap veren Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, Köksal’ın bahsettiği soğuk hava deposunda herhangi bir şekilde alkollü içki üretildiğine dair bulguya rastlanılmadığını ve iddiaların asılsız olduğunu söyledi.
  SİYASET    16.05.2019 11:06:01


Kanal 3 Bölge Koordinatörü İsmail Sagun’a konuşan Başkan Aldırmaz şahsına yöneltilen iddialara yanıt verdi. Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, ‘Belediyeye ait soğuk hava deposunda kaçak alkol üretimi yapılmasına göz yumuyor’ iddialarına yanıt verdi. Başkan bu iddialara, “İddia edilen yerin mülkiyeti belediyeye ait ancak önceki belediye başkanı tarafından 2018 yılında işletmeciye kira vermiş. Ayrıca söz konusu yerde illegal bir olay vuku oluyorsa bununla ilgili şikâyet merci belediye başkanlık makamı değil, adli kolluk kuvvetleridir” dedi.
KONU ADLİ MAKAMLARDA
Başkan Aldırmaz ayrıca, “Bu iddia bana başkanlığımın 3. Gününde bildirildi bende mülkiyeti bize ait ancak kullanımı bizde olmayan yere yazı işleri müdürüm ve zabıta personelimle gelerek baktık içeride iddia ekilen hiçbir şeyi göremedik ve kapının kilidini de değiştirerek müşteriyi konu hakkında bilgilendirdik. Konu şuanda adli makamlarda ve konu araştırılıyor. En kısa sürede de aydınlanacak” diye konuştu.
5.KEZ RAPOR ALDI
‘Kaçak alkollü içki yapıldığı’ iddiasında bulunan şahsın Belediye personeli olduğunu söyleyen Başkan Aldırmaz, “Önceki belediye başkanının tasarrufu ile kiraya verilen soğuk hava deposuna maaşı Belediye tarafından ödenen 2 personel istihdam edilmiş. Ben de başkanlığımın 3. Gününde resmî yazı ile bu personelleri belediye bünyesinde başka yerde kullanacağımı yazdım. Diğer personelim ilgili yazı doğrultusunda yeni görev yerine gitmesine rağmen sosyal medyasından “Kaçak alkollü içki üretimi” iddiasında bulunan bu personelim yazının kendisine bile tebliğ edilmesini engellemek için bugün itibarıyla sağlık gerekçesini öne sürerek 5. kez çalışamaz raporu aldı” dedi.
“LAĞIMLI SU İÇİLDİĞİNDE VEKİL NEREDEYDİ”
Söz konusu iddiayı TBMM’de gündeme getiren CHP Milletvekili Burcu Köksal’a sitemde bulunan Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, “Aynı parti mensubu olmasakta benim Sultandağlı vatandaşlarım da Burcu hanıma oy verdi ve benimde vekilimdir. Burcu hanım en azından beni arayarak durum hakkında bilgi alabilirdi ama almadı. Madem Sayın Milletvekili Burcu Köksal, Sultandağı hakkında bu kadar duyarlı o zaman kendi partisinin mensubu benden önce belediye başkanlığı döneminde Sultandağlı susuz kalınca, lağımlı su içince fahiş fiyatlarla malzeme alımı yapılınca neredeydi. O zaman bunları dile getirmedi” dedi.
“BÖYLE BİRŞEY OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”
2018 yılında önceki dönem belediye başkanlığı yapan Osman Acar’dan soğuk hava deposunu kiraladığını söyleyen işadamı İsmet Ordu, “Mülkiyeti Sultandağı Belediyesi’ne ait ancak ben burayı 2018 yılının 9. ayında kiraladım. Şuan bana ait olan yerde söz konusu iddia edilen kaçak alkollü içki yapımı için gerekli düzenekleri ben hiçbir zaman görmedim. Olsaydı mutlaka görürdüm. Bunların ne zaman buraya konup çekim yapıldığını görmedim. Zaten bende sosyal medyada yapılan paylaşım sonrasında görerek adli makamlara suç duyurusunda bulundum. Benim hem şahsımın hem de ticari markamın bir itibarı var bu konu ile anılmak istemiyorum. En kısa sürede konu aydınlanacak ve şahsım ve ticari markamla bu kişi ya da kişilerle maddi ve manevi olarak hukuki mücadelemi sonuna kadar kullanacağım” dedi.>>>İsmail Sagun


  SİYASET    16.05.2019 11:06:01

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER